Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam serdecznie, otóż niedawno narodził się u nas dość chory pomysł :D co by wyjść z pewnej rutyny. Planujemy zorganizować strzelankę CQB (W jakiejś starej szkole czy gdzieś) na SAME snajperki, nie jakieś aegi typu M14 czy Barett. Same 4tero taktowe. typu np L96. I co do tego , jak zmniejszyć moc takiej zabawki do 300- max 350 fps. O ile mi wiadomo nie ma springów M90 do karabinów wyborowych. Jedyne co przyszło na myśl to Obcięcie słabego springa w miejscu gdzie kończy się cylinder / głowica. Co Wy na to ? Jakieś może inne pomysły co do redukcji FPS?

 

4-taktowy albo czterotaktowy. Koszmarka, jaki stworzyłeś nie da się nawet przeczytać.

 

Królik

Link to post
Share on other sites

Pewnie jeszcze tak, żeby to była operacja odwracalna? Bo jeśli nie musi być, to mam kilka pomysłów :icon_twisted:

 

A tak serio:

Żeby zmniejszyć moc można zastosować lżejsze kulki (mam tu na myśli energię kinetyczną pocisku, nie prędkość wylotową).

Zaś żeby zmniejszyć same fps-y, spróbujcie wytworzyć coś, co wszyscy eliminują - nieszczelności. Dobrym sposobem będzie np zdjęcie uszczelki z głowicy tłoka :hahaha:

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

A wytłumacz mi co Ci dadzą lżejsze kulki? Da lżejsze kulki, to wzrośnie mu prędkość z jaka ta kulka wyfrunie z lufy, a jej energia się i tak, i tak nie zmieni.

 

Kolego dobra rada na tzw szot/spring i pistol party ----> szoty z agmu DE benelli i same pistolce gazowe w mocach do maks 320-350, bez auto. Działa i często się tak bawimy. Albo kupno zajeżdżonych "snajperek" co ledwo kręcą 350 i nic w nich nie robić, żeby nie zaczęły działać. Tak szkoda grzebać w zrobionych replikach. A kupno szota za niecałą stówę jest lepszym wyjściem, niż grzebanie i kupno części za więcej do snajpy.

Link to post
Share on other sites

A wytłumacz mi co Ci dadzą lżejsze kulki? Da lżejsze kulki, to wzrośnie mu prędkość z jaka ta kulka wyfrunie z lufy, a jej energia się i tak, i tak nie zmieni.

Prędkość wzrośnie, ale energia zmaleje. Wynika to z mniejszej bezwładności kulki, a fakt ten był omawiany na forum w temacie "mity airsoftu" albo podobnym.

Edited by Akkenoth
Link to post
Share on other sites

To, jak się kulkę odczuje, zależy od jej energii i pędu (to drugie w znacznie mniejszym stopniu; pomijam materiał kulki etc).

Dlaczego kulka z repliki 400 fps boli bardziej, niż 280 na tym samym dystansie? Bo ma większą energię. Dlaczego łatwiej wybić komuś zęba chinolem niż repliką TM? Z tego samego powodu.

 

A teraz, czy bardziej boli z kulki 0.2 mającej 1J energii kinetycznej czy z kulki 0.4? Z powodu większej bezwładności, z kulki 0.4. Tłumaczenie intuicyjne: jest cięższa, więc 'ciężej' jest ją odbić. Łatwiej jest odkopnąć szybko lecącą piłkę do nogi, niż wolno się turlającą piłkę lekarską, pomimo takiej samej energii (przyjmijmy, że są tak samo sprężyste).

Z moich obliczeń na szybko wynika, że w takim przypadku (0.2 vs 0.4) boli jakieś pierwiastek z 2 raza bardziej :wink:

 

A kończąc OT: słabsza sprężyna, więcej miejsca dla niej (łożyskowanie) i gorsza uszczelka, możesz też spróbować dobrać jakąś za krótką dyszę :teeth:

Link to post
Share on other sites

Jakaś "pompka" to znacznie lepszy pomysł niż warrior ale jak kto lubi. Co do prędkośći i ek:

 

Prędkośc 400fps

 

kulka 0,2g EK=1,49 J

 

0,25g Ek= 1,86J

 

0,30g Ek= 2,26J

 

Przyjmujemy ,że 400fps jest wartością stała dla danej wagi kulek.

 

Potwierdzając teorię kolegi Akkenoth. Im cięższa kulka tym bardziej boli.

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Koledzy a braliście pod uwagę, że kulka 0,30 będzie miała prędkość wylotową 400, kulka 0,25 450, a 0,2 480 w tym wypadku? Bo chyba nie. Co do tego tematu, mierzyłem na chrono prędkości i energię różnych gramatur z tej samej repliki (na 4 replikach) i bzdury piszecie i tyle.

Link to post
Share on other sites

Jakoś trudno mi sobie wyobrazić bieganie z takim kijem od miotły w pomieszczeniach, ale widać mam małą wyobraźnie.

Powiedz kolego czy ten pomysł został zainspirowany filmem "Wróg u bram" i czy zamierzacie tylko mieć te snajperki czy dopuszczacie broń boczną?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...