Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dam wam cynk: z końcem przyszłego tygodnia/początkiem jeszcze następnego możecie się spodziewać jeszcze trochę 0,43g od Gunfire. Mają trochę tego jeszcze na stanie, ale muszą poprzepakowywać z dużych worków. Ja już zapas mam zapewniony, zobaczymy co to to.

 

wiciok,

 

no niestety taki zapłon :icon_biggrin:.

 

 

Btw, mamy już Name Patche w produkcji :icon_wink:. Kto będzie chciał to dostanie za free (z tych co mają potwierdzony zakup u mnie ofc :icon_biggrin:).

 

Same konwersje idą do anodowania, z początkiem tygodnia idzie na próbne anodowanie parę sztuk, pewnie będą czorne od teraz ;P (a może czerwone? :icon_biggrin:). Regi i adaptery też na czorno. Na wszystkim będę chciał jeszcze logo grawerować. Ot, co by już było tak jak być powinno wszystko ^^.

Link to post
Share on other sites

To jak już zrobisz anodowanie rega na czarno to pociągnij frezem/cnc na pokrętle zaworu jedną krechę, będzie świecić na srebrno, a na samym regu zrób 2-3 sekcje 1 długa 4 krótkie 1 średnia 4 krótkie 1 długa 4 krótkie 1 średnia... lub nawet bardziej logiczne i użytecznie, bo kręcenie regiem jest odwrotnie niż większość myśli, zacznij od najdłuższej/najkrótszej zrób w sumie 20 kresek kończąc na najkrótszej/najdłuższej. Oczywiście wszystko tak spasowane żeby krecha na pokrętle na najkrótszej na regu dawała minimum a na najdłuższej max ;]

Samą konwersję bym zrobił Ferrari Red lub Lamborghini Yellow, choć nie zaszkodzi wymieszać tych kolorów, przez co z psychologicznego punktu patrzenia osoba która popatrzy na to zestawienie kolorów powinna zrobić się głodna ;P

A tak na serio to nie możecie zrobić tak że tyle ile macie aluminiowych części do anodyzowania czy stalowych do oksydowania to każdą oferować z osobna w kolorach "tęczy" tj. black, grey, gunmetal, olive, sand, navy, itp. itd. ;] żeby klient mógł sobie złożyć swoją własną, jest to z marketingowego punktu widzenia baaaardzo uzasadnione i często wręcz pożądane przez klientele ;]

Anode będziecie robili może III typu czy mikroplazmatycznie ?;] Chociaż jak znam życie to cywilny typ I lub II ;/

Na regu i adapterze bym nie pogardził taką powłoką twardości hartownej stali węglowej ~65 rockwell'a ;]

No i tym sposobem rozszerzyłem wam asortyment i możliwość dojenia klienta za niestandardową kolorystykę lub zrobienie twardego wojskowego anodowania ;P

 

Logo... bez urazy ale poświecił bym mu trochę więcej czasu zanim zaczniesz je bić na sprzęcie, biała/czarna bila z czarną/białą literką M to dla was ujma. Jakieś MC fajnie splecione czy cuś.. ;]

Może teraz trochę dla jaja zapodam ale styl armaturowy był by wskazany ;]

Zróbcie konkurs na logo MC, tyle wam się tam tych konwersji pod nogami tucze a na czarną z grawerowaną sentencją od MC na pewno by się znaleźli chętni ;]

No i grawerka fajna jest ale potem żłobienie bym wypełnił jakąś kolorową emalią ;]

 

Tak wiem, strasznie narzekam ale nie ze złośliwości lecz z sympatii ;P

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Wiesz, że anodowanie ma ograniczone kolory? I firmy nie podejmują się takich cudów - a jak już to w kosmicznych pieniądzach. Trzeba wybrać kolor z palety i tyle. Nie ma tam żadnych navy itp :icon_biggrin: zwykle są podstawowe kolory i wsio.

 

To raz, dwa, od twardości zależy kolor, i tak np nie zrobisz twardego anodowania w kolorze dowolnym (jedynie jakieś tam odcienie szarości aż do czarnego). Czerwony to tylko dla ozdobnego itp. Popatrz sobie np na ofertę www.anodal.pl < masz kolory w zależności od sposobu anodowania. I mają tylko kilka.

 

Typ anodowania zależnie od koloru niestety. Ozdobnego chce uniknąć bo za słabe, III typ za drogi więc pewnie pozostaniemy po środku. Tylko tu znów kolorów mało.

 

Co do loga, na sprzęcie będzie nazwa firmy, ten napis co jest na stronie u góry (bez dopisku).

 

 

Oznaczyć tak reduktora się nie da bo niestety sprężyny nie zawsze są idealnie takich samych parametrów no i też się ubijają lekko w początkowej fazie pracy zapewne... A grawer laserem nie zostawia miejsca na emalię :D.

Link to post
Share on other sites

No i ch**, du**, gruzu kupa... a chciałem dobrze ;]

 

Wiem że tęczy się nie uzyska ale...

Jeśli chodzi o anodowanie to typ I jest trochę twardszy od pospolitego II ale w II jest w sumie największy wybór jasnych kolorów, II jest ciemna i tu można by próbować uderzać w militarne kolorki, zamiast jebutliwego zielonego wyjdzie jakaś kaka ;] Powinni wiedzieć co mogą osiągnąć z jakim barwnikiem w danym procesie. Pod względem twardości użytkowej to prawie to samo, po prostu różne procesy/kolory/odcienie.

 

Wiem jedno... nie kupię kolejnej konwersji dopóki nie będzie koloru blue sky albo indygo w twardym anodowaniu III typu :wink:

 

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

@shamoth

wybrzydzasz jak baba z tymi kolorami, przecież tego i tak nie widać w replice.

 

Chentnym na velcro ;p

 

Co do kulek z gfc, do miałem wczoraj woreczek 1000 szt. 0,43g, a beźroczysta folijka była uwalana od środka białym proszkiem..., a poprzednie tego nie miały, czyżby się już jakość posypała?

Link to post
Share on other sites

Jeśli faktycznie przesypywali z wora "100k" to mogłeś dostać jedną z ostatnich "zsypek" gdzie gratisem poza kulkami dostałeś cały pył... musiał byś je po prostu porównać z tym co miałeś na testach no i sprawdzić czy po płukaniu nie spuchną bo inaczej pozostaje jedynie dywan z długim włosiem ;]

 

Ja tam czuję się niegodzien, konwersja nadal dziewicza w kartonowym pudełku, i wstydzę się prosić o rzepisława ;]

Link to post
Share on other sites

Mam kłopot, wróciłem do Polszy, chciałem wziąć m24 z mancraftem na pokładzie, załadowałem nową kapsułe co2, a tu psikus o.0 przeładowuje, triger haczy MC, pociągam za spust i jest tylko dźwięk jak w replikach sprężynowych przy zwolnieniu tłoka, kulkami nie szczela.

Nie wiem, coś się zapchało? Ktoś ma jakieś pomysły? Mam tylko 1 dzień na ogarnięcie tego, w niedzielę pragnę w końcu pojechać postrzelać a tu nie ma jak o.0

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...