Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA249


Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

osobiscie go nie mam, ale wiem,ze przy duzej szybkostrzelnosci co np.10 kulka jest pusta poniewaz hi cap w nim jest polozony poziomo i zwyczajnie nie nadaza z podawaniem.

no coz musze stwierdzic ze sie mylisz - kupilem tego maga i podaje kuleczki bardzo dobrze, nawet na 9.6v w stoku wyrabia sie - jedyny minus to taki ze nakrecenie sprezyny na maxa pozwala na wystrzelenie zaledwie serii 15-20 kulek wiec w efekcie razem ze spustem nalezy trzymac wcisniety switch podkrecania

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar zkupić CA249 i w związku z tym mam pytanie do tych co użytkują ten rkm o podzielenie się uwagami na temat eksploatacji,jakie mieli dotej pory problemy z nim jakie pojawiają się usterki i czy da się im jakoś zaradzici czy można się jakoś ustrzec przed nimi(zdaje sobie sprawe że to zabawka i jakoś materiałów użytych do produkcji niejest wcale rewelacyjna- a jest kompromisem pomiędzy jakością a ceną.).Wole wiedzieć zawczasu w co się pcham bo już prawie rok na niego zbieram a 4500Pln to niemała suma.

A zapomniał bym czy używacie prec luf w swoich mini jak tak to czy warto kupować Km-heada czy tańszego Deep fire-wkońcu to rozpylacz a nie snajperka, a z drógiej strony dobrze by było żeby miał jako takie skupienie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

SARCO, a Ty w ogóle poczytałeś ten temat? Nie żebym się zaraz przyp..., ale sam wiesz... :)

 

A jak tu nie znajdziesz to zarejestruj sie an Arnim. Tam gdzieś był naprawdę ładny opis zużycia po iluś tam kulkach.

Link to post
Share on other sites

SARCO, a Ty w ogóle poczytałeś ten temat? Nie żebym się zaraz przyp..., ale sam wiesz... :)

 

A jak tu nie znajdziesz to zarejestruj sie an Arnim. Tam gdzieś był naprawdę ładny opis zużycia po iluś tam kulkach.

Czytałeś na zagranicznym forum, to się nie mądrzyj, tylko przytocz na polskim.

Ja też czytałem ten temat i szerze mówiąc, kupę wiem.

Link to post
Share on other sites

SARCO, a Ty w ogóle poczytałeś ten temat? Nie żebym się zaraz przyp..., ale sam wiesz... :)

 

A jak tu nie znajdziesz to zarejestruj sie an Arnim. Tam gdzieś był naprawdę ładny opis zużycia po iluś tam kulkach.

 

Czytałem ten temat!

Z angielskim umnie nie najlepiej więc odpada Arni!

Z usterek to wiem jakie wystąpiły w modelach zakupionych w 2005 roku.Potem to jakoś ucichło i nikt nic więcej niepisał jak z eksploatacją , a mnie interesuje czy ca poprawiła coś przy bipodzie czy dalej jest tak że po intensywnej eksploatacji może pozostać na ziemi po podniesieniu rkm-u, i czy kolba dalej pęka - bo z tymi modelami o których czytałem to nienajlepiej wygłąda,a w najbliższym czasie niekupie kolby do paratrupera i interesują mnie rozwiązania użytkowników w temacie mocowania pasa do body a nie do kolby- bo przy wadze prawie 8kg bez pasa się nie obejdzie.Interesuje mnie też czy CA wprowadzała jakieś ulepszenia w stosunku do modeli 2005(bo jak można było przeczytać to w tym roczniku były nawet rużnice)

 

Lup- jak byś uważnie prześledził temat to byś napewno zauważył że jest przeskok w postach od 11.2005 do07 2006 i nikt się niewypowiadał na temat użytkowania(może to dobrze bo się nikomu nic nie spier....ło) a potem tylko pytania o magi elektryczne.

 

Co do preclufy to i tak używam kulek sprawdzonych a na specshopie są kulki G&G 0.25g 4000szt za 39 złoty i niemiałem jeszcze z nimi problemu w lufie 6.04 km-head

Pragnę jednak ostrzec przed zakupem kulek G&P ostatnio z kumplami zakupiliśmy około 10 paczek 0.25g i każdy znas znalazł niespodziankę w postaci paru "kulek"w krztałcie przypominającym meteoryt ;-) oraz jakiś plastikowy odpad - pewnie po produkcyjny.

 

Pozdrawiam

Edited by SARCO
Link to post
Share on other sites

hmm co do jakości to sprawa jest jasna - posiadacze minimi muszą sie liczyć z dalszymi wydatkami bo przy tym przemiale kulek zawsze cos poleci - u mnie (stock) po kilku strzelankach i jakiś 10k kulek w ostatnia sobotę zmielił sie tłok wiec wrzucam teraz do środka trochę lepsiejszych gratów, aczkolwiek liczę sie z wymiana tłoka i zębatek zapewne w przeciągu 2-3 miesięcy... no i człowiek uczy sie wozić zapasowa replikę na strzelanki :)

a i lepiej kup mk2 a nie para bo jest tańszy i na dodatek można wsadzić baterie large do kolby a to ci sie na pewno przyda

co do jakości wykonania nie mam zastezen ani ja ani znajomi którzy tez używają m249

Link to post
Share on other sites

Cały czas myśle nad MK 2 bo tańszy i dłuższa lufa, martwi mnie tylko kolba, czy -a raczej niewytrzyma pasa a bez pasa ani rusz bo unas jest teren o prostokoncie 3,5km na 5km(jak nie więcej) i jak zaczynamy rano to kończymy o koło18-19 ,a cały dzień z M249 w renkach da popalić.

Licze się z tym że wymieniać będe tłok dość często,ale z GB dam sobie rade i wiem że jak kupie M249 to i tak moja kochana M4 będzie zawsze wpobliżu. :mrgreen:

 

PPone-czy zauważyłes u siebie jakieś zużycie części mocowania bipoda,bo chłopaki którzy zakupili repliki w 2005 zdaje sie że po niedługim czasie już coś dorabiali,domyślam się że stosunkowo niedawno zakupiłeś swojego "pacyfikatora" :mrgreen: , a ja chce sie dowiedziec czy CA wyeliminowała tą wade, bo jak przeglądałem sklepy to do M249 niema prawie części poza "upiększaczami"

Link to post
Share on other sites

Zanieś od razu tą część do jakiegoś tokarza i niech dorobi za grosze z jakiegoś wytrzymałego metalu.

 

Jak pewnie zauważyłes przy bipodzie i jego łĄczeniu jest trochę części i dopÓki się niezacznie pierdzielić to nie_będe wiedział, o którą chodzi-no chyba, że któryś z chłopaków co już to robił albo czai, o którą część chodzi wklei fote to będzie wszystko jasne.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dzięki Cybul. :-P

Ty dorabiałeś zapewne?

Czy tokarz niemiał z tym problemu, i ile cię skroił?

 

Ja odbieram swoje "maleństwo" w przyszły piątek w niedziele przetestuje w warunkach polowych, a potem wykrece tą część i do toczenia pÓjdzie.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Sorry Cybul trochę zarobiony jestem, a w linkach wygląda, że nie zapisałem. W wolnej chwili poszukam, ale na pewno potrwa to trochę. Pamiętam, że nie był to oddzielny temat tylko gdzieś w środku jakiegoś.

 

SARCO have fun :) (dobrej zabawy z "maleństwem")

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...