Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gunfire a jakość replik


Recommended Posts

Wydzielonego szukać TUTAJ KLIK

 

Byłby, ale ja wywaliłem w diabły. Wcinam Ci się Szmerglu, ale rozmowy o kasie i jej wpływie na ilość bawiących się oraz teksty "co by było jakby replika kosztowała xxx" już były nie raz. Są to rozmowy pozbawione sensu i nie ma potrzeby co chwilę do nich wracać./dzikki

 

I koniec z OT bo zrobię się niemiły :wink:

 

 

Dziki spoko ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zależy od użytkownika, oj zależy. Chińczyki są bardzo fajne, jak się wie co wymienić i jak, umie się samemu go wyregulować, podokręcać itp.

Części chińskie też są fajne, ale jak wiadomo co kupić. Np. silniki są często dużo lepsze niż np. CA.

 

Prowadnice ... ostatnio kupiłem dwie chińskie prowadnice, bo dwa razy tańsze, a jaka filozofia może być w bolcu? Tłoków też używam chińskich, bo kilka mi zostało jakoś przy okazji i się okazuje, że działają.

 

Szczytem wszystkiego jest G36C JG. Jak do niej zamontowałem chwyt CA to lans spadł, bo chwyt CA jest brzydszy ... Body JG jest zupełnie jak markowe. A środek można cały zmienić i za 600-700 zeta mamy super AEG'a z "Systema inside". A z "Guarder inside" jeszcze taniej.

 

Stock CA to koło 1050 zeta ...

 

Magi, kolimatory to w ogóle od lat są wszystkie z Chin, tylko niektóre mają na pudełku napis G&P, a inne nie.

 

Ciekawy jestem jak wypadną Cymowe precki.

 

Także wiedza to klucz do działającego i taniego AEG'a.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

No tutaj akurat sprzedają cymę "w jakości CA". Ale w tytule tematu pozwolili sobie wspomnieć jedynie o CA ;). Zresztą chwilę się musiałem naszukać, że ten AK jest cymowski, ale "100% kopia CA". OMG. Same licytacje od 1zł bcm nie są złe...

 

EDIT: U prawników funkcjonuje takie pojęcie jak "erystyka". Jest to określenie na zbiór nieuczciwych technik argumentacji. Gdyby sprzedawcy stosowali coś takiego, to spory odsetek nie miałby co jeść. IMO ta aukcja podpada pod nieuczciwe techniki sprzedaży i ten post pasuje raczej do tematu "Gunfire a jakość sprzedaży", ale uznałem, że nie ma co zakładać takowego specjalnie na potrzeby jednej aukcji/postu.

 

Pozdrawiam.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Art. 16 ust. 1 pkt 2 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji:

 

Art. 16. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest w szczególności:

(...)

2) reklama wprowadzająca klienta w błąd i mogąca przez to wpłynąć na jego decyzję co do nabycia towaru lub usługi,

 

do którego z kolei odsyła art. 5 ust. 2 pkt 3 ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym.

 

Co z tego wynika?

 

Art. 12 ust. 1 tej samej ustawy:

Art. 12. 1. W razie dokonania nieuczciwej praktyki rynkowej konsument, którego interes został zagrożony lub naruszony, może żądać:

 

1) zaniechania tej praktyki;

 

2) usunięcia skutków tej praktyki;

 

3) złożenia jednokrotnego lub wielokrotnego oświadczenia odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie;

 

4) naprawienia wyrządzonej szkody na zasadach ogólnych, w szczególności żądania unieważnienia umowy z obowiązkiem wzajemnego zwrotu świadczeń oraz zwrotu przez przedsiębiorcę kosztów związanych z nabyciem produktu;

 

5) zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na określony cel społeczny związany ze wspieraniem kultury polskiej, ochroną dziedzictwa narodowego lub ochroną konsumentów.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za szybką reakcję. Opis aukcji oczywiście zostanie zmieniony/aukcja wycofana. Niestety, pracownik który się tym zajmuje okazał się nadgorliwy i informację, która miała być w opisie, postanowił również zawrzeć w tytule aukcji. Dopilnuję, żeby tego typu przekłamania nie miały więcej miejsca.

 

Pozdrawiam

Paweł Zalewski

Gunfire.pl

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Czytając wątek, postanowiłem napisać kilka słów od siebie, choć czynię to niechętnie i dość rzadko.

Nawiązując do aukcji AK-74 CYMY i kluczowej części tytułu, czyli "100% SLR CA" - IMHO kwestia interpretacji jest tu kluczowa - skoro sprzedawca jasno zaznacza w tytule (choć niezbyt trafnie) iż jest to replika "GunFire@ Karabin AK-74" - nie ma mowy o replice CA, tylko o replice w 100% zgodnej z CA w wykonaniu "Gunfire". W treści aukcji możemy znaleźć oznaczenie modelu "CM031" oraz producenta: "CM" co pozwala określić producenta jako CYMA (dla słabo zawansowanych AIRSOFT'owców jest to jasne, dla ROOKIEs - http://www.google.pl/search?hl=pl&q=CM...=Szukaj&lr= ). Osobiście sprzedałem jedną albo dwie repliki CYMY i mogę stwierdzić, iż są świetnym rozwiązaniem dla początkujących, a co za tym, idzie nie jest ujmą na honorze rozpoczęcie licytacji od 1 pln (BTW - czy ktoś z krytykujących prowadzi własną działalność gospodarczą i stanął przed problemem towaru, który z jakichś powodów zalega na magazynie i czasem warto go "puścić pod wodą" ?). Rozwijając dalej problem ceny repliki - kążdy zdrowo myślący, nawet początkujący użytkownik, zdaje sobie sprawę, że nie kupi "Merca" w cenie "Malucha" (tu odsyłam do części wątku rozwiniętej przez Szczupłego). Osobiście nie mam nic do zarzucenia GF, ponieważ posiadam lub posiadałem repliki marki JG, zakupione w GF (MP5, M4A1 oraz M4 S-System) i mam same dobre skojarzenia (batka w MP5 nie do zarżnięcia na stocku, w obu M4 inne batki do bani - też odsyłam do postów Szczupłego) -działają rewelacyjnie. Dzisiaj wywaliłem 250 pln na Intellecta 4200 MAh 9,6V i wiem, że S-System kupiony w GF posłuży jeszcze długo. Nie występuję tu jako "rycerz w srebrnej zbroi" broniący GF, tylko jako osoba, która pragnie zwrócić uwagę największym "krzykaczom", że powinni znać swoje prawa jako konsumenci ( http://www.uokik.gov.pl/ ), egzekwować je a dopiero po ich pogwałceniu, oczerniać firmy działające wbrew prawu, a póki co IMHO GF takową firmą nie jest.

 

Pozdr.

Pushkin

Link to post
Share on other sites

Bez urazy, ale co Ty bredzisz??? Czy towar zalega w magazynie czy nie, sprzedawca powinien możliwie rzetelnie opisać towar. Wprowadzanie kogokolwiek (czy to słabo zaawansowanego czy to "ROOKIE") w błąd jest nie na miejscu. W momencie, gdy wszyscy (łącznie z zainteresowanym), to przyznali, ty wyskakujesz "jak filip z konopi". ;)

 

pragnie zwrócić uwagę największym "krzykaczom"
postanowiłem napisać kilka słów od siebie, choć czynię to niechętnie i dość rzadko.

Dobrze, że czynisz to rzadko, bo obrażanie interlokutorów i pitolenie dla samego pitolenia nie jest zbyt mile widziane.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Viamortis a może to Ty masz jakiś problem???

 

Tak nieśmiało wspomnę iż w aukcji jest napisane:

AK74 - karabinek automatyczny - wierna kopia SLR CA! - NOWOŚĆ

 

Pogrubione i do tego jeszcze wyszczególnione innym kolorem.

Jak masz tak tragiczny problem to proszę jest opcja zgłoszenia naruszenia do obsługi Allegro.

 

Gość napisał spokojnie, na temat i do tego mądrze. (podkreślał subiektywność swojej wypowiedzi)

 

Weź sobie leki i daj siana z nabijaniem postów.

Link to post
Share on other sites

Viamortis a może to Ty masz jakiś problem???

Tak nieśmiało wspomnę iż w aukcji jest napisane:

AK74 - karabinek automatyczny - wierna kopia SLR CA! - NOWOŚĆ

 

Pogrubione i do tego jeszcze wyszczególnione innym kolorem.

Jak masz tak tragiczny problem to proszę jest opcja zgłoszenia naruszenia do obsługi Allegro.

Z punktu widzenia prawnego nazwa aukcji może wprowadzić "kupującego" w błąd.

I to Viamoris starał się uzmysłowić koledze który jak napisałeś:

Gość napisał spokojnie, na temat i do tego mądrze. (podkreślał subiektywność swojej wypowiedzi)

Z czym do końca też się nie zgodzę.W moim osobistym "subiektywnym" odczuciu.

Link to post
Share on other sites

Wskazał na tytuł aukcji.

Jak tez napisałem, taki przycisk zgłoś obsłudze...

 

Anatol Zgadzać to Ty się nie musisz, od tego jest forum abym ja, ty oraz wielu innych mogło mieć swoje zdanie.

 

I jeszcze raz napisze:

Na aukcji pisze jak Byk:

 

 

AK74 - karabinek automatyczny - wierna kopia SLR CA! - NOWOŚĆ

 

 

I DO TEGO W INNYM KOLORZE!

 

Bycie klientem nie zwalnia od myślenia! Zresztą nie masz możliwości kupna bez zauważenia Tego napisu... No chyba że nie chcesz go zobaczyć.

Link to post
Share on other sites

Viamortis a może to Ty masz jakiś problem???

 

Tak nieśmiało wspomnę iż w aukcji jest napisane:

AK74 - karabinek automatyczny - wierna kopia SLR CA! - NOWOŚĆ

 

Pogrubione i do tego jeszcze wyszczególnione innym kolorem.

 

I jeszcze raz napisze:

Na aukcji pisze jak Byk:

AK74 - karabinek automatyczny - wierna kopia SLR CA! - NOWOŚĆ

I DO TEGO W INNYM KOLORZE!

 

Opis aukcji oczywiście zostanie zmieniony/aukcja wycofana.

(...)

 

Pozdrawiam

Paweł Zalewski

Gunfire.pl

Aukcja została edytowana od tamtego czasu :roll:

 

Bycie klientem nie zwalnia od myślenia! Zresztą nie masz możliwości kupna bez zauważenia Tego napisu... No chyba że nie chcesz go zobaczyć.

A bycie sprzedawcą nie zwalnia od rzetelnej informacji. Natomiast bycie użytkownikiem nie zwalnia Ciebie z kultury i myślenia. Nie broń się ani przed jednym, ani przed drugim.

 

Weź sobie leki i daj siana z nabijaniem postów.

Wnioskując po treści Twoich postów, to Ty jesteś tutaj osobą potrzebującą leków. Jeśli masz problem z socjalizacją, to proponuję jakąś wizytę u terapeuty.

Link to post
Share on other sites

Na 100% muszę udać się do specjalisty, wiesz bo tak czytam i czytam i to coraz gorzej wpływa na pojmowanie świata.

 

Klient został poinformowany, nawet dalej - sprzedawca poprawił wytknięte przez Ciebie (tak zwane) niedopatrzenie, a jak ktoś się wypowiedział (inaczej niż Ty) to nie ja skakałem do tej osoby.

 

Co do kultury, zastanów się najpierw nad własną a potem wytykaj innym...

Link to post
Share on other sites

Saper, jesteś z Wrocławia, masz jakiś związek ze sklepem? Twoje posty absolutnie nic nie wnoszą i wygląda to jakbyś po prostu

 

Sprawa jest jasna, Viamortis trafił na wpadkę w tytule aukcji, w moim poście masz przedstawione przepisy, z których wynika jasno że takie tytułowanie aukcji jest niezgodne z prawem. Pana Zalewskiego to przekonało, de facto Viamortis wyświadczył mu przysługę zwracając uwagę na taki stan. Świętym obowiązkiem przedsiębiorcy jest przestrzeganie przepisów chroniących konsumenta i nic nie ma do rzeczy co user "Saper111" na ten temat sądzi.

 

Taka interpretacja jak przedstawił Pushkin nie ma szans na obronę, jest naiwna i po prostu błędna. Gdyby doszło do postępowania, Gunfire by popłynęło, czego oczywiście nikt tej firmie nie życzy. Jeżeli zaś Punisher uważa że sprzedający może sobie pozwalać na nieścisłości wprowadzające w błąd, aby tylko wypchnąć towar zalegający na magazynie... no cóż, nie życzę nikomu trafienia na takiego sprzedawcę :roll:

Link to post
Share on other sites

Jesteś z Krakowa... Może masz jakiś związek z sklepem... Hymmm

 

No jasne :poddanie:

 

 

Jeśli nie ma na rzeczy co ja sądze tak jak i nie ma na rzeczy co pushkin sądzi a do tego nie ma też na rzeczy nic co mówi Vitamortis....

 

No oczywiście możecie mieć swoje zdanie ale i tak nie ma ono sensu bo w sumie nie ma do rzeczy co sądzicie na ten temat.

Wobec czego dostosuje się do koncepcji lansowanej przez niektórych i przestane samodzielnie myśleć oraz mieć inne zdanie.

Link to post
Share on other sites
No oczywiście możecie mieć swoje zdanie ale i tak nie ma ono sensu bo w sumie nie ma do rzeczy co sądzicie na ten temat.

Wobec czego dostosuje się do koncepcji lansowanej przez niektórych i przestane samodzielnie myśleć oraz mieć inne zdanie.

Po prostu pieprzysz bezmyślnie nazywając to "własnym zdaniem" i domagasz się, żebyśmy Ci przytaknęli. Nie dziw się, że tak nie jest. Zamiast myśleć samodzielnie, najpierw się trochę poucz i dorośnij.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Fajnie. A naładowałeś baterię prawidłowo przed i po zanim zobaczyłeś, że nie strzela? Sprawdziłeś bezpiecznik? I jeszcze mógłbym napisać parę rzeczy do których w sumie jest zobowiązany użytkownik jako taki.

 

Jak w temacie o sklepie pisałem. Ja tam od nich kupiłem kilka replik, dwie nadal są stokami. Jedna mp5teraz k pdw, wcześniej M-type (zmieniona kolba i wywalony ris) ma ponad 7 miesięcy i dużo k przebiegu - zero zastrzeżeń. Drugie to P90, im więcej wystrzelonych kulek - tym lepiej strzela, ma przebieg ze 3k i zero zastrzeżeń z mojej strony. Fakt niezaprzeczalny jakby się coś działo, to olałbym gwarancję i sam sobie naprawiał, bo jak się przekonałem po przygodach z "najlepszymi" serwisami, jak nie zrobisz sam, to masz zrobione źle ;-).

Link to post
Share on other sites

Ja natomiast nawiązując do tematu, jako tako nie mam zastrzeżeń, co do samych replik zakupiłem 6 replik w tym sklepie z tego 5 na promocji. 4 emki po 299 PLN :P oraz m249 oraz bez promocji m14.

 

Największa ściema to ilość fps w replikach jak taka z m120 może wyciskać 430 fps :wink: (oraz części inne opisie inne w środku), co do fps mam zastrzeżenia nie wiem jak teraz, bo nie kupuje replik tam już.

 

Najgorszym chamstwem była u nich sytuacja z m249 a dokładniej wysyłka. Zakupiłem towar pisali, że wysłali. Po kilku dniach repliki nie ma e-maile wysyłane do nich przychodziły z wiadomością towar został wysłany zawsze to samo. Po dwóch tygodniach po tym wysłali replikę.

 

Na karcie u kuriera widniała data tej daty, w której mieli wysłać replikę, czyli na drugi dzień od daty kupna. Panowie z firmy kurierskiej skreślili datę i wpisali odpowiednią tak, więc replika szła dwa tygodnie i 3 dni :) dwa tygodnie przeczymywani 3 dni kurier.

 

Ale to jeszcze pikuś zamówiliśmy ekipą kulki. Kolega zakupił szły jedyne 1 miesiąc i 4 dni :wink: a co najlepsze e-maile oraz telefony od kolegi doprowadziły do tego, że tego samego dnia wysłali dwie paczki do niego z tą samą zawartością (burdelos mieli lub mają nadal nie wnikam).

Po ponad miesiącu przytrzymywania paczki wysłali prawidłową oraz dodatkową. Kolega odebrał, bo nie wiedział, o co kaman, xD dwie paczki za ponad 160 zł z kulkami. Jest teraz szczęśliwym posiadaczem kilkunastu tysięcy kulek ;D.

 

Gunfire proponowało mu zwrot kasy za tą paczkę i odesłanie do nich, ale kolega miał ich serdecznie dość i tego nie zrobił.

 

Co do działania replik nie miałem i nie mam zastrzeżeń nawet te z promocji śmigają do dziś a mają ponad rok :).

 

Ale te wysyłki :wink: śmieszne to no, ale prawdziwe. Osobiście daje 7/10 wiadomo dla czego ;-)

Link to post
Share on other sites

No bywają czasem takie dziwne sytuacje, ale ja mam do użytkowników pytanie czy jakość replik jest taka sama jak w innych sklepach?

Mówię o tego typu sprawach że może nie być do końca pskręcana, i tak jak już ktoś wczesniej wspominał czy części zawarte w karbinku a na opisię są różne?

Byłoby to niedopuszczalne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...