Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Beryl [Łucznik / Taktyczny / Ares]


Recommended Posts

Ja o dziwo mam delikatne luzy na ostrych częściach. Są dopuszczalne, nie przeszkadzają. Natomiast na łożu/nakładce na rur.gaz. od repliki nie miałem luzów wcale. Niedługo na moim berylu pojawi się stalowa lufa, ostre urządzenie wylotowe, podstawa muszki, muszka, przewód skośny, rura gazowa. Brakuje mi tylko obsady łoża z dźwignią. No i jeszcze kwestia zabarwienia lufy. Lufę stalową wytoczę u znajomego w pracy, ale nie wiem, czym ją barwić. Bawił się ktoś kiedyś w oksydowanie? Na zimno/ciepło? Jak to się trzyma?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dlatego toczę lufę na schemacie ostrego, z montowaniem pod replikę tylko. Schemat mam tutaj, jakby ktoś potrzebował:

 

LUFA%25252520WZ%252525C3%25252593R.jpg

schemat pochodzi od zaprzyjaźnionej grupy rekonstrukcyjnej WP.... w Rosji.. Mają kilka swoich beryli.

Schemat jest opracowany pod bodajże replikę boyi, ale wystarczy pominąć fragment montowania lufy w komorze zamkowej i skopiować go z repliki aresa.

Edited by Nox
Link to post
Share on other sites

Materiał. Toczę lufę ze stali i zamierzam ją oksydować. Napewno poprawi to walory estetyczne repliki jak i moją świadomość posiadania solidnej, stalowej lufy :P Poza tym, obsada łoża, kolanko gazowe, podstawa muszki, wymagają przeróbek na lufie z repliki, albo na samych elementach. Tego wolę uniknąć, dlatego właśnie na toczonej lufie z ostrego schematu nic nie będę musiał robić. No może drobne dopasowania.

Link to post
Share on other sites

Dałoby się tam jakoś wsadzić pokrywę komory zamkowej od ostrego? Chyba jest za krótka, ale jakoś przerobić czy coś?

 

Wydłużyć... To chyba zdecydowanie trudniejszy zabieg, niż w przypadku szyny Picatinny, ale specjalistą nie jestem. Jeśli się podejmiesz, to trzymam kciuki.

Edited by Jagumir
Link to post
Share on other sites

Zauważyliście jaki jest raptem wysyp replik beryla na aledrogo?

Bo musi się sprzedać to co zostało wyprodukowane, lepiej popychać towar z kilku źródeł niż z jednego.

Sprzeda się to co jest i już nic więcej nie powstanie. Nie chce mi się wierzyć, że Ares będzie to dalej klepał.

Nie będę się tutaj znęcał nad tą repliką bo nadepnę na parę odcisków posiadaczom :icon_smile:

 

Materiał. Toczę lufę ze stali i zamierzam ją oksydować. Napewno poprawi to walory estetyczne repliki jak i moją świadomość posiadania solidnej, stalowej lufy :icon_razz: Poza tym, obsada łoża, kolanko gazowe, podstawa muszki, wymagają przeróbek na lufie z repliki, albo na samych elementach. Tego wolę uniknąć, dlatego właśnie na toczonej lufie z ostrego schematu nic nie będę musiał robić. No może drobne dopasowania.

Jaki jest sens montowania stalowej lufy z wszystkimi stalowymi elementami na niej skoro obsada lufy tego nie wytrzyma- powstaną luzy na 100%. Widziałem konstrukcję tego (nity gówniane jak w boyi/VFC) i szczerze nie podjąłbym się roboty tego na standardowym korpusie.

Dałoby się tam jakoś wsadzić pokrywę komory zamkowej od ostrego? Chyba jest za krótka, ale jakoś przerobić czy coś?

Tam korpus jest dłuższy niż w ak asg. Oczywiście mówili, że ma być jak w palnym, no i prawie im wyszło.

Nie wsadzisz pokrywy bez jej przedłużania. Uważam, że pokrywa zamkowa to naprawdę najmniejszy problem tego wynalazku.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites
Nie będę się tutaj znęcał nad tą repliką bo nadepnę na parę odcisków posiadaczom :icon_smile:

 

Nie tylko, ale to nie jest temat do pogaduch o tym :icon_wink:

 

 

Jaki jest sens montowania stalowej lufy z wszystkimi stalowymi elementami na niej skoro obsada lufy tego nie wytrzyma- powstaną luzy na 100%. Widziałem konstrukcję tego (nity gówniane jak w boyi/VFC) i szczerze nie podjąłbym się roboty tego na standardowym korpusie.

 

Nie liczyłem nawet, że wytrzyma. Ale z tym też zamierzałem sobie poradzić. Obsada lufy jest stalowa, sama komora zamkowa też, więc nadal nie widzę problemu z przenitowaniem tego, bądź przymocowaniem w inny sposób, bez naruszania konstrukcji obu. A miałem już okazję złamać znalową lufę na replice, stąd też moja decyzja, zważając na to, że lufa berylowa jest dłuższa i nieco cieńsza.

 

 

Pan, ją chętnie usłyszę pełen wachlarz twoich zarzutów wraz z ich uzasadnieniem, bo chyba troszkę przesadzasz.

 

Daj spokój, przypadkiem zaliczy side-mission, oprócz nadepnięcia maniakom na odciski :icon_wink:

 

Tak to zawsze jest z użytkownikami RSów, każda inna replika, która nie jest RSem to gówno dla nich. :icon_wink:

 

No RS to RS, fakt. Ale przegrywają z aresem w jednym. Nie zrobili beryla. Więc porównanie nie ma logicznego sensu. Bo jednak głównym argumentem, na rzecz którego kupiliśmy beryle, jest fakt, że jest to właśnie replika beryla.

 

No i ostra nie jest oksydowana tylko malowana.

 

Dzięki za info, mogłem przeoczyć. Dowiem się tylko lepiej i upewnię jak i czym jest malowana.

Edited by Nox
Link to post
Share on other sites
Pan, ją chętnie usłyszę pełen wachlarz twoich zarzutów wraz z ich uzasadnieniem, bo chyba troszkę przesadzasz.

Ceny nie będę się czepiał, jednemu pasuje, drugiemu nie.

Wykonanie? Jak za tą cenę żałosne, kompatybilność z ostrym? Umowna.

Jakość magazynków? Żałosna.

Ceny dedykowanych przez ułomność konstruktorów części: takich jak szyna nad deklem? : Bardzo, bardzo droga.

Jakość repliki nie przystoi jak na cenę z początków sprzedaży.~ 1900zł. Rusznikarz miał w ręku tego beryla i powiedział, że jest wszystko do wymiany, żaden element nie nadaje się z beryla aresa, prócz owego dekla.

Co do elementów elektroniki- przypomina mi się jeden cytat z Filmu " Nic śmiesznego" z Pazurą : "A to wszystko zatopimy w gównie" - i tak też zrobili.

Możecie uznać to za "hejterstwo" jednak takie są moje odczucia po macaniu w/w repliki. Widziałem jak na nią patrzy i co o niej mówi rusznikarz.

 

To nie tak, że posiadacz Realsworda jest zboczony i nie przypasuje mu nic innego. Chodzi o to, że RS jest złożony tak jak być powinien, by trwać, a nie by rozlecieć się po paru latach w rękach.

Tego normalny(według mnie) użytkownik oczekuje od repliki, by była niezawodna, byś mógł nią w razie czego zaorać pole i strzelać dalej. Użytkownikowi takiemu jak Ja na tym zależy, może inni są mniej wymagający.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Żeby przypasować szynę wystarczy prosta modyfikacja, risy od ostrego, rura gazowa, łoże, nakładka, kolba CAA (lekko przerobiona), szyna na podstawę szczerbinki pasują.

Obecnie replika kosztuje 1500, pięknie strzela w stocku, ma bursta. Elektronika na 11,1 i 7,4 lipo narazie nie zamierza się zdupić, bebechy ma shsowe.

No i najważniejsze to Beryl.

 

Pozatym, repliką nie rozwala się zamków ani nie robi schodków dla towarzyszy to nie Iżmaszowy AK-74M! ;)

Link to post
Share on other sites

Żeby przypasować szynę wystarczy prosta modyfikacja, risy od ostrego, rura gazowa, łoże, nakładka, kolba CAA (lekko przerobiona), szyna na podstawę szczerbinki pasują.

Tutaj właśnie chodzi mi o tą umowną kompatybilność, miała być, jak wyszło wszyscy wiemy. Miał być specjalnie zmodyfikowany v3 by replika miała wymiary ostrego, a wyszło, że jest dłuższy korpus niż w innych ak asg.

 

Obecnie replika kosztuje 1500, pięknie strzela w stocku, ma bursta. Elektronika na 11,1 i 7,4 lipo narazie nie zamierza się zdupić, bebechy ma shsowe.

Tak jak mówiłem, co do ceny nie będę się wypowiadał. Jednak jakość za tą cenę nie jest dobra. W stosunku do 1900zł z początku to jakość jest żałosna. Dziwie się, że to FBR w ogóle "branduje".

 

No i najważniejsze to Beryl.

Dla mnie można by użyć tego stwierdzenia wtedy gdyby cała replika była konstruowana w Radomiu albo chociaż w Polsce a nie w Chinach czy innym Taiwanie z stopów 3 kategorii.

 

Pozatym, repliką nie rozwala się zamków ani nie robi schodków dla towarzyszy to nie Iżmaszowy AK-74M! :icon_wink:

Wiesz, autem które ma 300km/h na liczniku nie trzeba jeździć 300km/h, Ważne, że w razie czego masz taką możliwość:)

Link to post
Share on other sites

Own, z całym brakiem szacunku do rusznikarza, z którym rozmawiałeś- nie korzystaj z jego usług, cokolwiek on Ci naprawia, sprzedaje.

 

Spróbowałem nałożyć muszkę, podstawę szczerbinki kolanko gazowe na stockową lufę. Wchodziły na wcisk, jednak bez użycia większej siły. Więc brak kompatybilności jest bajką. Kompatybilność w drugą stronę natomiast może być faktycznie znikoma, bo wątpię, żeby kbs beryl miał strzelać z kolankiem gazowym od repliki. Co do elektroniki, nie słyszałem nikogo, kto narzekałby, że coś mu się grzeje, spaliło czy nie działa. A tych beryli wysypało w Łódzkiem od groma.

 

a wyszło, że jest dłuższy korpus niż w innych ak asg.

:hahaha:

 

Tak jak mówiłem, co do ceny nie będę się wypowiadał

Już to zrobiłeś.

Jednak jakość za tą cenę nie jest dobra.

I znowu.

 

Co do orania itd. Tu się z Tobą zgodzę. Replika znalowa, to nadal replika znalowa. Stąd właśnie pomysły odnośnie stalowej lufy. Nie mam żadnego, ale to żadnego pojęcia na jakiej podstawie oceniłeś nity na obsadzie lufy/komory zamkowej. Może śniło Ci się coś w nocy i lunatykując postanowiłeś coś napisać na forum. Dzisiaj rozebrałem replikę i przeanalizowałem co mówisz. Nic nie wygląda tak, jakby miało się rozsypać, po zamontowaniu stalowej lufy.

 

Magazynki: Hicap podany w zestawie nie działał poprawnie, nie naprawiłem tego, gdyż nie używam hicapa. Kupiłem natomiast 2 zestawy po 10 magazynków (w sumie 20) midcapów o pojemności 90 kulek. Jakości wykonania z zewnątrz nie skomentuję, tak samo jak nie komentowałem jakości wykonania ostrych. To jak kto lubi, ważne, aby się nie rozpadały. Co do funkcjonalności, 2 z tych magazynków zacinają się w połowie i potrzebuję je lekko pstryknąć czasem (mam zwyczaj numerowania magów, jeszcze z poprzednich replik, aby wiedzieć, które mi szfankują). Z pozostałymi osiemnastoma nie miałem problemów.

 

Tak więc, albo mam ogromnego, niecodziennego, prze* farta odnośnie mojego egzemplarza, albo coś tu nie halo.

 

Tak czy owak, bez względu na to, jak bardzo Twój post ma do czynienia z rzeczywistością, na pewno replika wymaga dodatkowego wkładu pracy, materiałów, aby można było się nią bawić przez lata. Ale to nadal replika beryla, tak jak pisałem już wyżej.

 

 

 

Idąc natomiast Twoim tokiem rozumowania i odbijając piłeczkę: Real Sword dla mnie to g**no najniższej klasy, nie ze względu na jakość wykonania, ale na to, że nie mają repliki beryla. Tak właśnie działa Twój post i właśnie podobny sens do tego zdania ma rozmowa na temat "co jest lepsze". Bo gdyby nawet zrobili replikę beryla w PJ i zrobiliby ją ze stopu kupy z plasteliną, to nadal byłaby replika beryla i maniacy byliby gotów za nią zapłacić nawet te 1500zł.

 

Wiesz, autem które ma 300km/h na liczniku nie trzeba jeździć 300km/h, Ważne, że w razie czego masz taką możliwość :icon_smile:

 

Coś mi mówi, że jak jeszcze wejdziemy na temat o motoryzacji, dołączając do tego Twojego rusznikarza, to ta rozmowa się nigdy nie skończy.

Edited by Nox
Link to post
Share on other sites

Popatrz sobie na nitowanie obsad w replice aresa a później popatrz jak to jest zanitowane w ostrym. Rozbierz ostrego beryla i porównaj.

Nity są wujowe, tak jak w vfc, boyi. Zaciskane ręcznie.

Co do korzystania z czyichkolwiek usług, jest to moja prywatna sprawa.

Jeśli oceniasz wykonanie tylko po tym, że coś jest repliką beryla a coś nią nie jest to gratuluje płytkiego, naprawdę płytkiego myślenia.

 

edit:

Nie czepiam się ceny, tylko jakości którą za tą cenę dostajemy.

 

Wiedziałem, że wypowiadając się tutaj wstępuje na śliski grunt, że zjawią się tacy jak "Ty" nie mogący podejść krytycznie do swojej repliki. Rozumiem, że chwalisz to co sam masz, ale wtedy naginasz prawdę, na temat tej repliki.

Replika ma dłuższy korpus od innych ak ASG, Zmierz sobie i porównaj. Z tego co pamiętam ak asg ma 5mm dłuższy od ostrego a beryl ma 7mm . Zaraz mi powiesz, że mierzyłem to w tym samym śnie w którym oglądałem jakość nitów. Ale takie wycieczki to tylko świadczą o tobie.

Kończę swój udział w tym temacie.

Jak widać wymienienie wad powoduje od razu naskoczenie, wyśmianie i wyolbrzymienie moich uwag.

Dlatego również przestałem udzielać się w innych tematach o replikach AK.

Ponad 70% tego forum ma właśnie takie podejście w odpowiedziach na jakiekolwiek krytyczne argumenty wobec replik które posiadają.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Stary, naprawdę masz problemy z czytaniem, jeżeli twierdzisz, że nie podszedłem krytycznie do swojej repliki.

 

Dlatego również przestałem udzielać się w innych tematach o replikach AK.

Dobre chociaż to.

Edited by Nox
Link to post
Share on other sites

ehh i po co te hejty? Każdy ma prawo do własnego zdania i pod warunkiem, że nie narusza nim niczyich dóbr to nie widzę powodu do tego, żeby go krytykowac tylko za to,że jest to zdanie odmienne. Beryl nie jest pozbawiony wad, a nawet powiem uczciwie ma ich wiele. Tego można było się domyśleć. Średnia firma która robi niszowa replikę na stosunkowo mały rynek. wiadomo, że będzie drogo i nie koniecznie idealnie. Nox nie ma sensu bronić za wszelką cenę tej repliki, no chyba,że masz interes w podnoszeniu jej sprzedaży. Own ma racje, że kwestia szyny piccantini to jakiś żart, podobnie jak to,że replika za taką kasę ma silnik słabszy od cymy. mógłbym jeszcze wymienić kilka innych wad, ale to beryl więc mu wybaczam.

Link to post
Share on other sites

Ja doskonale wiem o tym, że tych wad się znajdzie. Ale tu chodzi o wymienione kilka problemów przez Owna, które nie mają poparcia w rzeczywistości. Np z układem elektrycznym, czy magazynkami, czy totalnym brakiem kompatybilności z ostrym. Jasne, szyna nie pasuje, kolba też bez przeróbek nie wejdzie, ale akcesoria dookoła lufy wchodzą i się trzymają. Szukanie skrajności, jakie znalazł Own jest po prostu bezsensowne.

 

Gdybym twierdził, że replika nie ma wad, nie chciałbym wymieniać lufy wewnętrznej i zewnętrznej, gumki hu, silnika, sprężyny na lepszą jakościowo i kilku innych pierdół.

Edited by Nox
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...