Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dexter - widzę, że jesteś uparty w swojej odpowiedzi - rozkręciłem i skręciłem wielokrotnie, nie uzyskując założonego efektu - podawania kulek.

Poza tym, nie uzyskałem odpowiedzi na to, czy moje propozycje przyczyny problemu mają z nim coś wspólnego. Wiem, że masz doświadczenie w VSR'kach - mógłbyś mi powiedzieć skąd dokładnie bierze się problem z podawaniem?

Inne pytanie jeszcze - czy gumka powinna mocno, ściśle przylegać do lufy czy też lekko (acz dalej przylegać do lufy i się na niej nie ruszać)?

Edited by asas
Link to post
Share on other sites

Projekt SAR-10 został ukończony z pozytywnym skutkiem. :D

Moje problemy powodowały dwie "usterki":

- gumka HU, stockowa nie dość, że była prawdopodobnie przyczyną nie podawania kulek do komory to w dodatku była nieszczelna, na promyku trzymała się po prostu w miejscu, schodziła i wchodziła na lufę jak po maśle, z lekkimi luzami. Póki co zastąpiłem ją zielonym Falconem z racji nieosiągalności gumek od KM-H (swoją drogą, jeśli ktoś na takową gdziekolwiek trafi - będę bardzo wdzięczny za informację na PW).

 

- źle wykonany szkielet zespołu spustowego, przez co jedna połówka była w tylniej części szersza niż druga, co powodowało ogólne luzy i problemy z przeładowywaniem oraz strzelaniem - w tym wypadku pomogła praca pilnikiem.

 

Do tego śrubki imbusowe łączące łoże z właściwą częścią repliki bardzo szybko się wyrabiają, polecam wymianę na krzyżakowe (w Castoramie do dorwania po 19gr). Sam po wyrobieniu takiego gwintu dochodziłem do skraju wytrzymałości mej psychiki, po godzinie walki z śrubką użyłem do jej wykręcenia/poluzowania wiertarki na maksymalnych obrotach - pomogło.

 

Pozostał u mnie już tylko jeden problem - magazynek nie sięga lufy, dopiero po jego dociśnięciu (ok 4-5mm wgłąb łoża) przemieszcza się część odpowiedzialna za blokowanie kulek w magazynku. Ten problem pewnie niedługo także rozwikłam... ;-)

 

Pierwsze testy z wymienioną lufą na Promyka (430cm) i gumką na zielonego falcona dają orientacyjny zasięg skuteczny na poziomie 75-80m. Dokładniejsze osiągi oraz prędkość wylotową podam wkrótce, gdy tylko będę miał możliwości do wykonania pomiarów. Muszę przyznać, że jestem cholernie zadowolony z tej repliki. Co prawda wykonanie zewnętrzne nie zachwyca, ale jeśli ją ładnie przyodziejemy to jest to kwestia drugoplanowa.. Poza tym, jest to żywy dowód na to, że można się zmieścić w kwocie 1000zł za przyzwoity karabin wyborowy.

 

Pozdrawiam, Asas.

Edited by asas
Link to post
Share on other sites

Mea culpa, 430 MM. ;-)

Dzisiejsze testy wykazały problemy z HU - kulka właściwie nie jest podkręcana, po 40-50m pikuje w dół (sprawdzane na obu krańcowych oraz kilku pośrednich ustawieniach HU). Wcześniej myślałem, że problem tkwi w samej replice - jednak testy polegające na byciu żywym celem wykazały, że kulka przelatuje na tych 40-50m z wyraźnym "świstem", z gracją wbijając się w ziemię. Sprawdzałem replikę na 0,28 G&G oraz 0,36 Blaster Devil. Na dniach przysiądę jeszcze nad SAR'em i zaktualizuję informacje.

Link to post
Share on other sites

Bierzesz patyczek kosmetyczny. Przycinasz z niego rureczkę takiej długości jak szerokość ramienia dociskowego. Potem przecinasz wzdłuż na dwie prawie połówki, tak aby jedna była ponad połową licząc po obwodzie a druga prawie połową. Nakładasz tą większą część na ramię dociskowe tzn na jego wypustki i składasz całość do kupy. Uwaga, masakrycznie podskakuje czułość regulacji oraz może braknąć zakresu regulacji w kierunku "w dół".

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ja pewnie będę wsadzał promyka 650 jak tylko tokarz potwierdzi mi że załatwi sprawę.

 

Kupiłem ostatniego SAR-a w taktycznym, nawet się przestraszyłem bo po zapłaceniu wywaliło mi że brak i nie mogę zamówić.

 

Dla osób które zastanawiają się nad zakupem skądś polecam na razie 2 posty w temacie. Nic nadzwyczajnego ale poznacie podstawy zanim pomacacie sami.

 

http://landsil.blogs...ch/label/Sar-10

 

 

I teraz mam pytanie, mógł bym w przyszłym tygodniu napisać jak działa z promykiem jeśli dostanę lepszą gumkę, czy ta

http://www.specshop....apa,_1911,_P226

styknie? Bo nie mogę znaleźć nic lepszego a niecierpliwię się żeby zobaczyć co z tego będzie :icon_smile:

 

btw. Jeśli ktoś jest chętny udzielić bardzo precyzyjnej porady co i jak można uszczelnić (popartej zdjęciem) to będę wdzięczny osobiście a pewne i w blogu wyląduje z odpowiednią adnotacją.

 

Dobra, zgubiłem kabel do aparatu więc porządnego wpisu z tego na razie nie będzie ale jest co nieco.

 

1. wstawiłem lufę promyka 650mm, bez toczenia lufy, za to z cięciem gumki i skrobaniem komory.

2. moc to 617 fps na aluminiowych 0,3g

3. da radę ustawić hopa na jakieś 30-40m, potem kulki albo szybko spadają albo lecą pionowo w górę, zależy od ustawienia. Pożyczyłem kilka 0,36, było lepiej, za tydzień powinienem móc zrobić testy na 0,4g madbull-a albo dewile.

 

wszystko szczelne i śmiga, ale mam 2 problemy.

 

1. z opisów wynika że te ~20 strzałów jest stabilnych na pełnej mocy a potem zaczyna spadać, ale da radę zrobić 70+

U mnie daje ładnie pełny mag (czyli ma on bodaj te 22 czy coś) a potem leci na łeb na szyje i zanim skończy się drugi magazynek to lecę na ziemię prawie od razu :(. Niby nie problem i tak zamierzałem zmieniać co2 co maga. Ale jednak wnerwia.

 

2. luzuje mi się ten wihajsterek co to jest w kabłąku, opada w dół 3mm i to wystarczy żeby nie dało się odciągnąć prawidłowo zamka, znaczy, podaje kulkę ale nie naciągnie się na tyle żeby strzelił. Jeszcze nie rozbierałem całego zespołu spustu, miałem nadzieję tego uniknąć. Jakieś pomysły?

 

No i jeszcze nie rozwiązałem problemu z magiem opisanego wyżej, też występuje u mnie, miałem rozwiązanie ale z powodu kiepskiego kleju i małej ilości czasu nie wyszło za pierwszym razem.

 

Dobra, zgubiłem kabel do aparatu więc porządnego wpisu z tego na razie nie będzie ale jest co nieco.

 

1. wstawiłem lufę promyka 650mm, bez toczenia lufy, za to z cięciem gumki i skrobaniem komory.

2. moc to 617 fps na aluminiowych 0,3g

3. da radę ustawić hopa na jakieś 30-40m, potem kulki albo szybko spadają albo lecą pionowo w górę, zależy od ustawienia. Pożyczyłem kilka 0,36, było lepiej, za tydzień powinienem móc zrobić testy na 0,4g madbull-a albo dewile.

 

wszystko szczelne i śmiga, ale mam 2 problemy.

 

1. z opisów wynika że te ~20 strzałów jest stabilnych na pełnej mocy a potem zaczyna spadać, ale da radę zrobić 70+

U mnie daje ładnie pełny mag (czyli ma on bodaj te 22 czy coś) a potem leci na łeb na szyje i zanim skończy się drugi magazynek to lecę na ziemię prawie od razu :(. Niby nie problem i tak zamierzałem zmieniać co2 co maga. Ale jednak wnerwia.

 

2. luzuje mi się ten wihajsterek co to jest w kabłąku, opada w dół 3mm i to wystarczy żeby nie dało się odciągnąć prawidłowo zamka, znaczy, podaje kulkę ale nie naciągnie się na tyle żeby strzelił. Jeszcze nie rozbierałem całego zespołu spustu, miałem nadzieję tego uniknąć. Jakieś pomysły?

 

No i jeszcze nie rozwiązałem problemu z magiem opisanego wyżej, też występuje u mnie, miałem rozwiązanie ale z powodu kiepskiego kleju i małej ilości czasu nie wyszło za pierwszym razem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pocieszę się - sam do dziś siedzę nad repliką i odkładam pieniążki na serwis u Dexter'a.. Problem z magazynkiem - cóż, u mnie się już trzymają w replice i czasem nawet podają, w razie problemów dociskam po prostu przód magazynka (tam, gdzie jest wylot). Również popieram prośbę o zdjęcie pokazujące dokładnie co i jak zostało zrobione z repliką aby strzelała - a nóż nie damy zarobić niedobremu Dexterowi! :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

lol :icon_smile:

 

Mi mag nie wypada, zdarza się że blokada nie trzyma jeśli jeśli ta śruba koło niej jest za mocno wkręcona, wystarczy lekko.

Żeby podawał przykleiłem pod ten wichajsterek resztke patyczka do uszu co mi został od modyfikacji hopa. Zaraz na krawędzi koło maga. Po prostu z powodu użycia kiepskiego kleju przesunął się i zablokował maga, użyj kropelki albo poxipol-u i poczekaj ze 24h czy ile jest w instrukcji.

Mam wolne więc przetrząsnę chatę w poszukiwaniu tego kabelka.

btw. ogólnie replika raczej strzela dobrze, tyle że problem z lekki mi kulkami.

 

zauważyłem problem/wyjaśnienie sprawy gazu, Przeliczyłem fps-y i wychodzi że mam 755 na 0,2. Trochę sporo. Rozumiem że uszczelnienie, precka, dłuższa itp. Ale nadal dużo i nadal zżera za dużo gazu. Powinno być 650

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Podałem te dane orientacyjnie, jaki ma sens testować na 0,2 skoro strzelać będę na 0,4+. Liczą się J i na ich podstawie będę dopuszczony albo nie.

I tak zresztą przekraczam wszelkie ewentualne limity więc sprawa jest prosta. Albo mają do mnie zaufanie znajomi/orgowie albo nie.

Link to post
Share on other sites

Pluszowość tyłków dzisiejszych graczy nie jest tematem dyskusji.Skoro chcesz zbijać fpsy to podkładka. Tam na tym drugim zdjęciu. Tak aby zbijak nie mógł polecieć tak bardzo do przodu. Dosłownie o 0,5mm mniej. Ale grubość dobierzesz sobie sam odpowiednią.

 

 

Taki ma sens, że mierzy się na 0,2 i już. Zwyczaj, tak sie przyjęło. Wynik "600fps na 0,43g" niewiele mówi i nie daje się porównać z pomiarami na 0,2g bo fpsów nie da się przeliczyć ze wzoru.

Link to post
Share on other sites

No powinny być pomiary na 0,2 i na kulkach na których się strzela, i przeliczenie na J. Ale ja jestem przeciwny ograniczeniom, jestem za klasyfikacją, która, np na podkarpaciu/świętkrzyskim dobrze działa. Osobiście bałbym się mieć więcej niż te 8J w snajpie, gdzie 5-6J uważam za moc odpowiednią bo tzw. zasięg minimalny i maksymalny jest optymalny.

 

A co do tematu, to KA podobno nie jest dobrą gumą, radzę zaglądać do tematu o vsr, bo jest tam bardzo dużo przydatnych informacji, odnośnie fajnych patentów z HU, doszczelnianiem uszczelnianiem i poprawą HU, które jest identyczne w obu przypadkach.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

heh, dobrze że błędów nie wytykasz :D

 

Dział AirSoft w blogu ma mieć charakter poradnikowy dla początkujących więc okrycia ameryki nie ma się co spodziewać.

Za to pewnie będę tu zaglądać z pytaniami przy kolejnych gazówkach jeśli natknę się na jakiś problem.

 

btw. osoby komentujące na blogu z jakąś poradą/informacja, proszę o podanie nicku na końcu komentarza. Całe info przetestowane/sprawdzone będzie miało notkę o źródle przy podawaniu przeze mnie dalej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...