Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

Informacje. Właśnie jestem po wystawieniu GB retro Arms generacji 3. Wchodzi do GP bez problemu, nie trzeba niczego szlifować czy przerabiać. Jak pod GP robiony. Ładnie się zgrywa z komorą retro.

Ps. Flata łatwo się samemu robi. Dobry jest zestaw modify

Front to urx i trzeba dobierać szyny na rynku, nie ma problemu.

Wszystkie GP są w środku takie same, przynajmniej te w asgszopie.

Mi leżą dobrze i podają midy modify te nowe GP to jak dytac , fajnie podają prze parę strzelan ale się potrafią szybko zbić.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Edited by ceus1974
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak wygląda sprawa body w G&P AEG068A? ZnAl? Ktoś wie jak bebechy mają się do ELAR MARK 18 MOD1 (Platinum Version) od E&L?
Mam jeszcze 68c. To dłuższa wersja. Body to znal. Choć nawet wytrzymały. Spasowanie słabe. Bebechy przeciętne. Jak na to co obecnie oferuje konkurencja. Jedynie oznaczenia palnej. Moimi zdaniem obecnie gp zostało w tyle.

 

 

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

Edited by ceus1974
Link to post
Share on other sites

Spasowanie jest bardzo dobre poza typowym dla G&P luzem między uperem, a lowererem, który w moim przypadku został rozwiązany magic pinem. Co do bebechów to stock strzela fajnie i ma dobre osiągi, ale na tuningi trzeba większość wymieniać. Ale za to wszystko w środku standardowe :-)

Link to post
Share on other sites

Może w zależności od modelu jest różnica w jakość pasowania. W moim przypadku jedynie keymod z uperem ładnie siedzi. Ale same połówki to już tradycyjnie u gp lipa. Mi akurat się to nie podoba. Również nie wykluczam że ma to wpływ na osiowość konstrukcji. G&G o niebo lepiej jako całość jest spasowana, połówki pasują do siebie idealnie.

Pozdro.

 

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Pytanie z innej beczki bo szukałem i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi...

Generalnie „wyszły” 3 generacje m4 g&p. Z hopem żółtym czarnym i fioletowym.

Czym one się właściwie różnią. Co zostało poprawione? Bo body jakościowo z tego co zrozumiałem bez zmian, spas i jakość na przyzwoitym poziomie. GB taki sam w każdej serii? Jak z resztą?

Pytam bo zamierzam wrócić spowrotem do asg i się zastanawiam nad g&p właśnie....

Jeśli coś przeoczyłem to będę wdzięczny za link do odpowiedzi :)

P.S.

Dużo nowości widzę przez te kilka lat mnie ominęło :D

Edited by Cupi
Link to post
Share on other sites

Mam dwie generacje gp fioletowe i czerwone, jakieś trzy, cztery lata różnicy. Praktyczne bez zmian, ta sama szpara na korpusie. Aa w nowym są dwa metalowe zamiast jednego zęba na tłoku. Niewiele zmieniają. Ach i w starej wersji z biciami colta powłoka lakiernicza bardziej trwała.

 

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jedno co zaobserwowałem to fakt, jeżeli chodzi o komorę to ogromne znaczenie ma precyzyjne osadzenie gumki wraz lufą w komorze. A właściwie kołnierz gumki musi być umieszczony w komorze aby w trakcie testu kulka przez kołnierzy gumki w lufie przechodziła swobodnie bez oporów. Niedokładne osadzenie gumki powoduje zatykanie się kulek w komorze, lub spadek FPS. Po prostu zbytnio wystający kołnierz gumki do środka lufy spowalnia lub zatrzymuje kulki na etapie komory. Tak mam w mniejszym lub większym stopniu na każdym gp.

Pozdro

 

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Pytanie z innej beczki bo szukałem i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi...

Generalnie „wyszły” 3 generacje m4 g&p. Z hopem żółtym czarnym i fioletowym.

Czym one się właściwie różnią. Co zostało poprawione? Bo body jakościowo z tego co zrozumiałem bez zmian, spas i jakość na przyzwoitym poziomie. GB taki sam w każdej serii? Jak z resztą?

Pytam bo zamierzam wrócić spowrotem do asg i się zastanawiam nad g&p właśnie....

Jeśli coś przeoczyłem to będę wdzięczny za link do odpowiedzi :icon_smile:

P.S.

Dużo nowości widzę przez te kilka lat mnie ominęło :icon_biggrin:

To nie jest do końca tak, była jeszcze długa seria z "niebieską" komorą i krótka seria z "niebieską" komorą i silnikiem z szarą dupą (unikać jak morowego powietrza, ale trafić taki na rynku wtórnym to jak w totolotka). Teraz w sprzedaży funkcjonują "fiolety" i "czarne", obie mają kłopoty z kruchym tłokiem, który potrafi klęknąć na stocku, część odlewów ma szparę w korpusie, część nie ma-mam za małą próbkę żeby snuć teorie od czego to zależy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sory ze tak post pod postem.

Wie ktoś może jaka sprężyna siedzi w gb (full stock) w mojej eMce?

Chodzi mi o to do czego może być porównywalna, do m110/120/130?

Pytam w razie wymiany żeby nie była gorsza/ słabsza niż jest.

I jeszcze pytanie odnośnie lipo. Czy stock będzie śmiga dobrze na lipo 11.1? Czy lepiej dla gb będzie 7.4?

Chciałbym mieć dobry ROF jak na 11.1 ale i „bezpieczne” gb

Link to post
Share on other sites

Z sorbo może i wytrzyma. U mnie szkielet poleciał na sp120 bez katowania repliki (żadnych mrozów i duszenia na auto) i raczej mocniejszego springa na stockowych częściach bym nie pchał.

~450fps uzyskasz na sp120. Mnie z bore-upem, flatem i lufą 455mm wypluwało ~465fps, max pokazało 468.

Tuning 450fps z 430 to imho sztuka dla sztuki, wydasz kasę, a efektów nie zauważysz. Jak chcesz Te kilkanaście fps więcej to lepiej jak kupisz dobrą preckę (nic poniżej KM lub Promyka) i zrobisz flata.

Link to post
Share on other sites

Precka systemy wypad gorzej niż stock g&p ?

Pytam konkretnie o ten model bo już go kiedyś miałem.

Wymienię precke, dam nową gumkę i wsadzę sp120 jakiś lepszy tłok z metalowymi zębami i cylinder.

Mogę spokojnie bez obaw do tego wsadzić lipo 11.1? Strzelam przeważnie na singlu lub bardzo krótkim auto.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cześć, mam dość nietypowe pytanie :)

Otóż, jak kupowaliście nowe replik, jak były włożone do kartonów?

Wczoraj kupiłem emkę G&P w gunfire, po otwarciu pudełka, replika leżała luzem owinięta jedynie w folię bąbelkową, bez żadnej wytłoczki, styropianu. Nie powiem, trochę mnie to zdziwiło, ale i zaniepokoiło że dostałem replikę ze zwrotu czy coś..

Kolejna sprawa, to w moim egzemplarzu bardzo luźny jest bolt catch i selektor ognia. Ktoś miał podobnie?

Link to post
Share on other sites

Hmmm

Bolt catch w gp to atrapa, tylko kawałek dzyndzla metalowego. Nic więcej. Więc lata. Selektor w gp w porównaniu nawet do specny strasznie lata. Często brak charakterystycznego kliknięcia. Choć zależy od serii. Ogólnie selektor w gp do poprawki. Brak wkładu w kartonie. Tak ludzie zwracają zakup.

Pozdro

 

Wysłane z mojego Neffos X1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Szkielet wytrzyma powiedzmy sp 130?

Chce coś w okolicach 450fps. Teraz pokazuje okolice 430fpsow.

 

Jeśli w replice nic nie było robione to bez wymiany springa da się uzyskać te 20-30fps więcej. Czasem sama gumka potrafi dużo zmienić. Dopasowanie dyszy, oringów, teflonfix pod gumkę i myślę, że 450 powinno być.

 

SP130 to wartości około 500fps, więc do szturmu imo za dużo. Na SP120 da się wycisnąć 470fps. Strzelałbym na Twoim miejscu w SP110, sprężyna powinna dać 430-440fps, przy idealnej szczelności MOŻE udałoby się zrobić te 450fps.

 

Czy szkielet wytrzyma 120 i 130? Różnie, to nadal odlew. Sorbo i szczelność powinny załatwić sprawę.

 

Istotne też, żeby nie przedobrzyć z pojemnością cylindra - do lufki 363mm zalecam typ3. 363mm ma ok 10,5cm3. Zakładając, że będziesz strzelać z 0,3g przy 450fps'ach to typ3 przy tej długości będzie odpowiedni.

 

Czy stock będzie śmiga dobrze na lipo 11.1? Czy lepiej dla gb będzie 7.4?

Wymień tłok na tłok z pełną, metalową szczęką, zrób AOE i będzie działać spokojnie na 11,1 :)

 

Chciałbym mieć dobry ROF jak na 11.1 ale i „bezpieczne” gb

Myślę, że 11,1V, nowe zębatki, tłok, łożyska i silnik załatwią sprawę. No i oczywiście elektronika - kable, mosfet i wtyki. Chcesz mieć ROF czy natychmiastową reakcję na spust? Albo to i to? :)

 

Wymienię precke, dam nową gumkę i wsadzę sp120 jakiś lepszy tłok z metalowymi zębami i cylinder.

Wszystko zależy od Twojego budżetu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...