Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarki


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. Zakupiłem taką oto ładowarkę na allegro http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_196&products_id=1429&name=Ladowarka_Mikroprocesorowa_Automatyczna_-_BCH001 . Bez instrukcji, i pudełka. I jest tam taki nastawnik na 500mAh i 1000mAh. I tu rodzi się moje pytanie: co to zmienia? Czy to jest pojemność akumulatora jaki będę ładował? Czy mogę nią ładować akumulator o pojemności 1500mAh? Nie zniszczę go w ten sposób?

 

Pzdr.... przemek298

Link to post
Share on other sites

To jest prąd ładowania. Mówiąc najprościej - im większy prąd ładowania, tym szybciej naładujesz akumulator. Nie zmienia to faktu, że obsługiwane przez tą ładowarkę pakiety (Ni-MH i Ni-Cd) lepiej znoszą ładowanie mniejszym prądem. Z tego powodu powinieneś ładować akumulatory przy ustawieniu 500mA, chyba że będziesz miał bardzo mało czasu - wtedy 1000mA.

 

Pamiętaj, żeby rozładować pakiet zanim go naładujesz. W tym celu po podpięciu akumulatora wciśnij i przytrzymaj mały żółty przycisk na środku ładowarki, aż dioda zmieni kolor z czerwonej na żółtą (rozładowywanie). Po rozładowaniu ładowarka sama przejdzie w tryb ładowania (dioda zmieni się z powrotem na czerwoną), a po zakończeniu ładowania przejdzie w stan podtrzymania napięcia (zielona dioda). Wtedy akumulator będzie naładowany.

Link to post
Share on other sites

Chyba dobry temat, więc tak.

Mam Boyowskiego kałacha i stockową ładowarkę. Czy jeśli najpierw ze 3 razy załaduje stockową, co obniży maksymalną pojemność aku, a potem takim IMAXEM ustawie żeby ładowało baterie o pojemności 1200, a po ładowaniu stockiem spadło mi o te 3 % pojemność, to sie przeładuje :D?

 

I drugie pytanie, da sie stockową ładowarką sformatować batke?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mam pytanie, czy przerabiając prostownik 12V na około 9/10V nie zniszczę baterii? Chodzi mi o to czy nie padnie po 1,2 ładowaniach. Ogniwa typu NiMH i tak pójdą do wymiany bo zmieniam kolbę na składaną i wtedy będzie LiPo i dobra ładowarka.

 

W razie czego mam tez ładowarkę( z regulacją napięcia podczas ładowania ) do takiego czegoś jak depilator do ubrań (na te kulki :D). Jest opcja 9V.

 

Chciałbym żeby aku wytrzymało do wakacji a zbyt często nie będę się strzelał, tak myślę.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Mam zasilacz o następujących parametrach:

INPUT:

100-240V

50-60Hz

104-131VA

 

OUTPUT:

18.5 VDC

2.7A

 

Jest to zasilacz od laptopa z roku ok 2000 produkcji Compaqa, mam takich aż trzy i zastanawiałem się czy mógłbym ich użyć do iMaxa czy Turnigy ACCUCELLA bez obaw? Wszystkie są sprawne i podają bardzo stabilny prąd dla lapka tylko czy aby nie będą za mocne do owych ładowarek. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Panowie, przy ładowarkach mikroprocesorowych dobrej klasy, jeśli nie ma w zestawie zasilacza, to w papierach, na pudełku, czy w innej specyfikacji są podane dane pasującego zasilacza (wejściowe napięcie i natężenie). Zwykle jest podany zakres napięcia i natężenia, w których zasilacz musi się zmieścić dzięki czemu uniknie się uszkodzenia samej ładowarki. To jest właśnie ta tolerancja o której napisano post wyżej.

 

Miałem imaxa oryginalnego, miałem i podróbkę, używałem również turnigy accucell, a obecnie użytkuję redox alpha v2. Poza podróbką imaxa (która się posypała), wszystkie powyższe ładowarki działały (i nadal działają) poprawnie i porównywalnie, miały również w sumie jednakowe menu.

Dane dla zasilacza z redoxa: napiecie wejściowe (imput voltage) 11-18V; oraz max. 5A - ja spasowałem zasilacz z monitora lcd 12V--4,16A max, wlutowałem jedynie inną końcówkę (wystarcza do naładowania wszelkich pakietów poniżej 12V).

Pasują również (często bez przeróbek) zasilacze z laptopów, ale uważajcie na woltaż, żeby nie przekroczyć danych ze specyfikacji ładowarki.

 

Gdzieś na forum opisywałem już (i pewnie nie tylko ja) jak dosyć łatwo i prosto przysposobić zasilacz z peceta ATX, by nam z ładowarką służył - szukajcie. Napomknę tylko, że te najtańsze zasilacze PC: mikrosoniki, power ony i inne takie, nie trzymają stałego napięcia (skacze sobie 11-11,6V) przez co psują płyty główne, a ładowarka przy balansowaniu pakietu 11,1V zapiszczy i wywali błąd o za niskim prądzie na impucie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam!

Mam ładowarkę Redox Alpha V2 i problem z nią. Otóż naładowała i rozładowała baterię Nimh, ale po podłączeniu Lipo Redox 11.1v i włączeniu rozładowania wyskakuje connection break. Gdy próbuję z innymi Bateria dzieje się to samo. Nawet z Nimh, z którym wcześniej nie było problemu

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam serdecznie

 

Jestem ti świerzakiem i kiedyś byłem maniakiem ASG. Pożyczyłem swój podrasowany M14 znajomemu i po 3 latach oddał wczoraj bez ładowarki. Chciałem synu mojemu pokazać co i jak ale nie ma jak naładować. Proszę pomóżcie na szybko, bateria składa się się z 8 ogniw - długość pakietu 17 cm szerokość 4.4 średnica ogniwa 2.2 . Wyjście na dwa bolce . Podpowiedzcie jakim napięciem to potraktować i prądem coby ruszyło choć troszkę, dzieciom obiecałem

 

jacek

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pewnie ma na myśli, że jest rozłożony na dwie oddzielne cele a nie połączony w jeden pakiet.

Ładowarka chociażby Redox alpha v2, taniej nie ma sensu, drożej też niekoniecznie, bo owy redox sprawuje się wystarczająco dobrze jak na airsoft.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...