Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarki


Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Mam problem. Posiadam ładowarkę Imax B6 i chcę naładować swojego LiPola. LiPo alarm piszczał, że batka już jest wyładowana tak więc podłączam ją do ładowarki i...

 

Funkcja LiPo Balance --> (aut. Battery Check) --> Low Voltage i ładowarka piszczy na całego.

 

Funkcja LiPo Charge --> (aut. Battery Check) --> i sytuacja się powtarza.

 

Skutek jest taki: Nie mogę naładować LiPola, gdyż ładowarka piszczy, że jest Low Voltage...

 

Co robić ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

pierwsza jest najtansza ale zdarza sie że ma wadliwy balancer. ( częsty przypadek) druga jest fajna ale droższa i nie ma zasilacza w zestawie.

trzecia jest nie produkowana już. zastąpił ją model B6 nr kat. 8561. (info z pierwszej reki masz)

jeżlei chcesz ta odwal bierz pierwszą. jeżlei chcesz miec od razu zestaw plus walizkę transportowa oraz bid chip bierz B6. Natomiast Pelikan niestety wypada po środku cena jest ok ale brak zasilacza troche przeszkadza. koszt nowego od 50 do 120zł a dokłądaja tą kwotę mamy B6 z pierdołami wszystkimi.

Link to post
Share on other sites

Ma wbudowany ale musisz dorabiac kabelki i dokupic dodadkowe zlacze do balansowania lipo. Takze w porownaniu do Robbe wyjdzie taniej pare zloty .Ja zakupilem Robbe i jestem zadowolony ,skrzyneczka jest idelna na wyjazdy ale brakuje mi w niej funkcji TIME OFF moze jak wyjdzie nowy soft to juz z ta funkcja.

 

Literowka -pisalem z telef.

Link to post
Share on other sites

Ładuje nią pakiety do różnego rodzaju urządzeń które są powiedzmy na stałem zamontowane typu akumulatorowa pompka do materacy, pakiet aku do PMR ect. i mimo ustawień manualnych ładowarka ładuje dalej po przekroczeniu ustawionej wartości ile ma wbić mAh do pakietu. Dzieje się to przy NiMN i NiCD na Lipo jest ok. Ostatnio nawet ładując pakiet stockowy stick 8.4 V od krakmanów oznaczony pojemnościowo 1400mAh wbił ponad 1600mAh mimo ze dałem w ustawieniach 1300 mAh i dalej ładowarka ładowała musiałem przerwać proces a napięcie baterii było 10.38 V. Tym bardziej mnie to zdziwiło bo do tego pakietu wchodziło przeważnie max 1220 mAh przy prądzie 0.5A zresztą sami krakamani o tym pisali.Faktem jest że pakiet najpierw rozładowałem do 0.8 V na cele prądem 0,2 A i lądowałem prądem 0,2A a pakiet był delikatnie ciepły.

 

W tej sytuacji zachodzi pytanie dlaczego ładowarka się nie wyłącza ?

Czy się popsiuła czy to taki kombajn że sam wie kiedy pakietowi wystarczy?

 

Seger a jak myślisz ??

Link to post
Share on other sites

bo wykrywa delte i wie kiedy ona zakończyc. rozładowanie do niższego napięcia niż zwykle spowodowało efekt normalny ze weszło wiecej mAh.

 

pojemność sugerowana przez producenta nie zawsze musi byc zgodna z pojemnością praktyczną. ( opisywałem przykłady juz na forum)

to że bateria sie grzeje lekko to norma :) jakby cie podpieli pod 230v miałbyś cieplej po bluzą :P

łądowanie niskim prądem powoduje że w pakiet wiecej wchodzi.

Link to post
Share on other sites

Czyli opis tej ładowarki że jest to "Stacja ładująca/rozładowująca Power Peak B6 " jak najbardziej do niej pasuje i warta jest tych pieniędzy.Mam tu na uwadze kulturę ładowania pakietów np. przy ładowaniu lipo prądem 5A pod koniec procesu sukcesywnie prąd spada nawet do 0.3A tak aby pakiet dobić na max i do napięcia 4.25V na ogniwo.Tak samo się dzieje z każdym innym rodzajem ogniw w zależności od specyfikacji .

 

 

Cieszy mnie to że tak jest bo poprzednia ładowarka również kombajn ale Made in China kultury nie miała za grosz :wink:

 

Dzięki Seger

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chciałem zapytać o pewną kwestję ładowania za pomocą Accucell-6.

 

Capacity Cut-Off ustawiłem na 1300mAh dla rozładowanego, stockowego aku DBOYS 1200mAh 8.4V.

Safety Timer OFF. Jeśli z jakiegoś powodu przerwę ładowanie gdy ładowarka właduje np. ~900mAh i ponowie ładowanie to ładowarka doładuje ~400mAh czy będzie wpychać na nowo do 1300mAh ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...