Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

... ale nie będę dziecko neo ?

 

 

 

 

- Plastick fantastick - szajs pierwsza klasa - do wymiany - zresztą takie miałem założenie od początku.

 

- mechanizm - czerpie z pomysłu konwerscji co2 do SWD (takowa tez w moim posiadaniu) ale to tylko wzorowanie się na zasadzie jaką tam próbowano wykorzystać. Tu całość od początku jest zaprojektowana pod to CO2 - dzięki czemu nie ma wad dzieciństwa...

 

 

 

 

Sądzę że po włożeniu trochę pracy - w regulację, uszczelnienie, wymianę podstawowych elementów (gumka, precka, w moim przypadku łoże) może to być bardzo poprawana parasnajpera.

 

Nie będzie miała skupienia fps +/- 1 fps ... ale sądzę że będzie przyzwoicie... w końcu to gasófka nie sprink :)

 

 

 

 

link do galerii : - zdjęcia na szybko ipkiem robione -

 

SAR-10 CO2 Swiss-Arms

 

 

 

 

IMG_0110.JPG

 

 

 

 

PS - wymiana naboju CO@ - to ułamek czasu - w polu bez problemu - w pełnej konspiracji można to robić i w sprawnych rękach nie zajmie to wiecej jak pół minuty...

 

 

 

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

chciałem zrobić test chrono.... chciałem ... ale...

 

 

 

 

Obejrzyjcie pierwszy filmik...:

 

http://youtu.be/_vLB6SFdkRw

 

 

 

 

miało być chronowanie.... tyle że w ferworze zapomniałem włożyć magazynek.... a dziwne wyniki zrzuciłem na słabą baterie w chrono... - Śmiech na sali :)

 

 

 

 

teraz drugi... ale już było po "ptokach"

 

http://youtu.be/0wBYlCa2G-c

 

 

 

 

Tym razem już z BB - tyle że nabój CO2 - niestety ten sam co w poprzednim teście (miałem tylko jeden)...

Chronowanie repliki - po wyjęciu z pudełka - zero regulacji, sprawdzania czego kolwiek. Wykorzystałem kulki które były razem z repliką (brak info o wagomiarze).

 

Na poważniejsze testy trzeba poczekać - obecnie jestem poza domem i nie mam dostępu dokłądnie do niczego :)

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Zaznaczam - to chronowanie w żaden sposób (przez mój błąd) nie przekłada się na możliwość oceny repliki.... wstawiłem to już tylko jako ciekawostkę... przykład roztrzepania :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Dex - bez szans - jak znam życie - ani razu nie trafił bym w otwór - za to na 100% bym uwalił wyświetlacz :)

 

To było robione w warunkach "polowych" - na spokojnie przetestuje jak wrócę do Piły... coś w okolicach weekend'u :)

Link to post
Share on other sites

Podczas strzału z replik gazowych, pojawia się obłoczek gazu (co2 lub green gaz) przez co chronometr pokazuje czasami kosmiczne wyniki. Strzelając do chronometru z odległości 20cm obłoczek nie dociera do otworu, przez co wyniki są normalne.

Link to post
Share on other sites

wymieniłem gumke - stocka na fioletową NineBall - i nadal brak oczekiwanego efektu. Tak jak by komora za słabo wgniatała gumkę - owszem regulując suwaki zmienia się "trajektoria" lotu kulki - ale brakuje skali :) - innymi słowy za słabo kręci.

 

 

 

 

PS czemu akurat na tą gumkę ? - bo tylko taka znalazłem w naszych rodzimych sklepach.

 

 

Link to post
Share on other sites

Lambert, testowałem w sumie 5 różnych gum do VSR, w różnych konfiguracjach i było tego po kilka sztuk z każdego producenta. Takie są fakty- 500 czy więcej fps, obojętne, fioletowa NB do VSR to szajs który nawet nie szczelnia się tak jak powinien że o kręceniu już nie wspomnę. Chyba, że moje łapki też są niedołężne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Męczę ją Panowie. Zanim zabiorę się za testy (zasięg, skupienie itp) chciałem dojść do porozumienia najpierw z powtarzalnością. Kombinuję ze sprężynami bijnika oraz amortyzatorkiem uderzenia, już mam pewne sukcesy ale na razie ciii :icon_biggrin:

 

Cokolwiek więcej napisze jak przyjdą części: precka dedykowana do VSR promyka, 555mm i zdaje się guma KMH o ile Padace udało się ją dorwać. Na stockowej lufie podawanie jakichkolwiek osiągów jest bezsensowne całkowicie. Toż ta aluminiowa rurka ma z 6,15mm średnicy :/

 

Na szybko:

 

Zamek od SAR 10 pasuje idealnie do oryginalnej repliki TM. Ma nawet mniejsze luzy niż oryginał (chodzi lekko ciężej bo siedzi ściśle). Współpracuje prawidłowo zarówno ze stockowym spustem jak i z zero-triggerem. Dysza pasuje do komory w TM zupełnie tak jak powinna.

 

Metal jak metal, zwyczajny gównolit. Co z resztą za różnica jaki, i tak pod lakierem jest schowany :icon_biggrin:. Flaki są też ze znalu ale to nie sprężyna i obciążenia są małe. Cylinder i flaki z cylindra są częściowo z badziewnej stali a częściowo z mosiądzu na moje oko, nie zdrapywałem chromu, żeby się dowiedzieć.

 

FPSy o ile pamiętam jak Padace mierzyłem to wychodziły na lufie 555mm promyka do VSR i gumce Falcona około 700 ale tu głowy nie dam bo dość dawno to było a przeciez nie notuję tych wyników :icon_biggrin:. Odskoki były jak na gazówkę na CO2 absolutnie zadowalające i nie utrudniające prowadzenia ognia na te 70-80m. Oczywiście przy bezwietrznej pogodzie (a jak robiłem testy to akurat miałem dosłownie pół godziny bezwietrznej pogody).

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Dzięki za info,

 

A tak z ciekawości: gdyby z tego co opisałeś zmienić lufę wew. na 650mm, również promyka, czy zasięg skuteczny nie podniósł by się na te powiedzmy 90 metrów? Przy zachowaniu tych samych części, gazu i kulek oczywiście.

 

Chodzi mi o to, że 700 FPS przy lufie 555mm to sporo. W elektrykach jak każdy pewnie wie dopasowuje się cylinder do długości lufy a lufę do FPS(ogólnie mowiąc).

 

Nikt nie ma m4 cqb z lufa 280mm i 500 fps tak samo mp5 z lufa 500mm i 330 FPS.

 

W przypadku SARa i jego "konfiguracji", którą opisałeś wydaje się, że objętość gazu podawana przy strzale(przez bijnik i jego sprężynę o danej mocy) jest za duża w stosunku do objętości gazu mieszczącej się w lufie 555mm i dlatego może ma słabszy zasięg skuteczny? Ciężar kulek pomaga do pewnego stopnia. I nawet jeżeli używałeś 0.43g to przy takich FPSach i długości lufy rozrzut na odległości powyżej 70-80 metrów mógł być zbyt duży aby trafiać w wybrany przez Ciebie cel. Jesteś w stanie określić mniej więcej zasięg całkowity przy tych parametrach? Jeżeli było by to np 110 metrów czy więcej z rozrzutem wielkim jak stodoła to by trochę wyjaśniało.

 

I czy dodatkowo zmieniając sprężynę bijnika na słabszą przez co zmniejszyła by się moc do np. 600-650 FPS, plus lufa 650mm, dało by to efekt zasięgu skutecznego ok 90 metrów na np 120 całkowitego?

 

To są moje niesprostowane przemyślenia. Jeżeli to bzdura proszę o poprawienie mnie i określenie stanu faktycznego. Jeżeli coś w tym jest to może pomóc w okiełznaniu repliki przyszłym nabywcom.

 

Pozdrawiam

Sus.

Link to post
Share on other sites

Hmm sporo pytań i tak na prawdę truchnych kwestii. To co teraz napisze opiera się na (małym bardzo) doświadczeniu z samym SARem jak i z AW338 tez na CO2.

 

 

Zacznijmy od tego, że ten zasięg na tej lufie jest zupełnie w normie przy takich fpsach. Nawet powiem, że jest dobry! Stosunek zasięg/dł lufy/fps w tej replice jest na prawdę zadowalający!

 

Istotnie replika jest gazowa więc można zaryzykować wsadzenie dla próby sporo dłuższej lufy która w elektryku czy sprężynie dała by niewielki przyrost fps (lub spadek) ale w gazówce jak wiem z doświadczenia- bywa inaczej. Sądzę, że 650mm jeśli by nie pomogło to na pewno by nie zaszkodziło. Problem jest inny- to jest w pewnym stopniu wzorowane na VSR a do VSR nie ma dłuższych precek niż 555mm (musi byc dedykowana raczej). Tak więc poprzestańmy na lufie 555mm promyka (a jesli mamy kasę- PDI bo tez robi).

 

 

co do kuleczek- nie uzywałem oczywiście 0,43 bo straightów nie mam a (też z praktyki wiem) z 0,4g można strzelać skutecznie nawet na 100m. MB, KA czy BD 0,43 to szit nieprzeciętny więc nie biore pod uwagę.

 

Zasięg całkowity był mocno zblizony do skutecznego. Nie mierzyłem ale nie była to taka różnica, żeby drażniła.

 

Osłabienie spręzyny zbijaka zaworu wbrew pozorom nie skutkowała poprawieniem powtarzalności ale wręcz przeciwnie więc zostawiłem to co było (nie udało mi się uzyskac lepszej powtarzalności niż na oryginalnych spręzynach!).

Link to post
Share on other sites

Wybacz, że tak katuje ale jesteś chyba jedyną osobą, która coś robiła z tą repliką jak do tej pory.

 

Jaki ciężar miały kulki, których używałeś? I czy te około 700 fps podane przez Ciebie były na kulkach 0.20? Jeżeli tak to ile FPS miała replika na kulkach właściwych na których był pomiar zasięgu skutecznego? Chodzi mi o szczelność układu. Kolega w SWD tracił prawie 200 FPS na właściwych kulkach w stosunku do 0.20 ...

 

I czy pamiętasz ile FPS miał Ares na magu CO2(piszesz o doświadczeniu z AW338)? Pamiętam Twój post gdzie pisałeś że skutecznie ostrzeliwałeś plecak na dystansie 100 metrów z tego modelu z magiem CO2. Dlatego dziwi mnie ta różnica bo 700 FPS jest to bardzo bardzo dużo a zasięg 70-80 metrów raczej chyba dobry a nie bardzo dobry. W Aresie lufa ma 650mm(stokowa o średnicy 6.05). Na gasguninfo czytałem kiedyś, że w snajperkach używają luf 6.08 Edgi dla większej pojemności gazu w lufie = lepsze skupienie przy dużych FPSach(większa dawka gazu a luf dłuższych niż 650 chyba nie ma?).

 

Cięższa kulka leci dalej przy większych ilościach FPS więc może lufa 650mm i kulki 0.43 dały by lepszy efekt na tych FPSach?

 

A jak wygląda stosunek FPS/długość lufy/ zasięg w Twoim sprężynowym VSR dla porównania?

 

(Uważam, że nie odbiegam od tematu tylko dążę do ustalenia kwestii przydatnych dla repliki SAR 10.)

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze- mierze zawsze na kulkach 0,2. Zasieg badany był n kulkach 0,4 MB, nie sortowanych. Gazówki przy zmianie kulek na cięższe tracą zasadniczo mniej niż sprężyny, nie mierzyłem fps na 0,4 ale wiem, że tym zajmuje się Kicpa.

 

AW338 miał chyba do ponad siedmiuset fps a te 100m to było w na prawdę idealnych warunkach i to ledwo-ledwo. 100,5m i już by nie trafiało. SAR testowany był w o wiele gorszych warunkach- było duuuzo zimniej i nie było idealnej ciszy. Dlatego śmiem przypuszczać, że w obu replikach stosunek fps/zasięg był by bardzo zbliżony jeśli repliki były by testowane w takich samych warunkach.

 

Nie wiem co pisza na gasgun, ja stosuję promyki i na pewno nie władował bym 6,08 do snajperki.

 

Z braku dobrych kulek 0,43 dostepnych na rynku nie mam zamiaru nawet sprawdzać na nich jak to lata.

 

O to jak wygląda to w porównaniu do sprężyny (VSR) zapytaj kolegę Vanyel czy jakoś tak, robiłem mu snajpe bodaj na 660fps na lufie PDI i zasieg skuteczny w idealnych warunkach chyba dochodził do 90m ale też nie pamiętam, cos koło tego. Tak więc stosunek był zapewne również zbliżony.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za konkretne informacje,

 

Jeszcze tylko aby to jakoś pozbierać lufa prometheus 555mm dedykowana do VSR gumka falcon. A czy zmieniałeś stokową komorę HU? Jeżeli tak to na jaką? Do tego doszły pewnie teflonfixy?

 

Znalazłem parę linków gdzie sklepy podają wręcz w nazwie gazowe VSR 10:

 

http://www.evike.com/product_info.php?products_id=34016

 

http://www.airsoftmegastore.com/Airsoft_Cybergun_FirePower_VSR_10_CO2_Sniper_Rifle_p/cb-16304.htm?utm_source=googlebase&utm_medium=shoppingengine

 

Tutaj trochę info o replice z forum zagranicznego:

 

http://www.airsoft-barracks.com/forums/topic/24179-firepower-co2-powered-vsr-10/

 

Pomiar na 10 oddanych strzałach na 0.20: 646. 647. 629. 630. 633. 627. 623. 627. 629. 629. FPS

 

 

Trochę więcej zdjęć.

 

http://s694.photobucket.com/albums/vv302/mighty_akilles/SAR%2010/#!cpZZ1QQtppZZ20

 

 

Pozdrawiam

Sus.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No i temat ucichł a zapowiadało się ciekawie .

 

Do posiadaczy :

 

Jak wygląda jakościowo wykonanie komory HU ? Idzie ona do odstrzału w pierwszej kolejności czy ujdzie w tłumie ?

Jak z kompatybilnością magazynków z innych replik innych producentów ?

 

Niestety nie było przewidywanego wysypu SARów w komisie więc w tym tygodniu zamawiam nówkę :]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...