Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG w Wielkiej Brytanii


Recommended Posts

Ok, jesli chodzi o posiadanie takiej repliki, moge ja miec bez problemu i z niej strzelac?

 

Możesz mieć replikę bez licencji UKARA w UK pomalowaną w 60% na jaskrawy kolor tzw Two Tone [w sklepach tego pełno] , co do strzelania na ogrodzie - przygotuj się na wizytę policji wezwanej przez sąsiadów [lokalsi są przewrażliwieni na maxa].

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Guest Jedi Knight

Wielu z was pewnie widziało ten filmik. Ale ten konkretny mnie interesuje, widziałem juz ich kilka, (notabene jesli jest gdzieś juz temat o tym prosze mnie poprawić). Kto organizuje, za ile, czy są limity, czy warto, i co NAJWAŻNIESZE czy są Polskie odpowiedniki - czyli miasteczko, tudzież dużo zabudowań i plus 100 na strone.. Jak bardzo "nieprofesonalnie" te brytole to robią, ten filmiki robi nie male wrażnie. Znając kochanych polskich airsoftowców, komuś się pewnie już zrodził pomysł, czegoś takiego (tylko nie combat alert to wogóle podobne nie jest) Tak na marginesie ktoś wie jak wygląda "wynajęcie" tych miasteczek:

Jedno to Ghost Town Kłomino (około 5 tyś.) (160 km od mego mieszkania):

 

http://www.opuszczone.com/galerie/grodek/index.php

 

Drugie to poradzieckie miasto Pstrąże (209 km od mego mieszkania):

 

http://www.opuszczone.com...traze/index.php

Link to post
Share on other sites

Replika musi być pomalowana czy może być oklejona jaskrawą taśmą.[szkoda mi trochę pobabrać minima]

Mam zamiar ją zabrać z kraju autem rozłożoną na części pierwsze,prawdopodobnie w różnych okresach czasu i zastanawiam się jak to ewentualnie potraktują niemole i celnicy przy przeprawie promowej, jako części czy replikę podpadającą pod ustawę o broni w RFN i UKRA w GB.

Link to post
Share on other sites
Wysyłając kurierem , odbiorca musi posiadać numer UKRA?

 

pogadaj z chlopakami z forum angielskiego;)

 

I jak z tym malowaniem , musi być malowane , czy można to obkleić?

musi byc pomalowana jesli nie masz ukary albo 18 lat . oklejenie nie wchodzi w rachube.

 

tylko pamietaj 350fps (jest to regulowane prawnie ). polska wola amerykanka nie wchodzi tutaj w rachube.

 

Jak qq napisal - wal kurierem, zaoszczedzisz mase klopotow, chyba, ze chcesz poznac warunki dojczowego systemu penitencjarnego , w gwarze slaskiej zwanym anclem ;)

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

czyli jak pomaluje lufę , kolbę i heat cover oraz magazynek w minimie na matowo oliwkowy , a reszta na jakiś czas pozostanie czarna to też podchodzi pod Two Tone ?

 

Nie i jeszcze raz nie ! Jak pomalujesz na jaskrawy pomarańczowy lub seledynowy wtedy będzie Two Tone.

Matowy oliwkowy nie wchodzi w grę !

Link to post
Share on other sites

Żeby nie było nieporozumień na przyszłość bo odpowiedzi przedmówców są dość zdawkowe i nie wyjaśniają istoty rzeczy sprowadzania replik do UK. Repliki tzw. Two Tone obowiazują tylko w sprzedaży na terenie UK dla osób które nie posiadaja UKARA a co za tym idzie nie są nigdzie zrzeszone. Nie można sobie samemu pomalować na jaskrawy kolor replikę i nadać kurierem do UK bo to nic nie da. Władze celne UK dalej bedą to traktowały jako import RIF (realistic imitation firearms) który w swietle prawa Brytyjskiego jest zakazany i nie legalny. Dopiero posiadanie numeru UKARA zezwala na legalny import replik.

Wszelkie wysyłki replik do UK większość chłopaków wysyła koncesjowanymi kurierami lecz tu istnieje pewne ryzyko ponieważ trzeba zdeklarować zawartość paczki. Najczęściej sie deklaruje sprzęt sportowy lub Toy ( zabawka). Koncesjonowani kurierzy z reguły nie podlegają kontrolom celnym bo takowe z automatu sa robione poniekad w kraju nadania , lecz nie jest to regułą. Zdaża się że i tych koncesjonowanych na granicy sprawdzają jak UKBA (UK Border Agency ) ma sraczkę bo np. ktoś bardzo ważny ma na dniach odwiedzić ten kraj.

Najbezpieczniej wydaje się kupic replikę w któryms z polskich sklepów ponieważ przesyłka działa w segmencie B2C ( biznes to client) i ponoć jest dostawa gwarantowana. Ale.............. 100% pewnosci nie mam.

 

@ SARCO jezeli chcesz rozebrać replikę na części pierwsze i przewozić ja samochodem to zrób to na dwa moze trzy razy. Części do replik nie podlegaja zakazowi i nie są zabronione!. Tak ..... tu dużo rzeczy jest innych niż na Kontynencie:).

Miło bedzię jak dołaczy do nas ktoś z 8 KPG !

Edited by rafek
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Chciałbym założyć własną drużynę ASG w UK, w Londynie konkretnie. Czy ktoś z was mógł by mi doradzić jak to wygląda pod względem prawnym? Wiecie, jakie pozwolenie trzeba mieć by organizować milsimy i tym podobne. Także jestem ciekaw jak sprawa się ma w odniesieniu do nieletnich? czy można włączyć w skład drużyny osobę poniżej 18 roku życia? I co z kupnem broni? Wiem że UKARA jest potrzebna przy zakupie, ale czy na przykład osoba z UKARĄ nie mogła by mi kupić broni?

 

Z góry dziękuję,

Marcel-Max

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z was mógł by mi doradzić jak to wygląda pod względem prawnym?

 

zbierasz ekipe, jezdzicie na strzelanki. normalna procedura jak wszedzie na swiecie. to wszystko

 

I co z kupnem broni

Tutak masz odnosnie kupna broni: http://www.gundealer.net/rules.htm

 

Wiecie, jakie pozwolenie trzeba mieć by organizować milsimy i tym podobne.

Dogadac sie z osoba, ktora dzierzawi teren pod asg.

 

czy można włączyć w skład drużyny osobę poniżej 18 roku życia?

mozna, ale czy bedzies chcial i czy cie wpuscza z taka osoba na miejscowke, to inna historia.

 

Wiem że UKARA jest potrzebna przy zakupie, ale czy na przykład osoba z UKARĄ nie mogła by mi kupić broni?

Osoba z UKARa moze ci co najwyzek kupic zabawke, broni ci nie kupi na ten swistek

Link to post
Share on other sites

Nic na ten temat nie pisales.

 

Odnosnie ukara- najrposcie to pojechac 3-4 razyna strzelanke. dostac ukare i kupic to co sie chce

Wiekszosc z nas kupila swoje repliki zanim ukara weszla w zycie

 

Z tego co pamietam to jest jakies ustepstwo, ktore mowi,ze osoba z ukara moze kupic replike osobie pelnoletniej ktora nie posiada ukary. Nie powolam sie i nie recze za ten przepis, bo go nie pamietam, Pamietam,ze kiedys cos takiego bylo ( choc moge sie mylic i wprowadzac w blad bazujac na blednej zaslyszanej informacjii ).

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Odkopię temat! Wyjeżdżam w poniedziałek na wakacje do pracy do Edynburga. Jest ktoś może z tych okolic Glasgow - Edynburg i byłby w stanie podpowiedzieć gdzie, jak i co, tudzież zabrać mnie na tamtejszą strzelankę :P ? Czekam na kontakt ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...