Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

Wydaje mi się (i jest to sprawdzone na kilku większych forach), że bardziej się opłaca odpowiedzieć na pytanie o które pytano sto razy, albo zachować milczenie, niż spamować tekstami o odsyłaniu do szukania i przeglądania 50 stron tematu. :) Ludzie: miejcie świadomość, że nie każdy ma na to czas. Jak wy nie macie go na tyle dużo, żeby udzielić merytorycznej wypowiedzi, to nie piszcie po prostu niczego... Każdy będzie zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A później w użytkownikach rodzi się przeświadczenie, że z urzędu należy im się odpowiedź na każde pytanie. Nawet jeśli takowa znajduje się już w odpowiednim temacie. Potrzeba trochę samodzielności. A co do braku czasu: wg mnie nietrafiony argument - jeśli ktoś nie ma czasu na przeczytanie, powiedzmy, 50-cio stronicowego tematu, to jak znajduje czas na airsoft w ogóle?

Wracając do postów ku_charza: chodziło mi o to, aby autor sprecyzował, co interesuje go w tej replice. Bo, jak wspomniałem, ogólne wiadomości (wady, zalety itp.) już zostały w tym temacie podane. I to samo tyczy się baterii. Można w nieskończoność debatować nad wyborem baterii, ale wystarczy, żeby autor poczytał trochę o akumulatorach a następnie podał 3-4 pakiety, którymi jest zainteresowany i jestem pewien, że wtedy znajdzie rozstrzygającą odpowiedź na swe pytanie.

Link to post
Share on other sites

A później w użytkownikach rodzi się przeświadczenie, że z urzędu należy im się odpowiedź na każde pytanie. Nawet jeśli takowa znajduje się już w odpowiednim temacie. Potrzeba trochę samodzielności. A co do braku czasu: wg mnie nietrafiony argument - jeśli ktoś nie ma czasu na przeczytanie, powiedzmy, 50-cio stronicowego tematu, to jak znajduje czas na airsoft w ogóle?

 

Moim zdaniem Twoje założenia są błędne. Tu nie chodzi o to, że coś się należy, bo każdy ma prawo takie pytanie zignorować. Każdy jest samodzielny - na pewno masz tego świadomość. :) Wszędzie w Internecie są już gotowe odpowiedzi - dlaczego więc odsyłać forumowicza jedynie do WMASGu? Co za różnica czy tu czy w googlach? Każdemu tym sposobem można powiedzieć "a wygoogluj sobie". :)

Co do braku czasu jest to dobry argument. Ja nie mam czasu żeby sobie herbatę zrobić w dzień zazwyczaj, o czym może też świadczyć ilość moich postów w porównaniu do roku założenia konta. Na airsoft czas znajdywałem i teraz też znajdę. :) Pracuję na 2 etaty, studiuję dziennie. Jeśli mam wybierać strzelanka vs. lektura 55 stron, na której połowę postów stanowi syf / teksty typu "to już tu było", to po prostu wolę zapytać. I moim zdaniem nie powinien to być powód do świętego oburzenia, czy też oceny mojej osoby z takiej, czy innej strony. :) Inna sprawa, że staram się do tych reguł dostosować. Na tym forum, są takie - na innym są inne. Skoro moderatorzy każą tak robić, to znaczy że takie panują zasady - trudno. Ja tylko mówię, że milsza atmosfera jest tam, gdzie nie gnoi się każdego za pytanie. A bardzo często odpowiedzi na owe pytanie w takim temacie... nie ma. Każda sprawa (PRAWIE) zasługuje na to, żeby rozpatrzyć ją indywidualnie, choć faktycznie pytania mogłyby być zadawane w zbiorczym temacie.

 

Wracając do postów ku_charza: chodziło mi o to, aby autor sprecyzował, co interesuje go w tej replice. Bo, jak wspomniałem, ogólne wiadomości (wady, zalety itp.) już zostały w tym temacie podane. I to samo tyczy się baterii. Można w nieskończoność debatować nad wyborem baterii, ale wystarczy, żeby autor poczytał trochę o akumulatorach a następnie podał 3-4 pakiety, którymi jest zainteresowany i jestem pewien, że wtedy znajdzie rozstrzygającą odpowiedź na swe pytanie.

 

100% prawda - o to właśnie chodzi. :) Pisałem raczej o zasadach ogólnych, a nie piłem do Twojej osoby. :)

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się (i jest to sprawdzone na kilku większych forach), że bardziej się opłaca odpowiedzieć na pytanie o które pytano sto razy, albo zachować milczenie, niż spamować tekstami o odsyłaniu do szukania i przeglądania 50 stron tematu. :)

 

Źle ci się wydaje...

 

Ludzie: miejcie świadomość, że nie każdy ma na to czas. Jak wy nie macie go na tyle dużo, żeby udzielić merytorycznej wypowiedzi, to nie piszcie po prostu niczego...

 

To jak nie mają czasu to niech sobie kogoś wynajmą, co napisze streszczenie - albo wyłuska odpowiedzi.

Przeczytanie tych 55 stron zajmie nie więcej niż godz. chyba że ktoś jeszcze składa litery. Brak czasu to 10% użytkowników a w 90% to po prostu lenistwo.

Pomijam fakt, że są instytucje, gdzie za porady płaci się ciężkie pieniądze - a nie dość, że stworzyć forum, dzielić się opiniami i doświadczeniami za darmo to jeszcze poszukać się nie chce, bo niby czasu nie ma.

 

Idąc twoja ideologią tematy będą miały po 100 stron i ogólnie będą o wadach, zaletach, bateriach i jaki magazynek kupić, bo każdy bez czytania będzie pytał o to samo.

 

 

Btw. na dole po lewej jest "szukajka", gdzie sprawnie można przeszukać ten temat! - proponuję spróbować "zalety", "wady", "bateria" Na pewno coś wyskoczy.

Link to post
Share on other sites

Pracuję na 2 etaty, studiuję dziennie.

 

Nikogo to nie obchodzi, rusz dupę i poszukaj. Jakbyś jeszcze jakieś nietypowe pytania miał. Jaka konwersja, jaka komora, jakie zębatki... A nie, Tobie się czytać nie chce, bo jaśnie wielmożny Pan jest wybitnie zajęty. Ja też jestem wybitnie zajęty i marnujesz mój cenny czas.

Link to post
Share on other sites

Nikogo to nie obchodzi, rusz dupę i poszukaj. Jakbyś jeszcze jakieś nietypowe pytania miał. Jaka konwersja, jaka komora, jakie zębatki... A nie, Tobie się czytać nie chce, bo jaśnie wielmożny Pan jest wybitnie zajęty. Ja też jestem wybitnie zajęty i marnujesz mój cenny czas.

 

 

A jakie ja tu pytanie do k*** nędzy zadałem żebyś się do mnie tak zwracał? Stary - zanim zaczniesz innym radzić sam się naucz czytać. Nikt tu do mnie nie uderzał, tylko do kolesia, który śmiał o coś zapytać. Serwisant z Ciebie wybitny, ale mentor, żaden.

 

 

 

@Reset: każdy ma prawo do własnej opinii i tyle w temacie. :) Zgadzam się, że większość leniwych - nie mówię jednak o ich postawie, a o postawie osób odpowiadających. :) Taka już specyfika tegoż forum i społeczności.

Link to post
Share on other sites

A jakie ja tu pytanie do k*** nędzy zadałem żebyś się do mnie tak zwracał? Stary - zanim zaczniesz innym radzić sam się naucz czytać. Nikt tu do mnie nie uderzał, tylko do kolesia, który śmiał o coś zapytać. Serwisant z Ciebie wybitny, ale mentor, żaden.

 

Fakt. Mój błąd, źle przeczytałem. To wytnij ze środka to o pytaniu, resztę można zaaplikować do Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Dzizzaz zadalem tylko pytanie. nie ma sensu pier*olic teraz o tym 24805 stron. Nie chce ktoś odpowiadac wiec niech sobie wypije herbatkę na uspokojenie i zobaczy co mi odpiszą.

 

' Pomijam fakt, że są instytucje, gdzie za porady płaci się ciężkie pieniądze - a nie dość, że stworzyć forum, dzielić się opiniami i doświadczeniami za darmo to jeszcze poszukać się nie chce, bo niby czasu nie ma. '

 

Wiesz co tym rozwaliłeś mnie konkretnie. Ja na forum jestem i gie mnie obchodzą takie instytucje. Po to jest forum wiec tu się kieruję.

Edited by ku_charz
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

po1.przeczytałem cały ten post

po2.pytanie zadaje bo są tu ludzie , którzy maja większa wiedzę i doświadczenie niż ja.

 

Pytanie właściwe:

 

Chce kupić : http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4159

 

chce do niego wsadzić następujące bebechy:

 

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2081

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=56

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3670

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2229

 

i tu moje pytanie czy dobrze to dobrałem , ewentualnie co zmienić

 

chce wszystko kupić w asgshop-je wiec opieram się na ich asortymencie

Link to post
Share on other sites

a) Komorę zostawiasz. KA nie zawsze działają dobrze w G&P

b) Gumka Systema/Niebieski Madbull. Zielona G&G nie działa dobrze w G&P.

c) Wstawiasz samą M120 i jedziesz. Ewentualnie zmieniasz tłok. JBU, SHS... Nie potrzebny cały zestaw.

Link to post
Share on other sites

W sumie szamot21 po części zadał moje pytanie a AnR trochę odpowiedział mam taką replikę link replika jest właściwie nowa (ma około 3 miesiące była na 6 strzelankach) działa bez zarzutów. Niestety ale zaczyna mi doskwierać słaby FPS postanowiłem ją trochę podrasować do tych 400-415 fps tak więc zamierzam zakupić:

sprężyna M120 Guarder

gumka Hop-up Systema ENERGY

dodatkowo zmienię jeszcze lufę na precyzyjną Systema 363 (niestety KM obecnie są niedostępne)

myślę jeszcze o tłoku

JBU - Tłok ALU z Metalowymi Zębami - Full Teeth

 

Zakładam, że dobrze by było zmienić baterię z 8.4 na 9.6 lub LiPo 7.2 i tu kieruję pytanie do was co by wypadało jeszcze zmienić żeby replika Mi się nie rozpadła za szybko no i oczywiście osiągnąć te 400-415 fps

Edited by ernest210
Link to post
Share on other sites

Zębatki na np. Systemę TU lub STU. Głowica tłoka w G&P to też nie jest wisienka na torcie.

W sumie jest tak jak się spodziewałem najlepiej od razu zaopatrzyć się w zębatki np.

Ultimate - Zębatki Helical Ultra Torque Up - M110-M170

lub

Zestaw wzmocnionych zębatek Torque Up Systema

ewentualnie

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=75 (lekkim kosztem ROF jak widzę)

ale temat z zębatkami zamkną bym sobie na jakiś czas w sumie nie planuję do karabiny wkładać sprężyny większej niż 140. Po wymianie zębatek na jedne z wymienionych mógłbym za jakiś czas wsadzić spokojnie mocniejszą sprężynę.

Edited by ernest210
Link to post
Share on other sites

W sumie szamot21 po części zadał moje pytanie a AnR trochę odpowiedział mam taką replikę link replika jest właściwie nowa (ma około 3 miesiące była na 6 strzelankach) działa bez zarzutów. Niestety ale zaczyna mi doskwierać słaby FPS postanowiłem ją trochę podrasować do tych 400-415 fps tak więc zamierzam zakupić:

sprężyna M120 Guarder

gumka Hop-up Systema ENERGY

dodatkowo zmienię jeszcze lufę na precyzyjną Systema 363 (niestety KM obecnie są niedostępne)

myślę jeszcze o tłoku

JBU - Tłok ALU z Metalowymi Zębami - Full Teeth

 

Zakładam, że dobrze by było zmienić baterię z 8.4 na 9.6 lub LiPo 7.2 i tu kieruję pytanie do was co by wypadało jeszcze zmienić żeby replika Mi się nie rozpadła za szybko no i oczywiście osiągnąć te 400-415 fps

 

Miałem GP po 1 stopniu tuningu czyli m120 i nie widzę sensu zmieniać zębatek przy takiej sprężynie. Tylko spadnie Ci roff, chyba, że wymienisz sobie silnik na mocniejszy, ale to kolejna kasa. Sens zmiany zębatek jest od m130 bo wtedy już mogą się szybko zużywać.

 

Co do tłoka aluminiowego poleca się je bardziej do tuningów mocnych na single. Na auto jak będziesz miał mocną zacinkę to tłok Ci zostanie, a resztę rozwali. Sam tak miałem. Lepiej szukać tłoka z full tech stalowe zęby ale z PMO- Jbu takie ma (alu albo pmo). W taki sposób stracisz jak coś tłok za 60-80 zł, a nie zębatki za 250 (przyjmując, że zmienisz na lepsze).

 

Co do precki zastanów się czy nie wejdzie Ci 407mm, bo radykalnie dużej różnicy na 363mm nie zobaczysz w precyzji. Dużo więcej da Ci wymiana komory np na King Arms, gumka jak najbardziej Systemy jest ok.

 

Batka 9.6V styknie albo lipo 7,4 V.

Edited by Raistllin
Link to post
Share on other sites

Miałem GP po 1 stopniu tuningu czyli m120 i nie widzę sensu zmieniać zębatek przy takiej sprężynie. Tylko spadnie Ci roff, chyba, że wymienisz sobie silnik na mocniejszy, ale to kolejna kasa. Sens zmiany zębatek jest od m130 bo wtedy już mogą się szybko zużywać.

 

Co do tłoka aluminiowego poleca się je bardziej do tuningów mocnych na single. Na auto jak będziesz miał mocną zacinkę to tłok Ci zostanie, a resztę rozwali. Sam tak miałem. Lepiej szukać tłoka z full tech stalowe zęby ale z PMO- Jbu takie ma (alu albo pmo). W taki sposób stracisz jak coś tłok za 60-80 zł, a nie zębatki za 250 (przyjmując, że zmienisz na lepsze).

 

Co do precki zastanów się czy nie wejdzie Ci 407mm, bo radykalnie dużej różnicy na 363mm nie zobaczysz w precyzji. Dużo więcej da Ci wymiana komory np na King Arms, gumka jak najbardziej Systemy jest ok.

 

Batka 9.6V styknie albo lipo 7,4 V.

Wielkie dzięki za radę.

Co do tłoka to zakładam, że chodziło Ci o np. coś takiego link muszę poczytać jeszcze o tych zrobionych z poliwęglanu. Jeżeli chodzi zaś o komorę hop-up to AnR trochę mnie zniechęciła parę postów wyżej twierdzi, że mogą nie współgrać z G&P ale to również muszę jeszcze poszperać na ten temat. Powiem szczerzę, że jeszcze zastanawiam się nad sprężyną M130 ale muszę to sobie jeszcze podliczyć bo wtedy faktycznie wymieniłbym i zębatki (na pewno wziąłbym jedne z tych systema które wymieniłem).

Tak czy inaczej dzięki za radę.

Edited by ernest210
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za radę.

Co do tłoka to zakładam, że chodziło Ci o np. coś takiego link muszę poczytać jeszcze o tych zrobionych z poliwęglanu. Jeżeli chodzi zaś o komorę hop-up to AnR trochę mnie zniechęciła parę postów wyżej twierdzi, że mogą nie współgrać z G&P ale to również muszę jeszcze poszperać na ten temat. Powiem szczerzę, że jeszcze zastanawiam się nad sprężyną M130 ale muszę to sobie jeszcze podliczyć bo wtedy faktycznie wymieniłbym i zębatki (na pewno wziąłbym jedne z tych systema które wymieniłem).

Tak czy inaczej dzięki za radę.

 

M130 wpędzi Cię w koszta, bo realnie zębatki, nie wiem jak z prowadnicą sprężyny, przydałby się mocniejszy silnik itd, moim zdaniem szkoda kasy. To już lepiej zamiast zębatek załóż bore up, ja w moim obecnym Scarze L gdzie jest zwykły v2 , założyłem tłok jbu full tech PMO + do tego bore up + m120 + precka 407mm dało mi to stabilne 450 fps. Moc duża, ale za to mniejsza sprężyna i mniejsze obciążenie dla części = dłużej posłuży.

Edited by Raistllin
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...