Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG w Niemczech


Guest Kret

Recommended Posts

Cóż, wtedy to już nie będzie ASG tylko replika broni, w świetle prawa będzie ok. Ale kwestia jest taka, że wszystko będzie zależało od tego, kto będzie Cię kontrolował. Możesz trafić jak ja na idiotów - stwierdzili ze wystarczy do mojej eMki przełożyć bebechy od ostrej i będzie strzelało.

Możesz też trafić na palantów, jak mój kolega - jemu razem z repliką skonfiskowali magazynki, replikę hełmu, części do GB, gumkę HU i podobne graty (wracał z zakupów w HK). Tłumaczyli to tak, że wszystkie te rzeczy mogłyby mu posłużyć np. do napadu :strach:

 

Więc o ile prawnie będziesz czysty, to możesz trafić na ****** (autocenzura), który zawsze znajdzie pretekst żeby dokopać "polaczkowi". Możesz tez mieć farta i trafić na normalnego policjanta/celnika, albo w ogóle uniknąć kontroli. Ja tam Niemcy omijam już szerokim łukiem, nawet jak nie mam repliki ze sobą...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam ja jestem obywatelem Niemczech i znam dobrze prawo o Airsoftach na chacie.Mam kumpla ktory mial mp5 na chachie (takie co sie naciaga po kazdym oddanym stzrale) i sasiad zadzwonil do policji bo kumple nawalal z guna do okna wiec ze policja mylslala ze to prawdziwa bron wjechali mu na chate calym teamem (policja w czarnych mundurach) przygniotli ich do zimi i wzieli cala rodzine do radiowozu wiec tak wyglada Airsoft w tym genialnym kraju^^

Link to post
Share on other sites

Mało to czytelne powyżej no ale dobra..

 

kumpel nawalał z guna do okna

 

No sąsiad nie wiesz co powiedział przez telefon policji. Ta, po przyjeździe, reagowała na to co widzi chyba, tak?

Poza tym tu akurat - za głupotę się płaci... po oknach się przywidziało strzelać.

 

[A to niby jest czytelne? A różnica jest taka, że dla Ciebie polski to ojczysty język, więc zastanów się dwa razy zanim napiszesz.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

wiem ze nie jest to zbyt madre ale takie zycie ^^

ja mieszkam w niecowie i sam posiadam replike wiec jest hardqore^^

 

 

nie mam polskich znakow wiec troche lipnie ale chyba da sie przeczytac

 

EHH SORRY MOJ OJCZSYSTY JEZYK TO JEST NIEMIECKI :)

A tu chyba nie chodzi o to jaki jest ojczysty jezyk tylko o fakty! czy nie tak zinterpretowalem cala sprawe??

 

Regulamin TEGO forum wymaga jednak poprawnej pisowni ;)

Edited by Wolf
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mieszkałem ponad rok w Niemczech i powiem tak. Mój sąsiad był policjantem (z długim stażem) i nie miał nic przeciwko ASG byle by nie strzelać w miejscach publicznych i nie wozić na widoku. Ci bardziej kumaci wiedzą, że wszyscy jeżdżą do Polski by się trochę postrzelać. Oni nie robią tego na chama, żeby każdego Airsoftowca udupić. Jednak kiedy wezwie ich podekscytowana Oma która zobaczy replikę mp40/thomson i pierwszym skojarzeniem będzie Adolf H. to trudno się im się dziwić, że zarekwirują.

 

Być może ten F stempel obowiązuje w całych Niemczech ale ww. sąsiad nie miał o nim pojęcia. Tak jak mówił. Nie obnosić się z repliką - schować do torby i wyjąć batkę. Problemów nie będzie.

 

Co prawda wszystko zależy od ludzi, są lepsi i i inni policjanci - kwestia szczęścia.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Foka a orientujesz się gdzie można nabyć owy F stempel ? Rozumiem, że jak kupimy replikę w Niemczech to od razu ze stempelkiem, a gdy replika jest kupiona w Polsce ? Gdzieś trzeba wysłać gnata ? Znając prędkość biurokractwa niemczuchów to co najmniej półroczna rozłąka z repliką :-F

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Foka a orientujesz się gdzie można nabyć owy F stempel ? Rozumiem, że jak kupimy replikę w Niemczech to od razu ze stempelkiem, a gdy replika jest kupiona w Polsce ? Gdzieś trzeba wysłać gnata ? Znając prędkość biurokractwa niemczuchów to co najmniej półroczna rozłąka z repliką teeth.gif

 

Teoretycznie to nie powinno trwac pol roku jak ty piszesz!

Pierw pomysl o tym ze w Beschussamt napewno nie maja jakiegos

natloku pracy!Przestrzelenia repliki nie powinno wtedy trwac wiecej niz jakies 4-5 minut.Wyrycie F STEMPLA tez nie powinno trwac za dlugo !

wiec nie mysle ze to bedzie trwalo pol roku!

 

 

 

 

Replika ,aby otrzymac takie oznaczenie musi trafić na ekspertyzę do tzw. BESCHUSSAMT. Jest tych urzędów kilka (7), a spis i adresy znajdziesz na ich stronie internetowej. Nie wiem tylko jak by miała tam replika trafić, nawet pocztą, kiedy wg niemieckiego prawa jej posiadanie jest nielegalne icon_wink.gif

 

 

I tu jest wielki nonsens !

Na Niemieckich stronach (http://www.kotte-zeller.de)Mozna kupic legalnie AEGa ! Sa w dziale Frei ab 18!

Sam mieszkam w dojczlandach i mam Znajomego zellnika ktory mi powiedzial ze lepiej mam nikomu nie mowic o replice!

Wiec jak mozna kupic to czemu nie wolno posiadac?

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie to nie powinno trwac pol roku jak ty piszesz!

Pierw pomysl o tym ze w Beschussamt napewno nie maja jakiegos

natloku pracy!Przestrzelenia repliki nie powinno wtedy trwac wiecej niz jakies 4-5 minut.Wyrycie F STEMPLA tez nie powinno trwac za dlugo !

wiec nie mysle ze to bedzie trwalo pol roku!

 

Teoretycznie to wszystko powinno być robione w jeden dzień nieprawdaż ? Na pewno w Berlinie nie mają natłoku pracy.. no skąd że ! Przecież to taka mała wieś położona obok Pścimia dolnego.

 

Zastanów się. Jeżeli zakładanie DSLa u Ciebie trwało 2 lata, z czego ponad miesiąc czekania na głupią aktywację to czego się spodziewasz po zalegalizowaniu nielegalnej repliki ? Zanim Ci ją rozbiorą, spiszą numer seryjny każdej części, pomierzą fpsy, w razie nadmiaru to sprężynę zmienią, wyślą milion zgód na zniszczenie Twojego mienia ( Grawerka wytłaczana w lufie) to trochę zajmie.

 

Niemcy są obrzydliwymi biurokratami. I jeżeli są dwa czy trzy oddziały na całą rzeszę airsoftgejów to wybacz... ale to będzie trwać.

Link to post
Share on other sites

Ale nikt tej repliki nie będzie testował i wybiła F-stempla. Od tego jest producent. Replika bez F-stempla = nielegalna broń i nikt jej wsteczne nie będzie legalizował.

Wszystko co się dało zostało napisane - z repliką się pożegnaj, szukaj prawnika, żeby kara była jak najniższa.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie to nie powinno trwac pol roku jak ty piszesz!

Pierw pomysl o tym ze w Beschussamt napewno nie maja jakiegos

natloku pracy!Przestrzelenia repliki nie powinno wtedy trwac wiecej niz jakies 4-5 minut.Wyrycie F STEMPLA tez nie powinno trwac za dlugo !

wiec nie mysle ze to bedzie trwalo pol roku!

I tu jest wielki nonsens !

Na Niemieckich stronach (http://www.kotte-zeller.de)Mozna kupic legalnie AEGa ! Sa w dziale Frei ab 18!

Sam mieszkam w dojczlandach i mam Znajomego zellnika ktory mi powiedzial ze lepiej mam nikomu nie mowic o replice!

Wiec jak mozna kupic to czemu nie wolno posiadac?

 

A dlatego, że tak stanowią przepisy, tak jak pisał Foka jak zostaniesz złapany z repliką to się skończy w najlepszym wypadku na jej przepadku, w najgorszym sprawą o nielegalne posiadanie broni, przemyt itd... mój kumpel ostatnio sam się przekonał na własnej skórze jak to jest gdy Ordnung ist ordnung, gdy 10 m po przejechaniu granicy w czasie kontroli drogowej, policjanci znaleźli u niego replikę ....

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Wystarczy dobrze poczytać forum a odpowiedz znajdziesz :wink:

Pomijając fakt, że marsz odbędzie się oczywiście bez replik, to z mundurem problemu teoretycznie mieć nie będziesz, jeśli nie posiada żadnych oznaczeń i flag (czapka też).

Pratycznie unikał bym takich zabaw w strefie nadgranicznej, bo funkcjonariusze pełniący tam służbę mogą to różnie na to zareagować.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 3 years later...

Rastart, nie wiem jak teraz wygląda sytuacja, ale wiem, że 20 grudnia chciałeś kupić ode mnie replikę. Wszystko ustaliliśmy, po wymianie zdań umówiliśmy się, podałem numer konta, ty adres i napisałeś, że zatrzymasz się i zrobisz przelew. I na tym się skończyło. Od 21 grudnia nie ma z tobą kontaktu, wysyłałem wiadomości. Nie raczyłeś odpisać. Tak trudno poinformować, ze zrezygnowałeś?

 

Wiem, że to nie miejsce na takie rzeczy, ale tak jak wspomniałem, nie ma innej możliwości kontaktu z wyżej wymienionym użytkownikiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...