Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co sądzicie o MB03 [Well] i Warrior L96 [Well]


Recommended Posts

Wstawione:

 

- Wzmocnione zębatki 300% element

- Tłok ze stalowymi zębami (zapomniałem już iloma)

- Precka 6,04 Elementa

- Gumka Hop Up Systemy

- Stalowe łożyska ślizgowe

Na koniec sprężyna M130 Systemy

 

Wszystkie części były kupowane u krakmanów.

 

Montowane były w sklepie bbmax w warszawie.

 

Jesli informacje co do części są niedokładne, to wybaczcie mi bo jednak kupowałem te części ponad rok temu i i tak cudem jest że zapamiętałem tyle :P

 

W twojej wypowiedzi Laokoon nie widze żadnych kwasów. Piszę tylko ze gdybyśmy się spierali kto ma racje to po kilku postach by się właśnie kwasy pojawiły. A tego nie chce.

Edited by Vault13
Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widzę, że musiałeś sporo wydać na tą twoją CYME, mogłeś trafić na jakiś zły model albo coś. M14 od CYMY to dobra broń, miałem w ręku, strzelałem stuningowaną miała 440-450 FPS, ogólnie rzecz biorąc fajna broń. Ale to nie jest temat o M14 od CYMY tylko o produktach firmy Well.

 

MB03 po tuningu wynoszącym ok 3000zł, może trochę mniej będzie spełniać rolę dobrej snajperki, podobnie jak Warrior l96. Warrior, ma trochę więcej FPS'u i lepszy środek (bebchy). Osobiście testowałem MB03, nie jest to może jakaś wywalista w kosmos broń, ale też nie jest aż tak do dupy, w walce z spreżyniakami będziesz miał przewagę w walce z AEG'ami już nie i to jest właśnie najgorsze ;) Jak nie masz co robić z kasą to możesz wziąć

 

Jak masz więcej kasy, to bierz Warriora, jest po prostu lepszą repliką od MB03 R700.

Edited by Sick!
Link to post
Share on other sites

Znając życie syfiastę zębatki Elementa rozpadły się blokując wszystko swoimi szczątkami i powodując przeciążenie silniczka. Ewentualnie tłok był syfny i zrobił to samo. Gdybyś zostawił stockowe zębatki, prawdopodobnie wszystko byłoby ok. Prawdopodobnie to złożenie 2 przyczyn: Dość słabe części do tuningu plus egzemplarz m14 trochę felerny. Niemniej 350zł za montaż to taka siedmiokrotna przesada. U dobrego serwisanta za 50-100zł miałbyś i poradę do wyboru części i złożenie całości idealnie i może nie pisemną, ale jednak gwarancję, bo każdemu zależy na opinii.

 

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Widzę, że musiałeś sporo wydać na tą twoją CYME, mogłeś trafić na jakiś zły model albo coś. M14 od CYMY to dobra broń, miałem w ręku, strzelałem stuningowaną miała 440-450 FPS, ogólnie rzecz biorąc fajna broń. Ale to nie jest temat o M14 od CYMY tylko o produktach firmy Well.

 

MB03 po tuningu wynoszącym ok 3000zł, może trochę mniej będzie spełniać rolę dobrej snajperki, podobnie jak Warrior l96. Warrior, ma trochę więcej FPS'u i lepszy środek (bebchy). Osobiście testowałem MB03, nie jest to może jakaś wywalista w kosmos broń, ale też nie jest aż tak do dupy, w walce z spreżyniakami będziesz miał przewagę w walce z AEG'ami już nie i to jest właśnie najgorsze ;) Jak nie masz co robić z kasą to możesz wziąć

 

Jak masz więcej kasy, to bierz Warriora, jest po prostu lepszą repliką od MB03 R700.

 

 

Człowieku, co Ty piszesz ? Jak jesteś zielony w temacie tuningi snajperek i nie wiesz co można z nimi zrobić, to proszę Cię, oszczędź sobie.

Link to post
Share on other sites

Napisze jeszcze raz bo chyba niektórzy tego nie przeczytali/nie rozumieją:

 

"apeluje do pisania swoich opini o replikach by pomóc założycielowi tego tematu a nie oceniania opini innych. To nic nie pomaga, nie ma sensu a wychodzi z tego tylko spam i kwasy."

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie chcesz, żebym oceniał Twoją opinię? Po pierwsze, wypowiadasz się na publicznym forum i musisz liczyć się z możliwością bycia skrytykowanym. Po drugie i przede wszystkim, doradzasz osobom nowym w airsofcie, co pociąga za sobą pewną odpowiedzialność. Jeżeli uważam Twoją opinię za błędną lub spowodowaną błędnymi przesłankami (powody awarii inne niż rzeczywista wytrzymałość stockowej repliki), to powinienem dążyć do jej sprostowania. Między innymi taki jest sens forum. I owszem, to pomaga osobom "zielonym" zdobywać wiedzę.

 

Autor (Damianus) zadał pytania, na które teraz wszyscy odpowiadają. Jeżeli ktoś nie zgadza się z wypowiedzią poprzednika, to zamiast pisać sprzecznego z nią posta, podaje kontrargumenty i wskazuje elementy wypowiedzi poprzednika, które jego zdaniem są błędne. I to jest naturalne. Oczywiście wygodnie byłoby doradzać mając na to monopol, ale nie o to w tym chodzi.

 

I na przyszłość: to, że każesz coś komuś/apelujesz do niego, a on tego nie robi, nie znaczy wcale, że nie przeczytał/nie rozumie. Może to też znaczyć, że uważa swoje postępowanie za właściwe, czy, kolokwialnie mówiąc, ma Twoje rady gdzieś.

 

@Damianus:

Tutaj temat o m14 cymy w dziale "opisy i informacje": http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/38442-m14-cyma/

A tutaj temat o tuningu emczternastki, jeżeli byłbyś nim zainteresowany: http://forum.wmasg.pl/index.php?showtopic=43422&st=0

W obu tematach jest wiele informacji i zadziwiająco mało offtopu w porównaniu z tematami o popularniejszych replikach. Tam piszą ludzie lepiej znający się na tej replice niż my i tam należy szukać o niej rzetelnych informacji.

 

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

A teraz wypowiem się o tej replice (MB03):

 

Jestem jej posiadaczem od kilku miesięcy. Co mogę o niej powiedzieć? Napewno nie nadaje się na dobry karabin snajperski.

Posiadam wersje stock, czyli nic nie wymieniałem. Oto moje spostrzeżenia:

- Zasięg - na oko 50 - 60m

- Celność i skupienie kulek: b. złe. Powyzej 20m kulki lecą jak chcą. hop up (przynajmniej w moim egzemplarzu) działał fatalnie. sam się rozregulowywał po kilku strzałach. skupienie na dystansie 25m było żadne, czyli 2-3 m rozrzutu.

- Inne spostrzeżenia - wszystko ładnie wykonane, bardzo dobre uchwyty do paska nosnego, dobrze się trzymają. duza prędkość kulki. Na tym zalety się niestety kończą...

 

Największa wada fabryczna tej repliki to magazynek a raczej jego działanie. Jakiś bardzo inteligentny chińczyk umiejscowił otwór w cylindrze tuż obok otworu do pobierania kulek z magazynka. Efekt? Jeśli nie przeładujemy specjalna metodą (zarepetowanie bez magazynka, potem włożenie maga i zarepetowanie zamka do połowy), cała zawartość magazynka wleci nam do cylindra. Jest to niesamowicie denerwujace i uprzykrza gre.

 

Ta replike zaliczył bym bardziej do kategori "karabiny powtarzalne". Celność jest zbyt niska by mozna było strzelać z niej na większe dystanse, ale do tych 20m mozna bez problemu trafić cel wielkości człowieka. Rozbierałem replike i niestety nie ma mozliwosci zamontowania tam lufy precyzyjnej, bo standardowa ma nietypowe mocowanie w komorze (która też jest niestandardowa).

 

Czy uważam że ta replika do niczego się nie nadaje? Nadaje sie jako zwykły karabin "na początek", by postrzelać się w lesie z kolegami. Do tego się sprawdzi. Ale napewno nie ma szans by zrobić z tego snajperke. I trzeba się z tym pogodzić.

 

Warrior Sniper Set (MB-01) czy Dragunov A&K będzie już o wiele lepszą podstawką pod snajperke. Mówie tu oczywiście o osobach którzy nie wymagają super celności, bo tego od replik ponizej 2000zł nie ma co wymagać. Ale na zwykłe, amatorskie strzelanki w małym gronie wystarczy jako dobra snajperka któraś z tych 2 pozycji.

Link to post
Share on other sites

Zastanów się lepiej nad sobą...

 

Sorry, poniosło mnie.

 

Ale niemiłosiernie mnie denerwuje doradzanie zielonym MB03. I żeby nie było, że jestem gołosłowny miałem tą replikę. Być może jest to kopia TMki, ale raczej tak samo się nie tuninguje. Tfu, w ogóle się nie tuninguje, bo nie ma do tego części. Znajdźcie mi zero trigger chociażby. Chwali się Tobie Sick!, że przeczytałeś, że nie ma snajperki za małe pieniądze, ale to nie znaczy, że każda chińska kopia ma potencjał tuningowy. MB-01 zwany również warriorem ma, bo jest to dokładna kopia maruzena.

 

Edit. Vault13 dzięki, że opisałeś to dokładnie dlaczego to nie nadaje się na karabin snajperski. Ale:

 

- z tym zasięgiem to przesadziłeś. A "na oko" to Jan w szpitalu umarł.

- ładne wykonanie? w porównaniu do czego? Chyba do zabawek z bazaru. Mi się wyrobiły gwinty od tej szyny "niby mil-std 1913" i od ucha do pasa od leżenia w szafie chyba :D A dlaczego "niby"? Otóż zainstalowanie tam czegokolwiek było co najmniej kłopotliwe. Latał tam nawet oryginalny chwyt TDI.

 

A dlaczego NIE nadaje się na początek?

 

Początkujący, który ją chce kupić raczej nie ma wielkiego budżetu. A i tak wywali te 2 stówy w błoto, bo nie będzie mógł się z tym strzelać. Teraz już prawie nie ma ekip z samymi sprężynami. A poza tym ponad 400 fps W PIERWSZEJ REPLICE??

 

Jednym zdaniem: omijać MB03 szerokim łukiem.

Edited by Wilq_pl
Link to post
Share on other sites

Według mnie (moje zdanie) MB03 jest ładną repliką i wykonanie jest dość dobre, body mimo że plastik nie świeci jak psu jajca. Większosć części metalowych, zewnętrzych jest aluminiowa, co i tak jest zaletą bo miałem starą wersje (MP003) wella całą ze ZnAl-u i mam porównanie. Metal zamiast łamać się gnie :) Gwinty sie rzeczywiście PODOBNO wyrabiają ale w moim się jeszcze nie wyrobiły. Zaczepy na pas są o niebo lepsze niż np. w cymach, są poprostu nie do zdarcia. Niestety jest dobra tylko do postrzelania sie z kumplami na jakieś cymki w lesie albo podziurawienia kilku puszek w ogródku, na nic większego sie nie sprawdzi :)

 

Także jeśli ktoś chce kupić sobie broń parasnajperską (bo prawdziwe snajperki zaczynają sie od ok. 1500 - 2000zł) to polecam takie opcje:

 

- SWD Dragunov A&K, wymiana gumki ho upa. Tutaj nie pamietam czy mozna doczepić lunete, niech ktoś wytłumaczy za mnie :)

- L96 MB01, luneta

- CM031, wymiana gumki hop up, boczna szyna montazowa, luneta. Może nie będzie to wyglądało jak rasowa snajperka ale będzie bardzo skuteczne jako półautomatyczny karabin wyborowy :)

 

Wybierz na początek którąś z tych pozycji, myslę że będziesz zadowolony :)

Edited by Vault13
Link to post
Share on other sites

Teraz parę wrażeń z MB03 (stock, nasmarowane), posiadanego przez Piotrka1995 (kupiona u krakmanów z 2 miesiące temu):

 

Zasięg- przy strzelaniu na mrozie i śniegu, HU na minimum, shit luneta 4x20, pozycja kucająca, kulki p&J 0,28g - około 1/3 trafień w postawioną do góry nogami łopatę do śniegu z 50m.

Przy normalnej temperaturze, gdy byłoby możliwe położenie się (i użycie HU) skutecznosć na pewno trochę by się zwiększyła. Czyli za maksymalny skuteczny zasięg można uznać 50m. Kilka metrow bliżej trafiają już prawie wszystkie kulki.

 

Tuning-parkie wyraźnie napisał:

MB03 to kopia VSR od TM. Tuninguje się to tak samo, jak oryginalny odpowiednik, czyli potrzebne są duże kwoty ;)

CZYLI CZĘŚCIAMI DO VSR (LayLaxa najprawdopodobniej). Przecież nikt nie będzie robił części specjalnie do chińskiej kopii, nie? Części są na Specshopie np, ale oczywiscie niedostępne

 

Wygląd zewnętrzny-cóż, nie miałem w łapkach VSR, ale MB-03 wygląda o niebo lepiej od np mojego M6 CG. Ja już wolę matowy, niż świecący się plastik.

 

 

Vault13, miałeś jakiś felerny egzemplarz chyba. Żadnych problemów z magazynkiem nie ma, a celnosć już podałem.

Bez urazy, ale patrząc na twoje perypetie z M14 cymy, to nie dziwię się, że uważasz, że nie nadaje się do niczego.

 

ale do tych 20m mozna bez problemu trafić cel wielkości człowieka. Rozbierałem replike i niestety nie ma mozliwosci zamontowania tam lufy precyzyjnej, bo standardowa ma nietypowe mocowanie w komorze (która też jest niestandardowa).

 

Odezwał się znafca...

Komora jest identyczna jak w VSR TM!!! Lufa też! BO TO JEST KOPIA VSR i tyle!!! Co, chciałeś, pchać tam komorę od AK (albo eMki), lufę AEGową i co jeszcze?

 

 

 

Na parasnajperkę to najlepsze byłoby M14 CYMY wspominane już wielokrotnie w tym temacie.

Do SWD można doczepić lunetę na montażu bocznym.

 

A teraz podsumowanie:

Nie twierdzę bynajmniej, że MB-03 jest idealną superuberpr0sniperką, ale całkowite zjechanie jej przez was jest mocno przesadzone. Jednak te 200zł rzeczywiście lepiej wydać np na używane M14 cymy właśnie, albo inne mp5 z komisu. Tylko, że trzeba dołożyć wtedy na ładowarkę i ewentualnie baterię.

Link to post
Share on other sites

1. Chodzi mi o to ze do komory nie pasuje zwykła lufa od aeg (standardowa)

2. Czy fabryczną dziurę w cylindrze obok wlotu magazynka mozna uznać za felerny egzemplarz?

3. Takie perypetie miałem tylko i wyłącznie z m14, z tą replika takich nie miałem (prócz bezmyślnego, fabrycznego umiejscowienia otworu w cylindrze tuż obok wlotu kulek do magazynka co uznasz pewnie za felerny egzemplarz no nie?)

4. Wszyscy jadą po tym MB03 bo na to zasługuje.

5. "Odezwał sie znawca" - moge teraz zacytować twój post i dopisać to samo - ale nie będe rozpoczynał tutaj awantury (choć ten tekst mnie mocno uraził bo jednak duzo replik miałem przez te 4 lata).

6. MP5 z komisu za 200zł materiałem na snajperke? - uważaj bo coś z tego wyjdzie :)

7. przy 50m tak duże skupienie? Masz chociaż wyobrażenie ile to te 50m ? Może pomysliłeś sie i strzelałeś z SWD zamiast MB03 ? Bo ciekaw jestem jak to możliwe :)

Edited by Vault13
Link to post
Share on other sites

Człowieku, co Ty piszesz ? Jak jesteś zielony w temacie tuningi snajperek i nie wiesz co można z nimi zrobić, to proszę Cię, oszczędź sobie.

 

A co źle mówię? O co ci chodzi? Może mam mu napisać, żeby wziął CM.028, pyta się to otrzymuje odpowiedź, nie jestem jakimś pro uber elo osobą, która potrafi tuningować replik snajperskich, wiem tylko, że aby coś z zrobić z tego karabinu to trzeba wszystko wymienić i jeszcze dopasowywać części, a to trochę kosztuje i to jeszcze nie wiadomo, czy będzie dobre (fakt myliłem się). Trzymałem MB03 i powiem, że jest mizerne ale nie aż tak do dupy, porównując do innych sprężyniaków do 200zł. Z Warriorem mogę się mylić, bo tak naprawdę nie wiem co tam jest i nie ocenię, wydaje mi się, że jest lepszy od MB03 i tyle.

Edited by Sick!
Link to post
Share on other sites

1. Chodzi mi o to ze do komory nie pasuje zwykła lufa od aeg (standardowa)

2. Czy fabryczną dziurę w cylindrze obok wlotu magazynka mozna uznać za felerny egzemplarz?

3. Takie perypetie miałem tylko i wyłącznie z m14, z tą replika takich nie miałem (prócz bezmyślnego, fabrycznego umiejscowienia otworu w cylindrze tuż obok wlotu kulek do magazynka co uznasz pewnie za felerny egzemplarz no nie?)

4. Wszyscy jadą po tym MB03 bo na to zasługuje.

5. "Odezwał sie znawca" - moge teraz zacytować twój post i dopisać to samo - ale nie będe rozpoczynał tutaj awantury (choć ten tekst mnie mocno uraził bo jednak duzo replik miałem przez te 4 lata).

6. MP5 z komisu za 200zł materiałem na snajperke? - uważaj bo coś z tego wyjdzie :)

7. przy 50m tak duże skupienie? Masz chociaż wyobrażenie ile to te 50m ? Może pomysliłeś sie i strzelałeś z SWD zamiast MB03 ? Bo ciekaw jestem jak to możliwe :)

 

Ad1

W snajperkach to nie jest nic nienormalnego. Po prostu stosuje się inne części to tuningu niż w AEGach i tyle. Tylko SWD A&K umożliwia zamontowanie lufy w standardach AEGowych. Pomijam np komore PDI do APS-2

Ad2

Wiem już, o jaką dziurę Ci chodzi. To dziura w body, a nie w cylindrze. To radykalnie zmienia postać rzeczy. Wpadające tam kulki to wina magazynka, a nie repliki. Zresztą, jeśli to taki problem, to dlaczego nie zakleisz jej po prostu izolką?

No chyba, że naprawdę masz dziurę w cylindrze :wacko:

Ad3

Może nie masz szczęścia do niektórych replik? :blush:

Ad4

To twoje zdanie. IMHO krytyka jest celna, ale mocno przesadzona. Wiadomo, że za taką cenę to nie będzie nie wiadomo co.

Ad5

Jeśli poczułeś się urażony, to przepraszam. Jednak w moim odczuciu wyrażanie zdziwienia z powodu innego mocowania lufy w snajperce (mówię tutaj o VSR, którego MB-03 jest kopią) niż w AEG stanowi właśnie przykład niewiedzy.

Ad6

W tym fragmencie mojej wypowiedzi NIE MÓWIŁEM O PARASNAJPERKACH, tylko o materiale na pierwsza replikę.

Ad7

Aż takich problemów ze wzrokiem, żeby nie odróżnić MB-03 od SWD to jeszcze nie mam. :biggrin: To, że twój (dla mnie na 100% wadliwy) egzemplarz był celny na 20m, to nie oznacza to, ze każdy taki jest. Aha, to było mierzone 50m, a nie podawane "na oko"

 

 

A teraz moja rada, co zrobić z twoją nieszczęsną MB-03:

Najważniejsze, to uświadomić sobie, że ma się problem ze swoim egzemplarzem, a nie, że to wina tego modelu replik.

 

Sprawdź w swojej replice inny magazynek, który w innej replice poprawnie podaje kulki. Ewentualnie sprawdź swój magazynek w innej replice.

 

Hop-up Ci się rozregulowuje sam? Kulki skręcają? Rozbierz komorę, może coś jest źle złożone, albo gumka źle założona.

 

TAK NIE DZIEJE SIĘ ZE SPRAWNĄ REPLIKĄ!

 

PS Jakby mi nowa replika tak strzelała, to też byłbym wkurzony.

 

 

EDIT:

@dexter: sry, mój błąd. Kasuję.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Uszkodzony magazynek? Sprawdzałem już 5 i na wszystkich dzieje sie ten sam problem... To moze wada sklepu który coś zmajstrował z nimi :P ?

 

To dziura w cylindrze, chyba że według ciebie otwór w metalowej części repliki we wlocie magazynka jest tym "body".

 

Niestandardowa komora i lufa - pisze że "niestandardowa" żeby młody który załozył ten temat nie zamówił wraz z repliką precki do ak z zamiarem jej założenia :)

 

Próbowałem zakleić nawet taśmą zbrojoną, po kilku wymianach magazynka odpadała :/

 

20m to u mnie ZASIĘG SKUTECZNY czyli jak wyceluje w stojącego przeciwnika 20 metrów odemnie to na 70 - 80% trafie go. A teraz wyobraź sobie ile to te 20 metrów, że to jednak nie jest tak mało a jak na warunki airsoftowe (plastikowa kulka) to nie jest jeszcze beznadziejny wynik...

 

Powyzej tych 20 m szansa trafienia spada ponizej 50% więc skuteczność strzału powyżej tej odległości jest mała.

 

Przykład niewiedzy? Poszukaj luf precyzyjnych do takiej "snajperki" (które napewno nie będą oznaczone "lufa do MB03") na normalnych sklepach (prócz asgshop gdzie kupowanie pusci kazdego z torbami i capri asg gdzie 90% produktów jest niedostępnych albo "sprzedanych na pniu" (w lesie repliki sprzedali na pniach zamiast lady???). No i oczywiście cena nie powinna przekroczyć 50% ceny repliki :P

 

Taki jesteś doświadczony? To poszukaj i zapuść linka do takiej lufy, oczywiscie dostępnej, pasujacej i w normalnej cenie (tzn. 100zł - 150zł).

 

A moze twój egzemplarz jest "inny" bo odchodzi od normy? Bo te twoje osiagi i brak problemów z ładowaniem (a także brak "dziury" w cylindrze) mnie zadziwiają :/

 

Tak panowie, każdą krytyke jakiejś repliki skwitujcie "on ma pewnie zły egzemplarz". Tak najłatwiej prawda? Może jakieś bardziej inteligentne argumenty się tu pojawią?

Link to post
Share on other sites
A moze twój egzemplarz jest "inny" bo odchodzi od normy? Bo te twoje osiagi i brak problemów z ładowaniem (a także brak "dziury" w cylindrze) mnie zadziwiają :/

 

Tak, chinole wyjątkowo starannie wykonali akurat jeden egzemplarz (i nie mój, tylko kolegi), a resztę można sobie wsadzić...

Wiesz, trochę bardziej prawdopodobne jest jednak, że zepsuli twój.

 

Jeśli się z tym nie zgadzasz, to dalsza dyskusja nie ma sensu.

 

Wychodzę z tego tematu i nie zamierzam wracać. Sądzę, że nie będziecie płakać.

 

Pozdrawiam

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

MB03 jest wytrzymały jak na swoją cenę ,osiągi też są w miarę dobre . :icon_biggrin: Na początek jest bobry.

 

Chyba Cię Pogrzało (z całym szacunkiem)!!!. To jest najgorszy SHIT jaki kiedykolwiek wszedł na rynek. Miałem tą replikę już kupę czasu temu ale wiem, że bardzo się zraziłem co do niej. Nie kupuj tego gówna! Najlepszym wariantem w przedziale do 400 pln (jeśli nie masz to dozbieraj) jest SWD Dragunow od A&K. Jest sporo tematów dotyczących jego upgrade'u. Możesz podciągnąć osiągi NAWET do 600fps!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

A teraz wypowiem się o tej replice (MB03):

 

Jestem jej posiadaczem od kilku miesięcy. Co mogę o niej powiedzieć? Napewno nie nadaje się na dobry karabin snajperski.

Posiadam wersje stock, czyli nic nie wymieniałem. Oto moje spostrzeżenia:

- Zasięg - na oko 50 - 60m

- Celność i skupienie kulek: b. złe. Powyzej 20m kulki lecą jak chcą. hop up (przynajmniej w moim egzemplarzu) działał fatalnie. sam się rozregulowywał po kilku strzałach. skupienie na dystansie 25m było żadne, czyli 2-3 m rozrzutu.

- Inne spostrzeżenia - wszystko ładnie wykonane, bardzo dobre uchwyty do paska nosnego, dobrze się trzymają. duza prędkość kulki. Na tym zalety się niestety kończą...

 

Największa wada fabryczna tej repliki to magazynek a raczej jego działanie. Jakiś bardzo inteligentny chińczyk umiejscowił otwór w cylindrze tuż obok otworu do pobierania kulek z magazynka. Efekt? Jeśli nie przeładujemy specjalna metodą (zarepetowanie bez magazynka, potem włożenie maga i zarepetowanie zamka do połowy), cała zawartość magazynka wleci nam do cylindra. Jest to niesamowicie denerwujace i uprzykrza gre.

 

Ta replike zaliczył bym bardziej do kategori "karabiny powtarzalne". Celność jest zbyt niska by mozna było strzelać z niej na większe dystanse, ale do tych 20m mozna bez problemu trafić cel wielkości człowieka. Rozbierałem replike i niestety nie ma mozliwosci zamontowania tam lufy precyzyjnej, bo standardowa ma nietypowe mocowanie w komorze (która też jest niestandardowa).

 

Czy uważam że ta replika do niczego się nie nadaje? Nadaje sie jako zwykły karabin "na początek", by postrzelać się w lesie z kolegami. Do tego się sprawdzi. Ale napewno nie ma szans by zrobić z tego snajperke. I trzeba się z tym pogodzić.

 

Warrior Sniper Set (MB-01) czy Dragunov A&K będzie już o wiele lepszą podstawką pod snajperke. Mówie tu oczywiście o osobach którzy nie wymagają super celności, bo tego od replik ponizej 2000zł nie ma co wymagać. Ale na zwykłe, amatorskie strzelanki w małym gronie wystarczy jako dobra snajperka któraś z tych 2 pozycji.

 

 

 

No właśnie na oko a ja mierzyłem i jest niespełna 40m w miarę skutecznego zasięgu niestety:(

Link to post
Share on other sites

No właśnie na oko a ja mierzyłem i jest niespełna 40m w miarę skutecznego zasięgu niestety:(

Popatrz na datę ostatniego posta...

 

yyy ale na tym forum są beszczelni ludzie jak i ekipa

Ale przynajmniej poprawnie piszą po polsku.

Edited by Terkov
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...