Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Środek na nieparowanie gogli :)


Recommended Posts

Witam.

Nie znalazłem takiego tematu, więc postanowiłem takowy założyć.

Chodzi o to, iż moje gogle niby jak się chucha to nie parują, ale po 25 - 30 min. rozgrywki zaczyna się "mgła".

I tu moje pytanie do was.

Co stosujecie na parujące gogle?

Piszcie chociażby nawet te "Home-made" sposoby.

Pozdrawiam : JZ

Link to post
Share on other sites

Jest sporo tematów wbrew pozorom. Ale odpowiem - ja i kolega z druzyny stosujemy... żel do golenia. Nakładasz żel, równomiernie rozprowadzasz na szybce z obu stron, czekasz kilka minut, potem zdejmujesz nadmiar pianki, i polerujesz "wstępnie".Potem zostawiasz na kilka minut do wyschnięcia i polerujesz jeszcze raz, tym razem porządnie. I masz gogle które nie parują nawet podczas kąpieli w gorącej wodzie lub nad gotującą się wodą :)

Trzyma nawet kilka tygodni.

Edited by minus25
Link to post
Share on other sites

Sposobów miliony, ale u mnie żaden nie działa niestety. Niezłym patentem są hełmy z szybką z pleksy, a pod nimi gogle z siatki dla pewności. Ja sam używam wielokrotnie przetestowanych przeze mnie okularów z siatką od TMC. Nie mylić z tymi od ACM. Siatka jest stalowa, BARDZO porządna, nie wygina się pod wpływem 620 FPS, a jednocześnie tak drobna, że przemieliłem na niej chyba wszystkie popularne firmy kulek z różnej odległości i różnymi FPSami, bez śladu choćby pyłu wewnątrz. Ale wiadomo - Twoje ryzyko. Ja bez tych gogli musiałbym sobie odpuścić ersoft. ;)

Link to post
Share on other sites

A ja szedłem po najlżejszej linii oporu. Płuczesz gogle, czy też okulary w wodzie, plujesz na każde szkiełko od wewnętrznej strony, rozcierasz dokładnie po całym szkle (nie brzydź się, przecież to Twoja ślina ;) ) płuczesz jeszcze raz, i według uznania, albo czekasz do wyschnięcia, albo strzepujesz pozostałą wodę i idziesz strzelać. Metoda bardzo popularna wśród płetwonurków, i faktycznie chyba najtańsza ;). Czas "nieparowania" różny, nie ma na to reguły. Czasem masz spokój na 20 minut, czasem na 2 godziny. Aha, dla estetyki, radzę ich nikomu nie pożyczać ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...