Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA249


Recommended Posts

Relacja po pierwszym strzelaniu:

 

Kolba się nie urwała, lufa też nie odpadła, mikrostyk ok, gniazdo magazynka też całe. Jednym słowem spisał się bez zarzutu.

 

Wystrzeliłem około 2000 kulek, krótkimi i długimi seriami, brak jakichkolwiek zacięć. Strzelałem jak wcześniej pisałem na 150 PDI, 8,4 V 1300mAh - bateria się nie wyczerpała.

 

W sobote kolejna batalia, jak będą jakieś uszkodzenia (oby nie) to napisze.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gadając z neonem/juzekKiem doszło do ok. 500$, ale trudno cos mowić więcej, bo w sieci po angielsku nic nie ma poza zdjęciami tych smiesznych geearboxów i filmu:). Możliwe też, ze niedokładnie szukałem, albo cena jest na niemieckojęzycznych forach.

Link to post
Share on other sites
Description: Wow, one SAW after another. Now, STAR will be coming out with their own M249 SAW. It is not metal constructed, but it is pretty tough. Now, this is the squad weapon you can bring it down to the field. It only weights about 3300g, just about the same as any regular aeg. It shoots roughly 380fps and comes with a drum mag. Now, the price is the one that will attract people to this gun. We are only selling it at 598.99!
Polycarb gearbox, it will withstand the most punishment put up by the airsofters. Dont be afraid, just because it is colorful

hmmmm jesli im wierzyc to gearbox powinien być mimo iż z plastiku raczej wytrzymały (ewentualnie wmontuje sie jakiś TMowy czy CAowy gearbox)

Link to post
Share on other sites

Zobaczymy w praniu, ale ja bym nie oczekiwal zbyt rewelacyjnych recenzji.

 

Z reszta przewaznie jest prawdziwy stosunek jakosc/cena co w przypadku CA sie sprawdzilo, w przypadku TOP'a nie bardzo, tutaj trudno okreslic. Nie ma co gdybac zobaczymy jak ktos bedzie mial.

Link to post
Share on other sites

Sorry - troche materiałoznawstwa panowie - policarbon to nie plastik - gearbox STARa jest zrobiony z włukna węglowego a to zaje...mocny materiał a do tego lekki - wykonyje się z niego wiele rzeczy narażonych na duże obciążenia - np. ramy rowerów do downhillu czy dualu - nie łamią się bo włukno jest "elastyczne" - przzenosi dużo większe odkształcenia niż kruchy metal. Takich zastosowań jest tysiące - sam mam np. kije narciarskie - kiedyś miałem aluminiowe ale regularnie sie łamały - carbonowe wyginają się w łuk o strzałce ugięcia 40 cm na długości kija 130cm i nie pekają - prędzej wystrzelą w kosmos. tak więc ten gearbox wcale nie musi byc zły - może wytrzymywać znacznie więgsze naprężenia niż metalowy - istotne jest żeby miał zablokowane odkształsenia boczne z płaszczyzny GB - przy tych rozmiarach tylko te mogą miec znaczenie ale to może rozwiązać już samo body - w końcu siły nie są aż tak duże

Link to post
Share on other sites

Zauwazylem pierwsza dosc znaczna wade.

Czesci glownie robione sa z jakiegos rodzaju aluminium i np czesc do ktorej jest przytwierdzony bipod, zaczyna sie pod wplywem jego ruchow wyzlabiac.

Po pewnym czasie "odetna" sie 2 czesci blokujace bipod w pozycji rozlozonej.

Trzeba bedzie udac sie do tokaza...

Link to post
Share on other sites
Rajcuja mnie karabiny maszynowe. Sprzedaję swoją giwere i kupuje takie cudo  :D  

Zmartwiles mnie tylko tym wyrabianiem sie czesci... przezyje taki ogromny wydatek, ale nie przezyje gdy w tak drogiej zabawce cos sie odrazu spieprzy.

 

no to mozesze nie przezyc - bo CA249 to nadal nieznany wyrob :) Ja pomimo tego, ze go mam, to nie wiem co mnie czeka :D

 

a tak wogole Cybul --> jak bedziesz toczyl to zrob i dla mnie :) tak na wszelki wypadek

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
(...)Tia tylko ,że to jest wersja od TOP a nie CA(...)

 

... przecież nie pisałem, że to wersja z CA.

...BTW CA też już ma "paratroop version"

icon_coolsombrero.gif

 

http://www.classicarmy.com/search.jsp?topi...49&pg=3&rpp=10# (Model No.: CA007M )niestety jeszcze w Polsce nie do nabycia

(...)widziałem samą kolbe do para na MG.pl za 300 zeta(...)

...a dokładnie 569,00 zł.

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1145

Link to post
Share on other sites
widziałem samą kolbe do para na MG.pl za 300 zeta?

 

chyba wydaje sie to sensownym zakupem skoro kolba stała ma jakieś tam tendencje do pękania(tak mówią)? a kolba para jest aluminiowa chyba tia?

 

Tia tylko jestem ciekaw, gdzie wteyd baterie wpakujesz.

I nie za 300, ale za 569zl.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...