Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarki


Recommended Posts

  • Replies 298
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

5)WAŻNE dla ładujących pakiety LiPo: potrafi nierówno balansować cele! Ponoć zależy od egzemplarza (jak to u chinoli), warto sprawdzić dobrym miernikiem wynik z ładowarki i pakietu!

 

 

ZGADZAM się w 100%. Miałem nieprzyjemność obcowania z Imax B6 i ją odesłałem bo miała najprawdopodobniej strasznie rozjechany balanser. Wyleczyłem się z tym podobnych ładowarek bo szkoda czasu i nerwów na odsyłanie:|

Link to post
Share on other sites

nie jest to notoryczny ale występujacy przypadek ze balancer szwankuje w nich ale cóz... czasami i w porzadnym domu soli zabraknie.

jak sie nie podoba mozna dać osobny balancer :P albo kupic inna ładowarke :) ja nie uznaję półśrodków i kupuję taki sprzet raz a dobrze :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cóż ja zakupiłem Pelikana c12 i jak dotąd ładowałem jedynie NiMh i powiem że bardzo ładnie przebiega proces ładowania.

 

Jednak że cały czas kombinuję nad opcją ładowania NiCd w związku z brakiem (widocznej) funkcji rozładowywania. Czy ktoś może to obaczaił? albowiem instrukcja nie zawiera jakichkolwiek treści w tym temacie

 

Co do Lipoli i reszty to zobaczę jak bangla w chwili ładowania takowego :)

Link to post
Share on other sites

c12 również posiada balanser! Teraz tak kolego dancinger12 jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenie to nie troll na forum. Pytanie nie brzmiało czy są lepsze bo na pewno są! tylko czy w czasie ładowania NiCd ładowarka automatycznie rozładuje i naładuje pakiet. Pytanie kieruję do użytkowników a nie teoretyków dewiantów.

 

Tyle

W.

Link to post
Share on other sites

Hmm, podepnę się.

Myślałem o ładowarce Robbe ale widzę, że cenowo (Robbe plus zasilacz) c12 wygląda podobnie a ma możliwość ładowania nimh i nicd.

 

Drugi problem, to czy mając jeden pakiet fullymax a jeden desirepower o złączce serwisowej JST-XHR (taka jak w pakietach DUALSKY, 3E Model, E-SKY, E-Flite, Dynam) musiałbym dokupić jecze to:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p...pterami-pelikan

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Model: UC-1650 G&G

Ładowanie pakietów w zakresie: 7,2V - 12V

Prąd ładowania: 500mA

Funkcja rozładowywania: Nie

Dostępna na: www.asg.com.pl (Link)

Moja ocena: 6/6

 

Posiada diodę, która informuje nas o aktualnym stanie ładowania (czerwony kolor), naładowania (zielony) lub błędzie pakietu (migający czerwony). Po naładowaniu baterii ładowarka nadal ją podtrzymuje.

 

Wg. mnie bardzo dobra ładowarka mikroprocesorowa jak na początek a szczególnie dla ludzi, którzy nie chcą wydawać dużo kasy na inne droższe ładowarki mikroprocesorowe.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam.Pytanie do użytkowników ładowarki Power Peak Compact 6S-EQ BID-system Duo-Power czy używacie funkcji BID ? i ewentualnie jak sie to sprawuje czy używacie porostu ustawień manualnych.

 

Jak często wychodzi nowy soft do ładowarek robbe myślę tu o opcji zmiany oprogramowania w Stacja ładująca/rozładowująca Power Peak B6 EQ-BID 230/12V w aluminiowej walizce, z balancerem, systemem BID, wyświetlaczem LCD oraz zasilaczem sieciowym i dodatkowymi akcesoriami Robbe. .Czy użytkownik sam będzie wstanie zmienić to oprogramowanie?

Link to post
Share on other sites

kiedyś używałem obecnie nie stosuję bidów ponieważ pogubiłem je :D ogólnie fajny bajer, wszystkie dane zapisane są klikasz start i tyle :) dobre jeżeli ktoś ma mnóstwo akumulatorów i ładuje je w pospiechu i może "zapomnieć " zmienić ustawienia :)

co do softu, ślij maila do sklepu lub zadzwoń ;) powinni odpowiedzieć :)

Link to post
Share on other sites

Znaczy sie ze to HK ECO6 jest podróbką Turnigy? To nie patrze na to w takim razie nawet :P Zatem w zestawieniu:

 

1) Turnigy Accucel 6

2) IMAX B6

3) RC power B6

 

Co wypada najlepiej?

 

Ja bym już żadnej z nich nie kupił.Tak jak pisał Seger lubią mieć wady typu podawanie większego napięcia albo zawyżony amperaż nie mówiąc juz o balansowaniu pakietów. Kup lepiej minimum Raytronic C12 lub C14 z Pelikana 204-294 zł dostaniesz już nowe na gwarancji albo coś z Robbe i większa pewność że proces ładowania przebiega tak jak powinien.

 

Koledzy którzy używają chinoli posprawdzajcie jak wasze sprzęty działają pod katem napięcia i amperażu. Ja dopóki nie zmieniłem batek na lipo nie sprawdzałem tego dopiero potem okazało się ze ładowarka nie działa tak jak powinna i trzeba samemu przerywać proces ładowania aby lipo nie przeładować.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...