Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zmniejszenie ROF'u


Recommended Posts

Witam.

...

 

Sprawa rofu.

Padły propozycje ( niektóre bardzo ciekawe) .

Twój pakiet 10,8V jest bardzo wydajny i działa jak pakiet lipo 11.1V lub porównywalnie.

Od siebie w tej sytuacji proponuje Ci albo pakiet 10,8V odchudzisz do 9,6V i nie patrz ze inny pakiet 9,6V dawał za mały rof bo co pakiet to inaczej działa i nie wiadomo w jakiej formie sa ogniwa tego drugiego lub kup pakiet lipo 7,4V nano-techa 25-50C pojemność co najmniej 3000mAh i z tym silnikiem co masz powinno byc wystarczająco .

 

...

Edited by wiciok
Usunąłem nieaktualne adnotacje moderatorskie w celu zwiększenia przejrzystości wątku.
Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu.

Nie masz SEMI jak piszesz, to może zacznij od naprawy gearboxa żeby wróciło SEMI, a przy okazji zainstaluj jakieś wolniejsze zębatki (22:1) Bez grzebania w GB, bez wymiany silnika na słabszy/wolniejszy, bez zmiany akumulatora na taki o niższym napięciu, bez wrzucenia jakiegoś układy regulującego ROF nie mamy o czym dyskutować !!!

Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu.

Nie masz SEMI jak piszesz, to może zacznij od naprawy gearboxa żeby wróciło SEMI, a przy okazji zainstaluj jakieś wolniejsze zębatki (22:1) Bez grzebania w GB, bez wymiany silnika na słabszy/wolniejszy, bez zmiany akumulatora na taki o niższym napięciu, bez wrzucenia jakiegoś układy regulującego ROF nie mamy o czym dyskutować !!!

 

Nie mam semi i sam kazałem go zdemontować bo uważam go za zbędnego w moim przypadku.

Właśnie w tym jest problem że chodziło o to aby W OGÓLE NIE GRZEBAĆ W GB co oczywiście zignorowaliście i połowa postów własnie o tym była. Akumulator to inna sprawa. Układ pozwalający na regulację ROF'u byłby chyba najlepszy ale chciałbym wysłuchać więcej propozycji.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej wrzuć karabin pod poduszkę a wróżka replikuszka spełni twoje życzenie! Sam sprawdzałem, gwarancja sukcesu.

 

A tak na poważnie to jeśli chcesz napiszę jeszcze kilka postów ale wszystkie o tym samym. Pakiet lipo 7,4V 2200mAh 25C - koszt 50-60zł. Taniej nie zmniejszysz rofu. Będzie ok 20 na sekundę. Tyle na ten temat dalsze jojczenie nic nie zmieni, za darmo i bez grzebania w GB się nnie da.

Link to post
Share on other sites

Dobra.... to akumulator.

Teraz pytanie... jakie C będzie najbardziej odpowiednie? (przypominam że ma strzelać szybciej niż na 9,6 i wolniej niż 10, :icon_cool:

 

Takie żeby było wystarczające dla Twojej repliki. Wartości C nie można porównywać wprost tylko trzeba przeliczyć ja na liczbę A

Bateria 100mah 100C da 10A a bateria 10000mah 1C też da 10A. Dlatego pytanie nie brzmi ile ma mieć C tylko ile A potrzebuje twoja replika a ile potrafi dostarczyć pakiet. Dla ułatwienia więcej C(czyli wydajność) nie zaszkodzi natomiast za mała wydajność pakietu go zakatuje.

 

 

Co do rezystora jest to jakaś opcja, biedna bo biedna, ale przy seriach można ładnie się ogrzać w zimie. Nadal polecam PWM. Jestem na etapie projektowania mosfet z AB+PWM.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

również chcialbym zmiejszyć rof i obecnie mam springa 120 i pakiet 7,4V 2200mah 20C

czyli jak rozumiem taki patkie 7,4 lipo 1000mah 20c był by mniej prądodajny

 

1. co do zrobienia PWM do rofu ma ktos to zrobione i mógłby fotki wstawić? ciekawi mnie jak taki układ by wyglądał

patrząc na schemat "ne555" jest troszke zabawy i pare przedmiocikow trzebalo by posiadać co nie było by problem zdobyć.

2. próbował ktoś opcje dolutowania rezystorka ?, jakieś evekty były? w jakie miejsce trzebało by dolutować taki rezystorek bądź zespół ?

Link to post
Share on other sites

również chcialbym zmiejszyć rof i obecnie mam springa 120 i pakiet 7,4V 2200mah 20C

czyli jak rozumiem taki patkie 7,4 lipo 1000mah 20c był by mniej prądodajny

Dokładnie tak.

 

2. próbował ktoś opcje dolutowania rezystorka ?, jakieś evekty były? w jakie miejsce trzebało by dolutować taki rezystorek bądź zespół ?

To nie jest takie proste. Obecnie przeciętny AEG pobiera 25-30 amper. Jak rezystorem zmniejszysz napięcie nawet tylko o 1V, to taki rezystor musi odprowadzić w atmosferę 30W ciepła, a to już taki mały grzejnik:

http://allegro.pl/re...3680429812.html

Link to post
Share on other sites

A jaka jest rezystancja gównolitu zwanego potocznie ZnAlem? Zawsze można próbować puścić jeden z przewodów (np. masę) po body i liczyć na to, że samo to ograniczy ROF. A dlaczego tak? Toż to może być porządny kawałek rezystora który sam z siebie ma ogromną powierzchnię do odprowadzania ciepła.

 

A nawet jak nie całe body jako masa to zawsze może jakiś skromny kawałek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...