Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolego, skoro Ci się nie chce tłumaczyć to po co się udzielasz w ogóle? Ma to jakiś sens?

 

Ale proszę, bądź na tyle odważny i wytłumacz, może się czegoś nauczymy. Nie chciał bym czegoś zepsuć takim kawałkiem drutu.

 

 

 

Tak na marginesie, przypatrz się sprężynie na 2 zdjęciu, który koniec lepiej się układa?

Link to post
Share on other sites

Panowie nie kłóćcie się...Ta ucinka sprężynki/drut jest taką częścią że dokupimy w każdej chwili jak się wyrobi...To nie komora pdi aps2 która jest bardzo rzadko dostępna :P

Ważne aby pomysł kolegi na gazowe swd działał i się sprawdził ;)

Pozdro

 

PS: nie znam się zbytnio ale wiem, że czasem i w strzelectwie wiatrówkowym trzeba skrócić sprężynę żeby nie była ponadlimitowa, nie wiem jak z cięciem na pół..no ale to już inna bajka, czekamy na teściki i gotowe zestawy do konwersji ^^

Edited by babski
Link to post
Share on other sites

Ja mniej więcej wiem jak to działa, i z czego się składa, trudno to opisać, ale czysto mechaniczny to on w żadnym % nie jest. To prawdopodobnie 2 elektrozawory, jeden sterujący dyszą, drugi podający powietrze, jest też 3 wężyk doprowadzający, nie rozgryzłem jeszcze do czego ;) Konstrukcja arcytrudna to skopiowania w rozsądnym budżecie ;)

Link to post
Share on other sites

Zapraszam serdecznie ;)

 

Dziś dnia toczę jedną całą konwersję, nie klejoną, tylko gwintowaną i skręcaną, z regulowaną pojemnością komory "tłoka". Dziś bądź jutro pokażę jak to wygląda zamocowane w replice i być może nakręcę krótki filmik ze strzelania co by można poczynić jakieś uwagi.

 

 

PS. Następne w kolejności jest L96 prawdopodobnie ;)

Link to post
Share on other sites

700fps na 0,4g z 60m boli tak samo jak 320fps na 0,2g z przyłożenia. Wniosek jest prosty, kulka na tej odległości ma już poniżej 1J. Wielka teoria morderczej mocy legła w gruzach. Trzeba wiedzieć z jakiej odległości możesz strzelać i mieć olej w głowie.

Link to post
Share on other sites

Nowa sztuka zrobiona, pierwszy strzał 710fps ;)

 

Kolego KicpA, takiego problemu nie ma, wieczorem zmierzę jeszcze raz bo w tej chwili nie pamiętam wartości ale ze zwiększaniem masy prędkość spada (na 0,88g było coś ok 112m/s bodaj). Sprawdzałem też na 0,28 (bo tylko takie cięższe mam na chwilę obecną i prędkość także spadła). Energia się podnosi ale nieznacznie.

 

Z lekkim obsuwem ale proszę:

 

p1020534n.th.jpg

p1020533g.th.jpg

 

no i film:

 

Brakuje sprężynki powrotnej do suwadła, ale to wieczorem się dorobi.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...