Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BF2 Project Reality


Recommended Posts

Project Reality – modyfikacja gry komputerowej Battlefield 2, stworzona przez Black Sand Studios, której głównym celem jest zwiększenie realizmu gry oraz położenie nacisku na współpracę i grę zespołową. Project Reality przeznaczony jest głównie do gry wieloosobowej. Gra jest darmowa.

 

Oficjalna strona: http://www.realitymod.com/

 

W grze można spotkać ponad 30-40 rodzajów uzbrojenia oraz pojazdów.

 

Grając jako SL (Dowódca oddziału) pamiętać należy, by wykonywać rozkazy głównodowodzącego (Komendanta o ile jest). SL ma obowiązek rozkazywać swoim żołnierzom w oddziale.

W "Project Reality" nie da się grać samotnie, na własną rękę. To znaczy, da się, ale nie ma to najmniejszego sensu - gra została tak zaprojektowana, by trzeba było współpracować w obrębie drużyny. Dlatego też, zaraz gdy wejdziecie na serwer, dołączcie koniecznie do któregoś ze squadów. Jeżeli macie pecha i wszystkie są pełne, nie przejmujcie się, tylko załóżcie własny i tę rundę zagrajcie jako squad leader (SL), choćby i samotny, jeżeli już nie ma innego wyjścia. Granie jako SL z pełnym squadem to inna para kaloszy i zdecydowanie wyższa szkoła jazdy, którą opiszę pokrótce później - na razie starajcie się po prostu grać jako zwykły sołdat wykonujący rozkazy.

Wykonujący rozkazy - to nie przenośnia. Róbcie to co każe SL. Obserwujcie mapę, wiedzcie jakie są wyznaczone cele i dążcie do nich - ale też nie sami. Zawsze starajcie się trzymać razem z resztą drużyny blisko SLa i patrzcie co oni robią - a potem róbcie to samo w ramach swojej roli, czyli wyposażenia jakie wybraliście. Wybór tego wyposażenia, czyli tak zwanego kita, też powinien odbywać się pod kątem potrzeb squadu - w dalszej części opisałem wszystkie kity i ich rolę w drużynie.

 

project_reality_07_bf2_mod_01.jpg

 

Główną zmianą względem oryginalnego Battlefielda 2 jest znacznie zwiększony realizm gry. Osiągnięto go, poprzez ograniczenie do minimum liczby informacji wyświetlanych na HUD, poprawę balistyki, zwiększenie zasięgu i siły rażenia broni, znaczne zwiększenie pola widzenia, wprowadzenie kilkuosobowej załogi do pojazdów, modyfikację systemu leczenia oraz szereg zmian mających na celu spowolnienie rozgrywki (np. wydłużenie czasu przeładowania broni, usunięcie możliwości odradzania się w punktach kontrolnych czy wprowadzenie map o dużej powierzchni 1 do 16 km²).

 

0796ce6e7b6b3def823b176753585063.jpg

 

Project Reality to gra wojenna, której akcja rozgrywa się w czasach współczesnych. Gracz, jako żołnierz jednej z dwunastu stron: Armii Stanów Zjednoczonych, Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, Brytyjskich Sił Zbrojnych, Kanadyjskich Sił Zbrojnych, Bundeswehry, Sił Obronnych Izraela, Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, fikcyjnej Koalicji Środkowowschodniej (MEC), Hamasu, talibów, irackich powstańców, Rosyjskich Sił Zbrojnych lub partyzanckiej milicji, może walczyć na ponad dwudziestu mapach, zlokalizowanych na Bliskim i Dalekim Wschodzie oraz w rejonie Kaukazu. W opracowaniu są również: Australijskie Siły Samoobrony, Armia Francuska, Wojsko Polskie, Norweskie Siły Zbrojne, Holenderskie Siły Zbrojne, Blackwater Worldwide oraz afrykańscy partyzanci. Do frakcji tworzone są odpowiednio nowe mapy.

 

pr061release_apache01.jpg

 

Podstawowym elementem gry jest piechota, jednak w grze dostępne są liczne pojazdy, m.in. transportery opancerzone, czołgi, śmigłowce czy samoloty.

Każdy pojazd po oberwaniu odnosi realne obrażenia takie jak stracenie gąsienicy, uniemożliwienie poruszania wieżyczką itp...

Każdy pojazd musi prowadzić określona liczba graczy(np:Czołg 1-kierowca 2-strzelec 3-karabinek).

 

Kilka zdjęć z gry:

aavp_7a1.jpg

spg9_kopye.jpg

943160431d1235763748-project-reality-mod-year-2008-chechen_01.jpg

german_forces.jpg

thermal_imaging.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=g3uZpVWCZts&feature=player_embedded

 

"Większość opisu skopiowana"

Edited by Stefek
Link to post
Share on other sites
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Specjalnie od kumpla pożyczałem oryginał BF2, żeby pograć... Naciągnałem 5GB patchy i moda i... nikt nie gra w to :(

 

Przynajmniej u mnie w wyszukiwarce serwerów pustki na nich... Grałem raz z jakimiś 4 Ruskami - porażka... :( Szkoda, bo gra jest świetna. Można np kliknięciem otworzyć sobie bipod w M4 z acogiem ... gdzie indziej takie bajery, eh ;)

 

Chyba, że więcej osób gra na starszej wersji, ja pobrałem tą najnowszą i się zdziwiłem, że tak mało osób w to gra...

Link to post
Share on other sites

Sprawdź wersję gry czy jest ok... musisz też zaktualizować podstawkę do najnowszej wersji. Przeważnie dużo polaków na mumblu i ustalamy gdzie gramy.

A serwerów jest bardzo dużo i często full.Tak samo polaków dużo.

Edited by Stefek
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim jaką macie wersję gry? Musicie zrobić up z v1 do 1.41 a potem 1.50 [dobre 2,5gb] :icon_razz2: Sprawdźcie czy w procesach, np przez menadżera zadań, są PnkBstrA.exe a grając powinien też być proces PnkBstrB.exe. Jak niema to macie coś źle - bo bez nich wywalać was będzie. Spróbujcie przeinstalować samego PB i zróbcie to ręcznie. Sam kiedyś miałem ten problem z BFV, ehh to były czasy, ale wtedy trzeba było robić jakieś kombinacje niewyobrażalne.

Aha, pamiętajcie, że jeśli macie jakieś fajerłole to te 2 w/w procesy nie mogą być blokowane!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Obejrzałem sobie parę gameplayów z najnowszej wersji i O_O. To jest coś dla mnie. Zobaczyłem jak ekipa talibów wspina się na linach z kotwicami po urwisku, zobaczyłem wspópracę piechoty z moździeżami i helikopterami. Coś pięknego. A i mechanika gry jest dużo bardziej user friendly niż Arma.

 

Czy internet 1MB wystarczy w dzisiejszych czasach do grania w FPS online na PC?

Link to post
Share on other sites

Mam i grałem, ale wolę zwykłego BF2. Dlaczego? Otóż mod jest naprawdę rewelacyjny, wszystko lepiej rozplanowane, no co tu wiele mówić - reality, ale to wszystko jest fajne jak ma się ekipę 20-tu kumpli, którzy nie patrzą "byle by ja" tylko współpracują ze sobą. Niestety, jestem jednym graczem BF2 z moich znajomych i nie ma kogo nawet namówić. Raz grałem z ekipą (klanem) 5 osób - każdy miał swoją funkcję i się fajnie grało. I to mi się podoba, snajper to snajper, komandos to komandos, a kierowca to kierowca i dupska z wozu nie wyciąga bo i tak strzelać nie może - każdy ma swoje funkcje i jak on coś spitoli to cała drużyna dostaje po - za przeproszeniem - dupie.

 

Jak ktoś ma zamiar pograć bardziej serio to chętnie dołączę. :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nie, nie wystarczy. PR ma większe wymagania niż vBF2, a to niestety nie przekłada się na grę. Na niektórych mapach spadki FPSów są nieziemskie, podobnie jak wymagania przy takim silniku. Ten 1 Mb może wystarczyć, choć mogą sie pojawiać laggi.

 

 

Mam już wszystko na dysku, ale muszę koniecznie net przyspieszyć, bo na 1MB ciągle mnie punkbuster kickuje za zbyt wysoki ping. :P

 

Na PS3 dało się w BC2 grać mimo oglądania filmów na youtube na drugim kompie, czasem lagi były ale kicków nie dostawałem :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...