Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA249


Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

przy takiej wadze...porecznosc chyba nie istnieje :D

 

hehhe :) wszystko zalezy od sily nosnej i wytrzymalosci delikwenta

 

kiedys Super uraczyl mnie takim powiedzeniem, ktore zapadlo mi mocno w pamiec:

 

"na patrolu nikt nie lubi goscia z 60-tka, bo sie ciagnie z tylu,

ale wszyscy zaczynaja go kochac, kiedy zaczyna strzelac"

 

(pewnie cytat niedokladny)

Link to post
Share on other sites

Heh, problem tylko w tym, ze ten M249 ma w airsofcie sile ognia... porownywalna z MP5 z hi-capem! Dlatego podziwiam osoby, ktore zdecydowaly sie targac te 6 kg wagi extra dla bajeru czy tez stylu (a moze czystej milosci do rkm'ow?), jak kto woli. O wydaniu kasy jak za 3 normalne aegi nie wspominajac... :wink:

 

IMHO moze bajer nie taki, ale zwolennicy rkm'ow moga latwo uzyskac taka wlasnie bron zakladajac dluzsza lufe zewnetrzna i dwojnog do Kalacha (RPK) czy tez AUGa. G3 SG1 z hi-capem tez by tu byl nie do pogardzenia. Wyjdzie taniej i poreczniej, choc na pewno wlasciciel sie tak nie wyrozni, heh.

Link to post
Share on other sites

hmmm nie wiem czy doczytales, ze box do m249 ma 2400 kulek, co przy kazdym innym aegu z hicapem daje przewage sily ognia, przez jego natezenie (a przy odpowiednim ugprade zwieksza sie szybkostrzelnosc),

 

chcialbym cie odeslac do real steel M249, ktory praktycznie oprocz wiekszej pojemnosci magazynkow i szybkostrzelnoscia, nie rozni sie parametrami od M16a4 (nie liczac ogranicznika seri w a4, ale np.a3 jej tego wynalazku nie miala)

 

- w m16 mamy szybkostrzelnosc na poziomie 650-750 rpm, a M249 to 750-1000 rpm

Link to post
Share on other sites

Co do baterii:

 

Na pewno zmieszcza sie:

1

2

 

Prawdopodobnie zmieszcza sie:

3

4

 

3 napewno wejdzie po delikatnym przerobieniu wewnątrz kolby.

4 niby ma miejsce na te dwa boczne ogniwa, ale przy wkładaniu moze byc zagruba. Gdyby ktos mial taka i jedzie do Bornego to chetnie bym przymiezyl.

 

A co do przerabiania kalacho, Augow itp na rkm to ok, sila ognia bedzie taka sama. Ale z wygladu to jak to mowia "z gowna bata nie ukrecisz".

Link to post
Share on other sites
chcialbym cie odeslac do real steel M249, ktory praktycznie oprocz wiekszej pojemnosci magazynkow i szybkostrzelnoscia, nie rozni sie parametrami od M16a4 (nie liczac ogranicznika seri w a4, ale np.a3 jej tego wynalazku nie miala)  

No, roznia sie jedna zasadnicza cecha, Hargin - szybkowymienna lufa. Ma to zasadniczy wplyw na szybkostrzelnosc praktyczna. Jak chyba sie ze mna zgodzisz, grzanie sie lufy w airsofcie jest pomijalnym problemem...

 

Klimat, owszem, bron jest piekna i ciesze sie, ze sa osoby ktore w Polsce zdecydowaly sie na ten nabytek, choc ja osobiscie nie zdecydowalbym sie na dobrowolne targanie tych dodatkowych kilogramow.

 

A RPK i AUGi w wersji rkm sa jak najbardziej uzywane przez wiele armii na swiecie... Co do RPK to z pewnoscia jest szerzej uzywany niz wszyskie klony Minimi razem wziete. :wink:

Link to post
Share on other sites

Pierszwe niedociągniecie jakie zauwazyłem dot. regulacji HU.

HU wogóle się u mnie nie regulował, ale po małej przeróbce za pomocą skalpela i zapałki już wszystko jest ok :)

 

Jedna uwaga jeszcze: wydaje mi się, że na spężynie 150 PDI i baterii 8,4 NiCd szybkostrzelność jest taka jak w innych aegach z taką sprężyną ale na baterii 9,6V.

Link to post
Share on other sites

pierwsze wrazenia:

 

PLUSY:

- bardzo ladnie wykonany: metal + niezle tworzywo (chwyt i kolba)

- genialne rozwiazania techniczne - aby wyjac lufe z modulem HU lub wymienic sprezyne w GB nie trzeba rozkrecac karabinu. Mozna to zrobic z powodzeniem w 1-2 min na kazda czynnosc,

 

GRZESZKI:

 

- aby wyjac baterie (wymienic) trzeba odkrecic srobe ampulowa w stopce kolby,

- mocowanie do pasa nosnego znajduje sie na stopce kolby, ktora trzyma sie na jedna srobe do plastikowej kolby - malo przekonywujace

- aby ustawic dlugosc bipodu potrzeba dwoch rak (mozna to zrobic jedna reka, ale trzeba sie nagimnastykowac ostro). Poza tym po kazdym rozlozeniu nozek (i zwiekszeniu dlugosci), chcac je zlozyc trzeba je obizac z powrotem, bo zawadzaja o boxa (magazynek)

- klapka do wsypywania kulek do magazynka (boxa) jest mala, ciezko chodzi, a jak ja otworzyc calkowicie, to nie ma jak zamknac, bez otwierania bocznej klapki magazynka (cale szczescie mozna magazynek nasypac przez boczna scianke

 

po przeczytaniu wypadkow tej repliki na zachodnich forach wlos sie moze zjezyc. Do najczesciej wymienianych awarii nalezy:

 

- rozsypywanie sie gb (szczegolnie tloka) po przeregulowaniu HU (kulka blokuje sie w HU i powoduje naprezenie BG,

- wylamywanie sie kolby z mocowania do body,

- urywanie sie zaczepow od boxa (szyny mocujacej go do body repliki),

- padanie mikroswitcha w GB (od spustu - powoduje, ze gun moze strzelac zabezpieczony),

 

ciekawa rzecza jest fakt, ze Cybula i moja replika roznia sie odrobine w module HU. Ja mam jedna czesc (waleczek z gumy), ktora dociska gumke HU, a Cybul ma waleczek i kulke (jakby lozyskowa). Nalezy zaznaczyc, ze karabinki pochodza z roznych zrodel - Cybula z HK, a moj z Danii (europejski dystrybutor). Na usterki HU narzekaja glownie ludzie z USA i Azji. Czy to mozliwe, aby CA przeprowadzilo tak szybko (na etapie przedsprzedazy) dzialania korygujace??

 

w weekend pierwsze testy polowe, mam nadzieje, ze nie bede mial powodow do wscieklosci :twisted:

Link to post
Share on other sites

Lufa zew. jest zintegrowana z rączką transportową. Aby wyjąć lufe trzeba przesynąć tak wajchę, nie potrzeba do tego wiele siły. Może dlatego jak się nosi za to, to sama wypada. Z resztą niewygodnie jest nosić za tą rączkę.

 

Wstepne rozwiazania dla problemow jakie zauwazylismy z Harginem i ktore zostaly wyczytane na zach forach:

 

1) pękająca kolba

 

Pradowpodobnie przyczyną jest noszenie karabinu na pasie nosnym, który jest zamontowany na tyle kolby. Daje to duze obciazenie w miejscu polaczenia, pod tym ciezarem nastepuje najprawdopodobniej pekniecie.

 

Rozwiazanie:

Trzeba zamontowac pas przy body za chwytem pistoletowym lub na kolbie na dlugosci 2/3 od jej konca.

 

2) zrywane zęby tłoka

 

Najczęściej jest tak, że osoby, którym się to stało strzeliły od razu długą serją na maksymalnie podkręconym HU. Kulki się wtedy blokowały, blokowała się dysza -> to samo z tłokiem. Ząbaki dalej się kręciły i wyrywały ząbki.

 

Rozwiazanie:

Na poczatku zmniejszyc do min. HU.

 

3) mikrostyk spustu

 

Podobno jakos sie obniza co powoduje ze niewielkie nawet musniecie, a czasem nawet i tego nie potrzeba powoduje jego wlaczenie -> strzelanie.

To samo też spotykane jest w modelach TOPa.

 

Dokladnie nie wiem o co w tym chodzi, co jest nei tak z ty mikrostykiem jak cos to napisze.

 

Cena nowego mikrostyku okolo 5$, nie wiem czy w Polsce dostepny.

 

 

Narazie tyle.

 

Jedna jeszcze rzecz o dystrybucji.

Gdzies wyczytalem, ze CA wyslalo jakas partie drugiej jakosci karabinow do dystrybutora w Taiwanie. Może akurat ludzie którzy mają problemy z karabinam dostali te wadliwe ?

Link to post
Share on other sites

Fotki najwyzej w Bornym sie cyknie.

 

Co do pytania pierwszego:

Tak, ale nie wiem czy dalej będe tak mówił jak coś się zrypie :D

 

Co do metalu:

Wydaje mi się, że tak. Z wyglądu, a co do jakości i wytrzymałości to narazie nie mam pojęcia.

 

Jakoś plastiku napewno lepsza.

Link to post
Share on other sites

na Angielskim forum airsoftcomunity uzytkownicy CA249 nie zglaszaja tych awarii generalnie. Tam tez pojawiaja sie glosy, ze uzytkownicy z Azji i kontynentu amerykanskiego trafili na inna partie

 

mozna tak wnioskowac po 3 rzeczach:

 

- w Europie jest zdecydowanie mniej awarii,

- roznica w budowie HU

- przesuwana premiera CA249 na koniec lipca, choc np. w USA repliki pojawily sie jakby wczesniej

 

mam nadzieje, ze moja teoria spiskowa potwierdzi sie :)

 

a co do pytania - czy warto?

 

odpowiem tak - NIE WARTO wydawac na zabawke prawie 4 tys. PLN :)

 

zakup MINIMI mierzy sie innymi wskaznikam ;)

Link to post
Share on other sites

A teraz pytanko - hi-cap do M249 pojawił się już w MG za cenę dosyć znośną jak na mag elektryczny. Da się toto w miarę łatwo zamontować na M15A4 CA? Bo 349 a 699 zł to jednak spora różnica w cenie, a końcówka maga wygląda jakoś znajomo ;)

 

Hargin lub Cybul - sprawdźcie to empirycznie jeśli będziecie mieć okazję, pliz

Link to post
Share on other sites

OK, może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o wymiary "wtyczki" podającej kulki z boxa i czy jest ona taka sama jak górna część magów CA do emek 15.

 

Ale pogrzebałem w fotkach i widzę, że pasuje jak trzeba. Jedyny problem to jak zamocować box do M15, by nie gibał się tylko na metalowym przewodzie :|

 

Pozostaje troche cierpliwości i zabawy z blachą, by obudować ten srebrny, giętki pierdolnik, albo go po prostu skrócić i wszystko będzie pasować idealnie za pół ceny maga "drum".

 

Jeszcze pomyślę, czy jest rzeczywiście chcę w taki sposób robić z mojej emki RKM czy dociułam na "druma" :wink: Kończę leciutki OT dotyczący maga M249 w emce 15

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...