Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porządna gumka do AEGa


Recommended Posts

Guardera osobiście nie wiem czy polecić :???: mam M16 A3 JG i na początku kupiłem Silikonową gumę ale posypała mi się w ciągu miesiąca ;-) teraz mam czarnucha tej samej firmy i sprawuje się średnio po 30 tor to jedna wielka loteria a czasami leci i leci jak po sznurku od razu mówię że komorę mam standard więc rewelacyjna to ona nie robi

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak wyżej, Systema i zielona G&G - te gumki mogę spokojnie polecić.

A jeśli chodzi o przezroczystego Guardera - na SP120 trzy pierwsze strzały przy regulacji były bez podkręcenia, czwarty poszedł bardzo ładnie a przy piątym urwało garbik.

Link to post
Share on other sites

Nie umiecie zakładać Guarderów, z żadnym przez kilka ładnych lat czegoś co opisujecie nie miałem ;-).

Ostatni zakładany w "stanie lekkim" w warunkach polowych na kolanie, zachowywał się idealnie na springu 130, a wysiano z niego trochę kulek (testy nowej P90 i nowych bebechów i nowych magów i Kolega co bardzo lubi krótkie-mierzone-całohajakapowe strzały pojedyncze).

Link to post
Share on other sites

Guarder to rynsztok

 

Nie zgodzę się z Tobą, fakt faktem, że trudno się je zakłada, ale jak się to dobrze zrobi to nie powinno być z tą gumką problemów, a kręci wyśmienicie. Dla tych co piszą, że gumkę im urwało po kilku strzałach taka mała uwaga. Dystanser guardery jest bardzo gruby i powinno się zacząć ustawianie HU od minimalnej wartości, gdyż na tym samym ustawieniu komory HU gumka guardera wchodzi głębiej do lufy niż zwykła gumka.

 

W moim przypadku ustawienie komory HU na 3/4 (prawie na maxa) z gumką CA, dawało identyczny rezultat jak ustawienie jej na minimum z gumką guardera. Więc na to trzeba uważać.

Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się z Tobą, fakt faktem, że trudno się je zakłada, ale jak się to dobrze zrobi to nie powinno być z tą gumką problemów, a kręci wyśmienicie. Dla tych co piszą, że gumkę im urwało po kilku strzałach taka mała uwaga. Dystanser guardery jest bardzo gruby i powinno się zacząć ustawianie HU od minimalnej wartości, gdyż na tym samym ustawieniu komory HU gumka guardera wchodzi głębiej do lufy niż zwykła gumka.

 

W moim przypadku ustawienie komory HU na 3/4 (prawie na maxa) z gumką CA, dawało identyczny rezultat jak ustawienie jej na minimum z gumką guardera. Więc na to trzeba uważać.

 

 

Tym sposobem dokonaliśmy kolejnego wiekopomnego odkrycia...

Że też wcześniej na to nie wpadłem. Do tej pory zaczynałem ustawianie HU od 80%, potem skakałem na 33%, później 27% a następnie wybierałem dziesięć losowych ustawień. Przy ostatnim tor lotu kulki był zawsze idealnie prosty...

Kto by pomyślał że mogą być łatwiejsze sposoby :wink:

Link to post
Share on other sites

Ja polecam systeme. Spisuje sie wyśmienicie w pełnym zakresie fpsów. Od 300 do 700. Nigdy mi żadna nie zdechła, dobrze się montuje, doskonale podkręca. Przezroczystego guardera polecam do słabych replik. Trudno się montuje, łatwo uszkodzić ale jeśli zrobi się to prawidłowo to działa. Jednak systema lepsza. Odradzam promyki raczej.

Link to post
Share on other sites
Nie umiecie zakładać Guarderów, z żadnym przez kilka ładnych lat czegoś co opisujecie nie miałem .

Bratu na Guarderze same dublety leciały z lufy. Wkurzył się i wymienił na stockową chińską i śmiga lux :luzik: Nie wiem czy te gumki tak mają, ale guarder był bardzo luźny. Przy wymianie bezbarwny guarder został mu w komorze HU, musiał się trochę natrudzić aby go wyciągnąć :wink:

Link to post
Share on other sites

Mi sie zawsze wydawalo ze forum dyskusyjne jest od dyskusji.

Ilosc postow kto ma - jest takim wyznacznikiem jak dlugosc sznurowek u butow... kogo to obchodzi ?

A jedynie ci co przejmujac sie swoim licznikiem czepiaja sie postow ...

Poki temat kogos interesuje to jest sens rozmawiac prawda ?

Moze czesc postow staje sie malo merytoryczna ale za to mozna poznac zdanie innych.

 

A zasada dotyczaca gumki jest bardzo prosta - trzeba umiec ja zalozyc.

I nie jest to tylko nalozenie na lufe i wcisniecie do komory hopa ...

Trzeba sprawdzic jak sie uszczelnia na dyszy, czy jest dobrze przyparta i czy dystanser nie jest za maly. Do tego szczelnosc miedzy lufa, gumka i komora. Dla niektorych komor hopa jedna gumka bedzie lepsza niz inna ... Czasem jest to guarder, czasem systema, czasem madbulle czy inne nowsze wynalazki. Zeby maksymalnie wykorzystac mozliwosci komory hopa trzeba przetestowac rozne gumki...

Link to post
Share on other sites

Aliant, jeżeli brat musiał się natrudzić żeby wyciągnąć gumę HU z komory kiedy ta mu w niej została po wyciągnięciu lufy, to sądzę, że jego zdolności manualne (w zakresie obsługi pęsety...) są znacznie poniżej przeciętnej. W związku z tym nie dziwi, że nie potrafił zamontować gumki HU prawidłowo ale to nie powód do zwalania winy na gumę ;]

Link to post
Share on other sites
Aliant, jeżeli brat musiał się natrudzić żeby wyciągnąć gumę HU z komory kiedy ta mu w niej została po wyciągnięciu lufy, to sądzę, że jego zdolności manualne (w zakresie obsługi pęsety...) są znacznie poniżej przeciętnej. W związku z tym nie dziwi, że nie potrafił zamontować gumki HU prawidłowo ale to nie powód do zwalania winy na gumę ;]

 

Pęsety nie było pod ręką :lol: A po drugie nie chciał uszkodzić gumki . Gumkę montowali KRAKMANI, Bo u nich kupowana była replika i gumka

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Czeka Mnie wymiana gumki w M15 CA, w tej chwili mam zamontowana sprężynę m120 (replika wyciąga 420-225 fps), stokowa komora HU. Sprężyna będzie wymieniona na m130 (powinno wyjść te 440 + fps) i szukam gumki pod taka wartość fps. Od zawsze używałem gumek Systema czarna i nie mam doświadczenia z innymi, z systema problemów nie miałem i w rażący sposób mój hopek w działaniu nie różnił się od innych na + czy -, co nie zmienia faktu że może jest na rynku coś lepszego dla mnie niż czarna systema.

Po przeglądnięciu na forum kilku wątków o gumkach HU mam takich kandydatów:

Element RH 65 (niebieska) G & G zielona, Mad Bull niebieski

 

Co proponujecie ? nie upieram się przy żadnym z moich kandydatów.

Edited by Gionek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...