Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Borne Sulinowo (Kłomino) 2005 (Edycja druga) 19-21 sierpnia


Recommended Posts

  • Replies 486
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dowiedziałem się o pewnej przykrej sprawie.

Jako, że losy Kłomina zostały przesądzone i miasto ma w najbliższym terminie zostać wysadzone w powietrze obowiązuje całkowity zakaz poruszania się po budynkach. Niemniej Burmistrz w Bornem Sulinowie, który zarządza tym terenem był przychylny naszym manewrom na tym terenie. Pech chciał, że pewna osoba z grupy paintballowców, którzy akurat toczyli rozgrywki w Kłominie spadła i zrobiła sobie kuku. Nie trudno sie domyślić, że dało to do myślenia władzom i nie są już tak chętni na nasze wejście do obiektu. W związku z tym informuję Was o możliwości zmiany lokalizacji manewrów (teren bazy zlotu pozostaje ten sam) na poligon po wojsku radzieckim. Znajdziemy tam wiele strażnic, mniejszych baz, okopów. Teren to las, oraz wrzosowiska poprzecinane szlakami komunikacyjnymi dla użytku wojska (myślę nad użyciem samochodów 4x4, jednak nie będzie można do nich strzelać - będą służyły jedynie do przewozu jednostek).

Więcej informacji dostarczę najpóźniej po 8 lipca.

Link to post
Share on other sites
Pech chciał, że pewna osoba z grupy paintballowców, którzy akurat toczyli rozgrywki w Kłominie spadła i zrobiła sobie kuku. .

Kazdy z uczestnikow moze napisac oswiadczenie, ze na teren wchodzi na wlasne ryzyko

i ze nie bedzie roscil sobie prawa do odszkodowania od wlasciciela terenu.

 

To powinno zalatwic sprawe. Prawo jest takie, ze jezeli ktos pozwala poruszac Ci sie

po swoim terenie to automatycznie bierze odpowiedzialnosc za Twoje zycie.

Moze jezeli bysmy zwolnili ich z tej odpowiedzialnosci zmieniliby zdanie...

 

Taka mam koncepcje 8)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Nie wiem oświadczenie uczestnika coś da :(.

Z tego co mi wiadomo to jeśli ma miejasce "wypadek" po którym uczestnik owego zdarzenia ma zwolnienie dłuższe niż 14 dni automatycznie wkracza prokurator :(

 

Prosze mnie sprostwać jeśli się myle.

 

Na takiej zasadzie to można by było wchodzić na wszystkie budowy a tak nie jest :(

Link to post
Share on other sites

Oświadczenie wyłącza odpowiedzialność cywilnoprawną a i to nie zawsze. Może także mieścić się w kontratypie zgody poszkodowanego.

 

Problem polega jednak na tym, iż w tym wypadku nie mamy do czynienia z osobą prywatną lecz z organem administracyjnym działającym na podstawie określonych przepisów.

 

Organ wydając zgodę na korzystanie terenu działa formalnie, poprzez decyzję administracyjną. Stąd w wypadku zaistnienia zdarzenia bez względu na zgodę indywidualnych osób na ponoszenie ryzyka oraz następstw takiej zgody, w grę wchodziłby i tak artykuł 231 KK a bardzo możliwe, że i kilka innych, od 163 lub 164 począwszy.

 

Jakkolwiek w rozmowach z władzami samorządowymi próbowałbym użyć argumentu odpowiedniego zabezpieczenia przez organizatora terenu rozgrywek, poprzez wygrodzenie i oznaczenie miejsc szczególnie niebezpiecznych, ustalenie regulaminu bezpieczeństwa (przedłożonego do akceptacji organowi wydającemu zgodę) oraz ew. wydelegowanie służby porządkowej jak także wspomniałbym o zobligowaniu uczestników do podpisania oświadczenia o świadomości ryzyka oraz zrzeczeniu się ew. roszczeń.

 

A reszta i tak nie jest zależna od nas...

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites

No wkońcu :) . Moge się wypowiedzieć :P . Rok temu bylo zajebiscie w tym roku musi być lepiej . Będe na 100% .

 

Ps. Czy na terenie Kłomina będzie mozna uzywać łądunków pirotechnicznych ?? COs w stylu AHTUNG . NIe żeby walić tym do ludzi , ale dla klimatu . I jestem przeciwny muzyce :P bez urazy ale to nietrafiony pomysł według mnie. Zniszczy to klimat o który tak ubiegamy.

Link to post
Share on other sites

 

Ps. Czy na terenie Kłomina będzie mozna uzywać łądunków pirotechnicznych ?? COs w stylu AHTUNG . NIe żeby walić tym do ludzi , ale dla klimatu .

Nie Wal... nie wolno

 

3. Obowiązuje zakaz stosowania jakichkolwiek ładunków wybuchowych,

świetlnych, ogłuszających, łzawiących czy jakichkolwiek innych środków o

działaniu szkodliwym dla żywych organizmów.

Link to post
Share on other sites

Zrobię co mogę aby Kłomino pozostało terenem manewrów, ale zależy to tylko od Burmistrza. Niestety do Bornego wybiorę się ponownie dopiero po 8 lipca (mam egzamin, który muszę zdać). A może znalazł by się ktoś chętny do pomocy przy załatwianiu spraw związanych ze zlotem? Jeśli tak to proszę o kontakt na PW.

Link to post
Share on other sites
Dowiedziałem się o pewnej przykrej sprawie.

Jako, że losy Kłomina zostały przesądzone i miasto ma w najbliższym terminie zostać wysadzone w powietrze obowiązuje całkowity zakaz poruszania się po budynkach. Niemniej Burmistrz w Bornem Sulinowie, który zarządza tym terenem był przychylny naszym manewrom na tym terenie. Pech chciał, że pewna osoba z grupy paintballowców, którzy akurat toczyli rozgrywki w Kłominie spadła i zrobiła sobie kuku. Nie trudno sie domyślić, że dało to do myślenia władzom i nie są już tak chętni na nasze wejście do obiektu. W związku z tym informuję Was o możliwości zmiany lokalizacji manewrów (teren bazy zlotu pozostaje ten sam) na poligon po wojsku radzieckim. Znajdziemy tam wiele strażnic, mniejszych baz, okopów. Teren to las, oraz wrzosowiska poprzecinane szlakami komunikacyjnymi dla użytku wojska (myślę nad użyciem samochodów 4x4, jednak nie będzie można do nich strzelać - będą służyły jedynie do przewozu jednostek).

Więcej informacji dostarczę najpóźniej po 8 lipca.

 

Wkoło Bornego i Gródka jest pełno ciekawych miejsc by pobiegać tam z replikami, dawno nie byłem w Brzeźnicy, może ktoś napisac w jakim jest to teraz stanie - ostatni raz byłem tam zimą 2002/2003 więc stosunkowo dawno i widziałem że postępują tam jakies prace rozbiórkowe.

 

Gródek w styczniu 2005 wyglądał nie najgorzej (fakt że byłem tam około 22i nei było śniegu więc ciemno) ale tez sie sypie wszystko z roku na rok mocniej. Być może będę w tym tygodniu w okolicy i jak będzie chwila czasu to rozpoznam teren, gdzie możnaby się pokręcić poza Gródkiem.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Mam prośbę do osób, które w zeszłym roku robiły zdjęcia na zlocie. Jak zapewne zauważyliście na stronie internetowej jest jedna zeszłoroczna galeria. Mam nieograniczone miejsce na serwerzae, więc mogę tam umieścić także inne zdjęcia. Jeśli ktoś chciałby dodać własną galerię to proszę o kontakt.

sharky@ghost.pl

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
A ja mam taka sprawe... jest napisane, ze ilosc miejsc ograniczonych, decyduje data zgloszenia... ale albo ja mam 3 felerne kompy, albo na stronie nie ma formularza zgloszenia... :/

Wszystko w porzadku z Twoimi kompami :wink:

 

3. Przesłanie na  qbs@asta-net.com.pl zgłoszenia z uwzględnieniem wymaganych

przez Organizatora danych [nick, imię i nazwisko, drużyna (lub

niezrzeszony), wiek] ;

Link to post
Share on other sites
Myślałem też o tym, że w tle może lecieć jakaś muza...

Proponuje aby podczas strzelania przygrywała nam kapela weselna w rytm Białego Misia.

 

A teraz poważnie, muzyce w czasie rozgrywek właściwych mówimy stanowcze nie. Nasza zabawa póki co polega na czym innym. A jeśli chce ktoś sobie powyczyniać hołubce z wiejskimi dziołchami w takt muzyki takiej czy innej, to właściwym po temu miejscem będzie parkiet najbliższej do Bornego remizy.

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites
Może jakieś stare nagrania z przemówieniami wysokopostawionych osób w partii?

 

jak dla mnei lepsze to niz muzyczka i bylby takie klimat troche z Iraku, czy w innych walkach zbrojnych w mieście 8)

jestem na TAK

 

(nie wiem czy będe na tym zlocie, ale jesli tak to tak :))

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...