Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

Witam!

Czy kupując replikę M4 od G&P

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2522

+

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1810

 

To czy opłaca się w niej zastosować ten tuning?

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3751

 

330 FPS to bardziej na CQB, a ja bym ją chciał używać na trochę większe dystanse w lesie.

Czy to co jest w stocku absolutnie wystarczy?

 

Proszę nie pisać postów typu: kolejny świeżak, który chce komuś krzywdę zrobić ...

Podkreślam, że mam broń boczną, której zawsze używam na bliskich dystansach (jakiś tani chińczyk mp5). Teraz na wiosnę chcę sobie sprawić jakieś ASG, bo nie chce cały czas od kogoś pożyczać :-F

 

Jak już padło takie pytanie to przepraszam, ale nie zdążyłem jeszcze przeczytać całego tematu.

Edited by MySQly
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

330 efpeesów to on nie powinien mieć - raczej te 360, które powinny wystarczyć do normalnych strzelań, ale 420 to też nie zbrodnia.

 

Jeśli chcesz ten koli używać zamiast rączki, to subiektywnie doradzałbym poszukanie wyższego montażu.

 

 

Kurcze, jak ja kupowałem swojego, to 390+ miał w stoku (teraz, po kilkudziesięciu tysiącach kulek, na oryginalnej sprężynie wciąż mocne 380 wyciąga)

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich.

ASGShop pragnie poinformować, iż w najnowszych modelach standardowych M4A1 producent wprowadził pewną zmianę.

 

Najnowsze modele M4 od dnia dzisiejszego (25 listopad 2009) zostały przystosowane do używania baterii li-Pol umieszczanej w Stock Pipe.

 

Więcej szczegółów na temat najnowszej wersji będzie można się dowiedzieć (w przygotowywanej obecnie) szczegółowej recenzji. Już niebawem będzie dostępna na asgshop.pl

Link to post
Share on other sites

Wyższego montażu? Muszka będzie zasłaniać, czy jak?

Można ją chyba złożyć (przynajmniej tak w niektórych M4 jest, z którymi miałem do czynienia).

 

 

Może Ci być ciężko do strzału się złożyć, bo koli będzie bardzo nisko (choć niektórzy tak mają i im nie przeszkadza), z kolei koli na rączce transportowej może być za wysoko (plus trzeba dokupić górną szynę). Ale to temat nie do tego wątku, no i zawsze lepiej samemu to empirycznie sprawdzić.

 

Wracając do modelu.

Chyba ta seria, która obecnie jest na specu (słabsza sprężyna, łożyska 7mm) nie do końca jest udana, może lepiej brać te najnowsze na 8mm łożyskach, ale to ktoś musi potwierdzić.

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

No i zdarzyła się pierwsza "poważniejsza" awaria. Lewa ośka zębatki tłokowej została w łożysku. Nie żebym był jakoś zaskoczony, bo przez replikę przeszło około 10k kulek na m140, a mówił mi ten i tamten, że to tylko kwestia czasu. Ale mały niesmaczek jest... w tej klasie giwerze... takie zwykłe żębatki... Wstydźcie się panowie z G&P ;).

Link to post
Share on other sites

Jestem jeszcze bardziej zaskoczony. Przed zamontowaniem nowych zębatek wydłubywałem podkładki. Łożysko owej tłokowej wyszło razem z podkładką, po czym roztarłem je w palcach... zmielone na drobne fragmenty... Ciekawe co było pierwsze :-F

Link to post
Share on other sites

Chwila- pisz po ludzku.

 

Zębatka TŁOKOWA czy ŚRODKOWA?

 

Co do łożyska- skoro podczas działania urwała się ośka, a podkładkownie nie było zbyt precyzyjne, łożysko musiało się wykrzywić pod wpływem przesuniętej ośki. Ja miałem o tyle szczęście, że łożyska przeżyły ;)

Link to post
Share on other sites

No piszę po ludzku, a nawet polsku ;), że urwała się lewa ośka zębatki tłokowej. Podkładkowanie było że tak powiem stockowe. Może to wskazówka dla innych kupujących repliki G&P, żeby prosili z miejsca o porządne podkładkowanie zanim jeszcze replika opuści sklep.

Link to post
Share on other sites

Serwisy i sklepy powinny to robić przed sprzedażą, ale nie robią.

 

Przestrzegam użytkowników nowej serii jak i nabywców:

 

Szkielety 8mm są tak wzmocnione, że stockowa dysza jest za krótka, nawet do stockowej komory. O king armsie możecie sobie pomarzyć. Tłok sypnie równie szybko jak rozładuje się pierwsza bateria. Po paru k kulek zaczyna pękać głowica tłoka.

 

Może i G&P to najrozsądniejszy stosunek STOCK-MOC-CENA, ale mnie osobiście zaczyna to bardzo irytować.

Link to post
Share on other sites

To bardzo złe wieści bo miałem sobie zrobić prezent na gwiazdkę i kupić nowe G&P sentry.

Replika dużo traci jeśli nie można tam zamontować hopupa KA, a do tego te problemy ze słabym tłokiem, ośkami trybów i magazynkami.

Ale teraz się zastanawiam czy warto.

Edited by Poli Tukasi
Link to post
Share on other sites

Komora z nowej serii jest poprawiona, ale nie jest to w żadnym stopniu KA. Poza tym co by nie mówić czasem nawet stockowa komora jest za głęboka dla dyszy...

 

Magi to kolejna dziwna sprawa. W zasadzie tylko głupie chińskie hajkapy (hi cap'y) dobrze podawały kulki. O magach king armsa to już nie powiem ni jednego dobrego słowa.

 

Jeżeli masz taką możliwość to kup starą, dobrą, 7mm wersje. Tam wszystko było cacy. A przynajmniej z komorą i magami :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

@Hawk14

 

Chyba mało magów testowałeś, bo u mnie metalowe lowy od P&J (te na 62 kulki) podają znakomicie (kulki Blaster) i siedzą ciasno... :)

 

Nie wiesz- nie gadaj bzdur. W mojej nowo seryjnej srce były magi:

-KA

-MAG

-CA

-Dboys

-A&K

-G&P

-P&J

 

poza chińskimi hi capami i jednym midem G&P nic nie było idealne...

Link to post
Share on other sites

A może zamiast pisać bzdury o tym jakie te repliki są złe bo np. zębatki stokowe nie wytrzymały M140, zaczniecie robić tuning tak jak powinny być?

Zrobiony z rozsądkiem i z odpowiednio dobranymi częściami?

 

Co do komory KA to już nie raz było powiedziane.

Trzeba ją umieć zamontować - a nie wszyscy to potrafią…

Link to post
Share on other sites

Rozumiem wasze rozgoryczenie, ale u mnie wszystko śmiga idealnie, pozwolicie że przerwę waszą dyskusję swoim pytaniem :-) .

Kto mi może podać replikę m4/m16 która ma lepszy korpus niż g&p? Tylko pytanie jest skierowane do tych co widzieli i mieli w rękach? ( krążą plotki że KA ale szukam potwierdzenia)

Link to post
Share on other sites

Rozumiem wasze rozgoryczenie, ale u mnie wszystko śmiga idealnie, pozwolicie że przerwę waszą dyskusję swoim pytaniem :-) .

Kto mi może podać replikę m4/m16 która ma lepszy korpus niż g&p? Tylko pytanie jest skierowane do tych co widzieli i mieli w rękach? ( krążą plotki że KA ale szukam potwierdzenia)

Ale ja nie jestem rozgoryczony :). Nie zamieniłbym jej na żadną inną giwerę jaką miałem w rękach (KA nie miałem), właśnie ze względu na body i to jak ona leży w łapie. Jestem przekonany, że w stocku służyłaby długo i wiernie. Polecam ją z czystym sumieniem każdemu.

Link to post
Share on other sites

A może zamiast pisać bzdury o tym jakie te repliki są złe bo np. zębatki stokowe nie wytrzymały M140, zaczniecie robić tuning tak jak powinny być?

Zrobiony z rozsądkiem i z odpowiednio dobranymi częściami?

 

Co do komory KA to już nie raz było powiedziane.

Trzeba ją umieć zamontować - a nie wszyscy to potrafią…

 

No tak- mam za mało punktów lansu i za mało kasy wydaje na części, żeby móc pisać rzeczowe posty. Ba- na oczy nie widziałem otwartego gb!

 

Ogarnij proszę swoje wypowiedzi. To, że niektórym trafia się replika za niespełna 2000zł, która sporo odbiega od zachwalań producenta tego już nie bierzesz pod uwage?

 

Poza tym gdzie wyczytałeś wypowiedź użytkownika eMki G&P żalącego się na stockowe zębatki przy M140?! One sypią się same przy stockowych sprężynach i przy dedykowanych bateriach. Mówie tu o trzpieniach- nie zębach.

 

Po około 15k kulek, na baterii 8,4 V 2200mAh G&P, ogniwa medium, za zwyczaj masz do wymiany:

-tłok

-głowice tłoka (15-20k)

-czasem zębatkę środkową

-zdarza się też, że łożyska (ale to przy 7mm wersji)

 

Komora King Armsa NIE PASUJE do szkieletu 8mm przy stockowej dyszy z prostego powodu- przednia ścianka szkieletu jest ZA GRUBA, co za tym idzie dysza wchodzi za płytko i nie uszczelnia się prawidłowo z gumką. Co by nie mówić ta miedziana dysza to też żadna rewelacja.

 

To jest moje zdanie- nie mówie tu za nikogo innego.

 

 

Prezez- G&P, wersja 7mm z wymienionym tłokiem i głowicą tłoka nie ma sobie równych jak dla mnie. Żałuje, że się jej pozbyłem. King Arms powala wykonaniem, ale flaczki wypadają słabiej. G&P przy małym nakładzie finansowym (dodatkowym) to najlepsze rozwiązanie.

Edited by Hawk14
Link to post
Share on other sites

gdzie wyczytałeś wypowiedź użytkownika eMki G&P żalącego się na stockowe zębatki przy M140?! One sypią się same przy stockowych sprężynach i przy dedykowanych bateriach.

Pewnie chodziło mu o mojego posta stronę wcześniej. Cóż, niestety żeby zrobić z niej to co zdarza się już w niektórych chinolach w stocku, trzeba trochę zainwestować. W mojej, w chwili obecnej ze stocka zostaje coraz mniej (wymienione: sprężyna, tłok, głowica, zębatki, łożyska, silnik) i mam nadzieję że tyle wystarczy. A nie chcę wcale jakoś masakrycznie dużo, bo stabilne 450fps.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...