Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Borne Sulinowo (Kłomino) 2005 (Edycja druga) 19-21 sierpnia


Recommended Posts

  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w niedzielę wróciliśmy z Bornego przygotowania idą pełna parą. Nawt czołgowisko ziłkiem prztestowaliśmy Jest SUPER. Niestety co do Kłomina to prawda :( Jak ktoś z Torunia lub Bydgoszczy ma ochote być tam wczesniej to mówcie mamy 3 miejsca wolne ale jedziemy już 1 sierpnia. piszcie na

tlen nr 3855808

Link to post
Share on other sites

I najważniejsze- czy pełnoletność liczycie rocznikowo, czy miesięcznie?

Bo ja w te wakacje zaczynam robić prawko, ale miałem szczęście urodzić się w Dzień edukacji narodowej, potocznie zwany dniem nauczyciela ;] [14.10.1987]

 

PS: odpowiedzialność prawna wcale nie zaczyna się od 18 roku życia ;]

Bardzo często bariera jest znacznie niższa. Oświeciła mnie o tym pewna przemiła [i prze-ładna] pani na komisariacie :D

Link to post
Share on other sites

W zeszlym roku moj kumpe "dziadek" byl na zlocie majac 17 lat i zgode rodzicow na papierze, do tego bralismy za niego odpowiedzialnosc. Proponuje abys zapytal bezposrednio organizatora zlotu, najlepiej popros rodzicow aby do niego zadzwonili bo tak jest najbezpieczniej dla nas wszystkich.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

16 lat, pisemna zgoda rodziców oraz min. 21-letnia osoba, której przekazują opiekę nad nieletnim (np. kolega z drużyny), ksero dowodów osobistych rodziców i osoby pod której odpowiedzialność przechodzi nieletni i telefon do mnie. Może to wysokie wymagania, ale zauważcie, że teren jest niebezpieczny (bardziej niż w ubiegłym roku).

Na wielu zlotach nie ma nawet mowy o nieletnich więc spróbujcie zrozumieć organizatorów - tymbardziej, że zlot jest darmowy.

 

 

WZÓR, KTÓRY ZAMIESZCZONY BYŁ W TYM MIEJSCU JEST JUŻ NIEAKTUALNY.

 

Telefon kontaktowy do mnie: 0 600 906 992.

 

Proszę dzwonić od połowy lipca, gdyż teraz jeszcze wiele spraw jest w trakcie organizacji i nie będę w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Myślę, że jest to wystarczający czas aby wypisać zgodę, znaleźć kogoś, kto przejmie nad Wami opiekę, oraz na zrobienie odbitek dowodów osobistych.

 

 

-----------------------

 

I jeszcze jedna mała prośba - chcemy do scenariusza wprowadzić dwa pojazdy terenowe, oraz dostarczyć Wam źródła prądu w Kłominie (kupiłem agregat 4 Kilowaty), jednak wszystko to pochłania trochę paliwa.

Jeśli to możliwe prosił bym o zrzutę 7 -10 zł podczas zlotu - tyle ile kto może, jeśli ktoś się nie dorzuci to też nic się nie stanie, ale pamiętajcie że środki będą użyte w takiej ilości, w jakiej pozwoli na to budżet.

W samochody nie wolno będzie strzelać - będą służyć tylko jako pojazd zwiadu, będzie można ich używać, do każdego będzie wcześniej przydzielony kierowca.

Myślałem też o tym, że w tle może lecieć jakaś muza - coś jak Faith No More - Falling to pieces - to dla niektórych może poprawiać, a dla niektórych psuć klimat - decyzja należy do Was.

 

 

---------------

 

Ps. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu odnośnie nieletnich.

Link to post
Share on other sites

NOWY WZÓR ZGODY:

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

OŚWIADCZENIE

 

Oświadczamy, iż jako prawni opiekunowie (dane podopiecznego) imię: ................................ nazwisko: .......................................... urodzony/a dnia ___ . ___ .19..... roku w ............................... wyrażamy zgodę na udział naszego podopiecznego rozgrywkach Air Soft Gun, (zwanych dalej ASG) odbywających się 19 - 21.08.2005 r. w Bornem Sulinowie oraz w Kłominie.

Jednocześnie wiadomym nam jest, iż rozgrywki ASG polegają na oddawaniu przez uczestników strzałów do siebie (symulacja walki) z replik broni o napędzie pneumatycznym kulkami plastikowymi o średnicy 6 i 8mm i masie do 0,6 g. Jest nam również wiadomym, że używane przez uczestników repliki wyrzucają pocisk z prędkością początkową do 200 m / sek., na odległość do 100 m, także seriami. Ponadto jest nam wiadomym, że w spotkaniach ASG udział biorą osoby pełnoletnie.

Oświadczamy, że mamy świadomość, iż pomimo zastosowania środków bezpieczeństwa w postaci okularów ochronnych o odpowiedniej wytrzymałości, uczestnictwo w grach ASG jest obarczone ryzykiem zaistnienia nieszczęśliwych wypadków spowodowanych trafieniem z repliki ASG. Wszystkie mogące zaistnieć wypadki, mogą doprowadzić do uszkodzenia ciała, a w wypadkach skrajnych do trwałego uszczerbku na zdrowiu, w tym do częściowej lub całkowitej utraty wzroku.

Zdajemy sobie sprawę, iż udział w rozgrywkach ASG jest obarczony także ryzykiem innych nieszczęśliwych wypadków oraz kontuzji takich jak potłuczenia, otarcia, skręcenia stawów, złamania, rozcięcia i otarcia naskórka i inne nie wynikłe w sposób bezpośredni z trafienia z repliki ASG. W niektórych przypadkach zdarzenia te mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia, zaś w sytuacjach skrajnych mogą nieść za sobą nawet zagrożenie życia. Nadto, zdajemy sobie sprawę, iż przedmiotowe rozgrywki ASG odbywać się będą na terenie poradzieckiego kompleksu zurbanizowanego, co może nieść za sobą zwiększenie ryzyka wystąpienia wypadków, o których mowa wyżej.

 

Oświadczamy, że świadomi charakteru rozgrywek ASG oraz zagrożeń, które one ze sobą niosą, wyrażamy zgodę na uczestnictwo w nich naszego podopiecznego i ponoszenie przez niego takiego ryzyka. Oświadczamy, że w razie zaistnienia wypadku, którego ofiarą będzie nasz podopieczny, nie będziemy wnosić roszczeń odszkodowawczych, ani wnosić o zastosowanie jakichkolwiek konsekwencji prawnych wobec sprawcy wypadku, właściciela terenu, organizatora Zlotu Pojazdów Militarnych bądź jakiegokolwiek innego uczestnika rozgrywek Air Soft Gun.

 

Oświadczamy także, że zgodnie z naszą wiedzą, stan zdrowia naszego podopiecznego pozwala mu na uczestnictwo w rozgrywkach ASG. W szczególności zaś oświadczamy, że nie cierpi on na żadne choroby, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla jego zdrowia lub życia w czasie tychże.

 

Zobowiązujemy się także do pokrycia szkód wynikłych z takich działań naszego podopiecznego, które wykraczałaby poza przyjęte normy Airsoftu lub współżycia międzyludzkiego.

 

Na czas przedmiotowej imprezy przekazujemy dozór nad naszym podopiecznym (nazwisko i imię opiekuna) legitymującemu się (rodzaj dokumentu i numer, dokument ze zdjęciem). Oświadczamy, iż wiadomą jest nam okoliczność konieczności ukończenia przez opiekuna tymczasowego 21 roku życia i osoba wymieniona wyżej warunek ten spełnia, jak także zdolna jest do sprawowania dozoru nad naszym podopiecznym. Ponadto świadomi jesteśmy, iż przekazanie dozoru nad podopiecznym nie zwalnia nas od odpowiedzialności odszkodowawczej za szkody wyrządzone przez naszego podopiecznego.

 

 

W razie wypadku lub zaistnienia sytuacji wymagającej kontaktu z opiekunem zawiadomić:

imię: ......................................... nazwisko: ..............................................................................

telefon: .....................................

 

 

 

imię i nazwisko opiekuna (czytelnie): ........................................................................................................

 

podpis opiekuna:.................................................. miejsce i data:..............................................................

 

 

imię i nazwisko opiekuna (czytelnie): ........................................................................................................

 

podpis opiekuna:.................................................. miejsce i data:..............................................................

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Do oświadczeń proszę dołączyć ksero dowodów opiekunów prawnych, jak i osoby, pod której opiekę oddajemy dziecko.

 

W połowie lipca proszę o telefony od rodziców osób niepełnoletnich pod nr 600 906 992.

 

Mam nadzieję, że wymagania nie są zbyt wygórowane i pomogą bawić się nam bez stresu.

 

Nieletni bez takiej zgody pod żadnym pozorem NIE BĘDĄ dopuszczeni do rozgrywek.

Link to post
Share on other sites

Muzyka przyda sie jak najbardziej :D

Ja jestem ZA, byleby nie lecialy skrajnosci, np metal tudziez jakies ostre techno.

 

I mam prosbe do organizatorow - poniewaz nie wiem dokladnie kogo zapytac,

to w takim razie pytam na forum:

Najprawdopodobniej ze Szczecinem (STReFa i SPAT) przyjedzie kilkoro sasiadow.

Niestety Niemcy nie zadeklarowali ile osob jedzie i moje pytanie jest takie,

czy ewentualnie moga przyjechac bez wczesniejszego zglaszania uczestnictwa?

Wszyscy maja powyzej 18 lat i porozumiewaja sie w jezyku angielskim...

Link to post
Share on other sites

A niech tam... Obcokrajowców jako gości obsługujmy poza kolejnością i TYLKO ONI mogą przybywać na zlot bez uprzedniego zgłoszenia się.

Oczywiście proszę przekazać, aby niezwłocznie po przybyciu na miejsce obcokrajowcy zgłosili się do mnie. Komunikacja w języku angielskim. Jeśli obcokrajowcy angielskim nie władają będziemy komunikować się w naszych ojczystych językach po uprzednim wypiciu znacznej ilości procentów.

Link to post
Share on other sites
Mycha. A hard rock i trash moga byc? :lol:

Miesci sie w przedziale pomiedzy metalem a hard techno 8)

 

Co do Niemcow - jak juz wspomnialam gadaja po Niemiecku.

Postaram sie ich zmobilizowac, zeby jednak wyslali zgloszenia - Ci co beda jechac :wink:

 

:edit:

chodzilo mi o angielski... :wink:

Nie ma to jak przejezyczenia... :roll:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...