Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur wz93 vs polskie prawo


Recommended Posts

Z tego co pamiętam jeśli jesteś w mundurze obcego kraju - czyli jesteś czynnym żołnierzem i przebywasz na terenie tego kraju bez zezwolenia to jesteś wrogiem i zdaje mi się ,że mają prawo Cie zgarnąć lub nawet zaatakować. Ale to niepotwierdzone info.

 

Nie pisz niepotwierdzonych informacji bo to mija się z celem.

 

Nikt nie ma prawa Cie zaatakować (bo w ogóle to co to znaczy zaatakować?). Na podstawie umów międzynarodowych mogą Cie co najwyżej zamknąć. A polskich żołnierzy ganiających po mieście otyłego faceta w mundurze BW - można to włożyć między bajki...

 

Chyba, że do tego munduru będziesz miał pełne oporządzenie i replikę bardzo podobną do oryginału - wtedy mogą Cie co najwyżej "brutalnie zatrzymać".

Link to post
Share on other sites

W swietle prawa jest to nielegalne, jednak ten przepis nie jest egzekwowany na razie.

 

Jesli nie podpadniesz zandarmerii/policji to mozesz nosic, nie powinni sie przyczepic. Jednak jak juz sie przyczepia to slyszalem o dosc sporych karach finansowych - jesli jestes zainteresowany to poszukaj w google.

 

Jednak, mundur to symbol i jego noszenie do czegos zobowiazuje. Nie przemawia do mnie patriotyzm - jesli jestes takim patriota to idz do wojska i nos go legalnie. Mundur powinien byc szanowany, jak juz go nosisz - to schludnie i porzadnie - czyli nie podarty, ladne buty. Jednak, tarzanie sie w nim na spotkaniach ersoftowych moim zdaniem jest juz oznaka braku szacunku, a nie patriotyzmu.

Edited by zb0oj
Link to post
Share on other sites

Raz gdy jechałem autem ubrany w panterę(replika w bagażniku) zatrzymała mnie policja, była to rutynowa kontrola Panowie nawet słowem nie nawiązali do munduru i wszystko przeszło bez echa. Na WOŚP chodziliśmy w mundurach WP z flagami + repliki również policja się nie przyczepiła a było tych patroli trochę

Link to post
Share on other sites

Rozumiesz ze na czas trwania WOŚP czy podobnych kwestii, innaczej sa traktowani przebierańcy w mundurach ?

 

Wiele osób rozmiawiało z policją aby mogli chodzic z replikami po mieście i zbierać kasę do puszek. To ja dzis pójdę na komendę i powiem ze w dniu dzisiejszym też będziemy chodzic po mieście z replikami i w szpeju. Ciekawe czy sie zgodzą...

Link to post
Share on other sites

ZboOj nie masz racji z tym szacnkeim do munduru. Jak widzę gracza w niemieckim mundurze to nóż otwiera się w kieszeni. To hańba nosić niemiecki mundur. Moim zdaniem nosić polski mundur to jest patriotyzm oczywiście z szacunkiem go nosić.

Link to post
Share on other sites

Zaczyna się tu wg mnie mała komedia robić.

 

Dalibyście sobie spokój z tym "szacunkiem", "hańbą" i otwierającym się w kieszeni nożem. To są spotkania miłośników plastikowych kulek i jest tu bez znaczenia, kto w czym chodzi.

 

Nieważne jaki mundur się nosi, każdy powinno się nosić z szacunkiem - jeśli jest się między ludźmi niepowiązanymi z tematem. Jeśli natomiast mowa o strzelankach - nie ubieramy tutaj mundurów po to, żeby pokazać szacunek dla jakiegoś kraju, a po to, żeby się dobrze kamuflować w terenie, lub upodobnić do grupy graczy, do których należymy.

 

Mieszanie w to patriotyzmu i innych rzeczy jest wg mnie nie na miejscu. A za taki tekst jak wyżej napisał kolega Mechanio powinno się wsadzać do Galerii Darwinów.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Panowie cieszmy się, że mamy teraz demokrację, bo jak chciałem pochodzić w latach 80 w kurtce moro załatwionej z JW to musiałem ją przefarbować na czarno odpruć guziki z orzełkiem, a i tak mogłem być pewny, że jak by mnie złapała milicja to dostanę kolegium ( lub rodzice) oraz zostanę rozebrany na ulicy z kurteczki, no i jeszcze w promocji mogłem dostać gumą przez 4 litery, co by pamiętać, że mundur się szanuje.

Co do niemieckich mundurów to każdy chodzi w tym, na co go stać i co mu się podoba wg. kolegi to facet jest " rewizjonistycznym nazistą". :bialaflaga:

Ciekawe, co się otwiera Irakijczykom lub Afgańczykom na widok gościa w polskim mundurze? :zastanawia:

W polski społeczeństwie juz dawno nie ma szacunku dla munduru, żołnierz w mundurze wywołuje tylko zaczepki meneli i blokersów.

Zresztą to temat zszedł na manowce i za chwilę będziemy mieć brazylijski serial o honorze munduru, a nie czy ktoś może chodzić czy nie może w wz.93.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Uno

Spodnie/Bluza nawet same są częścią munduru i nie wolno ich nosić

Secundo

Zdejmując flagi (inny paragraf) jak odpruwając pagony nie pozbawiasz munduru cech wojskowych

Tri

Flagi wolno nosić wyłącznie w święta państwowe, uroczystości o charakterze patriotycznym.

4.

Te wszystkie przepisy są martwe. Jak chcesz chodzić w mundurze w pantere bez problemów to kup helikona. Jak zależy ci na oryginalnym to kup najnowszego ripstopa z rzepami zamiast flag i wywal pagony i metki z środka.

Link to post
Share on other sites

Zlitujcie się. Pomyślcie o swoich biednych klawiaturach, które zbierają ciężki łomot za to, że chce Wam się bawić w dyskusje o hańbie i honorze Heńka spod monopolowego, który założy wz93.

 

Padło pytanie, padła odpowiedź, a później padła seria głównie głupich stwierdzeń. Wszyscy się pienią, ale jak trzeba odpowiedzieć jakiemuś ogarniętemu Zielonemu na kilka pytań o okulary, to nagle tylko kilku z Was na to stać.

Tu w pełni popieram LogaNa. My mundury zakładamy, aby dobrze kamuflować się w lesie. Czasem, aby odwzorować jakąś jednostkę. A nie, żeby ukazać swój patriotyzm.

 

Pozdrawiam

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Zlitujcie się. Pomyślcie o swoich biednych klawiaturach, które zbierają ciężki łomot za to, że chce Wam się bawić w dyskusje o hańbie i honorze Heńka spod monopolowego, który założy wz93.

 

Padło pytanie, padła odpowiedź, a później padła seria głównie głupich stwierdzeń. Wszyscy się pienią, ale jak trzeba odpowiedzieć jakiemuś ogarniętemu Zielonemu na kilka pytań o okulary, to nagle tylko kilku z Was na to stać.

Tu w pełni popieram LogaNa. My mundury zakładamy, aby dobrze kamuflować się w lesie. Czasem, aby odwzorować jakąś jednostkę. A nie, żeby ukazać swój patriotyzm.

 

Pozdrawiam

Laokoon

 

Wow....normalny wkoću komentarz. Jak można mówić że ktoś hańbi mundur? wz.93 w lesie to idealne maskowanie wg mnie . Nie noszę go po to by pokazać jaki ze mnie polaczek patriota , tylko po to by kamuflować się jak wspomniał Laokoon. Robienie z wz.93 afery o patriotyzm to rozmowa na poziomie podeszwy od buta.To jest ASG nie pokazywanie miłości do ojczyzny.

 

I dokładnie patrząc na warunki jakie mamy w Polsce głupota by było nosić jakiegoś Amerykańskiego Deserta czy inny wzor munduru.Jestem polakiem i nosze tylko wz.93 i jakoś nic złego mnie nie spotkało. Osoby z którymi się strzelam w wz.93 latają chyba 3 lata i nic nie spotkało ich za to ze maja polski mundur.

 

podsumowując rozmowa przeistoczyła się w coś ala Z IGŁY WIDŁY

 

 

 

Pozdrawiam

-Perils

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Pozwolę sobie co nieco odkopać. Mam koszulę na wzorze armii brytyjskiej. Wczoraj będąc w sklepie po świeże paliwo w kostkach, w gablotce zobaczyłem Flagę Polski. Pozwoliłem ją sobie kupić i naszyć na ramieniu koszuli o której wspominałem wcześniej. Wynikła jednak fala wątpliwości. Grozi mi coś z tego powodu? Tym bardziej, że flaga jest identyczna do tej, którą noszą służby, tzn. w tej takiej czarnej obramówce, na rzepy. Jeśli na ramieniu to będzie jakiś problem, czy mogę ją sobie w takim razie przeszyć na np. kieszen? Chciałbym mieć ten element na tym ubraniu.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc - wątpię, żeby komukolwiek chciało się zawracać sobie głowę robieniem Ci jakiegokolwiek ziaziu z powodu flagi. Czy naszyjesz ja na ramieniu, na kieszeni czy na czym innym.

 

A jak się uprą, żeby o coś przyczepić, to... :teeth: a ty zając znowu bez czapki łazisz! :teethh:

Link to post
Share on other sites

Nic ci nie grozi.

Jako Polak masz prawo utożsamiać się z Polską, nosząc flagę oraz godło narodowe.

 

Co do tematu munduru i jego legalności to temat był już obszernie wyjaśniony w innym dziale - dalsze jego poruszanie będzie grozić ostrzeżeniami.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wszystkie produkty kontraktowe (mają oznaczenie, wz coś tam coś tam / MON np. wz.127A/MON) są zastrzeżone jedynie dla służb mundurowych, żołnierzy czynnej służby, lub rezerwistów w czasie szkoleń rezerwy. Zwykły Kowalski, zgodnie z odpowiednią ustawą regulującą właśnie te sprawy (nie wiem dokładnie o jaką chodzi, ale chyba podlega pod tą, o obowiązku powszechnej obrony) nie może sobie o tak w tym chodzić. Grozi mu kara grzywny, jak wysoka, nie wiem. Z tego co mi wiadomo, co jakiś czas, dopisywane są do tej ustawy nowe "produkty", jak np. bluza z miwo- military lub coś w tym rodzaju. Tymże "embargo" nie są na pewno objęte, na tą chwilę, produkty helikonu w polskim cammo.

 

Jednak...

 

Gdyby tego przestrzegano, to połowa ludzi na polskich wsiach, dostała by karę grzywny. Airsoftowcy, byli by ulubionym celem ŻW, a munduru byś tak łatwo nie kupił.

 

Biegam od ponad 5 lat w wz.93 i brak problemów. Żetony parę razy już mnie widzieli i się tylko uśmiechnęli, albo zdążyłem szybko zniknąć za rogiem. Jak przedmówca napisał, najlepiej odpruć sobie flagi, jakąś kieszeń. Może za wiele to nie da, ale na upartego, powiesz że to nie jest identyczny wzór. Broń boże pagonów, odznaczeń itp, bo do tego przyczepią się prędzej. I mundur bez flag nie rzuca się tak bardzo w oczy... A czego oczy nie widzą...

Najlepiej zakładaj go (góra) tylko na strzelanki i nie lansuj się za bardzo po mieście. Katana w plecak. W samych spodniach i desantach, łaź sobie ile zechcesz, sądzę że aż takich służbistów- żetonów to jeszcze nie ma.

 

I jeszcze jedno. Choćby z samego szacunku dla tegoż munduru, żołnierzy itd, jak już ubierasz się w wz.93, to zrób to porządnie. Wypastuj buty, wszystko popraw, żebyś nie wyglądał jak pierwszy lepszy brudas w długich włosach, idący po mieście z rozpiętą kataną, flagami obok których jest przyszyty pentagram itd. Mnie krew zalewa jak widzę takie coś.

 

 

Co do tego że te pentagram obok polskiej flagi to totalne przegięcie to prawda.

ale jak każdy brudas- wąchałeś go? znasz go? a może jest czyściejszy od ciebie? to tak po za tematem.

Edited by EuropeanUnion
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...