Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie mam pytanie za 100 punktów

GB G&P 7 mm,m130 guardera i tłok jbu (ten z wszystkimi metalowymi zębami) do tego systema 6,04 509 mm i chrono uparcie pokazuje mi 434-436 fps na kulasach 0,25 :/

mam też w domu p90 gfc i przy tych samych kulasach pokazuje 370/376 fps (wg producenta tej repliki ma ona +/- 400 fps,patrzałem na kalkulatory fps i wyniki się pokrywają)

Kulasy którymi strzelałem to blastery.W tej chwili nie mam też dostępu do bb 0,2 :/

Ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć z kąd się te "kosmiczne"fps'y wzięły przy takiej sprężynie ?

Link to post
Share on other sites

Czy mi się wydaje, czy magi BOYI jakoś dziwnie podają jakby kulki leciały o 10 m bliżej niż przy innych porównywałem z MIDami CA i oryginalnym MIDEM od G&P.

Moja replika to stockowe M16A3 Colt's Firearms, nie testowałem czy są róznice w fps'ach na chrono jeszcze, ale przy najbliższej okazji to zrobię.

 

EDIT

 

te magi to LOW capy

Edited by Massimis
Link to post
Share on other sites

A bzdura Panowie! Oczywiście ekspertów nie brakuję. Magi może nie tyle co mogą wpłynąć na FPS co na w sposób jaki replika podaje kulki. Mam to o czym Kolega pisze. Z magazynków boyi pierwsze kulki wypadaja praktycznie za lufę. Czemu tak się dzieję? Ponieważ sprężyna przy pełnym magazynku jest zbyt napięta i za mocno naciska na komorę za pomocą kulki. W momencie jak dysza wchodzi delikatnie blokuje się na kulce następnej i nie uszczelnia prawidłowo. Dada!

Link to post
Share on other sites

Cóż, ja tego problemu ze swoimi magami nie mam, wszystko działa perfekt, więc napisałem swoją "teorię" (zresztą miałem taką sytuację z kulkami różnych firm, która pasowała do opisu Massimisa) :) Oczywiście nie neguje przyczyn opisanych przez Panów z Gildii Serwisantów, ale myślę, że jest to rzadkość (?) :)

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z Was może docinał podajnik kulek w mid-capie G&P? Zauważyłem, że kulki blokują się na zwężeniu w górnej części kanału i gdzieś, kiedyś miałem schemat, który pokazywał, jak dociąć "grzybek", który podaje kulki. U znajomego takie rozwiązanie bardzo pomogło, niestety nie umiem znaleźć na wmasgu tego schematu.

Link to post
Share on other sites

Wbijasz pin przedni i tylny, zdejmujesz upper receiver, wyciągasz lufę z komorą hu z frontu i masz Irenę Ochucką :)

 

Żeby wyjąć gb musisz dodatkowo wybić mały pin nad spustem, odkręcić spód rączki, odczepić kable i wyjąć silnik, oraz wykręcić śrubę na samym końcu prowadnicy kolby, która jest wkręcona w prowadnicę sprężyny.

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...