Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

330fps i nic więcej.


Recommended Posts

Ostatnio oddałem m4a1 boyi do serwisu, żeby mi wymienili sprężynę na m120. Chłopaki posiedzieli nad repliką tydzień czasu powymieniali wszystko co możliwe ( zestaw cylindra, hop-up, sprężyny ze 3 sprawdzili) i nie mogli osiągnąć więcej niż 330fps. Możę spotkał się ktoś z was z takim przypadkiem, jeżeli tak to pomóżcie proszę. Do lasu to troszkę mało.

Link to post
Share on other sites

No to servis na wysokim poziomie :(.Masz wiedzę co dokładnie robili aby:

- poprawić prędkość wylotowa

-urządzenie pomiarowe maja sprawne

-jaki masz typ cylindra

-jaka długość lufy

-użyto teflon fix

-jakie głowice -firma

-czy odpowiednio dobrana dysza do dzióbka głowicy cylindra

-sprężyna jakiej firmy , nowa ? jaką ma długość

-oring dobrze dobrany

 

i można by wymieniać i wymieniać ,oddaj do innego serwisu albo do kogoś co kuma temat.

Link to post
Share on other sites

Za krotka dysza lub zle dobrana komora hopa, plus pewnie gumka czarna guarder lub systema ? (one zadko sie dobrze uszczelniaja na niskich springach).

Sprawdzali czy jest strzykawka na kazdym etapie ? (glowica tloka, glowica cylindra, dysza, polaczenie dysza-gumka ?)

Jezeli na 3 sprezynach nie dalo wiecej niz 330 to stawiam na o 2 mm za krotka dysze (w emkach to normalne bo sa rozne dlugosci gdzie w sklepie pisza ze to do m4 a tak naprawde to do tylko jednej komory od m4).

Link to post
Share on other sites

Pisales ze wymieniles hopa. Komore tez ?

Jezeli tak - mozliwe ze komora jest dostosowana do innej dlugosci dyszy.

Sprawdz tak - odwroc replike komora do gory, bez kulek, bez magazynka.

Naloz maly kawalek papieru na otwor podajacy kulki.

Mocno przycisnij replike do podlogi albo lozka - tak zeby nie ruszala sie przy strzale.

Nacisnij strzal - jezeli papierek odskoczy od podmuchu - znaczy ucieka powietrze na styku dysza-gumka.

Link to post
Share on other sites

Kolega kiedyś dłuuuugo męczył się ze swoim SAM-R - na sprężynie M160 osiągnął... zawrotne 360fps... Po kolei wymieniał wszystko co się tylko dało, okazało się ze coś było nie tak z popychaczem. Więc jeśli nie jest to problem z duszą, to może popychacz nie pozwala jej po prostu dojść do końca do przedniego położenia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nieszczelność jest na cylinder-głowica cylindra, czy cylinder-tłok? Jeśli w tym drugim przypadku, w jaki sposób to testowałeś? O-ring na głowicy tłoka uszczelnia się w cylindrze tylko przy dużej szybkości, wkładając powoli tłok do cylindra nigdy nie będzie strzykawki. Poza tym, skoro papierek podskakuje, problemem pewnie jest dysza. Spróbuj najpierw zrobić tak jak mówi bamper12.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem bardzo duzą nieszczelność w cylindrze. O strzykawce można zapomnieć. Doradźcie proszę jakiś zestaw cylindra. ja znalazłem cos takiego:

http://azteko.pl/zestaw-tune-m120s-gr16-hk416-p-632.html

 

Usztywnij połówki body (tak, żeby się nie gibały względem siebie).

Sprawdź z innymi oringami (uszczelka na głowicy tłoka).

Sprawdź z innymi gumkami HU.

Sprawdź czy sprężynka z przodu komory znajduje się na swoim miejscu.

Sprawdź czy popychacz funkcjonuje prawidłowo.

Załóż docisk na komorze, żeby była lepiej dopchnięta do GB.

 

Dopiero jak to nie da efektu, sprawdź z innymi zestawami cylindra.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...