Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

UMP [G&G]


Recommended Posts

Witam

Chce kupić ten "SMG" ale temat nie rozwiał moich wątpliwości...

Ile ta UMP ma wkońcu fps 285 czy 320 :?: Chciałbym wiedzieć czy nie jest awaryjna, czy jak się kupi do niej długą "prec" lufe i kilka innych części to wykrzesa się z niej te 350-380fps. Ogólnie chciałbym wiedzieć coś od posiadacza który ma ją około roku :wink: Bardzo chce kupić tą replikę będzie to mój pierwszy AEG z górnej półki :D

Ps.Jak sie skróca te magazynki można prosić zdjęcie :?:

Ps2.Ma ktoś pomysł na zawieszenie do niej (jestem leworęczny...)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej

Ile ta UMP ma wkońcu fps 285 czy 320 icon_question.gif

Chrono już idzie z asgshopu więc niebawem zbadam i napiszę :)

Chciałbym wiedzieć czy nie jest awaryjna, czy jak się kupi do niej długą "prec" lufe i kilka innych części to wykrzesa się z niej te 350-380fps.

Powiem Ci tylko, że precke ma on w stocku i jego celność jest świetna. Tuning mnie nie interesuje...

Ps2.Ma ktoś pomysł na zawieszenie do niej (jestem leworęczny...)

Jeśli chodzi o montaż to po prawej masz 5 dziur na pas do zamontowania pasa, a po lewej 3. Na zakończeniu kolby, na drugim jej końcu i pod muszką na dole. Pasa jeszcze nie mam, ale przymierzam się.

Edited by M4ti
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No właśnie jak wygląda sprawa z tymi skróconymi magazynkami?

Można fotki albo opis ile - jak skrócić...

Kupiłem UMP 2-tygodnie temu i przetestowałem. Świetna maszyna,

mam tylko dwie obiekcje:

1- pojemność magazynka, te 68kulek(ale zamawiam 2-go low-capa, może wystarczy)

2- długość magazynka, boję sie z nim przyziemiać bo ryję ziemię magazynkiem...

 

W zasadzie mam jeszcze problem z upchaniem baterii - kable się strasznie załamują ale wymienię chyba wtyczkę baterii na krótszą - zamówiłem dodatkowa od razu z baterią, i jest o 2 mm krótsza i ma złocone styki(mam bateria KAN 9,6V 1400mA).

 

Jak wygląda awaryjność tej repliki?

Jakich ładownic używacie do przechowywania magów - czy te od MP5 będą pasować?

Czy są jakieś pasujące łądownice we fleckternie?

Czy ktoś używa hi-capa, i czy są z nim problemy? (i tak raczej kupię low, ale wiedzieć warto)

Link to post
Share on other sites
Ile ta UMP ma wkońcu fps 285 czy 320 :?:

Ok 310 fps. Po 15 miesiącach użytkowania prędkość spadła o ok. 5 fps

Chciałbym wiedzieć czy nie jest awaryjna,

Jedyne, co mi się przytrofiło to zsunięcie się uszczelki na głowicy tłoka. Do tego w zimę dochodzi rozregulowywanie się Hop-Upu, a ogólnie to lecą dość często na singlu po dwie kulki (podobno poprawili to w jakieś 3 miechy po wypuszczeniu pierwszej serii)

czy jak się kupi do niej długą "prec" lufe i kilka innych części to wykrzesa się z niej te 350-380fps.

Wez wymmiany sprężyny nie wykrzesa się. Długa precka poprawi trochę prędkość i kosmicznie skupienie. Niestety, żeby założyć długą lufę musisz wymienić cylinder na typ "1", bo w stocku masz załozony typ "3". Żeby osiągnąc 350-360 fps musisz założyć (przy stockowej lufie) sprężynę M100 Guarder.

Ogólnie chciałbym wiedzieć coś od posiadacza który ma ją około roku :wink:

Dzień dobry :) Data zakupu to 8 grudnia 2005 :)

Ps.Jak sie skróca te magazynki można prosić zdjęcie :?:

Zdjęć nie mam, bo sprzedałem krótkie magi. jak dorwę kumpla, któremu sprzedałem, to postaram się pożyczyć i zrobić miniporadnik.

Ps2.Ma ktoś pomysł na zawieszenie do niej (jestem leworęczny...)

Najlepsze zawieszenie do UMP o zawiesznie jednopunktowe przyczepiane przy zgięciu kolby, Pozwala bardzo wygodnie i szybko operować gnatem przy kolbie zarówno złozonej jak i rozłozonej.

1- pojemność magazynka, te 68kulek(ale zamawiam 2-go low-capa, może wystarczy)

Nie wystarczy :) Zabawa zaczyna się od 3 wzwyż. oczywiście zależy od tegom kto jak ciężki ma palec.

2- długość magazynka, boję sie z nim przyziemiać bo ryję ziemię magazynkiem...

To jest pistolet maszynowy, a nie gnat do lasu. Producent oryginału nie przewidział kładzenia się z nim pod krzaczkiem. Poza tym, zawsze możesz sobie skrócić magi :)

W zasadzie mam jeszcze problem z upchaniem baterii - kable się strasznie załamują ale wymienię chyba wtyczkę baterii na krótszą - zamówiłem dodatkowa od razu z baterią, i jest o 2 mm krótsza i ma złocone styki(mam bateria KAN 9,6V 1400mA).

W miejsce przeiwdizane na baterię testowałem tylko te dwie 9.6V

1. NiMH KAN 1400mAh - http://asgshop.pl/produkt.php?id=521 - dosyć padaczkowata w zimę

2. NiCd Sanyo 1100mAh http://asgshop.pl/produkt.php?id=316 - mała pojemność, starczy na ok 1500 kulek w lato.

Pewnei wejdzie jeszcze jakiś stick 8.4V ale takiego szitu nawet bym nie próbował.

Jakich ładownic używacie do przechowywania magów - czy te od MP5 będą pasować?

Ja używam ładownic w kamizelce Pattern 83 (tak wiem, lamerska). Magi wystają, podobnie jak z każdej innej. Te od MP5 są za małe.

Czy są jakieś pasujące łądownice we fleckternie?

Ładownic stricte ma magi nie ma, ale mieszczą się do innych pokrowców BW:

1. http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?...products_id=670 +

2. http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?...products_id=741

 

Dlaczego w poprzednim poście nie działają cytaty?

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za szybka odpowiedź.

Jeszcze jedno lamerskie pytanie:

Czy opłaca się wymieniać w nowym UMP gumkę hop-up na silikon Guardera, czy raczej poczekać z tym do zimy.

 

 

Co do ilości magazynków, będę je dokupywał w miarę możliwści finansowych.

Pewnie na zimę jeszcze bateria Sanyo Ni-Cd. Na magazynki widziałem u Westa fajna dużą ładownicę na 2 magi Mp5(choć to miltec ale orginalnych BW raczej nie dostanę) - myślałem że będzie pasować.

Mam uprzęż z pasem i z typowym zawieszeniem BW: chlebak, manierka, saperka + kabura. Do tego chcę z przodu na piersiach jakąś ładownicę na 2 magi, może sam uszyję...

 

Acha: czy wstawienie sprężyny M100 po gwarancji, bez wymiany innych bebechów nie rozwali mi czegoś w środku? Podobno części w UMP są wzmocnione - może jeszcze łożyska?

Link to post
Share on other sites

Wstawienie M100 na stockowych bebechach Rozwali Ci wszystko po kolei. O ile eMki są wzmacniane, o tyle UMP w środku to kaszana - plastikowa prowadnica sprężyny, głowica tłoka, głowica cylindra. Nawet łożyska są plastikowe.

Gumka póki działa, to ją zostaw. Jeśli kiedyś będziesz brał silikon, to nie bierz Guardera - po włożeniu tej gumki hu nawet przy ustawieniu na minimum podrywa kulki do góry. Pobaw się może z jakąś Systemą czy czymś innym.

 

Co do ładownic - można je przyczepić w systemie BW, potrzeba Ci tylko takich spinek: http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?...products_id=750

Przekładasz ją przez mocowanie na ładownicy i przypinasz do mocowania przy np. pasie BW.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za radę, zaoszczędzę na gumce hop-up.

Być może nowe UMP mają lepsze bebechy . G&G podobno wypuscił nowe serię - wersję swoich produktów.

Na SpecShop jest taka specyfikacja:

Zębatki: Stalowe

Łożyska: Ślizgowe

Gear Box: Metal

Głowica tłoka: Wzmocniona

Komora HopUp: Metalowa

Prowadnica sprężyny: Wzmocniona

 

Głowica i prowadnica wmocniona, łożyska ślizgowe (plastik, metal)???

Jak jest naprawdę dowiem się jak rozkręcę, oby nieprędko.

Docelowo i tak chcę M100, w końcu to pistolet maszynowy a nie snajpa.

Link to post
Share on other sites

Mały update odnośnie magazynków do UMP G&G.

Kupiony ostatnio na SpecShopie miał dołączony magazynek na 50 kulek (a nie jak pisałem 70)

(wepchnąłem dokładnie 53kulki – 2 zostające =51 użytecznych kulek)

Zgodnie zresztą z opisem na SpecShopie...

To są te same 70 kulkowe opisywane magazynki low-cap, tylko mają krótszą sprężynę i chamsko bliżej wklejoną prowadnicę-zakończenie. W zasadzie można to przerobić na 70 albo nawet około 90 kulek(są odpowiednie rowki na kulki i wyżłobienia no zakończenie), trzeba mieć tylko odpowiednio dłuższą sprężynę.

Środek jest dokładnie ten sam. Sama obudowa jet zresztą wspólna z hi-capem, ma nawet odpowiednie napisy(HI-CAP MAG) i miejsce na pokrętło od spodu...

Rozumiem ze firma chce zarobić na magach i zmusza w ten sposób do zakupów dodatkowych.

I tu clou, zamówiłem dodatkowego 70 kulkowego maga, i parę innych pierdół.

Mag przyszedł oryginalnie zapakowany(zafoliowany) i co: to jest taki sam 50 kulkowy mag.

Czy oni nie wiedzą co sprzedają? - 20 kulki różnicy to dużo, jak na low-capa.

Napisałem do SpecShopu z prośbą o wyjaśnienie, ale jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi...

Póki co zmieniam zamiar i zamiast kupować low-capy zbieram na hi-capa.

70(50)low-cap - 89zł kontra 530hi-cap - 140zł

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Pozwolę sobie... wiadomo co :)

 

Myślę ostatnio nad zakupem, i mam pytanie w sumie dla mnie w tym momencie najważniejsze - czy nowa seria (tzn. kupowana teraz) jest pozbawiona wad, które powodowały uszkodzenie np. selektora? Czy po prostu replika jest bezawaryjna po dłuższym czasie użytkowania?

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

UMP G&G mam od 4 miesięcy więc mogę coś w miarę obiektywnie naskrobać.

Nie będę opisywał jak wygląda i moje odczuć bo to już zostało napisane ale napisz o awariach jakie mi się przytrafiły...

 

Na samym początku wymieniłem głowice cylindra gdyż prowadnica dyszy ( ta rurka) zaczęła się "majtać" na wszystkie strony przez co jak by giwera osłabła i pojawił się problem z dwoma kulkami na raz.

Założyłem wtedy cichy zestaw System

 

Następną awarią ( dwa dni przed niedawną ST3) pękł na pół łącznik styków :strach: zdziwienie moje było niesamowite, pękł element na który nie działa wielka siła i jeszcze w takiej giwerze... miałem cymę i tam takie element się nie rozpadł... no cóż trafiłem na wadliwą sztukę...

Wymieniłem na CA

 

Ostatnią awarią było urwanie dwóch pierwszych zębów tłoka( te nie stalowe-po drugie stronie tłoka)... mimo to giwera po "wypluciu" tych zębów strzelała dalej...

Wymieniłem na tłok CA wzmacniany... choć stary pewnie dalej by działa ale wole nie kusić losu.

 

Oprócz tych awarii nie miałem więcej problemów... poprawiłem co jedynie kilka rzeczy: uszczelniłem komorę hop siup silikonem, spiłowałem "dzyngla" do regulacji hop siupa ponieważ jak się odsuwało zamek do regulacji to przestawiał się hop-up, wymieniłem kable na głośnikowe...

 

Wymieniłem również silnik na System Magnum ponieważ mogę sobie teraz więcej postrzelać na jednej baterii, no i ta reakcja spustu...

Sprężyna 130PDI, taką leżała na półce więc ją wsadziłem bo ze stokową dziwne rzeczy się działy...

Reszta jest tak jak była....

Dorobiłem sobie również tłumik bo zależało mi żeby było cicho( przez to też nie zmieniałem sprężyny na mocniejszą).

 

Giwera ogólnie godna polecenia... jeśli się kupi pojemniejszą baterie, tłumik oryginalny i wpakujemy do niego dłuższą lufę to można bez problemu tuningować....

Na stokowej lufie szkoda zachodu... niby precka ale do precki jej trochę brakuje...

Aaa, i z tuningiem nie można przesadzić... mój kolega wsadził m160 i stokowy gb wytrzymał 2.5k kulek... miał zmienione wszystko w środku.. to i tak chyba długo jak na stockowy szkielet .

 

Pozdrawiam!

EREM

Edited by erem
Link to post
Share on other sites

UMP kosztuje 890zł na specshopie więc za takie pieniądze chyba nie kupi się nic "oryginalniejszego"

CA też się sypią... a TM to wiadomo jak są wykonane a zmień w nich coś to już "po ptokoach...."

Każda replika ma jakąś wadę... mi akurat pojawiły się takie problemy bo mam pecha do nowych giwer...

Na drugi rok sprawie sobie może GR300L... zobaczę czy G&G się poprawiło

 

Problemu z selektorem nie miałem, w nowych wersjach nie ma z nim już problemu z tego co mi wiadomo....

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Moja UMP działa bez zastrzeżeń od prawie pół roku.

Jedyna wada jaką zauważyłem to źle wkręcona śruba regulacji celownika, przez co próbując regulować celownik tuleja wyszła mi z body. Przegwintowałem, wkleiłem i jest OK.

Zgubiłem także dystanser i musiałem dorabiać nowy. :wink:

Zamontowałem także tłumik żeby jeszcze bardziej ją wyciszyć, chociaż generalnie i tak jest cicha. Słuchać w zasadzie uderzenie tłoka jak w sprężynie.

Wygląda na to ze jak się nie grzebie to jest bezawaryjna.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam.

Wybaczcie, że tak późno odpowiadam, ale urlop i takie tam. Więc sprawa z moim UMP miała się następująco:

To że strzelał podwójnie nie miało nic wspólnego z zabawką jako tako. Winne były magazynki. Przy mnie chłopaki ze SpecShopu przestrzelali karabinek i 2 na 3 magazynki podawały podwójnie, a jeden normalnie. po wymianie magazynków wszystko jest już OK. Winna temu miała być sprężyna od maga.

Tak więc wszystko OK i pozostaje się tylko bawić sprzętem.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kupilem UMP 8 miesecy temu i nie mialem problemow. W piatek wyslalem ja na male przerobki:

 

Sprężyna: LayLax - Prometheus - M110

Lufa Precyzyjna: LayLax - Prometheus 363mm

Cylinder: Systema - Teflonowany stalowy typ 1

Tłumik: G&G - Uniwersalny one touch

 

zobaczymy co sie wydazy :P

 

Stosuj polskie znaki konsekwentnie![P]

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...