Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA249


Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do baterii to nie ma wielkiego problemu. Ja wykorzystałem rozwiązanie z minimi firmy star. Baterie mam w boxie. Jest tam tyle miejsca, że ja włożyłem baterie 9,6 3000 mAh i jeszcze jest dużo luzu. A kolba od para powinna być w piątek. :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
mi sie para w :: przyrodzenie :: :: niech to pani lekkich obyczajów :: podoba, no ale jesli ma byc to tylko do klimatu to wole tylko większą wersje;)

no zeby były tylko szyny picantinny :)

 

A taki sprzęcik jak ten pan poniżej posiada Ci się nie podoba? Bo mi jak cholera (o klimacie nie wspominając:D), tylko czy gdzieś można dostać ten montaż do minimca wraz z celownikiem (bo to właśnie na tym dzieki niemu mi sie to para podoba)...

451427614qz.jpg

W tej cenie co w linku Traela wezmę ją pod uwagę przy zmianie sprzętu w przyszłym roku :roll: ... jeśli w Polsce będzie ok. maja-czerwca poniżej lub w okolicach 1600 zeta to jest już moja :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja mam tak samo zamontowane, tyle że narazie to wisi bo nie mam boxa :).

 

Po otwarciu "klapy" wkladasz taśme i zamykasz klape :).

Nie wiem jak to inaczej nazwac, ale normalnie tak jakos tam sie to montuje hehe.

 

[ Dodano: Poniedziałek 28 Listopad 2005 19:52 ]

BTW: Na fotce jest m249 top'a. Ale podejrzewam ze mocowanie tego tak samo sie odbywa jak w CA.

Link to post
Share on other sites
A taki sprzęcik jak ten pan poniżej posiada Ci się nie podoba? Bo mi jak cholera (o klimacie nie wspominając:D), tylko czy gdzieś można dostać ten montaż do minimca wraz z celownikiem (bo to właśnie na tym dzieki niemu mi sie to para podoba)...http://img201.imageshack.us/img201/6038/451427614qz.jpg

 

Ten celownik to wygląda jak okular NV zamontowany na gunie.

Link to post
Share on other sites

Foka!

Na zdjęciu jest "nasz" Piotrek (Kruk). Taśma jest po prostu wkładana pod i zatrzaskiwana deklem - trzyma się na metalowych zaczepach - nie wypadnie.

Minimi na zdjęciu to ciekawy egzemplarz. Zbudowany na bazie TOP-a ma wymieniony cały środek (pomysł Piotra). To jakby hybryda rozwiązania zastosowanego później w CA (standardowe części wewnętrzne z g/b wer. 2 - M16/M4) z kitem Guardera i g/b do minimi prod. PGC (jest chyba na wgc). Efekt jest taki, że to-to ma niezniszczalny gear box na łożyskach 8mm, standardowe zębatki i cylinder/tłok średnicy pewnie z 5cm. Poza "kapitałochłonnością" jest porównywalne do CA249 MkII, które "robiłem" dla Krakmanów.

 

Ściskam,

 

Czoper

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 4 months later...

Odświeżę trochę temat M249.

 

Jak to w końcu jest z wytrzymałością? W zbrojowni napisane jest, że bebechy są na tyle mocne, że bez żadnych przeróbek można włożyć sprężynę M120. Tutaj piszecie, że tłok jest słaby. Gdzie indziej czytałem, że bebechy ogólnie są nie za mocne. Jak to jest w rzeczywistości? Co rzeba wymienić, żeby wstawić sprężynę M130 Guarder?

 

I jeszcze jedno - czy wersja MK I ma te same bebechy co MK II?

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Bebechy to stock CA.Tlok moze sie wlanac po jednej strzelance przy tym zuzyciu kulek i tej szybkostrzelnosci :-P wiec odrazu przy kupie trzeba wliczyc np. hard piston'a prometheusa ktory jest nie do zdarcia. Jak wyzej napisalem to stock jedyne co go wyroznia to gearbox przypominajacy cegle :lol: i lozyska 8mm.Do m130 ja bym proponowal wymiane zebatek i tloka. A najlepiej wszystkiego oprocz anti reversala i lozysk :-F i oczywiscie jakas pojemna bateria 10,8 badz 12.

Link to post
Share on other sites

No ta szybkostrzelność i niezłe ilości kulek które lecą podczas akcji pewnie zabiją kazdy zwykły tłoczek :)

Kumplowi do głupiego tuningu na 380fps AsgShop wstawił tłok Deep Fire ze wszystkimi zebami stalowymi powleczonymi tytanem - to o czymś świadczy :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pilne.

Mogłby ktoś wstawić zdjęcie jak wygląda M249 MKI ze zdjętą przednią okładziną?

I czy da się odkręcić kolbę? (mowa o MKI) (fotka z odkręconą kolba bardzo mile widziana)

Czy istnieje możliwość zdjęcia muszki oraz tłumika płomienia?

 

 

no albo chociaż powiedzieć :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...