Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Punkt celowniczy - kolimatory


Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do kupna Aimpointa M2. I moje pytanie jest następujące:

Czy punkt celowniczy w postaci kropki jest wygodny ? Czy wygodnie się nim celuje ? Czy kropka nie jest za mała ? Czy lepiej kupić np. EOTecha z punktem celowniczym w postaci tak jakby kropki otoczonej kółkiem.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kwestia rodzaju znaku celowniczego zależy tylko od Twoich indywidualnych preferencji. Znaczy z czym Ci się będzie wygodniej współpracowało. A w warunkach ASG kwestia wielkości kropki w celowniku też jest raczej nieistotna ( co cóż za różnica przy strzelaniu w sylwetkę z odległości max 60m)

Link to post
Share on other sites
Wielkość kropki, którą widzimy można zmienić odsuwając/przysuwając kolimator od siebie, albo w przypadku składanych kolb, zmieniając ich położenie.

 

 

Sprawdź to kolego bo opowiadasz bajki. Jak koli odsuniesz od oka to znak celowniczy zajmie większą część szybki i zostanie taki jak był. Z resztą jego wielkość nie bez powodu podawana jest w MOA a nie w na przykład milimetrach :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Nie znam się na takich zjawiskach więc nie mam najmniejszego pojęcia dlaczego tak jest, ale potwierdzam słowa Dextera - niejednokrotnie używałem kolimatorów w różnej odległości od oka i zawsze miałem wrażenie, że punkt jest identycznych rozmiarów.

 

A odnośnie samych znaków celowniczych - używam kopii kolimatora Mueller Quick Shot i podczas strzelanek w pochmurne dni, lub w budynkach - najbardziej pasuje mi jak najmniejszy punkt celowniczy. Natomiast w słoneczny dzień chętniej używam kółka z punktem, ponieważ łatwiej jest mi go dostrzec przy szybkim podrzucaniu repliki do oka.

Link to post
Share on other sites

Bo po prostu w kolimatorze nie mamy byle szybki tylko zwierciadło o okreslonej krzywiźnie. Inaczej by nie działało :D

To wytłumacz mi dlaczego kolimator można zrobić ze zwykłego kawałka pleksy, co?*

Nie wierzysz - poszukaj na forum (nie mam linka pod ręką w tej chwili)

*no chyba, że taka samoróba nie działa dokładnie tak, jak powinna.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc wątpię, że w "bardzo masywnych" kolimatorach za 20zł nie ma zwykłej szybki, tylko jest "zwierciadło o określonej krzywiźnie". A działają jak należy, mimo wiadomego wykonania.

 

Być może za jakiś czas (jak będzie mi się bardzo nudzić i będę mieć kasę) zrobię sobie takie cuś, kupię normalne koli (niekoniecznie to za 20zł :biggrin: ) i wtedy porównam. Co utnie wszelką dyskusję na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...