Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ale coż zrobić, jeśli to naprawdę nie są rewelacje...

Cóż, pozostaje nie oglądać :(. Wiadomo, że to nie jest program dla osób, które mają ten temat spenetrowany "z impetem w głąb", tylko dla przeciętnego zjadacza chleba, który na hasło komandosi ma przed oczami filmy z gubernatorem Arnoldem albo Chuckiem Norrisem.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Okej - mnie interesuje bardziej co za kamizelki mają chłopaki w odcinku 3 podczas ćwiczenia czerwonej. Jakieś taki zintegrowane, ni to nemezis z przeróbkami, ni to PC od miwo. Podrzuci ktoś jakieś info?

 

 

O przeoczyłem ten post. Kamizelki zintegrowane to są Guardiany, które parę lat temu zrobiliśmy w Ivo-Heście. Pasy modułowe, kamizelka taktyczna i panele to także I-H. PC jest chyba starym PC z Currahee będącym w posiadaniu jednej z firm zaangażowanych w produkcję ale może to być tez jakiś chińczak.

 

Oporządzenie jest jak widać zbierane na łapu-capu bo kamizelki są puste (bez żadnej balistyki ani miękkiej ani płyt), ładownice są do innych magazynków niż używane przez uczestników... wszystko to jest "na sztukę" składane.

 

A czemu się to ogląda? Bynajmniej nie dla wartości edukacyjnej tylko po to żeby zobaczyć co zrobili koledzy z branży i jaki to poziom prezentuje.

Link to post
Share on other sites

Strasznie przegadany ten program. Niby miał być "szoł", różne pukawki, mundury, "speszal forses", a wszystko sprowadza się do wykładu instruktora - momentami wieje straszną nudą.

 

Strona wyposażenia i ekwipunku jest niestety mocno zaniedbana.

 

Szkoda, że tylko jeden uczestnik teamu jest bohaterem. Wszyscy czterej powinni być tak pokazani + rozmowy. Byłby lepszy "szoł".

Mam nieodparte wrażenie, że to jest reżyserka totalna, a główny bohater wcale nie jest tym, za kogo się podaje. Ta jego nieudolność wygląda dla mnie sztucznie.

 

No i ogólne wrażenie, to że sucho jest.

 

Fajne dla początkującego airsoftowca albo dla ojca rodziny, który po robocie chce się "oderwać" przy piwku.

 

PS. A jeśli ktokolwiek spodziewał się jakichś rewelacji w telewizji nt. działania SFów... no cóż.

Link to post
Share on other sites

Nie jest aż tak do końca źle można kilka informacji wyciągnąć z tego programu. Tylko ten instruktor jest mało wymagający a materiał do zrealizowania rozkłada na dłużej przez co magazyn staje się monotonny. Takie moje odczucia po obejrzeniu 5 odcinków może później Janek się rozrusza :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Nie, nie, ja nie mówię że jest źle, odnoszę się tylko do wypowiedzi powyższych na temat realizacji programu. Nie znam się na branży telewizyjnej, ale wydaje mi się że jest OK zrobione, może trochę za dużo tych wstawek z planszami (nie wiem jak to się fachowo nazywa), ale czymś trzeba czas wypełnić.

 

Natomiast dziwi mnie zmasowana krytyka tego programu przez środowiska "niedzielnych komandosów". To jest program rozrywkowy a nie materiał szkoleniowy, równie dobrze można się na Rambo powyżywać.

Edited by szpargal
Link to post
Share on other sites
Natomiast dziwi mnie zmasowana krytyka tego programu przez środowiska "niedzielnych komandosów".

Z reguły krytyka wynika z różnicy na minus między oczekiwaniami, a efektami.

 

To jest program rozrywkowy a nie materiał szkoleniowy, równie dobrze można się na Rambo powyżywać.

No super, tylko tam nie ma rozrywki. Program sprawia wrażenie jakby był robiony na pół gwizdka... "coś tam zrobimy, ale byle nie za bardzo". 10 metrowy bieg z rannym? Powinni biec kilometr do śmigłowca na czas - 5 minutowe okienko i jak nie zdążą, to jakaś wymyślna kara. Kurcze, brakuje tam takiego smaczku, brakuje ognia. Program jest mdły, wyprany z emocji.

 

Nawet nie muszą biec tego kilometra, niech to wygląda tak, jakby biegli - wystarczy.

 

Tego życzę twórcom więcej czadu!

 

Pierwszy odcinek narobił mi nawet nadziei, że będzie się działo. Pompowanie żeby sprawdzić czy pistolet nie wypadł, było zabawne. Ale 5 pompek? W pustych kamizelkach?

 

równie dobrze można się na Rambo powyżywać.

Obawiam się, że ten program nie miał być na równi z Rambo...

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Wiecie co, myślę że nie jest dobrze jeśli potencjalni widzowie - czyli niedzielni komandosi wybrzydzają na program teoretycznie przeznaczony dla nich.

 

Ja widzę kilka słabych stron tej realizacji - po pierwsze przeładowanie nic nie wnoszącymi niepotrzebnymi przerywnikami i niezdrowe "utajnianie" wszystkiego, co daje efekt raczej parodystyczny. Po drugie brak konsulatcji merytorycznej i że tak powiem "redakcji" programu. Goście "od roboty" zwykle nie do końca ogarniają terminologię czy teorię - wygadują więc różne dziwne rzeczy jadąc na "autorytecie". Następna sprawa to wszechobecna "sztuka" - masa rzeczy jest po prostu nieprzygotowana - oporządzenie, broń etc... Każemy strzelać użytkownikom z kabur udowych, chociaż widać że nie nauczyliśmy ich poprawnej obsługi tychże, ba nawet nie dopasowaliśmy kabur do broni w niektórych przypadkach.

 

Moim zdaniem program od strony realizatorskiej jest nieprofesjonalny - realizatorzy nie bardzo wiedzą co właściwie filmują, szkoleniowcy nie mają doświadczenia medialnego, brak redakcji/reżyserii, fatalny montaż.

Link to post
Share on other sites

Tak czytając wypowiedzi powyższych odnośnie braku emocji i adrenaliny jak i jakiejś wielozadaniowości i konsekwencji odnośnie ich wykonania to przypomniał mi się program czy też cykl programów realizowanych przez TVP2 w latach 90-tych.

 

Program posiadał patronat MON i polegał na zasadzie zawodów obronnych, gdzie udział brało kilka drużyn (za każdym razem inne) i zwycięzcy przechodzili dalej.

Szczerze powiedziawszy było w tym programie więcej emocji jak i zaangażowania uczestników niż w "Rekrucie".

 

Równie dobrze można obejrzeć sobie "Selekcje" bo tam widać, że uczestnikom na czymś zależy, a tutaj to tak ani to program instruktażowy, ani to reportaż ze zmagań szarych obywateli, ani też program dokumentalny pokazujący pracę szkoleniowców czy żołnierzy jednostek specjalnych czy regularnego wojska.

Link to post
Share on other sites

Tak czytając wypowiedzi powyższych odnośnie braku emocji i adrenaliny jak i jakiejś wielozadaniowości i konsekwencji odnośnie ich wykonania to przypomniał mi się program czy też cykl programów realizowanych przez TVP2 w latach 90-tych.

 

Program posiadał patronat MON i polegał na zasadzie zawodów obronnych, gdzie udział brało kilka drużyn (za każdym razem inne) i zwycięzcy przechodzili dalej.

Szczerze powiedziawszy było w tym programie więcej emocji jak i zaangażowania uczestników niż w "Rekrucie".

 

To była "Niezwykła 7", ale tam brały udział konkretne ekipy jak Kabar i były fajne nagrody, więc się walczyło ;)

Link to post
Share on other sites

Temat raczej nie dotyczy tego co byśmy chcieli oglądać (przynajmniej dla mnie bo ja się w żołnierza nie bawię - nie muszę).

Dyskusja dotyczy realizacji jak i formuły programu "Rekrut" i jak on wypada na tle innych takowych produkcji i sposobu odbierania go przez widzów.

 

Co do tytułu "Niezwykła 7" to masz rację, ale chyba było jeszcze coś przed tym lub po tym, tak czy inaczej konwencja programu była podobna.

 

Zombie_snake: podajesz tytuł programu dokumentalnego, który przedstawia selekcję do danej jednostki wojskowej w wykonaniu żołnierzy służby czynnej, a nie cywilów zza biurka.

Program "Rekrut" niestety nie jest żadną z form programów jakie już wymieniłem wcześniej.

Bo ani nie jest to program dokumentalny (jak ten wymieniony przez Ciebie), nie jest to program pokazujący rywalizację grupy ludzi jak ("Selekcja", "Niezwykła 7") jest to po prostu zlepek jakiś tam cywilów (albo i nie), kilku instruktorów i postawienie tych pierwszych w roli żołnierzy.

 

Już bardziej by się to sprawdziło i było bardziej ciekawe jeżeli by wzięli kilka grup ludzi, poddali ich szkoleniu i następnie stawiali przed nimi jakieś zadania do wykonania związane ze szkoleniem jakie przeszli.

 

A tak szczerze powiedziawszy to nie wiem czym tak na prawdę do końca ten program jest.

Link to post
Share on other sites

Lepsze to niż taniec z gwiazdami :P Ja tu się zgadzam że program mimo iż ciekawy to czasem wieje w nim nudą..no i te skoki tematyczne są strasznie wkurzające jak dla mnie :/ Najpierw znaki niewerbalne a tu nagle skok na strzelnice 5 strzałów i zmiana tematu na ewakuacje rannych... no ale chyba tak ma być :P

Link to post
Share on other sites
no i te skoki tematyczne są strasznie wkurzające jak dla mnie :/ Najpierw znaki niewerbalne a tu nagle skok na strzelnice 5 strzałów i zmiana tematu na ewakuacje rannych... no ale chyba tak ma być :P

Tak to już jest w jednostkach specjalnych... :biggrin:

Idziesz w szyku, pokazujesz coś kolegom i nagle dostajecie ogień. Odpowiadacie ogniem, okazuje się, że ktoś z waszych dostał i trzeba go ewakuować. :wink:

 

Jestem tylko ciekaw czy w dalszych odcinkach przejdą do tzw. taktyki czarnej (CQB/MOUT).

Tylko na to czekam. Wtedy wyjaśni się moja teoria, czy główny bohater jest rzeczywiście totalną "zieleniną", jak podają, czy tylko udaje. :happy:

Link to post
Share on other sites

Często ciężko tam się połapać co i jak ma ta wykonywana czynność wyglądać.Mają zadanie i często,gęsto źle je wykonują i nie pokazują poprawnie,np.po zerwaniu kontaktu z przeciwnikiem musiałem później sam rozkminiać o co teges.Dobry pomysł na program i to trzeba przyznać,Dużo teorii i trochę praktyki.

 

 

PS.Szkoda tylko tego "Janka" :biggrin: Cały czas na niego wrzeszczą.

Znacie może jakiś naprawdę dobry program o szkoleniach z zakresu CZ i Z taktyki?Dobrze byłoby żeby było na YT i po PL. Z góry dziękuje.

Pozdrawiam.

Roli

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...