Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

przepraszam, że tak odbiegnę od teamu troszkę ale jakiej średnicy jest lufa wewnętrzna (precka) od zewnątrz?? osobiście nawet nie trzymałem lufy do VSR ale zastanawiam się czy dało by radę przerobić standardową preckę na VSR...

Edited by Jurga
Link to post
Share on other sites
  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tokarkę mam :) a frezarkę ma znajomy ślusarz :) myślę nad kupnem... tylko zastanawia mnie jaka lufę tu dać... oraz gumkę... bo lufę chciał bym przetestować o długości około 650mm ale gdzie ja zaś do tego kupie gumkę... eh :P jak jeden problem znika to pojawia się drugi :p

Edited by Jurga
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Urzekła nas Twoja historia.

Na serio. Nie wiem co czytałeś, gdzie pytałeś, ale powiem jedno. Replika snajperki jaka by nie była nie jest na początek dobra (no, czasem, ale Ty nie pasujesz do wyjątku). Ponadto, po nicku, sposobie pisania, można wnioskować, że masz 12-15 lat, więc raczej nikt nie przyjmie Cię na strzelaniu z taką repliką.

Ostatnia rzecz. Niby 70 strzałów to sporo, ale ja nie lubię, gdy mi fps-y spadają. Stabilność prędkości wylotowej to dobra powtarzalność strzału, a rozrzut 20 fps to w snajperce dużo (z drugiej strony, nawet jeśli chrono pokazuje ten sam wynik to masz niewielkie wahania prędkości, aby je określić, trzeba liczyć niepewności).

Link to post
Share on other sites

Mi zasadniczo też, ale jednak warto by było, aby te fps-y nie spadały o 20 jednostek już po pierwszym strzale.

Choć z drugiej strony ciekawe, że po 30 strzałach fps-y spadają już o 30, ale nie wiemy jak postępuje spadek (teoretycznie co strzał to ciut mniej, ale jak praktyka?).

Link to post
Share on other sites

teoretycznie co strzał to ciut mniej

A to dlaczego? Nie twórzmy tu nowej fizyki. Teoretyczny opis zjawisk zachodzących w takiej replice wykracza daleko poza nasze możliwości. Możemy jedynie dłuższy czas poobserwować, co się dzieje i, w przypadku np. Dextera, na podstawie doświadczeń i wiedzy empirycznej minimalizować wahania fps.

Link to post
Share on other sites

Teoretyczny opis zjawisk to przecie w naszym przypadku jedna durna przemiana fazowa, dorzućmy garstkę równania Clapeyrona i gotowe. Ja was nie kumam, gnat działa, po zmontowaniu na dobrych częściach wali jak szatan na 90m a Wam i tak zależy na odskokach :D. Mnie w sumie wali czy ma +/- 50 czy miliard fps- póki strzela tam gdzie celuję- jestem hepi.

Link to post
Share on other sites

A to dlaczego? Nie twórzmy tu nowej fizyki. Teoretyczny opis zjawisk zachodzących w takiej replice wykracza daleko poza nasze możliwości. Możemy jedynie dłuższy czas poobserwować, co się dzieje i, w przypadku np. Dextera, na podstawie doświadczeń i wiedzy empirycznej minimalizować wahania fps.

 

Widać źle napisałem.

Patrząc na zdjęcia Zbrojowni nie mamy wglądu w całość testu- chodziło mi o to jakie są spadki po każdym strzale.

@Dexter- zgadzam się z Twoim podejściem, ale mam trochę upierdliwy charakter, dlatego tak kręciłem się wokół stabilności fps.

Jak coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie- ma w sobie trochę racji :wink:.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Ostatnio postanowiłem usiąść nad swym SARem by wsadzić do niego preckę i chyba udało mi się w tej krótkiej chwili coś zepsuć.

Otóż po złożeniu do kupy repliki okazało się, że pojawiły się dwa mankamenty:

1) Dopchniecie rączki przeładowania do końca wymaga użycia delikatnie większej siły, opuszczenie jej w dół wymaga użycia jeszcze większych jej pokładów, miałem wrażenie, że body po prostu jest zbyt wysunięte w stosunku do rączki stwarzając znaczny opór jednak teraz sądzę, że ma to związek z drugim problemem, czyli..

2) Po oddaniu strzału spust blokuje się w tylnej pozycji i aby go zwolnić musze odciągnąć rączkę do góry, wtedy zaskakuje. Spust bez przeładowania odbija poprawnie. Z moich wstępnych obserwacji wynika, że bierze się to z dociśnięcia w dół górnej części zespołu spustowego.

 

Ktoś może spotkał się z podobnymi problemami i potrafi mi doradzić co robić w tej sytuacji?

Edited by asas
Link to post
Share on other sites

Ok, po rozłożeniu zespołu spustowego znalazłem przyczynę - sprężynka dociskająca jego górną, ruchomą część była za słaba i prawie nie odbijała - włożyłem na jej miejsce sprężynkę z układu spustowego MP001 (wiedziałem, że to G... się kiedyś do czegoś przyda!) i wszystko pięknie załapuje. Rozkręciłem CAŁY karabin na części pierwsze, wymieniłem sprężynkę znajdującą się przy cudeńku blokującym wlot do komory, naprawiłem system utrzymujący regulator HU w danej pozycji (ach, jak to pięknie klika.. ;-) ), rozwaliłem gwint w śrubkach z shitmetalu łączących właściwy karabin z łożem, wymieniłem na krzyżakowe, zmieniłem sprężynkę przy spuście również na mocniejszą by nie miał już problemów z odbijaniem, poprawiłem łączenie dwóch połówek łoża...

 

Dużo porobiłem. Ale teraz pojawił się kolejny problem - po włożeniu magazynku do repliki tylko pierwsza kulka wchodzi do komory, przy następnych strzałach kulki pozostają w magazynku poza jedną, znajdującą się zazwyczaj przed, ale nie w, wejściu do komory. I przyznam, że teraz nie mam już pojęcia co może być nie tak..

W grę, według mnie, wchodzą dwie opcje:

1) Nieprecyzyjne ułożonie lufy zewnętrznej

lub

2) Za mocna sprężynka odpowiadająca za blokowanie wejścia do komory (choć nie wiem jak miałaby ona na to wpływać).

 

Ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jakieś propozycje?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...