Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Butla Coleman propan


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę, że tu brak umiejętności manualnych.

Sam z kolegą używamy tych adapterów madbulla xg02 i jest wszystko dobrze i działa tak samo jak inne.

 

 

No może być też uszkodzony adapter, ja bym najpierw to sprawdził, a później pisał ze adaptery madbulla są kiepskie, ja co prawda używam XC01 do propanu, ale poza wymianą uszczelki, co jest normalne po pewnym czasie, nie miałem żadnych problemów.

 

pozdrawiam

kostek

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

Dla potomnych i niezdecydowanych:

Kupiłem butlę Coleman Propane w sklepie Eurocarp,eu (dzięki za namiar).

1. Butla była u mnie następnego dnia (Gdańsk)

2. Gwint pasuje do XG02.

3. Nie zauważyłem żadnej istotnej róźnicy mocy w stosunku do GG (M4 KJW /TK)

4. Wymiary butli sa dużo korzystniejsze niż GG

5. Polecam i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Również zaopatrzyłem się w butle Colemana i adapter MB XG02. Co do samego użytkowania - moc taka sama jak na gazie 1100 od Krakmanów, aczkolwiek blow-back jest odczuwalnie mocniejszy niż na GG.

 

Powiedzcie mi, czy na czas nieużywania zdejmujecie adapter z butli tak jak jest napisane w instrukcji czy można bez problemów go zostawić nakręconego na butle?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Teraz ciekawostka.

 

Dzięki pomiarom Adriana0403 mamy informacje, że w typowej butli GG (niestety nie wiem jakiej firmy) znajduje się 230-250g gazu. w butli Coleman znajduje się 465g (to już informacja ze strony sklepu).

 

I pytanie do osób używających: jakie są wymiary butli Coleman?

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Teraz ciekawostka.

 

Dzięki pomiarom Adriana0403 mamy informacje, że w typowej butli GG (niestety nie wiem jakiej firmy) znajduje się 230-250g gazu. w butli Coleman znajduje się 465g (to już informacja ze strony sklepu).

 

I pytanie do osób używających: jakie są wymiary butli Coleman?

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

Troszkę się interesowałem tym tematem i sprawdziłem wagę jednego litra propanu. Jeden litr waży około 0.5kg. Więc w typowej butli GG powinno być tyle, chyba, że wszyscy producenci robią nas w konia. Wiem że czasem GG nie jest propanem tylko innym gazem, są to chyba gazy używane w chłodnictwie. Teraz to juz sam nie wiem co wybrać.

 

EDIT

 

Już chyba wiem o co chodzi. Producenci podają w ml, pojemność całego pojemnika. Gazu tankują tylko troszkę. Złodziejstwo w biały dzień

Edited by separator
Link to post
Share on other sites

Tak, podają pojemność zbiornika. Propanu (czy innego gazu) w fazie ciekłej jest tam po prostu niedużo, resztę wypełnia faza gazowa. Przypuszczam, że stąd wzięły się butle green gazu sprzedawane jako 2000ml bodajże, a o objętości identycznej jak te niby litrowe. Tam propanu w fazie ciekłej pewnie było 2 razy więcej ;)

Link to post
Share on other sites

Butla, do której można podłączyć adapter madbulla to ta?

 

http://allegro.pl/kartusz-coleman-propane-perfecttemp-m1110-eurocarp-i1794453846.html

 

To mam takie, trochę laickie pytanie, jak się ją otwiera? Ona ma jakiś zawor on/off?

To jest ta butla. To jest aukcja sklepu w którym sam się zaopatrywałem. Adapter pasuje.

 

Tak jak pisał Ari, butli się nie otwiera :) Zdejmujesz ten "kapelusik" z góry, jest pod nim gwint i nakręcasz na niego adapter. Później można go zdjąć, jeśli nie będziesz używać butli przez dłuższy czas.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Witam. Dołącze się do rozmowy bo z propanami i innymi dziadostwami trochę juz miałem do czynienia :)

 

Można kupić czysty propan w punktach sprzedaży gazów. Ja kiedyś nabiłem pustą butle turystyczna (5kg) czystym propanem za podajże 15zł. Ciśnienie tego gazu w butli po GG wynosi 8,5bara w temperaturze ~22 stopni. Gaz używam z powodzeniem w P226 KJW. Choć nie jest to do końca czysty propan. Jako, że jest to gaz techniczny jest dodany środek "zapachowy". Nie jest on tak drażniący jak w przypadku LPG, ale nie jest to też słaby zapach jak z butli GG. Tak pół na pół.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...