Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG w Wielkiej Brytanii


Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Musisz mieć udokumentowane 3 strzelanki na jednym miejscu w ciągu 2 mcy potem wypełniasz aplikacje, wypełniona oddajesz włascicielowi danego site, płacisz odpowiednia kwotę

i potem tylko czekasz aż karta przyjdzie do domu albo odbierasz ją na strzelance.

 

 

ps. bo mi się przypomniało że 2 zdjęcia paszportowe też musisz dołaczyc do wniosku.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ot i liberalizm, Orwell pewnie przewraca się w grobie, jak widzi te socjalistyczne przepisy.

Nie wiem czemu ale angole myslą, że poprzez cenzurowany dostęp do replik uda im się ograniczyć... tylko co ???

Czemu ma słuzyć to prawo, ktoś wie ???

 

Sorki że tak trochę nie w temacie ale debilnych przepisów nie rozumiem, nie jestem także w stanie zrozumieć społeczenstwa, które daję się okraść z własnej wolności w imię subiektywnej iluzji bezpieczeństwa ???

Edited by wojaktomek
Link to post
Share on other sites

Czemu ma słuzyć to prawo, ktoś wie ???

 

Sorki że tak trochę nie w temacie ale debilnych przepisów nie rozumiem, nie jestem także w stanie zrozumieć społeczenstwa, które daję się okraść z własnej wolności w imię subiektywnej iluzji bezpieczeństwa ???

No właśnie widzę, że jesteś zupełnie nie w temacie i bijesz pianę bez powodu. Rozumiem, że przyzwyczajenie do tuningowania replik przez totalnych idiotów do 500fps'ów i prucie z nich w trybie 'auto' jest normą w Polsce, podobnie jak gównarzeria biegająca po lasach bez wyobraźni, ale za to z, jakby nie patrzeć - niebezpiecznymi zabawkami. Czemu nie przejdziesz od razu do zakazu posiadania broni - ot, przecież to, że narzucając nam taki kretyński przepis, zabraniający mi noszenie przy sobie USP to atak na wolność. Podobnie jak płacenie podatków, nakaz identyfikacji przy przekraczaniu granicy.

 

@Leander - uzyskanie karty uzależnione jest od Twojej aktywności - musisz mieć 3 potwierdzone gry na oficjalnych site'ach (w sumie innych w UK nie ma) w przeciągu 3 miesięcy. Wszystko załatwia za Ciebie administrator powyższego, któremu przekazujesz 2 zdjęcia, kopię paszportu, potwierdzenie adresu i 30f (na większości site'ów pokrywa to przy okazji 2 green fee, więc pieniądze nie znikają tylko z powodu legitymacji).

 

Swoją drogą śmieszne jest, że tutaj jakoś nikt nie ma nic przeciwko nowym postanowieniom w VCRA przepisanym przez UKARA'ę, tylko ktoś z nadwiślaków krzyczy o wolności, chociaż nie ma pojęcia, do czego tak na prawdę pije. Eh, ludzie.

Link to post
Share on other sites

Otrzymałem dzisiaj swoją kartę i muszę przyznać że bardzo szybko bo trwało to tylko dziesięć dni od złożenia aplikacji (a spodziewałem się co najmniej miesiąca).

I nie kosztowało to mnie 30 tylko 10 funtów samych kosztów administracyjnych.

 

Muszą być to trzy gry na jednym site, lub ewentualnie na różnych sitach u jednego organizatora.

 

Karta jest ważna 1 rok.

Edited by Poli Tukasi
Link to post
Share on other sites

Jak kartę zdobyć już wiecie . Dalej - przy zakupie trzeba podać swoj numer identyfikacyjny, widniejący na karcie i już.

Można to też ominąć, jak pokazuje praktyka, ale trzeba mieć znajmości :)

Aha z tego co ja wiem koszt to 10 funciaków :)

Ktoś się pytał, czemu to prawo ma służyć ...

Otóż pracuję w coledzu w anglii jako ochroniarz - nie masz pojęcia ile dzieciaków ( zwlaszcza azjatow ) chce być gangsterami i przynosi pistolety na kulki do szkoly ...

Nie masz pojęcia ile napadów na sklepy ma miejsce z udziałem replik asg - to wszystko niszczy nasz sport i z tego właśnie względy mój team w pełni popiera to prawo !

 

pozdrawiam !!!

 

Pisz poprawnie. Używaj dużych liter, znak interpunkcyjnych i polskich liter. Tekst dziel na akapity, to ułatwia czytanie..

Moderator

Link to post
Share on other sites

A ja wygląda kwestia miejscówek?

Co to jest "oficjalny site", i jak to wychodzi w praniu?

Prywatny teren, którego właściciel "podbija pieczątką" grę na tym terenie?

Skoro aby mieć replikę trzeba mieć potwierdzone "gry", to czym się na początku gra- pożyczonym sprzętem?

 

Kurczę, podoba mi się taki pomysł "pozwolenia na broń ASG" i jego realizacja :)

Przydałby się jakiś prawnik na foru który przygotowałby projekt takiej ustawy w PL, tak aby "na wszelki wypadek" mieć to w zanadrzu gdyby zaczął się palić grunt pod ASG w PL ;)

Edited by leander
Link to post
Share on other sites

Miejscówi sa dobrze zorganizowane i jest ich całkiem sporo.

Zwykle na każdej z miejscówek jest gra w co drugą niedzielę , lub częściej.

Na początku odprawa - zasady bezpieczeństwa, pozniej scenariusze itp.

W połowie dnia lunch i powrót do gry.

Chcesz wiedzieć więcej zapraszam na www.teamf2f.co.uk - w linkach znajdziesz miejscówki - UCAP i Ambush Wargames.

 

"Miejscówka" to zwykle teren prywatny dzierżawiony od właściciela przez organizatorów/sędziów imprez.

 

Na poczatku można za dodatkową opłatą wypożyczyć cały sprzęt od organizatorów - nie ma z tym problemu.

Link to post
Share on other sites

W UK nie możesz po prostu pójść do lasu - tutaj są głównie tereny prywatne, a jeśli trafisz na te, które podpadają pod radę miasta / regionu i wtargniesz bez pozwolenia... cóż. Tak więc, wszelkie gry muszą być organizowane oficjalnie, przed wejściem na site musisz uiścić opłatę zwaną green fee, w którą wliczone jest także ubezpieczenie (średnio 15 - 20 funtów). I tak - na początku spokojnie możesz wypożyczać sprzęt (jeśli Ci trzeba łącznie z maską / goglami) na miejscu - średni kosz - 16 funtów. Nie jest więc źle i takie unormowanie prawne Airsoftu tak na prawdę robi więcej dobrego niż kłopotów.

 

Pozdrawiam, Kuba.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Są jacyś ludzie zainteresowani strzelaniem się w Manchesterze?? Jest tu nowy urban site na którego chcę się w najbliższym czasie wybrać z chłopakami z MAN AS (grupa brytoli - zresztą bardzo otwarcie nastawionych - strzelająca się w tej części UK) ze 3 razy, by uzyskać zezwolenie na posiadanie i kupno replik.

 

Jeśli są takowi proszę o kontakt:

 

n4g4sh@op.pl

gg - 3259985 (odpisuje tylko rano lub po nocach)

 

Pozdrawiam

gradziol

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie widze problemu z przepisami w UK. Zapisuję się właśnie do Grund Zero w okolicach Southampton. Maja piękne tereny do strzelania i naprawdę dobrze się bawią. Wogóle mam nadzieję, że wzorem Szkockiego Forum powstanie też Angielskie, może na nawet z podziałem na północ i południe? Hehehe. Może za dużo wymagam - chodzi o to żeby mieć pojęcie ile np. osób chciałoby korzystać z tego samwego terenu. Wtedy w ramach GroundZero (albo innych sajtów) moglibyśmy uruchamiać polskie formacje. Ja mieszkam w Swindon, kolega z polskiej ekipy w Southampton. Gdyby znalazło sie jeszcze kilka osób z tego rejonu - moglibyśmy wspólnie strzelać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Chce sobie kupić replike w taiwangun.com, oferuja oni wysylki do uk, nie mam zamiaru uczestniczyc w zadnych grach, mieszkam w domku jedno rodzinnym z ogrodem, czasem chcial bym postrzelac do puszek z repliki asg, czy moge miec z tego powodu nie przyjemnosci?

Nie mam zadnych licencji itd.

 

I drugie pytanie.

Jakie szkody w drewnie może wyrzadzic replika, chce sobie przyblizyc sile strzalu.

200fps-

300fps-

400fps-

Link to post
Share on other sites

Jakie szkody w drewnie może wyrzadzic replika, chce sobie przyblizyc sile strzalu.

200fps-

300fps-

400fps-

 

To macie tam drewniane puszki?

 

200fps- nic

300fps- bardzo male wglebienie, mozliwe ze wrecz niezauwazalne / nic

400fps- lekkie wglebienie.

 

Jezeli pytasz o to czy replika mozna scinac drzewa - nie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...