Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1) Tłumik da sie zamontowac jesli dorwiesz odpowiednią (z gwintem) lufę zewnętrzną ale nie ma to sensu w gaziaku z BB. Poza tym na pewno nie wpłynie pozytywnie na działanie mechanizmu bo lufa przy strzale się rusza.

 

2) Jest sens. Ale większość ludzi klamek i tak nie tunninguje więc... Sam oceń. Precka o ile skupienia nie podniesie wiele (bo lepsze być nie może :D) to doda fps i zasięgu. Zastanawiam sie nad wymianą gumki na KM heada...

 

 

 

 

A co do ergonomii- na zdjęciach wydaje się kanciasta i taka spod siekiery ale leży bardzo dobrze. Spust jak dla mnie wolał bym krótszy, taki jak w 1911 ale ja mam małe łapy. Oczywista sprawa że nie leży tak jak 1911 bo to dla mnie ideał ale leży lepiej niż glock czy sig sauer p226.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Czym się różnią te magazynki?

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Magazines_Tokyo_Marui_GBB_Tokyo_Marui_31rd_Magazine_for_HI_CAPA_5_1.htm

http://redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/Magazines_Tokyo_Marui_GBB_Tokyo_Marui_31rd_Magazine_for_HI_CAPA_4_3.htm

 

Oba pasują do H-C 5.1 i 4.3.

Jeden z nich nie ma takiej dużej "stopki". To tylko różnica w wyglądzie, czy np. mieści więcej gazu?

Link to post
Share on other sites

Arend, BEZEDURA!

 

Magi między 5.1 a 4.3 są w 100% wymienne (mam 1 do 4.3 i kilka do 5.1)!!! Są identycznej długości a różnią się jedynie denkiem i stopką. Do 5.1 ma dłuższe denko oraz stopkę, 4.3 rzecz jasna krótsze ale części wchodząca do pistoletu jest całkowicie identyczna. Ba, chwyty w 4.3 i 5.1 to te same chwyty, są identyczne i wymienne.

 

Mag do 5.1 ma denko dłuższe o około 10-12mm ALE nie ma ono przestrzeni na gaz. Gazu do obu magazynków wchodzi identyczna ilość. NAtomiast do szerszego denka mogą wejść jeszcze 2 kulki i stąd różnica w pojemności magazynków w kwestii kulek.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites

Dziękuję. Zatem nie ważne jaki wybiorę to i tak będzie dobrze? Czyli nie ma żadnej odczuwalnej różnicy w użytkowaniu obu magazynków?

 

 

PS. Gdzieś w Polsce można kupić w miarę dobrej cenie magi do hi-capy? Czy tylko ~200zł?

Edited by Haptacz
Link to post
Share on other sites

Arend, BEZEDURA!

 

Magi między 5.1 a 4.3 są w 100% wymienne (mam 1 do 4.3 i kilka do 5.1)!!! Są identycznej długości a różnią się jedynie denkiem i stopką. Do 5.1 ma dłuższe denko oraz stopkę, 4.3 rzecz jasna krótsze ale części wchodząca do pistoletu jest całkowicie identyczna. Ba, chwyty w 4.3 i 5.1 to te same chwyty, są identyczne i wymienne.

 

Mag do 5.1 ma denko dłuższe o około 10-12mm ALE nie ma ono przestrzeni na gaz. Gazu do obu magazynków wchodzi identyczna ilość. NAtomiast do szerszego denka mogą wejść jeszcze 2 kulki i stąd różnica w pojemności magazynków w kwestii kulek.

 

 

Może to były magi do 3.8. Zresztą słuchać się Dextera on wie lepiej.

Link to post
Share on other sites

To jest chyba ta seria przeznaczona "dla młodszych" o obniżonej prędkości wylotowej, pozatym to pełnoprawna hicapa.

Jest nawet podpis przecież "Marui R Series Handguns targeted for minority users, same blowback and cycling action but with much lower muzzle velocity."

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Broń w końcu zamówiłem, ale mam wątpliwości jakim gazem tankować i w jaki sposób o nią dbać.

 

Z tego co wiem, to magazynki najlepiej przechowywać zatankowane i od po strzelankach psikać w zaworki olejem silikonowym.

W replikę też gdzieś psikać?

 

Kulki, to wg. mnie najlepiej 0,2. Ale jak wg. Was?

Link to post
Share on other sites

0,2 jak chcesz żeby Ci leciały w kosmos, ja do pistoletów używam 0,23/0,25 bo i tak mają małe skupienie ze względu na krótką lufę, dlatego cięższe kulki wg mnie są bardziej wskazane, żeby zyskać na celności.

 

Magazynki przechowywać z odrobiną gazu, od czasu do czasu nie zaszkodzi psiknąć silikonem.

 

Co do konserwacji samego pistoletu to smarujesz tam gdzie jest największe tarcie, na prowadnicach zamka, na uszczelce komory blow backu, tam gdzie się coś rusza tam smarujesz:) oczywiście nie tak żeby pistolet ociekał smarem

 

pozdrawiam

kostek

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...