Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG w Wielkiej Brytanii


Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No dobra, jesli niechcecie zadnych zwiazkow to moze narodowa kadra airsoftowa, czy ligi airsoftowe, reprezentacje miast i inne, tak jak pilka nozna, sa druzyny sponsorowane przez panstwo i sa druzyny podworkowe i w tedy panstwo niezakaze strzelania bo by sie samemu sobie sprzeciwilo. Kto jest za, reka do gory!! A propo zwiazku, juz jeden taki jest ktory takjakby dyktuje prawo i zrzesza maniakow czyli WMASG.pl :wink:

 

Tez kiedys mialem 10 lat...

Link to post
Share on other sites

No moze troszke przesadzilem :D ale ja tak to odbieram, moze nie jak organizacje, ale jak za cos podobnego. Dlaczego? Zwiazek zzesza wszystkich ludzi o podobnych zainteresowaniach, np PZW zzesza wszystkich wedkazy, a na WMASG.pl sa jakby to powiedziec, zarejestrowani (prawie) wszyscy maniacy (tak jak wedkaze w PZW), i na WMASG.pl moga szukac pomocy i wymieniac swoje zdanie na forum (tak jak mlodzi wedkaze na spotkaniach). Metafora taka :wink: , teraz rozumiecie co mi po glowie chodzilo z tym zwiazkiem WMASG.pl??

 

P.S: I niejestem 10latkiem, mam wiecej lat i praktycznie zaczolem asg w mojej wsi, chodz paru idiotow po pijaku sie kiedys strzelalo pistoletami za 4.50 :wink:

Link to post
Share on other sites

Lepiej nie powołuj się na przykład PZW - to związk jedyny, monopolistyczny i znienawidzony przez wielu zapalonych wędkarzy mających trochę rozumu by wiedzieć na czym działalność owego związku polega. Byłem wędkarzem wiele lat i właśnie przez ten %$#%$@& związek przestałem łowić ryby. Nie chciałem łamać prawa, nie chciałem być jego członkiem więc dałem sobie siana. Związek w jakiejkolwiek formie zawsze w pewnym momencie rości sobie prawa do RZĄDZENIA grupą ludzi, narzucania im swej woli i nabijania kabzy. Jak za jego działalnością kryje się jeszcze działalność przestępcza to już jest extrem (a czerpanie korzyści majątkowych i wszelkich innych (poza ustalonym wynagrodzeniem) przez władze związków jest nagminne i IMHO jest przestępstwem). Jak ktoś założy związek airsoftu to pierwszy walne mu w ryj i sprzedam w cholere wszelkie zabawki.

Link to post
Share on other sites
PZW wziolem dla przykladu, ale niewiem co bym bez nich zrobil, chyba bym nadal lowil plotki na zylke przystosowana do 3kg karpia :D , widze ze juz wiadomo o co mi chodzilo.

Musisz łowić płotki, tfuu może karpie. Kiedyś Polska była krajem ogromnych jesiotrów, sumów, łososi i pstrągów, których mogła nam cała Europa zazdrościć. Teraz jesteśmy krajem dalekowschodnich pomysłów w stylu karpia. Na tym polega samodzielny żywot organizacji mającej swoich członków (i założycieli) w dupie. Dla mnie to temat bardzo drażliwy i nie mam zamiaru zapisywać się do kolejnej organizacji. Straciłem już jedną pasję w życiu bo nie mogłem na to spokojnie patrzeć.

Link to post
Share on other sites
Lepiej nie powołuj się na przykład PZW - ... Byłem wędkarzem wiele lat i właśnie przez ten %$#%$@& związek przestałem łowić ryby. Nie chciałem łamać prawa, nie chciałem być jego członkiem więc dałem sobie siana. .....

 

[OT] No to teraz, jak wystarczy Ci czasu między strzelankami :D , możesz wrócić do wędkarstwa bo od paru ładnych lat nie ma obowiązku przynależności do PZW. Wystarczy karta wędkarska (z którą PZW nic nie ma do czynienia) i pozwolenie (od zarządcy łowiska)

Link to post
Share on other sites
No moze troszke przesadzilem :D ale ja tak to odbieram, moze nie jak organizacje, ale jak za cos podobnego. Dlaczego? Zwiazek zzesza wszystkich ludzi o podobnych zainteresowaniach, np PZW zzesza wszystkich wedkazy, a na WMASG.pl sa jakby to powiedziec, zarejestrowani (prawie) wszyscy maniacy (tak jak wedkaze w PZW), i na WMASG.pl moga szukac pomocy i wymieniac swoje zdanie na forum (tak jak mlodzi wedkaze na spotkaniach). Metafora taka :wink: , teraz rozumiecie co mi po glowie chodzilo z tym zwiazkiem WMASG.pl??

tak samo PZMot zrzesza wszystkich kierowców pojazdów mechanicznych. Polski Związek Motorowodny zrzesza wszystkich posiadaczy łódek z silnikami a demokracja powoduje ze pijany poseł może dalej jeździć autem a byle idiota może zostać... zresztą nieważne.

Airsoft to nie sport co powtarzam za Foką i sie z nim w 100% zgadzam. To rozrywka a WMASG to strona konsolidująca całe polskie srodowisko a nie jakaś organizacja. Owszem na forum można podzielić sie poglądami choć ostatnim czasem stwierdzam ze to jednak już nie to forum co 2 lata temu.

Link to post
Share on other sites

Żadna rewelacja. Każdy z nas pewno zna przykłady środowisk, które w miare rozrastania tracą cos z klimatu zupełnie obiektywnie, do tego dochodzi subiektywne wrażenie, że to już nie to.

 

Ja tak miałem z systemami bitewnymi (Warhammery oba, necromuda itp), kiedy hobby sie upowszechniło, przestało być o jakies specjalnie "elitarne" środowisko ludzi, trumnę naszykował sam games workshop prowadząc złodziejską i oszukańczą politykę nastawioną na wyzysk graczy.

 

Dziś omijam sklepy szerokim łukiem, bo ciągle jeszcze mógłbym cos kupić ....

 

Nie ma rady z airsoftem też tak będzie. Więcej sklepów, tańsze repliki, więcej graczy.

 

Formalizacja jest właśnie sposobem, by przy wzrastającej skali utrzymac mimo wszystko jakiś poziom. Pozwala też występować jako jakaś oficjalna strona.

 

ja też nie uważam , żeby airsoft był sportem. Chyba jednak coś trzeba będzie zrobić, jeżeli ktoś nas jednym ciosem ustawy pozbawi możliwości grania.

Link to post
Share on other sites
[OT] No to teraz, jak wystarczy Ci czasu między strzelankami :D , możesz wrócić do wędkarstwa bo od paru ładnych lat nie ma obowiązku przynależności do PZW. Wystarczy karta wędkarska (z którą PZW nic nie ma do czynienia) i pozwolenie (od zarządcy łowiska)

Ja łowiłem tylko na wodach płynących a to zmienia postać rzeczy. Wiem co mówię. Ale nie brnijmy dalej. PZW było tylko przykładem złej organizacji. Artur Currie ma rację - wszelkie związki są reprezentantami mniejszości, która czerpie korzyści ze wspólnego poklepywania się po plecach kosztem rzeszy ludzi zmuszonych do uczestnictwa w takiej organizacji.

Zamiast zakładać organizację może by coś zorganizować (nawiązując do równoległego wątku "Save airsoft") dużą cykliczną imprezę dla ludzi z zewnątrz i pokazać im te różne aspekty airsoftu, które są przyjazne ludziom. Mogłyby być to stoiska paramedyczne, survivalowe, reenacting(owe :P), inne. Jest nas wielu i każdy ma poza samym airsoftem zainteresowania poboczne w jakiś sposób z nim związane. Wiedzę, umiejętności, szprzęt możnaby wykorzystać właśnie w tym celu. Owszem pokaz bitwy airsoftowej może być ukoronowaniem takiej imprezy. Gdyby udało się to nagłośnić w mediach w jakiś sensowny sposób ludzie nie mający pojęcia o tym czym jest airsoft, nie utożsamiali by nas z debilami strzelającymi z wiatrówek do ludzi na ulicy, ani dkonującymi rozbojów.

Link to post
Share on other sites

Warto kontynuować tradycję obecności AS na zlotach pojazdów militarnych. Pojawiać się tam i reprezentować maniaków AS wśród innych maniaków. Na zlotach pojazdów militarnych często jest TV a reportaże z tych imprez mają bardzo pozytywny oddźwięk.

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie widze zadnego problemu w powstaniu jakiejs ogolnopolskiej formalnej organizacji ASG. Przeciez, kto nie chce ten sie nie zapisze i tyle. Trudno sobie wyobrazic, zeby osoby nie nalezace do "zwiazku" i nie oplacajace skladek mialy jakikolwiek problem z uprawianiem zabawy/sportu, tak wiec analogia do wedkarstwa jest zadna.

 

Formalna organizacja daje poza tym sporo zalet. Ma osobowosc prawna i moze byc pomocna w zalatwieniu wielu spraw. Latwiej o wsparcie prawne dla ludzi majacych klopoty (np jak ci w Niemczech). Reprezentacja srodowiska jest o wiele latwiejsza niz wielu rozproszonych i nieformalnych zwiazkow, zarowno wewnetrznie jak i zewnetrznie (na zewnatrz kraju). Organizacja imprez moze na tym zyskac. O potencjalnej mozliwosci uzyskania "darmowej" kasy z tytulu dzialanosci porzytecznosci publicznej juz wspominalem wyzej...

 

Dlatego nie za bardzo rozumiem niecheci wielu osob ze srodowska do powstania takiej organizacji, ktore istnieja przeciez w wielu krajach?

Link to post
Share on other sites

Pikace, niby racja. Ale skoro "związek" ma ułatwić utrzymanie legalności AS w Polsce boje się, że z biegiem czasu może dojść do sytuacji (co już nasz piękny kraj widział nie raz), że pojawi się gdzieś zapis, że legalnie posiadać repliki ASG mogą tylko członkowie stowarzyszenia i już nie ma tej dowolności przynależenia.

Link to post
Share on other sites

A może moderator połączy wątki bo ja już mam rozdwojenie jaźni jak dyskutuje o tym samym w obu. :P

Część wątku o AS w WB nie jest na temat i wsumie bardziej pasuje do "Save airsoft". To tylko tak dla porządku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Szukam teamow airsoftowych w okolicy Southampton. Chetnie takze dolacze do jakiegos polskiego zespolu, o ile taki w ogole istnieje. Nigdy nie traktowalem airsoftu jak sensu zycia, ale teraz chcialbym pobawic sie w to troche powazniej. Mile widziane takze informacje o mozliwosci nabycia sprzetu z drugiej reki.

Prosze o info na adres: dzohar@o2.pl. Niestety na forum nie mam czasu zagladac zbyt czesto

Pozdrawiam i z gory dzieki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

szukam ludzi chętnych do współpracy z okolic yorku,

A tak wogule to można w anglii po prostu pójść z kumplami do lasu i się postrzelać?

Jeżeli mam (tylko) w domu (w anglii) moją VSR o energii przekraczającej 1J to policja coś może mi zrobić?

Link to post
Share on other sites

Policja nic cie nie zrobi za ta VSRke ( raczej).

Jesli chcesz pograc to nie radze samodzielnie chodzic do lasow z kolegami, gdyz lasy w wiekszosci sa prywatne. Wiekszosc gier odbywa sie na koncesjonowanych polach. Jesli grasz gdzie indziej musisz liczyc sie z tym, ze mozesz byc potraktowany jako przestepca uzywajacy broni palnej. Jesli masz jakies pytania to moge ci na priv wyslac swoj numer telefonu to odpowiem ci na wszystkie pytania.

Miejscowek do pogrania szukaj na :

http://www.arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/l...soft_cached.php

tam znajdziesz najblizsze pola.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...