Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Witam.

Wczoraj stałem się posiadaczem AW338 od Specków.

Generalnie miałem okazje porównać z wersją gazową CNC od Aresa i mogę stwierdzić, że jakość wykonania zespołu, lufy i zamka jest bardzo zbliżona.

Krutko, zwięźle i na temat:

Plusy:

-Cieżka, metalowa lufa

-Dobre odwzorowanie oryginału

-Dobrze pracujący zamek

-Szyna ris

-Składana kolba z regulacją długosci i wysokosci stopki policzkowej

-Realistyczne umieszczenie magazynka

-Solidna konstrukcja łoża, matowe, porowate wykończenie

-Działający bezpiecznik i "bolec" napięcia sprężyny

 

Minusy:

-Minimalne nadlewki plastiku w niektórych miejscach łoża (nie kłuje w oczy)

-350fps w standardzie

 

Jeszcze nie strzelałem i nie zaglądałem do środka. Jak obczaje tonapiszę ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

No sorry chłopaki, długo mnie nie było. Nie rozbierałem karabinu jak na razie, bo brakło czasu i powodu, żeby to robić. Miałem teraz sezon larpowy, zbroje, miecze i te sprawy i po prostu AW przeleżało 2 miechy ;)

Generalnie strzela sie fajnie jak na taką ilość FPS, do tego po odkręceniu risa, mamy standardowy montaż więc zamontowałem już optykę.

Jak będę miał czas to rozkręcę giwerę.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Troszkę informacji w filmiku, do którego link zamieszczam poniżej:

 

 

Widać na nim, między innymi, spis części, którego brakuje na stronie Aresa. Z tej rozpiski byłaby możliwość wywnioskowania, czy faktycznie jest kompatybilny ze standardem VSR. Jeśli więc ktoś ma instrukcje papierową (taką, jak na filmiku), mógłby wrzucić jej skan.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobra a więc:

Na filmiku mamy replikę prosto od ARESA, ja mam wersję robioną przez ARESA ale dla ASG. W sumie wszystkie pod zespoły wyglądają identycznie - zauważalne różnice to tylko budowa zewnętrzna czyli min. lufa bez frezowania i urządzenia wylotowego.

Faktycznie moje części wyglądają jak te od VSR, jednak porównywałem na podstawie zdjęć z neta, bo z oryginałem od TM nigdy nie miałem nic wspólnego. Niedługo szykuję się do całkowitej rozbiórki (będę mierzył wszystko pod przeróbkę na SV98) więc zrobię zdjęcia.

Jeśli chodzi o osiągi, to miałem okazje już nasmarować wszystko ( z pudelka było posmarowane, ale czymś dziwnym - ja dałem smar do mechanizmów precyzyjnych czy jakoś tak) i wsadziłem sprężynę m140 i dalo to jakieś 500fps (na oko, nie mierzyłem). Strzela się naprawdę dobrze, HU jak na razie nie nawala, podkręca prawidłowo i trzyma nastawę. Generalnie podtrzymuje stwierdzenie, że to dobra baza (wykonanie zewnętrzne) pod replikę AW, no chyba, że kogoś odstrasza VSR.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...