Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kalendarz zapowiedzi i gier ASH


Recommended Posts

Witajcie

 

Chcialem zorganizowac moze kalendarz na gry ktore sa w planie lub juz zaplanowane na rok 2012 dotyczace gier o tematyce i stylizacji lub rekonstrukcji WW2.

 

Jest to moze kalendarz primitywny bo w google dokumenatach robiony, ale jezeli bedzie sie tam notowac bez chamst czy innych wulagryzmow, a tylko nazwe, date, link i miejsce gdzie bedzie sie ono odbywac to moze cos to da, i wszyscy bedziemy mogli widziec i planowac wedlug niego lepiej co do rozgrywki?

 

otoz link (mozna edytowac):

https://docs.google.com/document/d/1CeLL-SOC-_Ie48qSmOn3X0vsEP68tiG8SOKAymWbf7Y/edit

 

prosilbym aby popatrzec juz na dwie pierwsze gry w lutym, by sobie wyobrazic jak to by wygladalo.

 

pozdrawiam

Miko

Edited by MikoWolf
Link to post
Share on other sites
  • Replies 336
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uważam, że jest to świetny pomysł, to co Powała napisałeś powyżej dotyczy kalendarza dla całego WMASG, a my będziemy mieli własny - stylizacyjny kalendarz. Popieram i jeżeli będę wiedział o jakiejś stylizacji to dam znać. Myślę że jest to bardzo przydatne - nie będziemy musieli przeglądać wszystkich imprez wyszukując rekonstrukcyjno - stylizacyjne ;) i zawsze będzie można mniejsze spotkanie w klimatach WW2 umieścić ;) :happy:

Link to post
Share on other sites

Słuszna koncepcja WWII powinno mieć swoje własne ja a nie siedzieć w jednym koszyku z Mapetami :)

 

 

Szybkie rozpoznanie i na chwilę obecną trzy imprezy :

19.02.2012.Bitwa o las Hurtgen

http://forum.wmasg.p...rtgen-19022012/

 

26.02.2012.Pommernstellung II - Strzelanka historyczna WW II luty 1945 Okolice Wałcza Legan

http://forum.wmasg.p...okolice-walcza/

 

24.03.2012 Ardeny 2012 - 5 Edycja - Lodz

http://forum.wmasg.p...twa-o-ardeny-v/

 

Jeżeli coś przeoczyłem dopisujcie - Wspomóżmy Miko w tym zacnym Przedsięwzięciu :icon_smile:

 

Wiem wiem są rozsiane w WWII ale tu wygląda to ładniej :hahaha:

Currahee

Edited by kacxd
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Wrzucono info dot. 'Market- Garden' w Trójmieście 14-16.09.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do miejsca (tutaj napinam się z dumy- wybaczcie proszę!:D) o najdłuższej i najbarwniejszej w kraju tradycji IIWW ASH :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Tylko z 6 miesięcznym wyprzedzeniem? :-) No to patrz...

 

Na wstępię chciałbym pochwalić się (w imieniu całej grupy) skromną relacją ze strzelanki z ubiegłego tygodnia: http://www.wwiisa.or...zloty&Itemid=76

 

Zachęcam również do "podbijania" profilu na Facebooku: http://www.facebook....355415251207872

 

I teraz informacja o kolejnej odsłonie (z niemal rocznym wyprzedzeniem).

 

Druga odsłona cyklu planowana jest na weekend 7-8 września 2013. Szczegóły nie są jeszcze znane, niemniej prosimy o zarezerwowanie sobie tej daty w kalendarzu. Nie wiem też, czy impreza będzie jedno, czy dwudniowa, po prostu 'rezerwujemy' sobie ten weekend :-)

 

Pozwoliłem sobie dopisać rok 2013 w dokumencie autorstwa Miko: https://docs.google....OKAymWbf7Y/edit

 

Po wyklarowaniu części szczegółów dodamy się również w kalendarzu imprez (http://wmasg.pl/pl/e...ar=2013&month=9), tak jak to zrobiliśmy w tym roku (http://wmasg.pl/pl/e...ar=2012&month=9).

 

Trzeba postępować w ten sposób, bo fakt nakładania się imprez wynika wyłącznie z niedoinformowania (w naszym przypadku 2 miesiące wyprzedzenia nie wystarczyły) i sztywności grafików (wszyscy jesteśmy ludźmi zabieganymi). Tracimy na tym wszyscy. Uczestników omijają ciekawe eventy, a orgowie mogą czuć niedosyt. Jeśli będziemy współpracować, być może powstanie idealna kalendarzówka, w której impreza będzie raz na 2-3 tygodnie (wtedy nie byłoby problemów z opuszczaniem domu / pracy / co kto woli). Gor ma tutaj 100% racji. Fakt powiększenia się zasięgu ASH to jest obowiązek, ale taki, który powinien nas cieszyć.

Edited by yurand
Link to post
Share on other sites

Yurand! Co tak pozno. Prosimy o jesien/zime 2012 lub wiosne 2013. W takim tempie zestarzejemy sie i silą rzeczy pozostanie jedynie modelarstwo.

 

Pozostaje mi zazdrości uczestnikom waszego strzelania. Wygląda to rewelacyjnie. Swoja drogą , moge zrozumieć wasze lekkie rozgoryczenie. Dolożmy starań by informować się lepiej. Jest nas tyle ze jakakolwiek konkurencja zabije każdą impreze.

Edited by NNico
Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajmy z tym rozgoryczeniem. Szlak przetarty, można jedynie żałować, że nie dotarło dodatkowe 10-15 osób, bo rozgrywka byłaby ciekawsza.

 

Założenie cyklu było takie, aby miała miejsce jedna odsłona rocznie. Współpracujemy w tym zakresie z Zalmenem (Stowarzyszenie Dzikusy ASG Team) i chcemy pogodzić nasze pierwsze kroki z już zaawansowanymi pracami nad innymi imprezami lokalnymi (jak np. słynny już GMV).

 

Nie wykluczamy innych imprez w międzyczasie, ale te na pewno będą z mniejszym historycznym przytupem (tym samym będzie nam na nich mniej zależeć w zakresie stylizacji i będą one skierowane do większego grona odbiorców celem szerzenia propagandy). '1944' będzie flagowym, koszernym produktem. Wychodzę z założenia, że lepiej raz, a porządnie, z możliwie jak największą ilością drobnych smaczków, których nie uchwycisz na zdjęciach. Dlatego druga odsłona odbędzie się tak późno - nie mamy już tyle czasu co kiedyś na wyszukiwanie tych smaczków :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

czuje ze powinna powstac ogolna strona www a propo ewentow i gier asg ww2, z na przyklad wlasnie relacjami, i duzymi banerami promujacymi te wszystkie gry (tak jak maja w anglii) :icon_smile:

 

I tak, i nie,

 

Tak, bo być może podniosłoby to prestiż samej witryny i zwiększyło zainteresowanie rekonstruktorów.

 

Nie, bo jest to dodatkowa strona (więcej miejsc do sprawdzenia, WMASG nagle nie porzucimy). Nie chodzi mi już o to, że ktoś by ją musiał stworzyć, utrzymywać, itd., ale o to, że trzebaby ją było wypromować w środowisku airsoftowym, czyli zrobić coś, na co WMASG już zapracował. To raz. Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak reklama, ale jako administrator strony WWII S.A. zapewniam, że 90% wejść na naszą stronę to kliknięcia z WMASG. Pozostałe 10% to inne portale. Dwa, strona będzie pełnić takie funkcje, jakie mamy już do dyspozycji na WMASGu - po co wyważać otwarte drzwi? Trzy, i to chyba najważniejsze, jeśli ludzie nie będą patrzeć na zapowiedzi imprez, których sami nie organizują, to nic nam nie pomoże. Zauważ proszę, że wielu konfliktów w zakresie terminów unikniętoby, gdyby ludzie przeglądali to forum i z wyprzedzeniem informowali o swoich planach. W gruncie rzeczy uczestnicy ASH są tutaj zgromadzeni, po prostu dopuszczają się zaniedbań w tej materii. I dotyczy to wszystkich, w tym WWII S.A. / Dzikusów, które swoją imprezę ogłosiły z 2 miesięcznym wyprzedzeniem (jak się okazuje, to za mało w sezonie urlopowym).

 

Zmierzam do tego, że problemem nie jest brak narzędzi (strona www), tylko podejście ludzi, którzy nie wystawiają nosa poza własne podwórko (wynika to z faktu, że ASH dopiero się rozwija i zaczynamy się poznawać). Po tym, czego doświadczyli organizatorzy w tym roku (nałożyło się mnóstwo wypadów) to się na pewno zmieni. Zamiast tworzyć stronę, osobiście odsyłałbym do niniejszego wątku. Ruchy na WMASG mogą pomóc nam w wychwytywaniu narybku ze zwykłych airsoftowców.

 

Ja ze swojej strony mogę obiecać, że o ważniejszych imprezach będziemy informować szybko (patrz wyżej) oraz że rejestracja będzie otwierana z dużym wyprzedzeniem, a w momencie jej rozpoczęcia osoby, które mam spisane w kontaktach ASH, zostaną o tym fakcie poinformowane.

 

Podsumowując - uważnie planujmy kalendarz, to będzie dobrze. Jeśli strona, o której wspomniałeś, miałaby pełnić jakieś funkcje poza kalendarzem, proponuję otworzyć nowy wątek i te elementy omówić. Jeśli będę w stanie pomóc, chętnie pomogę podczas realizacji tego przedsięwzięcia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No myslalem ze dodatkowo do kalendarza, to wlasny album foto (bo przeszukiwac tematy tutaj za zdjeciami to troche pracy), recenzje/relacje danych gier przedstawiane przez uzytkownikow, newzy dotyczace ASH (nowe repliki, ewentualnie imprezy reko ktore moga zainteresowac graczy ash, ktorzy nie sa w reko) itd

 

Bardziej mocno nacisknieta strone ASH (nie mowie asg ww2, bo moze dotyczyc inne gry, typu Vietnam, ale juz do wspolczesnoci raczej nie, bo od tego jest przeciez wmasg ^^)

 

nie wiem, co sadzicie?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zgadzam się z Miko, potrzebujemy strony stricte ASH II WS i Namu razem wziętych, bo te srodowiska się raczej mocno przenikają. I niech to będzie wydzielona strona zrobiona przez ludzi z WMASGa ze względu na tradycję i doświadczenie, nie trzeba odrzucać czegoś co ludzie zaczęli robić dawno temu. Warto to udoskonalać zwyczajnie. Wrzucenie tam imprezy z rocznym wyprzedzeniem automatycznie zapobiegnie nakładaniu się imprez. Jak na razie podforum WMASGA nie spełnia tego zadania i mamy często paszet.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy niezależna strona dla "nas" wyeliminuje pokrywanie się dat imprez.

Jeśli w tej chwili na WMasg'u jest dział dla WWII i nie zagląda tam ktoś, kto robi komercyjną imprezę, to nie liczcie, że będzie zaglądał gdzie indziej.

A ludziska zainteresowani WWII z pewnością śledzą ruchy w tych tematach na WMasg'u

Link to post
Share on other sites

Matt, w tej chwili gry są na podforach wojewódzkich i żeby to ogarnąć trzeba po nich skakać. Nie wszystkim się chce jak widać. Wzorcowo to ogarniają Brytole, wystarczyłoby skopiować ich rozwiązanie i pomijam tu fajną stronę na której mają recenzje sprzętu czy reklamy imprez. Chodzi o forum ogólnokrajowe, tam się imprezy nie nakładają i wszystko w jedym miejscu.

 

http://www.ww2airsoft.org.uk/php/phpBB2/viewforum.php?f=196&sid=5a09b98d13ad43d3581fba6562e4b21d

 

proste i przejrzyste, chciałoby się coś takiego.

Link to post
Share on other sites

Ja też jestem za ale jeśli uważacie, że informacja o ASH pozostaje w podforach wojewódzkich to pytanie czy tworzenie nowego forum wyleczy problem czy może świadomość działaczy w danych województwach aby myśleli szerzej i propagowali gry w podforum ogólnym WWII.

Stworzenie forum oddzielnego zamyka nas i separuje od reszty. Na WMasg'u ŁATWIEJ znaleźć tematykę WWII pod warunkiem, że osoby tworzące gry będą tam zaglądały.

Edited by Matt Baker
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy niezależna strona dla "nas" wyeliminuje pokrywanie się dat imprez.

Jeśli w tej chwili na WMasg'u jest dział dla WWII i nie zagląda tam ktoś, kto robi komercyjną imprezę, to nie liczcie, że będzie zaglądał gdzie indziej.

 

Tutaj zgadzam się w 100%. Dlatego kilka postów wyżej napisałem, że problemem nie jest brak narzędzi (strona www), tylko podejście ludzi, którzy nie wystawiają nosa poza własne podwórko. Nawet tak ładna strona jak brytyjska nie pomoże, jeśli ludziom się nie będzie chciało. A jeśli do tej pory nie udało się uzgodnić jakiegoś sposobu koordynowania terminów imprez, to osobiście nie zdziwię się, jeśli na tej nowej "super hiper wypasionej" stronie i tak będziemy mieli problem z nakładającymi się datami. Ciekawe jakie wtedy sobie wymyślimy usprawiedliwienie... Może coś na zasadzie, że strona nie jest jednak taka super? :icon_wink:

 

Matt, w tej chwili gry są na podforach wojewódzkich i żeby to ogarnąć trzeba po nich skakać. Nie wszystkim się chce jak widać.

 

Mam wrażenie, że to jest dokładnie to, o czym piszę ja i Matt. Ludziom się nie chce, ludzie patrzą na własne podwórko, ludzie nie dbają o to, co się dzieje na podwórku sąsiada. Wynikiem tego "nie chcenia" są imprezy organizowane w kolejne weekendy, wzajemne zaniżanie frekwencji tworzeniem konkurencyjnych zlotów, etc. Co stoi na przeszkodzie, żeby wątek o imprezie ASH założyć na forum WMASG, a ściślej w podforum "Strona główna -> Forum WMASG.PL -> Rekonstrukcja i stylizacja -> II Wojna Światowa i wcześniej"? NIC! A ludzie tego z jakiegoś powodu nie robią. Zmierzam do tego, że nie mamy gwarancji, że ludzie nie pozostaną przy forach lokalnych (bo nie daj Boże trzeba będzie imprezę ogłosić na forum lokalnym i zewnętrznym).

 

A co do Brytyjczyków, myślę że oprócz strony www mają nad nami przewagę większej dojrzałości i kultury środowiska ASH. Być może są mniej leniwi i bardziej zorganizowani. Po prostu.

 

Żeby nie było, moja oferta pomocy w pracy nad stroną (poprzednie posty) jest aktualna. Chciałbym po prostu zobaczyć w tym przedsięwzięciu sens.

Link to post
Share on other sites

Historian czy jest to sens? Zainteresowani tematem WWII tu zaglądają i się ogłaszają. Dla mnie nieporozumieniem jest robienie spotkania (tło, nazwa, odwzorowanie jakieś bitwy z czasów WWII ) a w regulaminie dopuszcza się ludzi w współczesnym szpeju, rozumiem replikę nie każdy ma więc tu można pofolgować.

 

Pomyślcie jaka by była impreza typu "Omaha" jakby to była tylko stylizacja?

 

Jedno jest pewne ja u siebie mam zamiar robić 2 stylizacje w roku bo ASH ostatnio u nas kuleje.Myślę ze po ostatniej Twierdzy zaraziłem tematem ze 3 osoby i na wiosnę już przybędą wystylizowani.

 

Tak jak Matt pisze niech więcej orgów tu zagląda i będzie dobrze ale niech to będą stylizacje.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie nieporozumieniem jest robienie spotkania (tło, nazwa, odwzorowanie jakieś bitwy z czasów WWII ) a w regulaminie dopuszcza się ludzi w współczesnym szpeju, rozumiem replikę nie każdy ma więc tu można pofolgować.

 

To jest akurat temat na zupełnie inną dyskusję. Imprezy ASH i imprezy "mieszane" powinny się odbywać, chociażby po to, żeby nas przybywało. "Chorobą" możemy zarażać "zdrowe" osoby wyłącznie przebywając wśród nich. Dlatego w Poznaniu nastawiamy się i na stylizację (nie przegapcie terminu w mojej stopce) i na imprezy pseudostylizacyjne, które będą organizowane w celach propagandowych. Dla mnie to naturalna kolej rzeczy pod warunkiem, że organizator na wstępie zaznaczy, że wymagania są śladowe, a sama impreza "mieszana" jest luźnym nawiązaniem do wydarzeń historycznych.

 

Zresztą na dzień dzisiejszy imprezy koszernej na większą skalę nie da się w Polsce zrobić, czego dowodem jest frekwencja na naszym spotkaniu w Luboszu. Właśnie przez regulamin, w którym postawiliśmy wysokie wymagania stylizacyjne, impreza nie cieszyła się żadnym zainteresowaniem, mimo że była z wyprzedzeniem ogłoszona również tutaj. Ostatecznie było nas 20, przy czym ratowaliśmy frekwencję 3 osobami "nie z epoki".

 

Jeśli już przy tych dwóch kwestiach jesteśmy... Osobiście bardzo bym chciał, żeby cykl 1944 pozostał "koszerny", ale jeśli sytuacja będzie wyglądać jak ostatnio, to nie wiem, czy będę miał wystarczającą siłę przebicia, aby kwestionować argumentację kolegów będących za dopuszczaniem do zabawy osób symbolicznie wystylizowanych lub wcale nie wystylizowanych. Bo chłopaki mają tutaj sporo racji. Czasem warto zrobić imprezę na te 40-60 osób, a ciężko zebrać tylu maniaków "czystego" ASH, więc trzeba mieszać. W 10 osób to pod Poznaniem przy dobrych lotach postrzelamy w klimacie w niedzielne przedpołudnie i nie musimy w tym celu organizować i ogłaszać zlotu. :icon_wink: Wracamy tym samym do problemu zgrywania terminów.

Edited by yurand
Link to post
Share on other sites

Wiadomo promocja jest potrzebna ale niech to będzie choć jakieś minimum stylizacji a nie latanie w kamizelce i reszta szpeja.

Z braku laku dopuścić partyzantkę.

 

Może ustalmy trochę pewne sprawy.

Na wstępie proponuje taką opcję.

Wiesz że w twoim środowisku jest impreza a w kalendarzu brak wpisu.

Zagadaj do orga aby ją zamieścił lub sam dokonaj wpisu promując to spotkanie.

 

Yurand żałuje że u Ciebie nie byłem ale w tym terminie moje "housegestapo" ma urodziny wiec jak możesz to spotkanie w 2013r. przełóż na inny termin a obiecuję że zasilimy sporą ilością stronę niemiecką.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...