Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ochrona kolimatora przed strzałem


Recommended Posts

U mnie kolega pożyczył od drugiego kumpla kolimator, pobiegł do akcji i jakiś kwadrans później już nie miał czym celować. Przy pozycji leżącej dostał strzał centralnie w szybkę, kulka przebiła przednią i tylną. Nigdy nie mów nigdy : P

To z jakiej on broni dostał ? z SWD z 5 m że przebiło 2 szybki ? :blink: :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

Skąd wezmę plexi glass? Kolimator jest masywny sprawia wrażenie dobrze wykonanego zwierciadło jest również z grubego szkła. Nie muszę chyba mówić że to szczyt lansu

 

http://allegro.pl/bardzo-masywny-kolimator-gwarancja-sklep-i1457061451.html

 

szczytuję po prostu. A jeśli "to" jest masywne, to ciekawe jak nazwać airsoftowe kopie elcana.

Link to post
Share on other sites

Skąd wezmę plexi glass? Nie muszę chyba mówić że to szczyt lansu

Zapraszam do odwiedzenia sklepów z artykułami budowlanymi.

 

Kolimator jest masywny sprawia wrażenie dobrze wykonanego zwierciadło jest również z grubego szkła.

To, że sprawia takie wrażenie, wcale nie oznacza, że takie jest.

 

Nie muszę chyba mówić że to szczyt lansu

To ironia? Czy serio tak uważasz? ;|
Link to post
Share on other sites

najtaniej ... hurtownia np. Plastics ... mają często formatki z tworzywa wykorzystywanego

w budownictwie, które jest 100 % przezroczyste nie powodujące rozbicia promieni słonecznych

z tego co pamiętam polikabon 1mm, 1.5 mm i grubsze, nożyczkami wycina się ładnie okienko ...

koszt 2-3 zł a z formatki wyjdzie jakieś 20 szybek :-)

 

szybkę przyklejałem na taśmę dwustronną ... kulkę raz zarobiłem, ale nawet śladu nie było ...

Edited by kocotgrz
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz żeby to ci wytrzymało choć chwilkę, to kup za parę złotych gogle, gdzie na szybkach będzie narysowane B i z nich tnij. Przynajmniej nikt Ci tego nie przestrzeli, nawet przy bezpośrednim trafieniu. Takie cienkie coś jak z ramki do fot można zdewastować z niezbyt silnej repliki.

Link to post
Share on other sites

B zupełnie nie jest konieczne. Pamiętajcie, że mniejszej powierzchni szybka, pdparta na całym obwodzie będzie wielokrotnie bardziej wytrzymała niż większa szybka nawet tej samej grubości. Obstawiam, że pleksa 1,5mm wystarczy. Ale ja bym tam wsadził szklane (mniej zniekształca obraz) kółko z szyby 3mm i jazda. Wykręcić pierścień jakim szybki są mocowane w kolimatorach, wymienić szybkę ochronną i dokręcić z powrotem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...