Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Imax b6 i li-ion.


Recommended Posts

Mój problem jest następujący:

Zakupiłem ładowarkę imax b6.

W akumulatorach ni-cd, ni-mh sprawdza się świetnie, lecz jak chciałem naładować Baterię li-ion (dokładnie li-ion 3 ogniwa 2-modułowa 11.1v gepower 1350mah)

Ustawiająć 2 ampery i napięcie 11.1v (3s) to gdy włączam ładowanie okazuje mi komunikat: Connection break (przerwano połączenie z akumulatorem)

Oczywiście w programie li-po charge.

I dręczy mnie pytanie czy to ładowarka nie widzi baterii czy też nie jest w stanie nałądować li-ion (choć na pudełku, w instrukcji o raz na samej ładowarce pisze że takową obsługuje.)

 

Próbowałem z różnymi innymi napięciami i trybem auto w wykrywaniu ogniw/napięcia. Zawsze to samo. Jakby tej baterii w ogóle nie było.

Jeżeli jest ktoś kto się zna to bardzobym prosił o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites
Oczywiście w programie li-po charge

 

No i tu jest pewnie problem. Najpierw tryb li-po musisz zmienić na Li-Io. Jak to zrobić?

Ano tak:

-po odpaleniu ładowarki wybierz user set program, wduś enter

-następnie ponownie enter i którymś guziczkiem pod strzałeczką wybierz Li-On, ponownie enter

 

Teraz tylko wrócić do głównego ekranu, wybrać odpowiedni program i powinno być w porządelu.

Edited by falloutpl
Link to post
Share on other sites

I-max czy też accucell ładuje li-ion bez problemów.

Li-ion występują w wersjach 3.6 v oraz 3.7 v , więc nie jest to żadnym błędem to, iż bateria ma 11.1v (w pełni naładowana cela 3.7v ma 4.2v natomiast 3.6v to naładowane po korek 4.1v)Tutaj mam kilka pytań:

czy podłączasz wtyczkę balancera do ładowarki?

czy próbowałeś ładować bez podłączonej wtyczki balancera?

 

Możliwe, iż masz we wtyczce balncera zamienioną kolejność przewodów.

Ładowarka nie rozpoznaje rodzaju baterii, jeśli ustawisz li-ion to ładuje po 3.6v na celę natomiast li-pol po 3.7v.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Odświeżę trochę małym offtopem:

 

Zauważyłem, że batka LI-ION z mojego leciwego już szajsunga zaczyna coraz szybciej padać, więc wpadłem na "genialny" pomysł podratowania jej imaxem b6.

 

Po przyklejeniu kabli izolką do styków i podłączeniu do b6 pojawia się problem - czym tego czorta ładować?

 

Batka to li-ion 3,7V 1000mah. Przy ładowaniu programem li-ion 3,6V po paru sekundach kończy ładowanie, to samo jest przy li-po 3,7V. Przeczytawszy instrukcję, odpaliłem w trybie li-po storage (li-ion storage tak samo jak poprzednie nie chce ładować) na 0,5A (tyle ma stock szajs-ładowarka) i niby jest OK, wyświetlacz pokazuje 3,80V i ładowanie (przynajmniej przez chwilę, którą sprawdzałem) idzie do przodu. Na wszelki wypadek wyłączyłem.

 

Pytanie, a właściwie 2:

 

1) Batka się nie popsuje od ładowania w li-po storage na 3,80V?

2) Coś mi to w ogóle pomoże, czy zbierać na nowy telefon/batkę? Jeśli tak, to jakim prądem ładować?

 

Proszę o szybką odpowiedź (znaczy się jeszcze dzisiaj),

 

Z góry dzięki,

 

Pozdrawiam!

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...