Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich tu obecnych :icon_wink:

Jestem nowy w sprawach ASG, interesuje się tym dopiero pół roku i nie posiadam jeszcze żadnej repliki, czy umundurowania. Musze się przyznać, że nie brałem udziału jeszcze w żadnej strzelance co mam zamiar w najbliższym czasie zmienić :icon_wink:

Moje pytanie brzmi: Czy taki obóz jest dobrym pomysłem dla zielonego? Nie chciałbym być kulą u nogi i wszystkiego opóźniać. Może lepiej poczekać jeszcze rok i nabrać doświadczenia? Dodam, że na obozie najprawdopodobniej zdecyduje o kupnie repliki.

Co o tym myślicie i co polecacie zrobić?

Pozdrawiam :icon_wink:

Edited by Vader139
Link to post
Share on other sites
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich :)

Mam parę pytań na temat obozu w Dziwnówku. Czy ktoś z obecnych był tam lub będzie? Jak ma się sprawa z replikami, podobno można wypożyczyć, ale jakie? Mam 14 lat czy to znaczy, że będę w grupie 10-14 czy 14-18? Z góry dziękuje :).

Link to post
Share on other sites

W bornym, w tamtym roku (pierwszy turnus) było tak, że replik do wypożyczenia miałeś pod dostatkiem, tyle że takich sobie. Jeden typ się załapał na SCARa, inny na L96, jeszcze inny na p90, a cała reszta dostawała jakieś AK, nie pamiętam dokładnie jakiej firmy, ale wiem że ze znalowym body. Na kadrę specjalnie nie było co narzekać, prędzej na innych uczestników. Jeden typ pod koniec, w kłominie nieco nabroił (pozdro dla tych co byli ), i do końca obozu miał przesrane. Jeszcze inny notorycznie terminatorzył, to po drugiej "strzelance" miał zakaz brania w nich udziału.

Edited by Igorbien
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja jadę po raz trzeci z Cadeta. W tym roku wszyscy instruktorzy z JS(5 instruktorów), w tamtym było tylko dwóch a i tak była profeska. Szkolili nas z czerwonej, zielonej i czarnej taktyki. 5-6 strzelanek w zależności od pogody. Repliki,ochrona oczu, kamizelki,hełmy dostajemy na czas trwania obozu (btw wolałem swojego szpeju i repliki używać). Obóz zwieńczała (w tamtym roku) nocna gra terenowa z wykorzystaniem technik, taktyk nabytych podczas obozu. W tym roku obóz rozczłonowano na sekcje wiekowe i znajduję się w nowym miejscu więc na pewno czeka mnie dużo nowych atrakcji. Ponadto była integracja z całym obozem(nie tylko militarne).

Edited by komandoczołg
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@Vader139

Za mundury nie trzeba płacić. Każdy dostaje DPM lub Fleck w zależności od stron po której walczy. Można także używać swoich mundurów, ale jeżeli np. masz swój DPM a doszedłeś do Niemców to musisz wypożyczyć Fleck.

Czyli w polskim mundurze nie można?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, nie jestem pewny czy piszę w dobrym temacie, ale żadnego bardziej odpowiedniego nie znalazłem;

Mam parę pytań w sprawie sytuacji prawnej w Polsce na temat pracy na obozach w których są elementy asg. Może ktoś lepiej doinformowany odpowie.

Czy aby pracować w takim ośrodku wypoczynkowym potrzebuje kursu asg?

Jeśli nie ma stricte kursu asg to czy asg podlega pod kurs strzelectwa albo paintballa?

Czy takie ośrodki potrzebują jakiejś zgody z kuratorium aby prowadzić taką działalność?

Co jeśli w przyszłości chciałbym sam założyć jakąś firmę która będzie organizować strzelanki asg dla zielonych (tak jak to robią ludzie od paitballa) to jakich uprawnień potrzebuje?

 

z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites

Cześć !

Chciałbym się zapytać a równocześnie polecić obóz w Dziwnówku . Kadra jest wręcz wspaniała rok temu był zawodowy żołnierz GROMu , co do munduru można kupić DPM za 40 zł , a co do replik trochę gorzej są tylko G36c od JG , G5 od JG , G3 od JG , G36 od JG , w dodatku są posklejane ale strzelają :)

Chciałbym się zapytać czy ktoś jedzie na obóz "Braterstwo Broni" w Dziwnówku na 2 turnus ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

rok temu byłem na obozie kompasu naprawdę zajebisty obóz zbudowali specjalnie przed obozem killinghouse. Ja pojechałem z bratem i kuzynem na ten obóz gdzie każdy z nas miał replikę i mundur (wz 93) i normalnie mieliśmy wybór jakich broni używać czy ich czy naszych to samo tyczyło się mundurów ( ogólnie dostawaliśmy dpm ale my woleliśmy panterkę a pod koniec odozó każdy mógł zatrzymać dpma ).Po za tym kadra była zarąbista i serwisant też bardzo dobry, mieliśmy masę różnych zajęć i naprawdę można było się nauczyć cqb co na większości obozów nie jest możliwe (ja sam jestem w pewnej drużynie która trenuję z instruktorami, byłymi wojskowymi ) więc podsumowując na prawdę polecam obozy kompasu, przeglądałem ich ofertę to bodajże mają właśnie obóz asg lvl2 czy coś w tym stylu, obóz dla tych ludzi którzy mieli styczność z asg i coś wiedzą o tym . + każdy dostawał replikę M4 nie pamiętam producenta ale miała z 410 fps i zawsze można było wymienić jak komuś się zepsuła

Edited by Trepo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...