Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C JG Nowa seria..?


Recommended Posts

Dziś przeglądając allegro natrafiłem na to>:

 

http://allegro.pl/nowa-seria-jg-g36-c-g608-gwarancja-i1985013456.html

 

po fotach stwierdzam że to JG ma na body jakiś numer seryjny.. Ktoś coś o tym wie że JG wypuściło odświeżone g36..

a jak tak to co tam się pod maską zmieniło?

No chyba że to po prostu ściema.. ale zainteresował mnie ten numer seryjny na body, inne modele JG g36 są czyste bez

jakichkolwiek oznaczeń.

Link to post
Share on other sites

Ja mam tą całą nową serię. Jedyna zmiana to ten numer seryjny i pin od gniazda maga zmienili (Na gorszy, lepszy jest odkręcany. Prawie zgubiłem ten pin od gniazda i niesamowicie szybko się wyrabia.)

 

Dodając, ta nowa seria jest od września na taiwangun.pl

 

Odkręcany pin? W gietach od ponad dwóch lat są zwykłe, nie było odkręcanych.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Odkręcany pin? W gietach od ponad dwóch lat są zwykłe, nie było odkręcanych.

Stwierdzasz, że "już od dwóch lat są zwykłe", czy że "w ogóle nigdy nie było odkręcanych pinów"?

Bo jeśli to drugie to się nie zgodzę, bo sam posiadałem G36 JG z odkręcanym pinem. I był gówniany, bo albo pękała nakrętka albo odłamywała się część pina z gwintem. Mimo wszystko jako tako spełniał swoją funkcję.

Link to post
Share on other sites

Odkręcany pin? W gietach od ponad dwóch lat są zwykłe, nie było odkręcanych.

Ja miałem gietkę z odkręcanymi pinami, na imbusy. Pamiętam, gdyż jednemu urwałem nakrętkę wraz z gwintem pina. Ale to było ponad rok temu, nie wiem jaki 'rocznik' reprezentowała moja replika.

 

EDIT: Heh, nie przeczytałem posta Pietraszki. Ale jak widać nie ja jeden miałem z tymi pinami problem.

Edited by Pritcher
Link to post
Share on other sites

piny to najmniejszy problem tak oglądam te info różne i widzę żę nowe JG g36 poza nr. seryjnym ma zmienioną komorę hopka.. taka z kołnierzem troche podobna do tych z emek

a co za tym idzie cały "element" gniazda magazynka także ma zmiany..

wiec te częśći z poszczególnych serii nie będą do siebie pasować i chcąc zmienić czy komorę czy gniazdo magazynka jesteśmy skazani na szukanie odp. versji bo stare JG nie pasi juz. A awoją drogą widzial ktoś nowe przejścia na magi do m4 które by pasowały do nowej budowy hopka?

 

Ps. Co do pinów odkręcanych imbusem ja także posiadałem taką wersję ale zakupiona była jakieś ponad 2latka temu..

sam pin normalny tylko na końcu miał mały gwint i nasadkę zakręcaną imbusem (łątwo się to gwintowało;/)

Edited by Simur
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Teraz ja zabiorę głos w sprawie giet JG.

 

Stara gieta (cała seria)

błyszczące body

 

Nowa generacja:

Numer seryny (jeśli tak to można nazwać), poprawiony wygląd body, kolor bardziej matowy.

A poza tym wszystko to samo co w poprzednich wersjach.

 

Jakies 3-4 lata była jeszcze zmiana szkieletów GB.

zmiana dotyczyła tylko i wyłącznie łożysk.

Teraz nie pamiętam czy z 7mm na 6mm czy z 6mm na 7mm. (łożyska plastikowe w obu wersjach)

 

 

Edit: Zapomniałem jeszcze dopisać, że gdzieś w między czasie również zmieniały się tłoki z 15 zębami na, tłoki z 14 zębami. Aktualnie wszystkie wychodzą bez przedostatniego zęba. Kolejnej repliki nie kupię, więc tego już nie sprawdzę.

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Raz jeszcze: http://www.koalicjap...hp?readmore=762

http://wmasg.pl/pl/n...ighlight=g36 jg

Kto ma G36 starszych serii, od razu zauważy różnice. W.w linki już były podane w tym temacie, bardzo dobrze ukazują wprowadzone przez JG zmiany, nie wiem więc po co ta dyskusja. Kwestia pinu mocującego gniazdo magazynka jest moim zdaniem marginalna, zwłaszcza w porównaniu z całością modyfikacji nowej wersji.

Edited by Maciej0011
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...