Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

karabin 440 fps i kulki 0.28 G&G


Recommended Posts

Witam.

Strzelając z swojego karabinku gdy mial moc 380 fps używałem zachwalanych 0.25 G&G z precką i gumką systemy i celność byla super, z 48 m 8/10 trafiałem cel 25x25 cm.Zdziwiony takimi osiągami przy takiej mocy dobiłem z 380 na 440 fps,kulki,ano oczywiście 0.28 G&G i cyrk że z 60 m ledwo trafiam kolegę( chwała mu za cierpliwość do moich poprawek) .Nie wiem co jest nie tak,ale o ile 25 są extra to 0.28 o wiele gorsze.I tu druga część,jakie polecacie kulki w zastępstwie do G&G ? Bo karabin celny jest,ot na 27 m na starej konfiguracji rozrzut 7 cm.A teraz w paczkę fajek nie idzie trafić,karabin mało przewidywalny...

Link to post
Share on other sites

Moze jakas partia podrobiona albo slaba ...

Ja uzywam od dawna 0.28 GG i ostatnie pare paczek ma straszny rozrzut, ale winilem za to glownie pogode.

Mozliwe ze to jednak wina kulek.

A myślałem, że mnie się coś ubzdurało... ale jednak nie, faktycznie ostatnia partia G&G jest zauważalnie gorsza. Ale żeby nie było, że pierdoły wypisuje:

 

Stare G&G były bielutkie, powierzchnia gładka, nie przypominam sobie, żebym musiał je przebierać czy coś. Natomiast te nowe nie są już takie białe (lekko szarawe) a powierzchnia wydaje się nie taka gładka jak w starych. Dodatkowo sporo kulek w paczce ma na powierzchni kółko - ślad po wtrysku? Zdarzyło mi się kilka niedorobionych kulek w paczce. Celność też zauważalnie gorsza.

 

Kupiona paczka 3k G&G 0.28g w taktyczny.com jakieś pół roku temu, 1-2 miesiące temu w Specshopie kupiłem tą trochę większą, też 0,28g - kulki wyglądają tak samo - to już nie są te G&G co >6 miesięcy temu.

Link to post
Share on other sites

Ponieważ nie wiem do końca z czego dokładnie strzelam bo paczki nie zgrzewane ale używam 0.28 Guardera kupuje tylko u krakmanów i w moich replikach nie mam z nimi problemów . Nie tną się w midach tak jak P&J a powtarzalność do przyjęcia.Zresztą w opcji auto to i tak dla mnie bez różnicy.

Link to post
Share on other sites

Wiele osób pyta jakich kulek używać.

Powiem prosto, ja mam 435-440fps, precke JBU 6.01 i używam wciąż 0.25

Nie wiem po co brać 0.28, nie dość, że zasięg to jeszcze prędkość mniejsza, a i tak nie zwiewa.

Co do firmy... MADBULL, używam już od 3 lat, wszystkie latają świetnie.

Link to post
Share on other sites

King Arms to z tego co wyczytałem to nic innego jak Madbull.Co do kolegi Witcher55555 , 0.25 owszem są lżejsze ale nieznaczy że polecą dalej,0.28 ma większą bezwładność czyli powinny polecieć dalej,klasyczny przykład,rzucisz dalej kulką plastikową czy metalową o tych samych wymiarach?,więc nie wyskakiwałbym z takim stwierdzeniem.Niedługo będę miał trochę 0.28 blaster pro invisible i je przetestuje i tu opisze wrażenia.

Edited by Scaiter
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy są tak naprawdę te King Arms'y, ale są zajebiste :) Robiłem test ostatnimi czasy:

 

G&G i King Arms, wagomiar 0,20 - wszystko idealnie, żadnych różnic.

G&G i King Arms, wagomiar 0,25 - King Arms'y latały dalej.

G&G i King Arms, wagomiar 0,28 - G&G duży rozrzut, zasięg praktycznie ten sam.

 

Jako ciekawostka, paczka G&G sprzed co najmniej pół roku, wagomiar 0,25 latają idealnie.

Link to post
Share on other sites

O proszę, jakież wieści do mnie dochodzą... Moje ulubione kulki, że tak powiem, mają kłopot. Mam nadzieję, że to małe potknięcie.

Pytacie co zamiast G&G? Polecę Wam KingArmsy. Kupiłem je (0,28) ponieważ przed okresem zlotowym ciężko było dostać G&G :P poza tym chciałem spróbować czegoś innego. Latają bardzo ładnie i po jednej niedzielnej strzelance nie czuję potrzeby jak najszybszego powrotu do tradycji. :)

Kulasy można dostać np. w military.pl.

Zgadzam się z opinią Karmazyta. Jest nas co najmniej dwóch :P

Link to post
Share on other sites

YYY Panowie tak czytam te opinie i TU zachodzi myśl- czy Wy te kule 0,28 g używacie do ala-para snajperek gdzie macie góra 480 -500 fps ?? czy kompozyt do szturmówek? .

 

Kurka wodna bo mam troche mieszane uczucia do wymogów pewnych uzytkowników.

Ja ten wagomiar traktuje jako kule to auto i to przy marnym rofie 17 rps i 540 fps.

 

 

Niektórzy pisza" te i tamte " lataja dalej a jak se Pany wzmocnicie dystanser to i na 430 fps spokojnie można używać 0,32 g i celności i zasięg będzie taki jak np. na 0,25.

 

To jest tylko moja opinia z spostrzeżeni jakie doświadczam.

Link to post
Share on other sites

@Snipernr1

Ja 0,28g używam już przy 350 fps.Powód jest prosty - używam real-cap-ów i każda kula się liczy.

(ba nawet mój 1911 MEU KJW jest karmiony 0,28g)

 

Poza tym ciężkie kulki nie w każdej replice oznaczają mniejszy zasięg skuteczny.

 

Problem jest co prawda w prędkości lotu kulki - łatwo zrobić 'matrixa'. Problem rozwiązują kulki zielone/czarne/brązowe

 

Natomiast przy 530 fps w M14TM najlepiej latały Biovale 0,3g.

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites

King armsy to sa kulki Madbulla ...

Tylko oznaczenia inne.

Co do wagomiarow - mi w glocku cymy 180 fps kulki 0.28 GG pieknie lataja :)

Testy z miarka tez wykazaly ze lepiej przy 450 lataja 0.28 niz 0.25 - celniej i o dziwo dalej.

Kwestia odpowiedniego wyregulowania hopa.

Link to post
Share on other sites

King armsy to sa kulki Madbulla ...

Tylko oznaczenia inne.

Co do wagomiarow - mi w glocku cymy 180 fps kulki 0.28 GG pieknie lataja :)

Testy z miarka tez wykazaly ze lepiej przy 450 lataja 0.28 niz 0.25 - celniej i o dziwo dalej.

Kwestia odpowiedniego wyregulowania hopa.

 

 

Czyli, nie ma róźnicy, między Madbullami a King Arms? Bo już zgupiałem :icon_confused:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...