Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Celność ASG = wiatrówka


Recommended Posts

Witam. Chciałem zapoznać się z Waszymi przemyśleniami lub doświadczeniami dotyczącej celności replik. Nie rozdygotana wiatrówka dobrze skalibrowana strzelająca ołowianym śrutem jest bardzo celna, skupienie jest bardzo wysokie bez większego znaczenia wartości odległości od celu (mam na myśli odległość do max 40 m) Czy repliką ASG można osiągnąć podobne rezultaty zakładając strzelanie w zamkniętym pomieszczeniu?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak ze stockowego TMa z wymienioną lufą na coś porządnego na ok 35-40m byłem w stanie bez problemu trafić w kartkę A4 kulka za kulka to i mniejsze cele przy większych mocach są osiągalne.

 

Ze stockowego TX200 na 35-40m też byłem w stanie trafić w kartkę A4 śrut za śrutem. Tyle, że na kartce była wydrukowana morda brzydkiego faceta, a ja za każdym strzałem trafiałem w inny ząb...

 

Z dobrej wiatrówy na 40 metrach strzela się do kapsli. Leżących bokiem.

Link to post
Share on other sites

Dread tylko uwzględnij to że porównujesz stock TMa który ma w poniżej 1J do wiatrówki która ma powyżej 10J, to tak jak by porównywać malucha do ferrari...

 

Mi chodziło tylko o to że jest to wykonalne, zwiększając moc repliki, stosując odpowiednie kulki przy dobrej lufie jesteś w stanie osiągnąć bardzo dobre skupienie na dystansie do 40m.

Link to post
Share on other sites

Energia wiatrówki (nie moc, bo moc mierzy się w watach :icon_biggrin: ) nie ma znaczenia, jeśli jest celna.

Repliki nigdy nie zbliżą się do tej celności, kulka bez osi obrotu (jak śrut) i gładka lufa to nie to samo, nawet bez hop-upa.

 

Nie wiem czy ktoś je testował, ale na Capri są gwintowane lufy precyzyjne do ASG :)

Może ten patent się sprawdzi :D

Nie, wiele razy było sprawdzane, ten gwint nie jest tak wykorzystany jak normalny gwint przy normalnym pocisku.

Link to post
Share on other sites
Dread tylko uwzględnij to że porównujesz stock TMa który ma w poniżej 1J do wiatrówki która ma powyżej 10J, to tak jak by porównywać malucha do ferrari...

 

Mi chodziło tylko o to że jest to wykonalne, zwiększając moc repliki, stosując odpowiednie kulki przy dobrej lufie jesteś w stanie osiągnąć bardzo dobre skupienie na dystansie do 40m.

 

 

Wiem. Temat w założeniu ma na celu porównywanie ferrari do malucha :)

 

Zwiększając moc repliki (do 10J), zmieniając kulki na lepsze (najlepiej ołowiane w kształcie śrutu) i przy odpowiedniej lufie (gwintowanej) jesteś w stanie uzyska skupienie identyczne jak w wiatrówce :)

Problem podstawowy jest w "amunicji" i jej zachowaniu w locie. Kulka jest lekka, podatna na wiatr, a poza tym jej zadaniem nie jest "lecieć" lecz "szybować".

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites

Kulki są lekkie? Ja jak bawiłem się w strzelanie do tarczy to używałem kulek 0,88g ze stali czyli łożysk. Skupienie na 20m metrach nie przekroczyło 1,5cm ;)

 

Wiatru tu nie mieszaj bo kolega chce używać w zamkniętym pomieszczeniu ;)

 

Tego samego co w wiatrówce nie osiągniesz ze względu na to że nie ma repliki która by mocą dorównała wiatrówce. Gdyby zbliżyć te parametry obu do siebie to różnica mogła by nie być taka duża.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Zwiększając moc repliki (do 10J), zmieniając kulki na lepsze (najlepiej ołowiane w kształcie śrutu) i przy odpowiedniej lufie (gwintowanej) jesteś w stanie uzyska skupienie identyczne jak w wiatrówce :)

Spadłem z krzesła, ze śmiechu :biggrin:

Jak zrobisz to co napisałeś to masz wiatrówkę.

 

Celem wyjaśnienia, wiatrówki i repliki mają tą samą zasadę działania, czyli sprężanie gazu przy sprężynach i aegach, oraz napęd CO2/HP.

Prawnie repliki podpadają pod wiatrówki i oby się to nie zmieniło.

Link to post
Share on other sites

Akurat tak się składa, że pół mojego życia spędziłem strzelając z wiatrówek, począwszy od śmiesznych modeli za 100 zł kończąc na wypasionych za 10000zł. I nigdy, ale to jeszcze nigdy żaden AEG czy gaziak czy sprężynowiec (strzelając normalnymi kulkami przystosowanymi do asg) nie był w stanie dorównać nawet najtańszemu modelowi wiatrówki. To był właśnie dla mnie główny problem gdy zaczynałem zabawę z ASG, totalny brak celności. Oczywiście na 50-60 metrów z karabinu ASG trafię w sylwetkę człowieka, ale co z tego jak z wiatrówki mógłbym trafić go w guzik od munduru.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kulki są lekkie? Ja jak bawiłem się w strzelanie do tarczy to używałem kulek 0,88g ze stali czyli łożysk. Skupienie na 20m metrach nie przekroczyło 1,5cm ;)

 

Wiatru tu nie mieszaj bo kolega chce używać w zamkniętym pomieszczeniu ;)

 

Tego samego co w wiatrówce nie osiągniesz ze względu na to że nie ma repliki która by mocą dorównała wiatrówce. Gdyby zbliżyć te parametry obu do siebie to różnica mogła by nie być taka duża.

 

Strzelałeś z kul łożyskowych?! W jakim stanie miałeś lufę po takim strzelaniu? Bo chyba miałeś na myśli AEGa?

Edited by ices82
Link to post
Share on other sites

ASG i wiatrówki to dwa różne światy, o co innego w nich chodzi, Z dobrej wiarówki PCP na 50m da sie uzyskac skupienie skupienie kilku strzałów 1,5cm (ja w porywach:) a sa spece co potrafią zmieścic w sporo poniżej 1cm "zawsze", Ale w asg nie oto chodzi. Tu chodzi generalnie o strzelania do siebie i tak dobrany jest "pocisk energia i kształt" aby było to bezpieczne (przy zachowaniu bezpiecznika w głowie).

Przed ASG przez 8 lat pykałem z różnych wiatrówek i wiem o czym mówie.

Link to post
Share on other sites

ASG i wiatrówki to dwa różne światy, o co innego w nich chodzi, Z dobrej wiarówki PCP na 50m da sie uzyskac skupienie skupienie kilku strzałów 1,5cm (ja w porywach:) a sa spece co potrafią zmieścic w sporo poniżej 1cm "zawsze", Ale w asg nie oto chodzi. Tu chodzi generalnie o strzelania do siebie i tak dobrany jest "pocisk energia i kształt" aby było to bezpieczne (przy zachowaniu bezpiecznika w głowie).

Przed ASG przez 8 lat pykałem z różnych wiatrówek i wiem o czym mówie.

 

Zgadza się! Ideą tego tematu było porównanie lub jego próba, "przyrządów" (bo już mnie ktoś kiedyś poprawiał jak mówiłem broni ;p) opartych na takim samym mechanizmie strzelania, a nie porównanie ich przeznaczenia.

Edited by ices82
Link to post
Share on other sites

A ja mam taki pomysł, aby zamiast śrutu ołowianego wykonać kompozytowy, zmniejszyć moc wiatrówki i zobaczyć jak to się zachowa. Robiłem obliczenia i symulacje, opad jest znaczny ale jeśli strzały by były powtarzalne to miało by to sens.

A może już ktoś robił taki eksperyment?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...