Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Podkladkowanie tłoka


Recommended Posts

Według mnie wina leży właśnie po stronie sprężyny, nie jest ściskana w 100% tak jak w przypadku AKMa twojego kolegi i przez to słabiej sie rozpręża i daje mniej FPS. Jak temu zaradzić ? lekkie podkładki do tłoka w ilości około 2cm.

 

Przy takiej powtarzalności faktycznie masz gdzieś nieszczelności, ale nie powinny one zabrać 70-80fps. Ja bym próbował z podkładkami - tak montowałem w mojej sr25 sprężynę m210. Po złożeniu wszystkiego bez podkładek pokazywalo 470 fps średnio przy powtarzalności +/- 1fps. Po dodaniu 3cm podkładek pojawił się FPS, który potrzebowałem, czyli 680.

Link to post
Share on other sites

Takie coś można kombinować, aby wyciągnąć więcej fps....

 

Dlatego można użyć łożyskowanej głowicy tłok,

albo łożyskowanej prowadnicy...

 

Możesz również trafić tak że sprężyna się nie złoży na obustronnym łożyskowaniem, wtedy np. ja wybieram na prowadnicy i tłok jest lżejszy, każdy robi jak woli...

 

 

Ale tak BTW to naprawdę musiała być krótka ta sprężyna skoro musiał aż 3 cm dokładać :zastanawia: No z tym się jeszcze nie spotkałem :P

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dodatkowy kawał gumy na pewno trochę odbierze siły z jaką uderza tłok z głowicą podczas pracy. Dodatkowo mniejsze zużycie "dupy" tłoka, bo teraz łapie całą powierzchnią, a nie tylko skrawkiem. Capiche?

 

Że odbiera część siły uderzenia to raczej naturalne. A jak nie dasz gumy i usuniesz tylko przedostatni ząb to nie łapie ?

 

 

@sniper: Przy jakiej chcesz i przy jakim chcesz.

Początkowo więcej fps, ale też szybsze zbijanie springa, za to mniejsze ryzyko uszkodzenia głowicy i mniejsze naprężenia na szkielet.

Pozdr.

 

Jaki jest sens dawać dodatkowa gumę jak dasz np. 110 a nawet 120 a rof będziesz miał max 18rps a na tłoku tylko przedostatni ząb usuwasz.

 

Roni a jak będziesz chciał mieć rof pow. 25 rps? to co wtedy? 3 ząb krótszy o 3/4 a może i cały ?

A twoja odp. "no, może w końcu skończą się pytania czemu się drugi ząb tłoka wycina" raczej nie jest górnych lotów.Wycina sie jak masz za duzy rof .Po to jest zabieg usuwania 2 zęba uzależnione jest to od rofu .

 

 

 

Panowie Wasze odp. sa bezpieczne ni jak mające się do pytania .Jest to V2 i tu skłaniał bym się bardziej do opcji k.Karmazyt czyli 130 i wyżej aby wydłużyć życie GB na mocniejszej sprężynie. Kolejna sprawa zrobienie takiego zabiegu na sp130 Guardera podejrzewam że trzeba by było wywalić nie 1 ale 2 łożyska.

 

 

Stąd moje pytanie.Ktoś ma inna teorie ?

Link to post
Share on other sites

Roni a jak będziesz chciał mieć rof pow. 25 rps? to co wtedy? 3 ząb krótszy o 3/4 a może i cały ? A twoja odp. "no, może w końcu skończą się pytania czemu się drugi ząb tłoka wycina" raczej nie jest górnych lotów.Wycina sie jak masz za duzy rof .Po to jest zabieg usuwania 2 zęba uzależnione jest to od rofu .

Górnych lotów to nie jest twoje rozumowanie. Obejrzyj wstawiony filmik jeszcze raz to może zrozumiesz. Jak nie to oglądaj do skutku. Rof w tym wypadku(dystansowaniu tłoka) nie ma nic do rzeczy.

 

Edit: aha, jak chcesz usuwać 3 ząb to tłok nie będzie funkcjonował :>

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

...

 

Edit: aha, jak chcesz usuwać 3 ząb to tłok nie będzie funkcjonował :>

Hehe, chyba mało w życiu widziałeś :) Można nawalić tyle podkładek ,że trzeba wyciać i 2 ząb, i jeszcze z 2 stron naraz. Podpowiem: szukaj na YT. Po co ? Piszą, że r.o.f. ,ja jednak wolę inaczej uzyskiwać wyższe prędkości.

Inna metoda to wywalanie zębów w tłoku/zebatce dawanie mocnej sprezyny i tuleje na prowadnice...też nie wiem po co :)

No cóż niektórzy lubią wyważać otwarte drzwi.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Osobiście powiem, że rof powyżej 16 rps to gruba przesada i bezużyteczność w boju. W karabinie tworzą się nieszczelnośći podczas rofa... 1000 rpm to taki fajny, soczysty rof i w dodatku użyteczny. Im większy tym większe zużycie amunicji i użyteczność bojowa spada. No chyba, że ktoś lubi Hi-cap'y nosić. W "realu" nikt nie ma. Albo stosujemy "duży kaliber"(fps'y) i rof'a, albo mały.

Link to post
Share on other sites

Osobiście powiem, że rof powyżej 16 rps to gruba przesada i bezużyteczność w boju.

 

Nic a nic nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Kto każe Ci posiadając rof>20k/s strzelać ogniem ciągłym? Można używać z powodzeniem Semi mając od razu bardzo szybką reakcję na spust. W dodatku traf w osobę biegnącą prostopadle do Ciebie z repliki posiadającej 16k/s a potem traf w tej samej sytuacji z repliki posiadającej 25k/s. Różnica znaczna i "przydatność bojowa większa". Do tego dochodzi efekt psychologiczny u osoby po drugiej stronie lufy.

Ps. Mam replikę z wysokim rofem (chociaż patrząc przez pryzmat dzisiejszych replik to coraz mniej zapiera on dech w piersi) i używam mid-capów (zależnie od imprezy ładuje od 30 kulek do ~90)

Link to post
Share on other sites

Ach no tak, pozdro bo ja mam jakieś 390 rpm i mi to wystarcza.

 

Liczy się punch i wolny rof. Kosiarka nie zastrasza. Albo inaczej, postrzelaj sobie z ostrego M60 to poczujesz różnicę. Będę zawsze to powtarzał, zwłaszcza to co kiedyś wpajano żołnierzom USA przed D-DAY. "Szybciej nie znaczy lepiej." Kup sobie minigun'a jak to zrobił Kuba_T1000, spróbuj wycelować, bo się nie da możesz sobie tylko na "rambo" latać. Ponoś go sobie 4 dni na zlocie w dzień i w nocy. Jak to nasza forumowa propaganda mówi: Minigun lepszy, bo szybszy. Ciekawe czy tak szybko wycelujecie :) Kiedyś miałem manię na rof'a. Teraz nie mam, jak napisałem wcześniej szybciej nie znaczy lepiej. Ameryka ma M60 Vulcan i M134 Vulcan, Rosja ma KORD'y ;) Minigun'y mają po 3000 RPM, KORD ma 450.

 

Robimy niepotrzebny OT, myślcie sobie że ROF wam dużo da. Ja i tak będe swoje pisał.

Link to post
Share on other sites

@ decinger: Trolujesz. Przestań. Nie porównuj broni do replik - niewiele mają wspólnego poza wyglądem.

Akurat w replikach r.o.f. się przydaje tak jak napisał bojeq oraz na terminatorów :) -żeby "potwierdzić" trafienie.

Żeby nie było: sam posiadam snajperską replikę i do CQB. Częściej używam tej pierwszej mimo wszystko ,że tylko na singlu strzelam.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@Decinger,

A teraz wyobraź sobie, że ten Minigun ma gabaryty, powiedzmy, typowej emki, przy zachowaniu swojego ROFa. Następnie weź drugą emkę z niskim ROFem - która replika będzie skuteczniejsza?

 

Nie mam pojęcia, po co wyjechałeś z M60, czy Minigunem - wszakże nie mówimy tu o gabarytach, ponieważ w Airsofcie, żeby coś szybko i sprawnie strzelało, nie musi zachowywać tych cech co wyżej wymienone. Tym bardziej, porównanie do wersji ostrej mija się tu z celem.

 

ROF ma duże znaczenie i mówię to jako osoba, która nigdy nie miała na niego parcia. Po prostu wiem jak potrafi mnie to na strzelankach przybić do gleby.

 

Przy okazji - prosiłbym już o powolne wracanie do tego, o czym jest temat. Chyba, że chcecie dalej wyjaśniać tą kwestię, ale potem zapewne to będę sprzątał.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...