Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarki


Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Napisałem maila do specshopu:

" Niedawno kupiłem u państwa tę łądowarke: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_196&products_id=5635&name=Ladowarka_Baterii_LiPo_z_Balanserem_FI-212_-_Firefox

I mam problem z nią, ponieważ po zakończeniu ładowania diody na balanserze powinny zgasnąć, a nic takiego się nie dzieje. Dopiero jak odłącze akumulator i podłącze znów to przestaje ładować ( diody się nie zapalają), a w dodatku balanser zaczyna się grzać i boje się, że może przeładować mi akumulator i nie wiem co z tym zrobić czy to wadliwa ładowarka czy za krótko ładuje poprostu. I jeszcze mam takie pytanie czy to coś zmienia, że podczas ładowania akumulator jest podłączony również do repliki ( oczywiście nie strzelam z niej w czasie ładowania). "

 

Narazie nie odpowiedzieli, więc może ktoś z was ma tę ładowarkę i może mi pomóc?

Link to post
Share on other sites

chyba wtyk 3,5mm wchodzi ale napisz do sklepu tego skąd kupiłeś lub zadzwoń.

roni: po naładowaniu, widocznie twoja ładowarka balansuje pakiet dopiero . To że odłaczysz to normlane ze nie ładuje :) co do grzxejącego sie balancera albo słabe chłodzenie w nim jest albo jest jakaś wada fabryczna. slij niestety na gware ale ja na twoim miejscu kupił bym coś lpeszego... i nie turnigy czy inne bc6 ;]

Link to post
Share on other sites

Nie, już wszystko spoko, po prostu za krótko ładowałem, a co do kupna czegoś lepszego hmm.. nie każdego stać na łądowarki za 200+zł, już nie mówiąc o tym, że taka za 85zł ma all co mi potrzeba czyli balans i automatyczne zakończenie ładowania =P

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Nie, już wszystko spoko, po prostu za krótko ładowałem, a co do kupna czegoś lepszego hmm.. nie każdego stać na łądowarki za 200+zł, już nie mówiąc o tym, że taka za 85zł ma all co mi potrzeba czyli balans i automatyczne zakończenie ładowania =P

 

 

Roni tak jak piszesz ona naładuje pakiet lipo ale czy masz jeszcze inny miernik do sprawdzenia jak zbalansowne są ogniwa pod kątem napięcia? bo jeżeli tylko alarm diodowy to ten pakiet długo nie wytrzyma.Nie raz już ratowałem pakiet lipo gdzie 1-ogniwo miało 2.99v a pozostałe 2 po około 3,5 V po ładowaniu tego typu ładowarkami.

 

 

EDYTA: Także przemyśl temat i tak pisze Seger zainwestuj w lepszy sprzęt.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

sniper, ja odratowalem pakiet z ogniwami 0,5V i 1,5V

pakiet (o dziwno) dziala w 100% poprawnie :) myslalem ze bedzie ciezko sie balansowal ale ladnie trzyma i pojemnosc (2000) i wydajnosc

chinskie pakiety latwo sie psuja, markowe trudniej zepsuc

zeby nie bylo pakiet nie moj tylko klienta :P

 

mnie rosmiesza tylko opis ladowarki

autodetekcja ilosci ogniw, a oddzielne gniazda na 2 cele i 3 cele :/

Edited by moron
Link to post
Share on other sites

w gniazdku zawsze masz ustaloną wartość napięcia. Nie pamiętam dokładnie ale chyba odchyły mogą sięgać do 10% lub 15%(egzamin SEP miałem 4 latka temu ;)) w zależności od odległości do trafo stacji i spadków napięć na kablach we własnej instalacji elektrycznej. Dodatkowo jak do naszego gniazdka podłączysz na chama coś przygotowanego do włączania tylko w USA to będzie barabuch. Nie gniazdka masz inteligentne a urządzenia ;P. Mały ot wyszedł...

Link to post
Share on other sites

Witam! A ja mam taki problem z ładowarką nazwa:???? :wink:

http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_ladowarki/ladowarka_rozladowywarka_procesorowa_do_akumulatorow_o_napieciu_od_2_4v_do_12v_mw-689.html

Mianowicie, ładowarka ładowała cały czas pakiet(10,8V 14000mAh - Intelect) przez ok. 2-3 miesciące po czym pewnego dnia gdy chciałem naładować batkę, ładowanie zakończyło się po 5 min(zaświeciła się zielona dioda)...więc jeszcze raz sprawdziłem czy wszystko dobrze ustawione i podłączyłem ponownie batke(wcześniej sprawdzając czy działa), ku memu zdziwieniu znów to samo :wink: . Wziąłem ładowarkę na multimierz(miernik uniwersalny), zmierzyłem prąd i napięcie ładowania, na każdym ustawieniu i zawsze miałem taki sam wynik(pulsacyjnie od 0V 0A do 7,5V i 1,2A). Wiec pojawiają sie pytania co jest popsute?Co jest nie tak?

 

PS. Otwierałem już ładowarkę aby sprawdzić czy jakiś element się spalił-wszystko jest O.K. Pomocy! :wink: Ja wiem ze nie jest ona droga ale akurat miałem trochę wydatków..

 

PoZdRo!

Link to post
Share on other sites

Witam.

Nie znam się na ładowarkach itp., a czytając temat też się gubię, więc mam prośbę. Planujemy kupić grupową ładowarkę do lipoli. Limit na wydanie to max. 300zł. Moglibyście podać jakieś propozycje w tych ramach cenowych? Sprawa ładowarki jest w moich rękach, więc nie chcę kupić jakiegoś shitu. Dlatego też pytam tu. Używamy obecnie zwykłej ładowarki bez balancera i z tego co słyszałem to lipole tego nie lubią bardzo. Trzeba to zmienić. :)

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. :)

Edited by Seba_stian
Link to post
Share on other sites

Jeżeli potrzeujesz tylko do nimh to weź C10. JA tak zrobię, mam już graupnerowską ładowarkę do lipo i działa dobrze. Teraz potrzebuję czegoś do nimh'ów boyi'a. Mój batimex jest upośledzony, zresztą czekanie aż batka rozładuje się prądem 250mA przyprawia o powieszenie się. Jak tylko zdobędę kasę to pelikanik jest mój. Najbardziej przyciągnęlo mnie cyklowanie, bo dla nimh czy nicd to jest wygodne niz ciągłe łażenie i nastawianie od nowa. MOżna ustawić prąd ładowania, rozładowania. Mi pasi, zasilacz mam.

Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować, proszę o scalenie postu. A więc po obserwacjach z miernikiem + batimex wywnioskowałem, że:

rozładowywuje bardzo wolno i tutaj proszę ciebie seger o wypowiedź. Rozładował pakiet do 0.8v na ogniwo. Przyjmuje się do 0.9V, ale nie wiem jak to jest. Najczęściej ta ładowarka doznaje upośledzenia ładowania przy nastawie rzekomo 1A, bo nie może złapać delta peak to widać. Za szybko rośnie napięcie i za szybko odłącza ładowanie(przynajmniej moj dwu-letni egzemplarz). Na nastawie 500mA(300) ładuje do pełna i pakiet nie grzeje się za bardzo. Czyli ok. na chwilę obecną można odpuścić sobie zakup pelikana, bo zaczyna robić się chłodno(dla GB niezbyt ciekawie) zresztą mam też inne rzeczy do roboty. W zimę pewnie jakiś tuning będzie. Ogólnie to nawet początkującym batimex'a nie polecam z względu na cenę. To coś powinno kosztować max 50zł, bo przy cenie 120zł to ja wolę dołożyć jeszcze 60 i mam Ray'a C10.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...