Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E tam, gadacie, że kieszenie jedynie na stanagi

Chodziło nam raczej o to, że WSH jest platformą raczej stricte dla szturmana. Strzelec wyborowy raczej nie schowa sobie magazynków do tej kieszeni, podobnie jak operator RKM. Słowem-chcesz się przekwalifikować to musisz sobie od nowa kompletować szpej. No i jeszcze kwestia noszenia balistyki, skoro gość celuje w milsimy.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Alternatywą ogólnie dla Wsh byłby Woosatch - E od Hsgi, lecz trudno dostepny w Polsce, cena tez w miare wygórowana, kopi na razie nie widziałem.

 

 

Hmm, RRV jest bardzo zbliżoną konstrukcją.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Raaany, ale po co? Po kiego c... płacić za sprzęt od hamburgerów, który w tym przypadku jest mierny. Jak już ktoś wyjątkowo chce mieć krzywy kręgosłup od takich kamizelek bez PACA, a z SAPI to niech zamówi jakiegoś customa. Np. ten chest od MTG z plecami, na plecach oczywiście też płyta. Dyskusja stała się iście akademicka i subiektywna, więc myślę, że to co zostało napisane wystarczy. Autor tematu sam zdecyduje, ew. dopyta się. Polecam jednak odpuścić katowanie się na siłę lub zmuszanie innych do katowania się. Autor ma chęci, nie ma zamiaru się ograniczać i ma trochę oszczędności w portfelu więc dlaczego nie ma wziąć jakiegoś dobrego PC? Sami sobie odpowiedzcie.

Link to post
Share on other sites

a co byście powiedzieli, gdybym miał zamawiać kamizelkę szytą tylko dla mnie, na zamówienie? chciałbym mieć przewiewną siatkę z tyłu z molami na której mógłbym umieścić Camelbak a przy noszeniu plecaka siatka by nie przeszkadzała a z przodu miałbym zwykłe kwadratowe płyty z wszytym admin panelem i ładownicami a na wszystkim byłoby molle? do tego jakiś pas na cargo i worek zrzutowy i ewentualnie jakiś panel udowy. wg. mnie brzmi ciekawie. I to już bez kołnierza i najajnika bo by tylko dodatkowo obciążało...

Edited by Mumin94
Link to post
Share on other sites

Ale to będziesz chciał mieć płyte z tyłu czy tylko z przodu ?

 

Opcja z płytą przednią:

 

Brzmi ciekawie tylko że Twoje założenia po krótce spełniał by Chest z Mtg. Ma sapi na przodzie, wolne plecy i do tego masz system Spc który również spełniał by Twoje założenia (chyba ze potrzebujesz o wiele wiekszy plecak, wtedy pozostaje standardowe zarzucenie na plecy). Zastanów sie czy poprosty chest rigg z przednią płytą nie rozwiązał by sprawy.

 

 

Co do projektu który podałes, osobiscie nie spotkałem sie nigdy z czyms takim, obawiam sie ze płyta na placach+siatka (jezeli planujesz ją tam umiescic) będzie mniej trwała niż Cordura. Przewiewna owszem, ale waga sapi (jezeli miała byc to waga orginału) robi swoje...

 

 

Myśle ze tak jak Mati napisał Pc+cummer z gumami bedzie najodpowiedniejszy jezeli chodzi o połączenie balistyki i częsciowej przewiewności.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak mówi HellMaker ;) Dodam że nie mam ani oryginalnych wkładów SAPI ani nawet replik i chyba kupować nie zamierzam bo przecież nie idę na prawdziwą wojnę. Sądzę że wkłady, które mam na razie (to znaczy z karimaty) spełniają obowiązki, są ciepłe w zimę a leżąc, czuję się prawie jak w łóżku. Jeśli jest gorąco, rezygnuje z karimaty i wkładam gruby sprasowany, twardy karton z dziurkami który fajowo wietrzy ;). Jeśli miałbym realizować mój projekt, z tyłu wkładów niemiałbym wcale, to chyba oczywiste. Przy okazji wcale nie byłoby tak drogo, bo mogę złapać kontakt z kolesiem, który mi to uszyje za około 400zł.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Nie kombinuj z rozwiązaniami, które przyszły do głowy po pijaku. Jak chcesz mieć wolne plecy to kup chesta tak jak pisał Pietrasss, ten od MTG byłby fajny o tyle, że masz wolne plecy, w razie potrzeby dokupujesz plecak z tego samego systemu i wszystko jest okej. Gdybyś chciał większy plecak to robisz tak jak wcześniej napisano.

 

Pomyślałeś może jak siatka na plecach i płyta z przodu będą stabilne? Z karimatą się ugotujesz, dzisiaj do słońca było 41 stopni, w lecie wolę nie wiedzieć ile będzie... No ale powodzenia.

Link to post
Share on other sites
Guest Brit

Kolego Mumin, skoro sam tak naprawdę nie wiesz, czego chcesz, a potem atakujesz nas wkładami z kartonu, to mam dla ciebie radę:

Kup to:

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,299/TAKTYCZNA-KT-12

lub to:

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,301/KAMIZELKA-TAKTYCZNA-KT-8

I nie zawracaj tyłka.

 

Aha- niech ci Pani Woliwoda to siateczką podszyje, bo chyba nie mają w standardzie.

Edited by Brit
Link to post
Share on other sites

No w sumie racja, prawdą też jest że nie wiem dokładnie czego chce... chce żeby to było wygodne, dobre na szybkie akcje jak i milsimy. Chyba grubo się zastanowię nad Chestem a na plecy osobno zarzucę sobie Camela... ewentualnie plecak i wtedy camela do plecaka bo mam miejsce (3day assault pack).

Link to post
Share on other sites

Może w różne strony, ale koledzy chcą powiedzieć, że ważne określić co ile i jak długo masz zamiar nosić. Ważne są też twoje osobiste preferencje, czy łatwiej jest tobie przeładowywać magi z piersi, brzucha lub boków korpusu (chodzi o ogólne twoje obserwacje). W jaki sposób walczysz, czy dłużej leżysz niż idziesz "na pozycję" czy może W OGÓLE nie kładziesz się tylko klękasz by móc szybko się zerwać do biegu. Z biegiem czasu czy planujesz jakieś dodatkowe rzeczy, plecaki, plecaki 3-4 dniowe, camelbag'i. Jeśli jesteś w stanie określić to, to wypisz bo kamizelek jest po 10 modeli 100 producentów i nie da się wybrać najlepiej na zasadzie "taką dużo ale żeby nie za bardzo".

Link to post
Share on other sites

Przyłączę się do tematu. Obecnie używam CIRAS'a, ale nie nadaje się on do biegania/czołgania się po lesie, szukam więc jakiejś ciekawej kamizelki która nie krępuje ruchów. Póki co wpadły mi w oko WSH i RRV choć skłaniam się raczej ku WSH ze względu na wszyte ładownice (nie planuję zmiany repliki na coś z magami innymi niż STANAG).

Aha, kamizelki planuję używać z plecakiem, najprawdopodobniej H.A.W.G. więc brak cummerbanda nie powinien przeszkadzać.

Link to post
Share on other sites

Przyłączę się do tematu. Obecnie używam CIRAS'a, ale nie nadaje się on do biegania/czołgania się po lesie, szukam więc jakiejś ciekawej kamizelki która nie krępuje ruchów. Póki co wpadły mi w oko WSH i RRV choć skłaniam się raczej ku WSH ze względu na wszyte ładownice (nie planuję zmiany repliki na coś z magami innymi niż STANAG).

Wszystko bardzo fajnie, tylko że w WSH te wszyte ładownice to rozwiązanie nieco kontrowersyjne: fajnie, bo ma się na starcie ładownice - nie trzeba kupować oddzielnych. Ale później zaczynają się wady: rozwiązanie nie jest w żadnym razie konfigurowalne - nie przemieścisz ładownicy gdy ci domyślne rozwiązanie nie pasuje; nie zamontujesz sobie zbyt wiele na palsach z przodu - wtedy znowu będziesz miał problemy z leżeniem i ogólnie będziesz zbyt obszerny w pasie; nie zamontujesz też nic dużego powyżej ładownic, bo i z ładownicy nic nie wyciągniesz bezproblemowo; a właśnie, mimo wszystko ładownica nie jest tak szybka i ergonomiczna, jak oddzielna montowana na palsy konstrukcja (zwłaszcza ładownice szybkie czy CQB). Teraz może to nie przeszkadzać, ale z czasem możesz stwierdzić, że przydałoby się coś wygodniejszego. (tak jak było w przypadku aktualnej kamizelki)

No i te plecy: teraz ci one zapewne zbędne, na lato będą tylko przeszkadzać, a przecież ich nie zdemontujesz; a w RRV-ce możesz montować i zdejmować plecki.

Ja był jednak brał RRV, perspektywicznie będzie to chyba lepsze rozwiązanie, choć droższe (RRV-ki zwykle nie mają domyślnie pleców, a zwykłe szelki, no i brak ładownic - kupno dwóch bandolierów by pomieściło 12 magów to wydatek około 100 zł)

Link to post
Share on other sites

Przyłączę się do tematu. Obecnie używam CIRAS'a, ale nie nadaje się on do biegania/czołgania się po lesie, szukam więc jakiejś ciekawej kamizelki która nie krępuje ruchów. Póki co wpadły mi w oko WSH i RRV choć skłaniam się raczej ku WSH ze względu na wszyte ładownice (nie planuję zmiany repliki na coś z magami innymi niż STANAG).

Aha, kamizelki planuję używać z plecakiem, najprawdopodobniej H.A.W.G. więc brak cummerbanda nie powinien przeszkadzać.

 

Jeśli chcesz się czołgać po lesie, cóż... obawiam się, że pod względem wygody w takiej sytuacji pasoszelki biją na głowę każdą kamizelkę. Oczywiście, w pasoszelkach nie zamontujesz balistyki (o ile jest Ci potrzebna).

Ewentualnie uzupełniasz pasoszelki małym chestem amunicyjnym, jeśli Ci magazynków za mało.

Link to post
Share on other sites

No i te plecy: teraz ci one zapewne zbędne, na lato będą tylko przeszkadzać, a przecież ich nie zdemontujesz; a w RRV-ce możesz montować i zdejmować plecki.

Ja był jednak brał RRV, perspektywicznie będzie to chyba lepsze rozwiązanie, choć droższe (RRV-ki zwykle nie mają domyślnie pleców, a zwykłe szelki, no i brak ładownic - kupno dwóch bandolierów by pomieściło 12 magów to wydatek około 100 zł)

Brak czy obecność pleców to nie jest problem. Tak czy siak będę używał plecaka. Tylko właśnie, przy RRV pojawia się dodatkowy koszt ładownic. Co prawda nie na 12 magów, a na 8 ale jednak. Najwyżej będę powoli dokupował.

 

Jeśli chcesz się czołgać po lesie, cóż... obawiam się, że pod względem wygody w takiej sytuacji pasoszelki biją na głowę każdą kamizelkę. Oczywiście, w pasoszelkach nie zamontujesz balistyki (o ile jest Ci potrzebna).

Ewentualnie uzupełniasz pasoszelki małym chestem amunicyjnym, jeśli Ci magazynków za mało.

Myślałem nad pasoszelkami, ale właśnie brak możliwości zamontowania płyt eliminuje je. Z tym czołganiem to może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie chodzi mi o jakieś duże dystanse, a doczołganie się do np. jakiejś osłony. W CIRAS'ie nawet to nie jest wykonalne.

Link to post
Share on other sites

Myślałem nad pasoszelkami, ale właśnie brak możliwości zamontowania płyt eliminuje je. Z tym czołganiem to może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie chodzi mi o jakieś duże dystanse, a doczołganie się do np. jakiejś osłony. W CIRAS'ie nawet to nie jest wykonalne.

 

Rozważałem ten problem pod kątem własnych potrzeb, i wyszło mi, że (dla mnie) najlepsza była by kombinacja pasoszelek i lekkiej kamizelki spełniającej przede wszystkim funkcję pokrowca na balistykę, z minimalnymi właściwościami nośnika wyposażenia albo wręcz bez nich. Catch sugerował mi do tego np. rozwiązania Mayflower'a. Wtedy kamizelka mogła by być płaska i niewiele grubsza, niż sama balistyka.

Generalnie - przyjrzyj się rozwiązaniom z zakresu mini/micro plate carrier.

 

Niestety, skoro balistyka jest dla Ciebie warunkiem sine qua non, to problem pozostaje. Na płyty musi być kamizelka lub przynajmniej chest (płyta z przodu).

Link to post
Share on other sites

Balistyka nie jest może tyle co niezbędna, a wskazana ponieważ zależałoby mi na ograniczeniu się do kamizelki + plecak (HAWG albo Linchpin). Ponadto pasoszelki jakoś mi nie pasują, nie potrafię powiedzieć dlaczego, po prostu jakoś tak.

Nie mniej jednak przyjrzałem się micro PC i niestety na człowieku mojej budowy będzie to wyglądać co najmniej pokracznie.

 

 

Było napisane wcześniej o RRV. Za tą cenę są lepsze rzeczy, które w dodatku możesz zamówić wg. własnego widzimisię. Polecam przewertować temat.

Temat miałem przeczytany i to dwukrotnie. Niestety w dalszym ciągu nie mogłem znaleźć nic odpowiedniego dla siebie. Może poleciłbyś coś do takiego zestawu:

Admin, ładownica pistoletowa, nóż;

Kabura, 4x ładownica M4, apteczka, torba zrzutowa;

Na plecach Linchpin (dlatego staram się znaleźć coś bez pleców, może SCR z MTG?) z radiem i wszystkim co wejdzie do środka.

Link to post
Share on other sites

Generalnie, jeśli chcesz poprawić sobie wygodę leżenia i pełzania, musisz zadbać, żeby na klacie i brzuchu mieć jak najmniej sprzętu. dla mnie najbardziej naturalnym rozwiązaniem tego problemu są pasoszelki. I z małym plecakiem / hydracją w typie Lynchpin'a też powinny współpracować ładnie. Upchnięcie na taki zestawie kabury, ładownic 4x2 M4, apteczki, kabury i zrzutu to żaden problem, nóż i ładownica pistoletowa też wejdą. Lekki zgrzyt będzie z panelem administracyjnym, za to pojawi się dostęp do kieszeni munduru na klacie. i jeszcze powinno zostać wolnego miejsca na tyłku.

 

Jeżeli nie - wracamy do rozwiązań połowicznych. Jakiś chest. Z tym, że nie wiem, jak Ty tam wygodnie pomieścisz te wszystkie graty - martwił bym się zwłaszcza o dostęp do kabury. IMO najsensowniej było by dać do tego pas pod kaburę na biodrze, względnie udówkę (choć osobiście kaburę udową w zielonej uważam za strasznie niewygodny wynalazek...). A skoro pas do kabury, to może pas pierwszej linii (na nim apteczka, nóż, ładownica pistoletowa, zapewne też zrzut).

 

A wygląd... wiesz co, wygląd, to mnie akurat mało obchodzi. Ma być wygodnie, praktycznie i pozwalać mi na zabranie tego, czego potrzebuję. :cool:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...