Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Transport na polu walki :)


Recommended Posts

W sprawie tych Portugalczyków to i owszem znalazłem to ale ten ich "pancernik" to shit trochę. I jeszcze jedno to nie był citroen tylko reanult 5 8) Jak macie jakieś pomysły to dawajta ------------>od tego jest forum :wink:

 

Od moderatora: Nazwy narodowości piszemy wielką literą, ja bym nie chciał, by o mej nacji pisano z małej litery.

Link to post
Share on other sites

Siatki zamiast szyb miałyby klimat :)

 

IMHO po pierwsze pojazd, orpócz przedziału dla kierowcy i może jakiegoś pilota (czyli dwa miejsca z przodu) powinien posiadać przedział transportowy na możliwie jak największą ilość żołnierzy,umożliwiający jak najszybsze opuszczenie pojaxzdu, najlpeiej do tyłu. Oczywiście osłonięty, jeśli miałby być skuteczną ochroną przeciwko ASG.

 

To tego otwierany właz na dachu, obrotowy montaż do AEG wraz z osłoną (ewentualnie sama osłona, ale to nie trzyma klimatu). I mamy bardzo skuteczny pojazd, który można rozwalić już tylko bronią specjalną (czyli w sensie - nie BB) a który potrafi stanowić ogromne zagrożenie dla nieprzygotowanej na atak piechoty.

 

Jeśli ktoś naprawdę podejmie się zrobienie czegoś takiego to ja mu gratuluję samozaparcia. Jeśli zrealizuje projekt do końca, to jak go spotkam z przyjemnością podam mu dłoń :)

Link to post
Share on other sites

Ok. Przyjmijmy że już takie cudeńko zbudowałeś :wink:

I co dalej? Da sie to zarejestrowac, zeby jakos dojeżdzać na strzelanki? Wątpie..

Czy moze zawieziecie to na lawecie i juz bedzie stało tam na zawsze?

Też wątpie, bo zaraz rozkradną :wink:

 

Tak więc...? Masz już jakieś pomysły "co dalej, jeśli zbuduje" ??

 

Pozdrawiam, PieTrzaK

Link to post
Share on other sites

No Gratuluje!!!

Talent do Paintbrush'a masz. Wiem, że to pierwszy projekt, ale otwory strzelnicze lub chociaż obserwacyjne po bokach i z tyłu przydałoby się mieć. A zamiast podwozia z 3 osiami (skąd je weźmiesz?) lepiej wykorzystać podwozie ze zwykłego Tarpana (w końcu to samochód dla rolników czyli terenowo-drogowy) a nawet samego Tarpana który w odpowiedniej wersji pomieści 6 osób w kabinie i ze 4 na pace. Można też wykorzystać samochody terenowe. Na GAZach i UAZach można spokojnie jeździć nawet w 8 osób z bronią i pełnym oporządzeniem.

Link to post
Share on other sites

Bede okrutny.

Oceny rysunku "zmechanizowanego" odpuszcze sobie bo nie ma sensu. Spokojnie moglbym wkleic Abramsa z jakiejs strony i powiedziec, ze chcialbym to zrobic.

To tyle.

Po drugie czy nie lepiej, jak ktos ma ochote skorzystac z doswiadczen innych i zabrac sie za przerabianie normalnych wozow. Syrenka Combi, Robur, Nyska, Zuk czy tez inne pojazdy ktore zakupic mozna po atrakcyjnych cenach mozna wyszykowac by dawaly przyjemnosc w czasie "strzelan". Siatka w oknach albo dykta z wycietymi wizjerami, kolor wrzucony na karoserie i mozna juz pocinac. Taki samochod moze sam dojechac na miejsce strzelania pozostaje tylko kwestia dostosowania :

- moze miec szyby a na czas strzelania mozna je opuszczac i wkladac siatke/dykte (przednia szybe zaslonic przy pomocy czegokolwiek dusza zapragnie i wyobraznia podsunie)

- swiatla potraktowane podczas strzelania oslona np z siatki

Jak sie komus chce i ma mozliwosci niech kombinuje ale tak jak proponuje - lepiej uzyc istniejacych pojazdow mimo, ze marzenia dyktuja chec wlasnego Scota najmniej.

Link to post
Share on other sites

No tak w sumie to każfy z was ma choć w pewnym stopniu racje ,nie zaprzeczam ale :

-trzy osie wraz z kompletnym zespołem napędowym to w cale nie tak ogromny wydatek gdyż jak już wcześniej powiedzaiłem mam zamiar wykorzystać starego ził'a. i jedynie skrócic jego ramę.

-natomiast "nadwozie" będzie się skladało z profili stalowych i blachy ocynkowanej ,a nad jej grubością to się jeszcze zastanowie

No i teraz najgorsze KOSZTA cena takiego ziła z kiepskim stanem blachy oscyluje w granicach 5tys zeta może nawet mniej a za samą bude chyba bym dał ......w sumie to ni wiem po ile chodzą teraz profile i blacha ??!!. A uzbrojenie to nie wiem sam mysle o czymś w stylu MG42(ale to raczej odpada ze względu oczywistego rok 1940) albo M60 albo M2. oCzywiscie uzbrojenie to samoróbka o napędzie no właśnie myślałem o kompresorze

czyli sprężone powietrze ale nad tym to się już zastanowie. To by było chyba na tyle 8)

Link to post
Share on other sites

O Jezu, kolejny J.T.

 

Proponuje założyć podforum "Aisoft fiction" - gdzie można byłoby zamieszczać wszelkie genialne pomysły, bez większych szans na realizację lub wątki w stylu "to weźcie i zróbcie coś z tym" lub "mam szczwany plan ale nie mam kasy - szukam sponsora".

 

A mnie się "chce" np. przerobić deko DSzK na ASG. Tylko, że jest to na dzień dzisiejszy z kilku względów mżonka i nie rozpisuje się o niej na forum...

I o ile watek ten mógłbym traktować jako quasi merytoryczny, to po kwesti: "!. A uzbrojenie to nie wiem sam mysle o czymś w stylu MG42(ale to raczej odpada ze względu oczywistego rok 1940) albo M60 albo M2. oCzywiscie uzbrojenie to samoróbka o napędzie no właśnie myślałem o kompresorze

czyli sprężone powietrze ale nad tym to się już zastanowie. "(wytł. moje) "wysiadam".

 

Pozdrawiam - twardo stąpający po ziemi;

KZ

Link to post
Share on other sites

Kuba kiedys z kolega robilismy patrole w nieoznakowanym Polonezie podczas strzelanki (coz lata nie te, w kosciach strzyka, dupsko robi sie ciezkie). Ogolnie klimat przyjemny i gdyby ktos nie ostrzelal blacharki w przyplywie podniecenie gdy wychodzilem akurat to wszystko byloby w porzadku.

Idea jazdy samochodami-przerobkami na strzelaniach wydaje sie byc mila ale jak to Kuba podkresli poki nie zobacze efektu bede sceptyczny az do bolu. Podobnie jak z podobnymi wykwitami gdzie poniektorzy sami robia repliki, czesci, magazynki temu podobne.

Link to post
Share on other sites

No i pozostaje jeszcze problem użycia tego w grze. W końcu najwięcej wypadków na manewrach wojskowych ma miejsce właśnie podczas współpracy z pojazdami. A nawet taki Renault 5 jak przejedzie po stópce to już chyba trochę boli. Pomijając, że wypadałoby jednak dać obrońcom jakąś szansę zneutralizowania pojazdu (no chyba, że zakładamy, że muszą sobie radzić sami, ale wtedy albo zrezygnują z gry albo przytachają coś co użyte na pewno podwyższy koszty remontu lub złomowania pojazdu).

 

Pozdrawiam

 

Kret

 

PS. Należy to po prostu zrobić, a nie gadać.

Link to post
Share on other sites

Airsoft jest umowny wiec i pojazd opancerzony moze byc umowny. Dwie stare Ukrainy, prosta rama z rurek i troche sklejki badz czego podobnego. Jeden kieruje, drugi robi za silnik a dwoch prowadzi ogien. Cala konstrukcje mozna rozebrac i przewiesc kazdym samochodem wiekszym od "malucha". No i zamykamy sie w 100 pln a nie w 10 tys.

 

PS. Jeszcze jedna osoba by sie przydala by wrrrrrrrrr robic.

 

;)

Link to post
Share on other sites

wiecie co panienki?

 

do mojej firmy towar przychodzi w zajebiście duzych kartonach.

 

wystarczy wyciąć otwory, namalować koła po bokach (albo na wierzchu dorobić wirnik) i wio! Jak ktoś się uprze to można wkleić siatkę w 'oknach'

tylko potrzebne są co najmniej 2 osoby napędu.

w roli transportera powinno się sprawdzić (równie dobrze jak żółte opaski :D)

 

po cholerę coś więcej?

no ta - w sumie po klimat :) nie ganiamy się przecież z patykami i nie krzyczymy ratatatata....

 

niemniej - może warto spróbować?

 

pa

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...