Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Scar-H [BOYI]


Recommended Posts

Ok, przyszedł czas żeby Orion znów pomęczył o jakieś info na temat SCARa:)

I jak tam się sprawuje Panowie und Panie?

Będą z tej repliki ludzie?

Jak się w stocku sprawuje, jak ze szczelnością?

Wzbudza zaufanie czy przy strzelaniu strach czy się nie rozleci?

Warto ją kupić?

Czy może już pojawiły się jakieś problemy z nią związane.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi, mniemam że nie tylko ja ciekaw jestem;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Postaram się odpowiedzieć na każde z tych pytań xD

U mnie replika na stanie od 28.01 i jak do tej pory nie narzekam. Nic się nie rozleciało,nie pękło itp.

Jak będzie w przyszłości? Nie mam pojęcia ;)

Powiedzmy szczerze że szczelność w stocku jest słaba ale pomoc mojego zaufanego serwisanta pomogła. Teraz w niej siedzi precka systemy 363mm oraz biały Guarder. Na tym secie max zasięg to jakieś 55metrów a skuteczny(trafienia w sylwetkę człowieka) to jakieś 45-47m. Te ostatnie może nie dokładnie ale brakło nam dachu na miejscówce który ma właśnie 45m.

Jak ją trzymam to nie mam wrażenia że się posypie - wręcz przeciwnie. Robi wrażenie dobrej zwartej konstrukcji.

Problemem samym w sobie jest okablowanie. Strasznie twarde-mało giętkie oraz gigantyczny bezpiecznik. Po jego wywaleniu jest więcej miejsca na batkę.

Czy warto ją kupić? Co prawda to nie VFC ale nie narzekam. Jestem zadowolony z niej. Jednak jest używana jako druga replika po m4 ;)

Link to post
Share on other sites

Własnie sam myślę o tej replice jako dodatku do kolekcji i w sumie dodatku do eMek żeby było coś z większym kalibrem;)

A jakieś rzeczy które obowiązkowo trzeba zrobić na wstępie czy tylko uszczelnienie oraz zestaw lufa + HU (to u mnie akurat standard na dzień dobry w każdej replice;) ).

Bo jak tak to jest to dobra opcja do rozważenia najwyraźniej:)

A, i bym zapomniał, jak to w końcu jest z tą dostępnością magów?

Konkretnie mid-y mnie interesują albo low-y.

Jakich firm podchodzą, jakich nie lub nie wiadomo.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

To sobie poczekamy... Przed chwilą dostałem odpowiedź od Krakmanów że spodziewają się w przeciągu 2 tygodni dostawy magazynków do tego modelu. Niby dobra informacja ale jest jedno ale....będą to hi capy... Myślałem żeby kupić takowy i wsadzić bebechy od jakiegoś tańszego maga do sr25. Tylko czy się da?

I mam takie pytanie. Chodzi o sens EGLM`a w tym modelu. Scar H miał zastępować M14 tak? Więc jaki sens jest dawać do niego granatnik? W końcu m203 podwieszony pod m14 wyglądał by co najmniej komicznie.

Link to post
Share on other sites

Co do magów-trochę przy tym pogrzebiesz,a i tak pewnie dedykowane będą lepsze.Zaś co do sensowności-no cóż,różne pomysły mają ludzie-popatrz chociażby na to,co miało być zamiast M16,które miało być "tylko na jakiś czas",czy w bliższej perspektywie na XM29.Sam SCAR z EGLMem wygląda nieźle,ale nie o gustach tu mówimy ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...